Мiськi новини - подiя << Назад
 ЧОТИРЬОМ ВIДОМИМ ЧЕРВОНОГРАДЦЯМ ПРИСВОЄНО ЗВАННЯ "ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН МIСТА ЧЕРВОНОГРАДА" ("Новини Прибужжя")
    Депутати присвоїли звання "Почесний громадянин мiста Червонограда" Адаму Бачi (посмертно), Ярославу Гладкому, Миколi Булику(посмертно), Андрiю Фiлiну.
    Директор Червоноградської фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї Галина Гриник (музей подав подання на присвоєння почесного звання Адаму Бачi та Ярославу Гладкому) надала кожному вичерпну характеристику.
    - Мiсто дiйсно може пишатися такими неординарними постатями як цi два митцi, - сказала Галина Гриник. - У 50-х роках сiм'я Адама Бачi переїхала в наше мiсто. З 1961 року i до самої смертi - 1997 року вiн працював художником дому "Просвiта". Талановитий педагог та вихователь, був керiвником студiї образотворчого мистецтва, завдяки йому студiя дiстала звання "народна". Iнiцiатор створення в нашому мiстi музеїв, художньої школи. Автор Герба Червонограда.
    Дружина Адама Бачi Елла Сенчукова-Бача, яка прийшла на сесiю, свого часу подарувала музею пiвсотнi робiт художника. Цього року його полотна пiд назвою "Адам Бача - живописець шахтарського мiста Червоноград" виставлятимуться у музеї Кам'янського.
    Про Ярослава Гладкого в мистецьких колах давно говорять не iнакше, як "ця людина здатна подивувати свiт". Оригiнальна, неповторна технiка плоского рiзьблення по дереву в позитивi - аналогiв якiй важко знайти в свiтi. Понад 40 рокiв митець творить свої шедеври, в колекцiї, яка мандрує усiєю Україною i за кордоном - понад 60 робiт. Одну зi своїх робiт художник планує подарувати Червоноградськiй мiськiй радi. Це портрет Тараса Шевченка, який невдовзi стане окрасою сесiйної зали.
    За колективним поданням ГО "Самооборона", Захiдно-Бузького Куреня Прикарпатської Сiчi Українського козацтва, Спiлки шахтарiв-iнвалiдiв, ГО "Єднiсть" на звання "Почесний громадянин мiста Червонограда" представлено Миколу Булика (посмертно). Колишнiй депутат Червоноградської мiської ради, спортсмен та людина, що завжди вирiзнялася активною громадянською позицiєю - таким запам'ятали Миколу Тимофiйовича в нашому мiстi.
    За колективним поданням депутатiв, зокрема, вiд фракцiї "Самопомiч" з пропозицiєю удостоїти почесним званням було запропоновано кандидатуру червоноградця Андрiя Фiлiна. Спортсмен-плавець у березнi цього року представляв Львiвщину на Спецiальнiй олiмпiадi в ОАЕ та виборов три медалi - одне "золото" i два "срiбла".
    Вручення нагород вiдбудеться на День Незалежностi України.
    На головну...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради