ПОВIДОМИТИ ПРО НЕЗАДЕКЛАРОВАНУ ПРАЦЮ РУКА ДОПОМОГИ Проект Статуту територiальної громади мiста Червоноград Громадська рада при виконкомi Червоноградської мiської ради Платформа реалiзацiї iдей для покращення твого мiста Червоноградський МВ ДРАЦС ГТУЮ у Львiвськiй областi
Мiськi новини - подiя << Назад
 СТИХIЙНУ ТОРГIВЛЮ ЗАБОРОНЕНО
    На порядок денний позачергового засiдання виконавчого комiтету Червоноградської мiської ради, що вiдбулося у вiвторок, 3 липня, винесли питання про заборону торгiвлi у невстановлених мiсцях на територiї Червоноградської мiської ради. Доповiдав заступник мiського голови Вiталiй Гаманюк.
    Загострення проблеми стихiйної торгiвлi виникло через проведення працiвниками КП "Червоноградводоканал" масштабних робiт з ремонту водогону по вул. Сокальськiй. КП "Червоноградський ринок" запропонував пiдприємцям мiсця для торгiвлi у примiщеннi ринку та пiд навiсом - закуплено додаткове торговельне обладнання, облаштовують вже iснуючi торговельнi площi. Вартiсть оренди 1 п.м такої площi - 12 грн. Продавцi молочної продукцiї торгують у примiщеннi ринку - нинi червоноградцi купують перевiренi лабораторiєю сир, молоко та сметану з пристосованих для цього прилавкiв.
    - Для продажу молочної продукцiї у примiщеннi ринку звiльнили 5 рядiв прилавкiв, - розповiдає директор КП "Червоноградський ринок" Сергiй Воєвода. - Закупили лавки, згодом торговельнi столи покриємо харчовою бляхою згiдно з Правилами ветеринарно-санiтарної експертизи. Забезпечуємо провiтрювання примiщення та пiдтримання в ньому комфортної температури. Плануємо поставити додатковi вiкна, можливо, ще цього року вдасться зробити освiтлення. Благоустрiй ринку та приринкової територiї вiдбуватиметься поступово. Ми не зацiкавленi, щоб тут не торгували. Бiльше продавцiв - бiльше можливостей придбати потрiбну та якiсну продукцiю мешканцям мiста та наповнити мiський бюджет.
    А от продавцi городини обрали мiсце передислокацiї на власний розсуд - з лiвого тротуару вулицi Сокальської перебралися на праву, пiд вiтрини магазинiв "Україна" та "Перлина". Оскiльки ця дiльниця до територiї ринку не належить, то анi обiлечувати продавцiв, анi прибирати наслiдки їх жвавої дiяльностi працiвники ринку не можуть.
    За "складною арифметикою" вiд жiнок, котрi торгують у недозволеному мiсцi, яку навiв керiвник ГО "Антикорупцiя i люстрацiя" Юрiй Карплюк, виходить, що вiд запропонованих мiсць вiдлякує саме висока вартiсть оренди - 12 грн. Мовляв, разом з вартiстю проїзду та оплатою послуг лабораторiї загальна сума перевищує 40 грн. (середня вартiсть 1 кг сиру на ринку). Вiд оплати роботи працiвникiв ринку по забезпеченню порядку на торговельних територiях та безпеки продукцiї такi продавцi вiдмовляються категорично. Намагання адмiнiстрацiї ринку переконати їх здiйснювати свою дiяльнiсть у вiдведених для того мiсцях практичного результату не дали. До того ж, бiля продавцiв власної городини одразу комфортно розмiстилися триметровi прилавки "перекупникiв", якi привозять рiзноманiтнi, у тому числi екзотичнi, овочi та фрукти з гуртiвень. Вони теж здiйснюють свою дiяльнiсть без дозволiв, не сплачуючи до бюджета мiста жодної гривнi.
    Особиста позицiя мiського голови Андрiя Залiвського - заборона торгiвлi у невстановлених мiсцях. Чисте охайне мiсто - ознака європейського культурного рiвня громади.
    - За запрошенням Ренати Мерклє (засновник нiмецького благодiйного "Фонду Ренати Мерклє" - Е.Г.) вiдвiдував нiмецьке мiстечко, де в iсторичному центрi зранку до другої години вiдбувається торгiвля сiльскогосподарською продукцiєю, - розповiв мiський голова членам виконкому та представникам громади. - По завершеннi торгiвлi кожен з продавцiв прибрав своє мiсце, залишив його чистим та охайним. Якщо хтось залишить пiсля себе смiття - наступного разу його просто не пустять торгувати. Допоки в нашiй громадi керуються єдиним правилом - "бо я так хочу", порядку i комфорту в мiстi не буде.
    Рiшення про заборону торгiвлi у невстановлених мiсцях на територiї Червоноградської мiської ради з внесеними поправками члени виконавчого комiтету Червоноградської мiської ради пiдтримали одноголосно.
    По завершенi ремонтних робiт торговельнi ряди вiдновлять на тротуарi вздовж вулицi Сокальської для продажу городини з власних господарств. Але чи схочуть продавцi повернутися на площi ринку i сплачувати 12 грн. за п.м з невстановлених, але безкоштовних мiсць? Поки реальної загрози штрафiв за незаконну пiдприємницьку дiяльнiсть вони не вiдчувають.
    Джерело...
    На головну...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради