Мiськi новини - подiя << Назад
 З 1 ВЕРЕСНЯ ДЕРЖПРАЦI ПОСИЛЮЄ IНСПЕКЦIЙНУ КАМПАНIЯ ЩОДО ВИЯВЛЕННЯ НЕОФОРМЛЕНИХ ПРАЦIВНИКIВ
    Головне управлiння Держпрацi у Львiвськiй областi повiдомляє: в областi активiзовано роботу щодо подолання фактiв використання незадекларованої працi. Зокрема, до 31 серпня фахiвцiв Держпрацi, ДПС, ПФУ, СЗ та органи мiсцевої влади проводитимуть спiльнi превентивнi заходи пiд час яких роботодавцям надаватимуть консультацiйну допомогу з питань належного оформлення трудових вiдносин та застосування вимог чинного законодавства.
    Разом з тим, з 1 вересня 2020 року проходитиме масштабна iнспекцiйна кампанiя щодо виявлення неоформлених працiвникiв. У випадку встановлення iнспектором працi незадекларованого працiвника, до роботодавцiв вживатимуться усi заходи щодо притягнення до вiдповiдальностi, передбаченої чинним законодавством.
    Вiдтак, вкотре закликаємо роботодавцiв бути вiдповiдальними та оформити трудовi вiдносини з усiма працiвниками.
    Звертаємо увагу: вiдносини, в яких фiзична особа виконує роботу для iншої фiзичної або юридичної особи за винагороду й пiд її керiвництвом, наглядом, контролем, є ТРУДОВИМИ ВIДНОСИНАМИ, а особи-виконавцi -ПРАЦIВНИКАМИ. Нагадуємо: працiвник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повiдомлення органу ДПС.
    До слова, фактичний допуск працiвника до роботи без оформлення трудового договору тягне за собою штраф у десятикратному розмiрi мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працiвника, стосовно якого воно скоєно. До юридичних осiб та фiзичних осiб-пiдприємцiв, якi використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, при виявленнi порушення вперше застосовується попередження.
    У разi вчинення такого порушення повторно впродовж двох рокiв до суб'єкта господарювання застосовуватиметься санкцiя у тридцятикратному розмiрi мiнiмальної заробiтної плати.
    Сектор взаємодiї зi ЗМI, мiжнародних зв'язкiв та з питань Євроiнтеграцiї
    На головну...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради