Культура - музеї << Назад
 Спiвпраця Червоноградської фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї та мiсцевих краєзнавцiв продовжується!
    Спiвпраця Червоноградської фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї та мiсцевих краєзнавцiв продовжується! Зараз триває робота над створенням двох макетiв сакральних споруд Кристинополя у тому виглядi, який вони мали у XVIII ст.: костелу Св. Духа з монастирем оо. Бернардинiв та церкви Св. Юрiя з монастирем оо. Василiян. Макети виготовляє краєзнавець, геолог, художник Сергiй Солодкий (минулого року вiн виготовив макет палацу Потоцьких). Вони стануть наочним матерiалом до роздiлу "Релiгiйне життя Кристинополя у XVIII ст." постiйно дiючої експозицiї "Кристинопiль у XVII-XX столiттях".
    У недiлю, 11 лютого 2018 року, в Червоноградськiй фiлiї ЛМIР у форматi робочої зустрiчi було представлено макет костелу Св. Духа i монастиря оо. Бернардинiв. На заходi завiдувач музею Галина Гриник провела екскурс по дiяльностi оо. Бернардинiв у Кристинополi та iсторiї цiєї архiтектурної пам'ятки. Краєзнавець Олександр Коркiшко розповiв про iдею створення макетiв та дослiдження їх архiтектури, а Сергiй Солодкий - про робочi моменти та тi складнощi, з якими зiткнувся при створеннi мiнiатюрних копiй сакральних споруд. Тож присутнi дiзналися багато нового для себе.
    В пiдсумку було розглянуто проблеми, якi потрiбно вирiшити до урочистої презентацiї макетiв у червнi цього року (до святкування Дня мiста). А проблеми - це завершальнi роботи по костелу Св. Духа та виготовлення i придбання скляних ковпакiв для обох храмiв (п. Сергiй вже розпочав роботу над створенням мiнiатюри церкви Св. Юрiя та монастиря оо. Василiян).
    На головну культура музеї...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради