Культура - музеї << Назад
 Вiдбудеться музейна вiтальня з мiсцевою художницею Ольгою Попiль
    6 грудня 2015 року о 14.00 годинi в Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) вiдбудеться музейна вiтальня з мiсцевою художницею Ольгою Попiль.
    Ольга Андрiївна Попiль народилася 24 вересня 1960 року в Казахстанi (м. Караганда) в багатодiтнiй сiм'ї переселенцiв з Iвано-Франкiвщини. Її першим вчителем iз рисунку стала рiдна сестра Дарина. Саме завдяки сестрi п. Ольга поступила до педагогiчного коледжу. На другому курсi зацiкавилася живописом. У 1981 роцi, закiнчивши педагогiчний коледж в Казахстанi, Ольга Андрiївна вирушила до України, в м. Червоноград. Була прийнята на роботу до Червоноградської дитячої художньої школи. Тодi працювала тiльки в технiцi станкового живопису. В 1987-1992 рр. навчалася в Iвано-Франкiвському державному педагогiчному iнститутi (тепер Прикарпатський нацiональний унiверситет iм. Василя Стефаника) на художньо-графiчному вiддiленнi. В 2000-2001 рр. опанувала новий вид образотворчого мистецтва - графiку. Згодом почала малювати на склi та одночасно виготовляла шкрябанки. Окрiм малярства та писанкарства, Ольга Андрiївна працює iз деревом (скульптурна рiзьба). Ще одним захопленням у життi талановитої червоноградки є написання вiршiв, частину яких вона укладає на мелодiї.
    Впродовж останнiх рокiв у зв'язку з важкою ситуацiєю в Українi Ольга Попiль допомагала воїнам українському армiї: дзвiнки, психологiчнi бесiди, збiр коштiв, пошуки фiнансiв. Зараз пiдтримує молодi сiм'ї, iнвалiдiв та не забуває про творчiсть.
    У недiлю, 6 грудня, Ольга Андрiївна презентуватиме частину свого мистецького доробку на виставцi "Малюю Богом дану Україну". Будуть представленi 54 роботи, виконанi у рiзних технiках (живопис, графiка, малюнок на склi) та жанрах: пейзаж, натюрморт, побутовий (черпає iдеї в українських народних пiснях) та релiгiйний жанри.
    Гарним подарунком для вiдвiдувачiв стане майстерне виконання мисткинею українських народних та авторських пiсень. В пiдтримку воїнiв АТО вiдбудеться флешмоб з патрiотичного бодi-арту.
    Ст. наук. спiвробiтник Марiанна Чорнобрива
    На головну культура музеї...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради