Культура - Червоноградський Народний дiм << Назад
 Пригоди червоноградцiв в м.Хайдусобосло (Угорщина)
    Скрутнi часи, складностi i поневiряння викували рiзноманiтну i багату українську культуру. Через вiки i далi українцi гордо несуть у свiт свої пiснi i танцi. Цю мiсiю цiлком i повнiстю пiдтримують i творчi люди Червоноградського Народного дому. В контекстi презентацiї свiту української культури i традицiй нашi колективи Народний Ансамбль Танцю "Молодiсть" та Вокальний Ансамбль "Червона рута" 27 квiтня - 2 травня вiдвiдали Угорщину. При сприяннi осередку українцiв м.Хайдусобосло були органiзованi двi скороченi концертнi програми на вiдкриттi туристичного сезону в найкрупнiшому в Європi лiкувальному водному комплексi HungaroSpa, а також один повноцiнний концерт по запрошенню культурного центру мiста - наших колег, аналогу Народного дому.
    Дiти отримали можливiсть дводенного вiдвiдування лiкувальних купалень, що використовують природну мiнеральну воду багату на йод. Специфiка вод, окрiм релаксацiї та вiдпочинку, зумовлює позитивний лiкувальний ефект для багатьох захворювань: артрит, артроз, захворювання хребта, невралгiї, iнсульт, м'язовi болi, лiкування спортивних i iнших травм, атеросклероз, шкiрнi захворювання та iн. Популярне у європейських туристiв, а останнiм часом все бiльше українцiв дослiджує безвiзову Європу, що часом доступнiше вiтчизняних аналогiв i так само лояльно ставиться до наших пенсiонерiв та студентiв - адже знижки на послуги передбаченi для них на рiвнi з мiсцевими.
    Крiм того, музичнi фестивалi, ярмарки з фермерською продукцiєю, виробами ремiсникiв, майстрiв, хендмейдерiв, та iншим рiзним крамом, концерти та iншi забави приваблюють туристiв рiзного вiку у мальовниче угорське мiстечко. Наших артистiв радiсно приймали, вiтали голосними оплесками глядачi, а приймаюча сторона органiзувала дуже теплий прийом. Велика частина дiтей вперше опинилася закордоном i та душевна теплота справила надзвичайне враження. Зручне розташування в готелi наших спiввiтчизникiв, смачне харчування в ресторанчику в центрi мiста з адаптованими традицiйними стравами (в оригiналi часто занадто пiкантно для українцiв, а надто для дiтей), чiтка органiзацiя закулiсного процесу концерту (надто спекотно для цього перiоду було i в Угорщинi, тому важливо було мати затiнок для змiни концертних костюмiв, велику кiлькiсть води та iнших технiчних нюансiв) - все було дуже оптимально сплановано
    Цiлий день був вiдведений на вiдвiдування величного Будапешту. Маленькi артисти надихалися видами мiста, прогулюючись по Дунаю на човнику вздовж берегiв. А пiшохiдна прогулянка видатними мiсцями Буди i Пешта: мiст закоханих, будiвля Парламенту Угорщини, фунiкулер, рибацький бастiон i багато iншого в купi з цiкавими розповiдями чарiвної угорки п.Марiї повiдали нам деталi давньої мадярської культури та iсторiї.
    I на шляху додому довершило калейдоскоп яскравих вражень вiдвiдування старого мiста Дебрецен: особлива архiтектура, старенькi живописнi вулички, безлiч фонтанiв, трамвайчики, старовиннi храми.
    Словом, нашi спiваки i танцюристи повернулися сповненi емоцiй, натхнення, вражень та спогадiв!
    На головну культура Червоноградський Народнй дiм...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради