Культура - музеї << Назад
 Вiдкрили Мандрiвну виставку українського народного одягу
    Львiвський музей iсторiї релiгiї спiльно iз Червоноградською фiлiєю Львiвського музею iсторiї релiгiї вiдкрили Мандрiвну виставку українського народного одягу "Я маю в серцi те, що не вмирає. Евакуйована колекцiя" бiйця добровольчого батальйону "Айдар" Миколи Павлюченка. За професiєю iнженер, а за духом - козак, вiн iз першого дня захищав країну на Майданi, а з початком антитерористичної операцiї вступив до лав добровольчого батальйону "Айдар". Микола Павлюченко рятував розбомбленi бiблiотеки на Луганщинi, розносячи книги по сiльських хатах. Коли побачив, що вiйна може знищити iсторичнi експонати, якi засвiдчують українськiсть Сходу, вирiшив за двi вiйськовi зарплати, виданi йому на лiкування обпечених легень i контузiй у Польщi, викупити їх у етнографа мiста Старобiльськ Єлизавети Главацької. Вiн рятував колекцiю українського одягу, бо за 50 км вiд Старобiльська вибухали снаряди та били ГРАДи.
    На виставцi представленi вишитi сорочки, юпки (верхнiй одяг, легка вкорочена жiноча свита), кiрсетки (жiночий верхнiй одяг, без рукавiв, пошитий в талiю), костюми Слобожанщини ХIХ - поч. ХХ ст.
    В чому унiкальнiсть цiєї колекцiї? Це ще один аргумент на користь українськостi нашого Сходу. Розбиваються стереотипи про те, що на Луганщинi нiби-то немає українцiв, а отже й української культури.
    Другий блок експонатiв - це атрибути неоголошеної вiйни в Українi: маскувальна сiтка, бронежилет, казанок, набiйна стрiчка, залишки снаряду вiд ГРАДу та iн. Бронежилет, книга та маскувальна сiтка належать Миколi Павлюченко, всi iншi вище перерахованi речi - з колекцiї Червоноградської фiлiї ЛМIР.
    Маршрути Мандрiвної евакуйованої колекцiї:
    -Нацiональний музей архiтектури та побуту в Пироговi, Київська обл.;
    -м. Кiровоград, Художнiй музей;
    -м. Ковель, Волинська обл.;
    -м. Коломия, Iвано-Франкiвська обл.;
    -м. Львiв, Львiвський iсторичний музей;
    -м. Червоноград, Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї.
    Виставка дiятиме з 4.02 по 28.02. 2016 року.
    На головну культура музеї...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради