ПОВIДОМИТИ ПРО НЕЗАДЕКЛАРОВАНУ ПРАЦЮ Проект Статуту територiальної громади мiста Червоноград Громадська рада при виконкомi Червоноградської мiської ради Платформа реалiзацiї iдей для покращення твого мiста
Мiськi новини - подiя << Назад
 СМIТТЄВА КАЗКА НА ПРИКЛАДI ЧЕРВОНОГРАДА
    Рiк тому сталася трагедiя на головному звалищi Львiвщини у Грибовичах. Вiдтодi проблема смiття стала гостро актуальною для Львова, областi та й усiєї України.
    Мiська влада Львова й особисто мер постiйно переконували, що сортувати смiття не вигiдно, закрити звалище у Грибовичах неможливо, рекультивувати його захмарно дорого, збудувати новий полiгон нереально, а знайти iнвестора для смiттєпереробного заводу - взагалi з областi фантастики. А усi, хто й пропонував свої послуги, вимагав кабальнi тарифи для львiв'ян, про яких так дбають чиновники.
    Червоним кольором видiлений чинний полiгон мiста Червонограда, а жовтим - мiсце, де планують збудувати смiттєспалювальний завод
    Насправдi, виявляється, сортувати вiдходи, збудувати сучасний полiгон, знайти iнвестора для смiттєпереробки та спосiб рекультивацiї старого звалища можливо. I це на власному прикладi доводить мiсто Червоноград на Львiвщинi, у якому не лише зробили усе те, що для Андрiя Садового було неможливим, а й тепер ще й приймають смiття зi Львова.
    Таким чином у Червоноградi збудували перший в Українi справжнiй полiгон для ТПВ i, виглядає , першими розпочнуть зведення смiттєпереробного комплексу на базi спалювального заводу.
    Бiльше як 10 рокiв тому керiвництво мiста Червоноград (навiть не райцентру у Львiвськiй областi) прийняло далекоглядне управлiнське рiшення - почати будiвництво сучасного звалища для смiття. Роки напруженої роботи, i у 2012 роцi першу чергу полiгону з усiма найнеобхiднiшими об'єктами iнфраструктури запустили. У квiтнi цього року вдалося здати в експлуатацiю i цiлий комплекс, який наразi не має аналогiв в Українi. Справу, яку розпочав ще Петро Олiйник (український полiтик, мер Червонограда, народний депутат, голова Львiвської ОДА, - ред.) завершив теперiшнiй мер Андрiй Залiвський.
    Командi нового мiського голови, як би це не здивувало багатьох мерiв, вдалося залучити iнвестора з американсько-китайської компанiї. Меморандум вже пiдписано, у червнi планується перший транш коштiв, а через чотири роки у Червоноградi мають завершити будiвництво смiттєспалювального заводу за аналогом пiдприємства у польському Бiлостоцi з дотриманням всiх стандартiв екологiї та вимог ЄС.
    Так невелике мiстечко на Львiвщинi стало зразком для наслiдування для всiєї України та взiрцем, який ставить у приклад iншим прем'єр-мiнiстр України Володимир Гройсман.
    Про смiттєву казку на прикладi Червонограда у спецiальному матерiалi IА ZIK.
    На головну...

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради