Культура - Червоноградський Народний дiм << Назад
 Святкування 100-рiччя Дня Соборностi України
    22 сiчня 2019 року у Великiй залi Червоноградського Народного дому вiдбулася урочиста Академiя, присвячена святкуванню 100-рiччя Дня Соборностi України.
    Академiю було вiдкрито Державним Гiмном України. Зi словами вiтання до червоноградцiв звернувася мiський голова Андрiй Залiвський, який вiдзначив подякою Заступника Голови Всеукраїнської правозахисної органiзацiї "Меморiал" iм.В.Стуса. Юрiй Баланюк подякував червоноградцям, розказав про роботу меморiалу та iсторiю створення фiльму "За Україну, за її волю" (миттєвостi української iсторiї), який був представлений до перегляду глядачам, а також презентував Червонограду ексклюзивну пiдбiрку унiкальних книг фото-лiтописiв, що експонується у вестибюлi Народного дому: "За Україну, за її долю, за честь i волю, за народ!", присвячений 100-рiччю Української нацiональної революцiї 1917-1921 рр.; "Бiловезька угода. 8 грудня 1991 року.
    Точка неповернення"; "Ще не вмерла України нi слава, нi воля! Шлях нескорених"; "Українська Повстанська Армiя 1942-1954"; "Майдан: революцiя гiдностi"; книга "Уряди України: на шляху вiдновлення та утвердження державностi"; "Читанка" Маркiяна Шашкевича; збiрник матерiалiв Мiжнародної конференцiї "Штучнi голоди в Українi ХХ столiттi". Крiм того, фотовиставка "Народна вiйна", присвячена боротьбi нашого народу проти бiльшовистських поневолювачiв у 1917-1932 роках, так само розмiщена у вестибюлi та подарована творцями нашому мiсту. Експозицiя складається з 29 стендiв, охоплює перiод вiд створення центральної ради до сталiнської колективiзацiї 1930-х рокiв та демонструє загальнонародну боротьбу українцiв проти росiйських окупантiв. Наведено унiкальнi документи про повстанський рух в усiх регiонах України.
    Хвилиною мовчання присутнi вшанували пам'ять борцiв за волю й Державнiсть України та на знак шани й подяки героям усiх iсторичних перiодiв за волю України було покладено квiти до Меморiалу борцям за волю i Незалежнiсть України.
    Коротка концертна програма була забезпечена творчими колективами ЧНД: тематичний вiршований пролог озвучили ведучi Юлiя Пилипчак та Олександр Бабiчук - актори-аматори драмтеатру iм.Лесi Українки (керiвник - Алла Мельник), пiсню "Україна" виконала Яна Турко з ансамблю "Червона рута" (керiвник - Iванна Ейхорн), танець "Буковинський святковий" виконали вихованцi Народного ансамблю танцю "Молодiсть" (керiвник - Людмила Прiбега).
    Пiсля запального українського "Гопаку" в майстерному виконаннi "Молодостi", ведучi запросили усiх присутнiх приєднатися до "Живого ланцюга", який уже почав формуватися на Вiчевiй площi Червонограда.
    На головну культура Червоноградський Народнй дiм...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради