Культура - музеї << Назад
 "Великоднi вiзерунки-2016" в палацi Потоцьких (Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї)
    Традицiйно у Вербну недiлю, 24 квiтня 2016 р., у Червоноградi вiдбувся загальномiський мистецький фестиваль "Великоднi вiзерунки". У фестивалi взяли участь 26 учасникiв: загальноосвiтнi школи, дошкiльнi навчальнi заклади, Будинок дитячої та юнацької творчостi, Школа мистецтв, Студiя образотворчого мистецтва при Народному домi Червонограда, Червоноградська мiська централiзована бiблiотечна система, вихованцi громадських органiзацiй "Нiка" та "Промiнь надiї", а також були представленi авторськi мiнi-експозицiї мiсцевих мисткинь Оксани Гончарук, Марiї Ляшук i Наталiї Iонайтєнє (заступника директора ЧЗШ №9).
    Композицiї великодньої тематики, виготовленi талановитими школярами, дошкiльнятами, студентами, педагогами, бiблiотекарями, батьками, просто творчими мешканцями мiста, не лише привертали увагу до безцiнного скарбу великодньої писанки чи вишивки, а й створювали неповторну атмосферу наближення свята Воскресiння Христового.Кожна експозицiя по-своєму оригiнальна та мала свою "родзинку".
    Оскiльки 2016-ий рiк у Червоноградi оголошений роком вiдомого червоноградського писанкаря Тараса Городецького, то зрозумiло, що головним атрибутом свята стали писанки. Органiзатори фестивалю акцентували увагу його учасникiв на тому, аби писанки були виготовленi власноруч, хай навiть i не досконало.Талановита молодь мiста також представила новi, оформленi на сучасний лад, зразки декору цього великоднього символу. При їх виготовленнi та оздобленнi були використанi рiзнi нетиповi для них матерiали: нитки, папiр, тканина, бiсер, зерновi та бобовi культури, кавовi зерна... I кожна - неповторна за орнаментом!
    Заступник мера мiста Червонограда п. Наталiя Турко привiтала присутнiх iз святом та вручила грамоти усiм учасникам фестивалю.
    Завiдувач музею п. Галини Гриник вiдзначила, що "мiська освiта - це передовий загiн у нашому мiстi - їхнi роботи є основою щорiчних фестивалей", та розповiла про спiвпрацю музею iз школами мiста в межах програми "Музейна педагогiка". На завершення п. Галина виокремила у кожнiй мiнi-виставцi те оригiнальне та неповторне, чого немає на iнших.
    Голова Незалежного жiночого товариства "Прозерок", писанкарка, керiвник свiтлицi-музею iм.Тараса Городецького п. Юлiя Бурко розповiла про життя та дiяльнiсть Тараса Городецького та розповiла про значення писанки у традицiях українського народу.
    Пiд час урочистостей були проведенi акцiї "Христос Воскрес! Воскресне Україна!" та "Подаруй писанку". Кожен, хто пiдготувався до акцiї "Подаруй писанку" i принiс писанки, мiг привiтати таким великоднiм подарунком учасникiв АТО i їхнi родини, а також вимушено переселених осiб - гостей мiста. Метою другої акцiї було розмалювати макет писанки, як символу єдностi та перемоги українського народу над ворогом, i, оздобивши напис "Христос Воскрес! Воскресне Україна!", символiчно вкласти свою часточку у воскресiння України.
    Концертну програму пiдготували вокальний ансамбль "Росинка" навчально-виховного комплексу "Середня школа-колегiум" № 3 та вихованцi Червоноградської школи мистецтв.
    Червоноградцi з родинами i гостi мiста зможуть прийти i оглянути виставку "Великоднi вiзерунки-2016" до 15 червня 2016 року.
    На головну культура музеї...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради