Культура - музеї << Назад
 Палац Потоцьких святкуватиме Мiжнародний День музеїв
    Палац Потоцьких (Червоноградська фiлiя ЛМIР) 18 травня 2014 р. святкуватиме Мiжнародний День музеїв пiд гаслом "Музейнi колекцiї об'єднують".
    О 15.00 годинi вiдбудеться вiдкриття виставки "Вишитi роботи Iрини Мрочко" (м. Соснiвка).
    Народилася Iрина Олегiвна Мрочко 11 липня 1979 року у м. Соснiвка. За фахом- викладач. Викладає дисциплiну "Медсестринство в педiатрiї" у Львiвському медичному коледжi.
    Вишивати почала у 2004 роцi. Її першими роботами були iкони "Ангел" та "Матiнка Божа Годувальниця". Загалом за 10 рокiв вишила понад 50 робiт. Окрiм картин вишиває одяг. Собi та чоловiковi на весiлля вишила рушник та вбрання, а згодом для всiєї сiмї - сорочки.
    У палацi Потоцьких вiдбудеться перша персональна виставка Iрини Мрочко, хоча вона неодноразово брала участь у мiських фестивалях м. Соснiвки ("Краса душi" у 2007 роцi) та м. Червонограда ("Великоднi вiзерунки" у 2010-2013 роках). На виставцi представлено 20 робiт п. Iрини: картини, iкони, пейзажi. Вони виконаних в двох технiках - вишивка бiсером та хрестиком. Також п. Iрина представить свою колекцiю вишивки - весiльний одяг та сорочки.
    О 16.00 годинi молода, але вже досить знана, львiвська художниця Соломiя Ковтун проведе майстер-клас для дорослих "Живопис руками вiд Соломiї Ковтун" (м. Львiв). Для малювання не знадобиться пензлика - засобом будуть руки кожного учасника. В такий спосiб Соломiя хоче продемонструвати, як малювали люди у первiснi часи.
    Народилася художниця 8 листопада 1984 року в м. Золочiв Львiвської областi. Закiнчила Львiвський Нацiональний Медичний Унiверситет iменi Данила Галицького та Львiвську Нацiональну Академiю Мистецтв, факультет декоративно-прикладного мистецтва. Є активною учасницею мистецького життя України. Також брала участь у мiжнародних проектах - в Австрiї та Литвi.
    У свої неповнi тридцять рокiв у творчому доробку Соломiї Ковтун близько дванадцяти персональних виставок у галереях та кав'ярнях Львова. У 2011 роцi в м.Червоноградi у палацi Потоцьких експонувалася її вистака "Мiсто", адже це - мiсто її дитинства, тепер вона тут працює у мiськiй лiкарнi за фахом лiкар-офтальмолог.
    Впродовж цього святкового дня з 10.00 до 18.00 години усi бажаючi можуть оглянути вже дiючi у музеї виставки:
    - "Кристинопiль у XVII-XIX ст.";
    - "Українська iкона ХVII - ХIХ ст." (з фондiв Червоноградської фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї);
    - мiнi-виставка "Чудотворна iкона Кристинопiльської Матерi Божої" (дереворит в позитивi Ярослава Гладкого, м. Червоноград);
    - мiнi-виставка "Забави Iсуса Христа та Iвана Предтечi" (дереворит в позитивi Ярослава Гладкого, м. Червоноград);
    - "Страстi Христовi" (з колекцiї Музею сакрального мистецтва Львiвської архiєпархiї УГКЦ iм. А. Петрушевича "Студiон");
    - "Незалежнiсть без монтажу:Вiдновленню не пiдлягає" (фотороботи Р. Данилюка; м. Червоноград), присвячена Дню Незалежностi України та Дню Шахтаря;
    - "Кристонопiль-Червоноград: наше мiсто у фотографiях".
    Вхiд до музею вiльний.
    Адреса музею:
    м. Червоноград Львiвської обл., вул. Пушкiна, 10
    тел. (03249) 3 90 35, 3 97 43
    e-mail: palac_potockyh@bigmir.net
    На головну культура музеї...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради