Культура - музеї << Назад
 Виставка робiт львiвського майстра рельєфної пластики на шкiрi Iгоря Копчика - "Україна. Магiя українцiв"
    21 серпня 2016 року о 14 годинi до Дня Незалежностi України та Дня шахтаря Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) презентуватиме виставку робiт львiвського майстра рельєфної пластики на шкiрi Iгоря Копчика - "Україна. Магiя українцiв". З творчiстю митця червоноградцi вже знайомi, адже мали можливiсть оглядати його картини на виставках у нашому музеї у 2000, 2001 та у 2006 роках.
    Митець знайшов свою нiшу в доволi тiсному художньому середовищi Львова, в якiй i досi залишається поза конкуренцiєю. Сьогоднi творчiсть п. Iгоря загальновiдома та шанована як в рiдному мiстi, в Українi, так i поза її межами. Iгор Копчик мав понад двадцять персональних виставок, а ще виставляв свої композицiї в складi збiрних вернiсажiв.
    Успiх i особливiсть майстра полягають у тому, що вiн опанував традицiйний декоративно-ужитковий матерiал - шкiру та зумiв розвинути i пiднести це давнє ремесло до самодостатнього рiвня. Тематика його робiт з роками розширюється: мiфiчнi теми, бiблiйнi сюжети, iсторичнi й духовнi постатi. Усю унiкальнiсть творчостi художника Iгоря Копчика можна буде побачити, потрапивши на його виставку "Україна. Магiя українцiв". На виставцi експонуватимуться 30 робiт митця, якi вражають символами та глибоким змiстом. Є у них фольклорна поетика (щось вiд давнього народного мистецтва), сакральний змiст та фiлософське наповнення. Вони вiдображають свiтогляд слов'ян-українцiв та їхню духовнiсть ("Стародуб - молодильнi яблука", "Перун"), звитяги українського народу i його прагнення до незалежностi ("Iван Виговський. Перемога пiд Конотопом", "Слово о полку Iгоревiм"), а також представленi видатнi українцi ("Андрей Шептицький. На скелi вiри", "Мiй дiдо - Бандера").
    Виставка дiятиме до кiнця вересня цього року.
    На головну культура музеї...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради