Культура - музеї << Назад
 Палац Потоцьких вiдсвяткував Мiжнародний День музеїв
    Палац Потоцьких (Червоноградська фiлiя ЛМIР) 18 травня 2014 р. вiдсвяткував Мiжнародний День музеїв пiд гаслом "Музейнi колекцiї об'єднують".
    О 15.00 годинi вiдбулося вiдкриття виставки "Вишитi роботи Iрини Мрочко" (м. Соснiвка).
    Народилася Iрина Олегiвна Мрочко 11 липня 1979 року у м. Соснiвка. За фахом- викладач. Викладає у Львiвському медичному коледжi дисциплiну "Медсестринство в педiатрiї".
    Вишивати почала у 2004 роцi. Її першими роботами були iкони "Ангел" та "Матiнка Божа Годувальниця". Загалом за 10 рокiв вишила понад 50 робiт. Окрiм картин вишиває одяг. Собi та чоловiковi на весiлля вишила рушник та вбрання, а згодом для всiєї сiмї - сорочки.
    У палацi Потоцьких вiдбулася перша персональна виставка Iрини Мрочко, хоча вона неодноразово брала участь у мiських фестивалях м. Соснiвки ("Краса душi" у 2007 роцi) та м. Червонограда ("Великоднi вiзерунки" у 2010-2013 роках). На виставцi представили 20 робiт п. Iрини: картини, iкони, пейзажi. Вони виконанi в двох технiках - вишивка бiсером та хрестиком. Також п. Iрина показала свою колекцiю вишивки - весiльний одяг та сорочки.
    О 16.00 годинi молода, але вже досить знана, львiвська художниця Соломiя Ковтун провела майстер-клас "Живопис руками вiд Соломiї Ковтун" (м. Львiв). Для малювання не знадобилося пензлика - засобом були руки кожного учасника. В такий спосiб Соломiя хотiла продемонструвати, як малювали люди у первiснi часи.
    Народилася художниця 8 листопада 1984 року в м. Золочiв Львiвської областi. Закiнчила Львiвський Нацiональний Медичний Унiверситет iменi Данила Галицького та Львiвську Нацiональну Академiю Мистецтв, факультет декоративно-прикладного мистецтва. Є активною учасницею мистецького життя Україним: "ВЕСЕЛКА", "ГЕОМЕТРIЯ", "Брама неба" (м. Київ), "Мiсто" в галереї "Дзи?а" (м. Львiв); у виставках "Осiннiй салон" (м. Львiв), "Пейзажна виставка", Всеукраїнських виставках (м. Київ):. Також брала участь у мiжнародних проектах в Австрiї та Литвi.
    В 2009 роцi вiдбулася перша персональна виставка в галереї "Зелена канапа" (м. Львiв), у 2010 роцi - уже друга - "Небо над дахами" (м. Львiв). У свої неповнi тридцять рокiв у творчому доробку Соломiї Ковтун понад десять персональних виставок. У 2011 роцi в м.Червоноградi у нашому музеї - палацi Потоцьких - експонувалася її виставка "Мiсто". I це не випадково, адже Червоноград - це мiсто її дитинства: тут пройшли її шкiльнi роки, тут вона i працює у мiськiй лiкарнi, адже вона за фахом лiкар-офтальмолог.
    У своєму малярствi художниця Соломiя Ковтун дослiджує урбанiстичну тему. Саме мiсто надає iдеї для творення картин. Художниця надає перевагу локальним плямам, якi "розбиває" графiкою.
    Впродовж цього святкового дня усi бажаючi мали можливiсть оглянути вже дiючi виставки у музеї.
    На головну культура музеї...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради