Культура - музеї << Назад
 Пройде мистецька зустрiч "День iз народним майстром"
    5 листопада о 14.00 годинi Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї проведе мистецьку зустрiч "День iз народним майстром".
    Працiвники музею запросять народного майстра Володимира Зарембу (с. Велике Сокальського району Львiвської областi), який в цей день вiдкриє виставку своїх робiт "Народна рiзьба Володимира Заремби" та подiлиться своїм умiнням роботи по дереву.
    На виставцi рiзьбяр представить 28 робiт, бiльшiсть з яких виконана найскладнiшим видом рiзьблення - скульптурною рiзьбою. Складнiсть цього виду полягає у здатностi рiзьбяра об'ємного бачення фiгури, почуття перспективи та збереженнi пропорцiй.
    В своїх роботах майстер розкриває питання вiри ("Мойсей", "Голгофа", "Шопка"), нацiональної свiдомостi ("Пам'ятник невинно убiєнним", "Портрет Т.Г. Шевченка") та талановитостi ("Шопен", "Скрипаль"). Особливу увагу п. Володимир придiляє темi побуту - вiдтворює сцени повсякденного, буденного життя: "Господар", "Добра бабця", "Сiвач", "Дячок".
    Заремба Володимир Федорович народився 21 жовтня 1933 року на хуторi Мазярня бiля села Стоянiв, Радехiвського району, на Львiвщинi. Iз двох рокiв Володимира Зарембу взяв на виховання його дiд Павло Олiйник, який жив також в Мазярнi. Вiн був австрiйським офiцером (воював в Iталiї), а згодом - офiцером УСС. Саме дiд i привив любов до рiзьби, так як сам володiв цим талантом - рiзьбив брички та суцiльнi бандури. Пан Володимир розповiдає, що читання книг, спогади дiда про життя виховали його характер та слугували допомогою в життi. Лiс, який обгортав хутiр i читання книжок, робили з нього романтика - Дон Кiхота (улюбленого персонажа майстра). Вiн любив блукати по лiсi, особливо його захоплювали зимовi мiсячнi ночi, повний мiсяць, зорi. Все це його зачаровувало, переводило у свiт фантастики та уяви - так i "народився" художник.
    У молодi роки Володимир Заремба багато чого уже змiг пережити: "великою раною" була мученицька смерть свого дiда вiд рук сусiда; бачив голодуючих з опухлими вiд голоду дiтей, якi прийшли iз Донбасу; як через хутiр йшов на Волинь озброєний загiн (переодягнених у вишиванки) кагебiстiв-провокаторiв. Всi цi невиннi жертви i муки людей породили в майстра створити макет пам'ятника "Невинно убiєнним", присвячений усiм, чиї невiдомi могили розсiянi на всiй землi.
    Пiсля закiнчення Стоянiвської школи та Львiвського сiльгоспiнституту, працював агрономом в Алтайськму краї та в Радехiвському радгоспi у с. Велике на Сокальщинi. Iз книг вивчав анатомiю людини та у вiльний час робив зарисовки. Рiзьбити фiгурки людини почав у 1970 роцi.
    В 1998 роцi вступив до Львiвського осередку "Нацiональної спiлки майстрiв народного мистецтва України" i почав експонуватися, спочатку у Львовi, а згодом у Києвi, Москвi, Польщi у складi Львiвської спiлки.
    У 2003 роцi на "Першiй Київськiй виставцi народної дерев'яної скульптури" його роботу "Фурман" купило Мiнiстерство культури України. У 2007 роцi Володимир Заремба за цикл робiт в рiзьбi, був нагороджений дипломом "Львiвського слова".
    Багато своїх робiт рiзьбяр подарував у фонди Червоноградської фiлiї ЛМIР, музей Нацiонального iсторико-меморiального заповiдника "Поле Берестецької битви", Львiвськiй картиннiй галареї, Кримськотатарському музеї мистецтва. Його роботи також є у церквах с. Велике, Бендюга, у сиротинцi м. Червонограда, а також в Нiмеччинi, Польщi, Канадi, Швецiї, якi були придбанi чи подарованi громадянам цих країн.
    Ст. наук. спiвробiтник Марiанна Чорнобрива
    На головну культура музеї...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради