ПОВIДОМИТИ ПРО НЕЗАДЕКЛАРОВАНУ ПРАЦЮ Проект Статуту територiальної громади мiста Червоноград Громадська рада при виконкомi Червоноградської мiської ради Платформа реалiзацiї iдей для покращення твого мiста
КУЛЬТУРА - МУЗЕЇ
Виставка "Рушники Львiвщини кiнця ХIХ - першої половини ХХ столiття"
     Двадцять чотири рушника з рослинним, геометричним орнаментами, з нацiональною символiкою України, з церковними атрибутами, весiльний рушник - складають виставку "Рушники Львiвщини кiнця ХIХ - першої половини ХХ столiття" (з фондiв ЧфЛМIР), яка почне дiяти з 28 червня у Червоноградськiй фiлiї ЛМIР (палацi Потоцьких). Основа виставки - рушники Львiвської областi: Сокальського, Радехiвського, Буського районiв (найбiльше представлено рушникiв Сокальщини).
     Крiм рушникiв, виставка доповнена експонатами українського ужиткового декору Захiдної України ХIХ - ХХ столiття (з фондiв Червоноградської фiлiї ЛМIР), за якими можна бiльше дiзнатися як жили нашi предки та побачити побут двох минулих столiть. Це i тарiлки, прялка, маслобiяйка, фляги, ночви, постили та iн.

Вiдбулася урочиста лiнiйка з нагоди останнього дзвоника

Першокласники вiтають випускникiв

Гостi останнього дзвоника

Напутнє слово о. Михайла Гнатiва з церкви Св. Володимира

Шкiльний вальс з батьками

о. Бенедикт iз церкви Св. Юри благословляє дiтейХореографiчний ансамбль ЗСШ №4

Випускники ЗСШ №4

Останнiй дзвоник
     30 травня вiдбулася урочиста лiнiйка з нагоди останнього дзвоника для учнiв ЗСШ №4, яка проходила на подвiр'ї Червоноградської фiлiї ЛМIР (Палацу Потоцьких).

Палац Потоцьких вiдсвяткував Мiжнародний День музеїв
     Палац Потоцьких (Червоноградська фiлiя ЛМIР) 18 травня 2014 р. вiдсвяткував Мiжнародний День музеїв пiд гаслом "Музейнi колекцiї об'єднують".
     О 15.00 годинi вiдбулося вiдкриття виставки "Вишитi роботи Iрини Мрочко" (м. Соснiвка).
     Народилася Iрина Олегiвна Мрочко 11 липня 1979 року у м. Соснiвка. За фахом- викладач. Викладає у Львiвському медичному коледжi дисциплiну "Медсестринство в педiатрiї".
     Вишивати почала у 2004 роцi. Її першими роботами були iкони "Ангел" та "Матiнка Божа Годувальниця". Загалом за 10 рокiв вишила понад 50 робiт. Окрiм картин вишиває одяг. Собi та чоловiковi на весiлля вишила рушник та вбрання, а згодом для всiєї сiмї - сорочки.
     У палацi Потоцьких вiдбулася перша персональна виставка Iрини Мрочко, хоча вона неодноразово брала участь у мiських фестивалях м. Соснiвки ("Краса душi" у 2007 роцi) та м. Червонограда ("Великоднi вiзерунки" у 2010-2013 роках). На виставцi представили 20 робiт п. Iрини: картини, iкони, пейзажi. Вони виконанi в двох технiках - вишивка бiсером та хрестиком. Також п. Iрина показала свою колекцiю вишивки - весiльний одяг та сорочки.
     О 16.00 годинi молода, але вже досить знана, львiвська художниця Соломiя Ковтун провела майстер-клас "Живопис руками вiд Соломiї Ковтун" (м. Львiв). Для малювання не знадобилося пензлика - засобом були руки кожного учасника. В такий спосiб Соломiя хотiла продемонструвати, як малювали люди у первiснi часи.
     Народилася художниця 8 листопада 1984 року в м. Золочiв Львiвської областi. Закiнчила Львiвський Нацiональний Медичний Унiверситет iменi Данила Галицького та Львiвську Нацiональну Академiю Мистецтв, факультет декоративно-прикладного мистецтва. Є активною учасницею мистецького життя Україним: "ВЕСЕЛКА", "ГЕОМЕТРIЯ", "Брама неба" (м. Київ), "Мiсто" в галереї "Дзиґа" (м. Львiв); у виставках "Осiннiй салон" (м. Львiв), "Пейзажна виставка", Всеукраїнських виставках (м. Київ)…. Також брала участь у мiжнародних проектах в Австрiї та Литвi.
     В 2009 роцi вiдбулася перша персональна виставка в галереї "Зелена канапа" (м. Львiв), у 2010 роцi - уже друга - "Небо над дахами" (м. Львiв). У свої неповнi тридцять рокiв у творчому доробку Соломiї Ковтун понад десять персональних виставок. У 2011 роцi в м.Червоноградi у нашому музеї - палацi Потоцьких - експонувалася її виставка "Мiсто". I це не випадково, адже Червоноград - це мiсто її дитинства: тут пройшли її шкiльнi роки, тут вона i працює у мiськiй лiкарнi, адже вона за фахом лiкар-офтальмолог.
     У своєму малярствi художниця Соломiя Ковтун дослiджує урбанiстичну тему. Саме мiсто надає iдеї для творення картин. Художниця надає перевагу локальним плямам, якi "розбиває" графiкою.
     Впродовж цього святкового дня усi бажаючi мали можливiсть оглянути вже дiючi виставки у музеї.

Вiдбулося святкове дiйство

Спецiалiст центру соцiальних служб для сiм'ї, дiтей та молодi Мар'яна Марчук, головний спецiалiст вiддiлу освiти Галина Лобащук, заступник мiського голови Андрiй Залiвський, начальник вiддiлу освiти Iгор Гомонко, директор центру соцiальних служб для сiм'ї, дiтей та молодi (ЦСССДМ) Володимир Лобай та ЗМI м. Червонограда

Кандидати на посаду президента учнiвського парламенту

Ведучi свята учениця ЧЗШ №12 Наталiя Томчишин та учень Червоноградської гiмназiї Олег Мусiй, i директор центру соцiальних служб для сiм'ї, дiтей та молодi Володимир Лобай

Органiзатори заходу Мар'яна Марчук та президент учнiвського парламенту 2013-2014 навчального року Марiя Сковрон
     16 травня в палацi Потоцьких (Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї) вiдбулося святкове дiйство - Галицький бал лiдерiв учнiвського самоврядування загальноосвiтнiх навчальних закладiв м. Червонограда

Палац Потоцьких святкуватиме Мiжнародний День музеїв
     Палац Потоцьких (Червоноградська фiлiя ЛМIР) 18 травня 2014 р. святкуватиме Мiжнародний День музеїв пiд гаслом "Музейнi колекцiї об'єднують".
О 15.00 годинi вiдбудеться вiдкриття виставки "Вишитi роботи Iрини Мрочко" (м. Соснiвка).
     Народилася Iрина Олегiвна Мрочко 11 липня 1979 року у м. Соснiвка. За фахом- викладач. Викладає дисциплiну "Медсестринство в педiатрiї" у Львiвському медичному коледжi.
     Вишивати почала у 2004 роцi. Її першими роботами були iкони "Ангел" та "Матiнка Божа Годувальниця". Загалом за 10 рокiв вишила понад 50 робiт. Окрiм картин вишиває одяг. Собi та чоловiковi на весiлля вишила рушник та вбрання, а згодом для всiєї сiмї - сорочки.
     У палацi Потоцьких вiдбудеться перша персональна виставка Iрини Мрочко, хоча вона неодноразово брала участь у мiських фестивалях м. Соснiвки ("Краса душi" у 2007 роцi) та м. Червонограда ("Великоднi вiзерунки" у 2010-2013 роках). На виставцi представлено 20 робiт п. Iрини: картини, iкони, пейзажi. Вони виконаних в двох технiках - вишивка бiсером та хрестиком. Також п. Iрина представить свою колекцiю вишивки - весiльний одяг та сорочки.
     О 16.00 годинi молода, але вже досить знана, львiвська художниця Соломiя Ковтун проведе майстер-клас для дорослих "Живопис руками вiд Соломiї Ковтун" (м. Львiв).      Для малювання не знадобиться пензлика - засобом будуть руки кожного учасника. В такий спосiб Соломiя хоче продемонструвати, як малювали люди у первiснi часи.
     Народилася художниця 8 листопада 1984 року в м. Золочiв Львiвської областi. Закiнчила Львiвський Нацiональний Медичний Унiверситет iменi Данила Галицького та Львiвську Нацiональну Академiю Мистецтв, факультет декоративно-прикладного мистецтва. Є активною учасницею мистецького життя України. Також брала участь у мiжнародних проектах - в Австрiї та Литвi.
     У свої неповнi тридцять рокiв у творчому доробку Соломiї Ковтун близько дванадцяти персональних виставок у галереях та кав'ярнях Львова. У 2011 роцi в м.Червоноградi у палацi Потоцьких експонувалася її вистака "Мiсто", адже це - мiсто її дитинства, тепер вона тут працює у мiськiй лiкарнi за фахом лiкар-офтальмолог.
     Впродовж цього святкового дня з 10.00 до 18.00 години усi бажаючi можуть оглянути вже дiючi у музеї виставки:
     - "Кристинопiль у XVII-XIX ст.";
     - "Українська iкона ХVII - ХIХ ст." (з фондiв Червоноградської фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї);
     - мiнi-виставка "Чудотворна iкона Кристинопiльської Матерi Божої" (дереворит в позитивi Ярослава Гладкого, м. Червоноград);
     - мiнi-виставка "Забави Iсуса Христа та Iвана Предтечi" (дереворит в позитивi Ярослава Гладкого, м. Червоноград);
     - "Страстi Христовi" (з колекцiї Музею сакрального мистецтва Львiвської архiєпархiї УГКЦ iм. А. Петрушевича "Студiон");
     - "Незалежнiсть без монтажу…Вiдновленню не пiдлягає" (фотороботи Р. Данилюка; м. Червоноград), присвячена Дню Незалежностi України та Дню Шахтаря;
     - "Кристонопiль-Червоноград: наше мiсто у фотографiях".
     Вхiд до музею вiльний.
     Адреса музею:
     м. Червоноград Львiвської обл., вул. Пушкiна, 10
     тел. (03249) 3 90 35, 3 97 43
     e-mail: palac_potockyh@bigmir.net

Виставка "Страстi Христовi"
  З 15 квiтня 2014 року у Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) експонується виставка "Страстi Христовi" з колекцiї Церкви-музею сакрального мистецтва Львiвської архиєпархiї УГКЦ iм. о. Антона Петрушевича.
  Цей музей розмiщується у монастирi Святого Обручника Йосифа отцiв-студитiв у Львовi, частково експонується у храмi бл. Климентiя Шептицького, який i є, власне, церквою-музеєм сакрального мистецтва, а також в Унiвськiй Лаврi. Церква-музей заснована у 2008 р. з iнiцiативи i невтомної працi доктора богослов'я та голови Комiсiї сакрального мистецтва Львiвської архиєпархiї УГКЦ отця Севастiяна Дмитруха на основi збiрки сакрального мистецтва "Студiон". "Студiон" - це колекцiя iкон та сакрального мистецтва, основи якої заклав ще 1909 року митрополит Андрей Шептицький для монахiв-студитiв.
  Доля Андрея Шептицького тiсно пов'язана i з нашим мiстом Червоноградом. Саме тут, у Кристинопiльському монастирi оо. Василiан, 11 серпня 1892 р. вiн склав вiчнi обiти.
  Заснувавши "Студiон" у Львовi митрополит прагнув вiдродити та розвинути давню iконописну традицiю при студитських монастирях. Ця збiрка була знищена радянською iмперiєю i вiдновлена монахами-студитами пiд час експедицiй, здебiльшого, Галичиною у 90-х роках (Львiвська, Iвано-Франкiвська i Тернопiльська область). На сьогоднiшнiй день колекцiя "Студiону" нараховує понад 5 тисяч пам'яток XIV-XXI ст. усiх видiв сакрального мистецтва схiдного (а саме Греко-Католицької Церкви) i захiдного (Римсько-Католицької Церкви) обрядiв.
  Частина цiєї колекцiї представлена у палацi Потоцьких на виставцi "Страстi Христовi". Завiтавши до музею, шанувальники сакрального мистецтва можуть ознайомитися з неперевершеним творiнням людських рук XVIII-XX столiть. Ще з XV столiття тема "Страстей Христових" належить до обов'язкових сюжетiв iконопису та розписiв храмiв на Захiднiй Українi.
  Українська iкона належить до однiєї зi шкiл вiзантiйської сфери впливу. Але в жоднiй зi шкiл - нi в росiйськiй, нi в балканськiй - вплив народного мистецтва не позначився так виразно й так потужно, як в українськiй iконi. I цим вона оригiнальна. Характери, переживання, емоцiї - все безпосереднє, щире. На виставцi представлено тридцять два експонати - iкони (писанi на дошцi та полотнi), плащаницi, розп'яття, картини та скульптурнi зображення Христа, Богородицi та апостола Iоанна.
  Крiм iкон українського та захiдно-єропейського письма, експонуються роботи сучасних львiвських митцiв - Ореста Скопа та Андрiя Дутки.

Виставка "Страстi Христовi"
  Напередоднi свята Великодня 15 квiтня 2014 року о 14.00 годинi Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) вiдкриває виставку "Страстi Христовi" з колекцiї Церкви-музею сакрального мистецтва Львiвської архиєпархiї УГКЦ iм. о. Антона Петрушевича. Цей музей розмiщується у монастирi Святого Обручника Йосифа отцiв-студитiв у Львовi, частково експонується у храмi бл. Климентiя Шептицького, який i є, власне, церквою-музеєм сакрального мистецтва, а також в Унiвськiй Лаврi. Церква-музей заснована у 2008 р. з iнiцiативи i невтомної працi доктора богослов'я та голови Комiсiї сакрального мистецтва Львiвської архиєпархiї УГКЦ отця Севастiяна Дмитруха на основi збiрки сакрального мистецтва "Студiон". "Студiон" - це колекцiя iкон та сакрального мистецтва, основи якої заклав ще 1909 року митрополит Андрей Шептицький для монахiв-студитiв.
    Доля Андрея Шептицького тiсно пов'язана i з нашим мiстом Червоноградом. Саме тут, у Кристинопiльському монастирi оо. Василiан, 11 серпня 1892 р. вiн склав вiчнi обiти.
    Заснувавши "Студiон" у Львовi митрополит прагнув вiдродити та розвинути давню iконописну традицiю при студитських монастирях. Ця збiрка була знищена радянською iмперiєю i вiдновлена монахами-студитами пiд час експедицiй, здебiльшого, Галичиною у 90-х роках (Львiвська, Iвано-Франкiвська i Тернопiльська область). На сьогоднiшнiй день колекцiя "Студiону" нараховує понад 5 тисяч пам'яток XIV-XXI ст. усiх видiв сакрального мистецтва схiдного (а саме Греко-Католицької Церкви) i захiдного (Римсько-Католицької Церкви) обрядiв.
    У палацi Потоцьких на виставцi "Страстi Христовi" шанувальники сакрального мистецтва матимуть можливiсть ознайомитися з неперевершеним творiнням людських рук XVIII-XX столiть. Ще з XV столiття тема "Страстей Христових" належить до обов'язкових сюжетiв iконопису та розписiв храмiв на Захiднiй Українi. Вiдома з вiзантiйських та захiдних оригiналiв iконографiя, проникаючи в Україну, набула своєї, української, неповторної iнтерпретацiї. На виставцi представлено тридцять два експонати - iкони (писанi на дошцi та полотнi), плащаницi, розп'яття, картини та скульптурнi зображення Христа, Богородицi та апостола Iоанна. Крiм iкон українського письма, тут є iкони захiдно-єропейського письма та сучасних львiвських митцiв.
    На вiдкриттi куратор виставки о. Севастiян Дмитрух розповiсть про iсторiю цих експонатiв та яким чином вони потрапили до Церкви-музею сакрального мистецтва iм. о. Антона Петрушевича.
    Ст. наук. спiвробiтник Марiанна Чорнобрива

Фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї вiдсвяткувала 200-рiччя вiд Дня народження Тараса Григоровича Шевченка
      2 березня 2014 року Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) вiдсвяткувала 200-рiччя вiд Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. На цей день була запланована музейна вiтальня "Тобi несем свою Любов".
      Розпочалася музейна вiтальня вiдкриттям виставки "Графiка Софiї Караффи-Корбут до творiв Т. Шевченка" (з фондiв кiмнати-музею Т. Шевченка у Львiвському Палацi мистецтв). На виставцi представили 48 графiчних робiт. За мотивами поезiй Т. Шевченка художниця створила впродовж 1961-1968 рокiв понад 100 лiногравюр. У 1967 роцi свiт побачив "Кобзар", проiлюстрований Софiєю Караффою-Корбут (сюди ввiйшло 34 iлюстрацiї).
Червоноградське лiтературно-мистецьке об'єднання "Третiй горизонт" представило альманах "Тобi несем свою Любов". Поети об'єднання декламували свої вiршi з цiєї збiрки, а музичний гурт "Надвечiр'я" виконав авторськi пiснi про Т. Шевченка та пiсню на слова Кобзаря "По дiбровi вiтер вiє". На музейнiй вiтальнi також виступили представники Червоноградської малої академiї лiтератури i журналiстики - її керiвник Iгор Дах та юна поетеса Оля Бучек.

"Музика Рiздва наповнює серця"
      Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) 14 сiчня 2014 року розпочала святкування 250-рiччя Святоюрського монастиря у м. Червоноградi рiздвяним концертом всесвiтньовiдомого квартету "Tenors BEL'CANTO".

Адам Бача - митець шахтарського краю
      3 листопада 2013 року у Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї вiдкривається виставка творiв А.А.Бачi - провiдного художника нашого мiста.
Народився Адам Антонович 15 березня 1936 року в селi Скопiв Перемишлянського воєводства у Польщi. В 1939 року сiм`я була переселена у селi Скородинцi на Тернопiльщинi. Пiсля закiнчення школи Адам поступив у Чернiвецьке художньо-ремiсниче училище. За вiдмiннi професiйнi здiбностi неодноразово нагороджувався грамотами. Пiсля закiнчення училища дiстав направлення на роботу до мiста Червонограда, де працював у будiвельному управлiннi лiпником-модельєром по оформленню суспiльних споруд. З 1956 року перебував у лавах Радянської армiї. В той же час з дозволу командування навчався у Тбiлiськiй академiї мистецтв на вечiрньому курсi. Пiсля армiї повернувся на роботу у Червоноград.
      З 1961 року стає керiвником художньої студiї при Палацi Культури. Студiя об'єднала навколо себе обдарованих шахтарiв i закоханих у прекрасне червоноградцiв. Пiд керiвництвом Адама Бачi студiйцi вивчали рiзнi технiки образотворчого мистецтва та рiзнi напрямки живопису. Результат дiяльностi студiї - це професiйнi, рiзноманiтнi за жанрами роботи, що високо оцiнювалися на республiканських, всесоюзних та мiжнародних виставках. Згодом, колектив студiї дiстав почесне звання "Народна".
Багато часу художник придiляв оформленню нашого мiста, окремих органiзацiй. З його думкою завжди рахувалися плануючи оформлення нової вулицi чи встановлення нового пам'ятника. У 1976 року Адаму Антоновичу Бачi було доручено створити герб мiста Червонограда. Вiн органiзовує творчу групу, i за короткий час проект герба був представлений на комiсiю. I на сьогоднiшнiй день цей герб є емблемою нашого мiста.
      В 60-тi роки Адам Антонович почав систематично займатися збиранням народної спадщини Сокальщини: пiснi, вишивки, зразки килимарства, писанкарства та керамiки.       Вивчаючи цей матерiал А.Бача починає вводити у свiй творчий доробок народнi мотиви, та вимагає вiд своїх вихованцiв i колег звертати погляд до джерел народних традицiй.
      Пiзнiше, поряд з дорослою була створена i дитяча група. I знову - успiхи учнiв, участь у виставках, нагороди, подяки, любов вихованцiв. Як педагог, Адам Антонович постiйно працював над вдосконаленням навчальної програми, давав глибокi знання та чудовi навички учням. Багато з них закiнчили вищi навчальнi заклади, i , самi стали викладачами в училищах, iнститутах, художнiх школах.
      Як талановитий наставник i вихователь творчо обдарованої молодi i поцiновувач народних традицiй, Адам Бача неодноразово був запрошений на конференцiї по розвитку народного мистецтва до Москви, де в той час розроблялися напрямки та методика розвитку народних традицiй в регiонах. З 1978 року Адам Бача був членом Всесоюзної комiсiї по розвитку народного мистецтва.
      Творчий доробок самого Адама Бачi складає бiля 1000 робiт. Частина з них - пейзажi, портрети, тематичнi роботи залишились у спадок нашому мiсту. Тому колектив Червоноградської фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї вирiшив познайомити червоноградцiв з творчiстю художника-новатора Адама Бачi. Всього на виставцi представлено бiльше 70-ти творiв.
      Картини-символи, картини-алегорiї - це душа художника патрiота, це його бiль за несправедливiсть яку вiн бачив, це боротьба з рутиннiстю, невiглаством, бездушнiстю.
      Зображення рiдного мiста - для Адама Антоновича це прояв любовi до нього, до його надзвичайної iсторiї.
      Пейзажi: рiчка Буг, лiс, луки - це музика свята Природи.
      А портрети - це ставлення художника до цiєї людини, його повага до неї, його вмiння розгледiти багатий внутрiшнiй свiт особистостi.
      Адам Бача був майстром розробки кольору. За характером - оптимiст, i тому в роботах вiн використовує широку палiтру свiтлих фарб.
      Все це можна побачити на виставцi, присвяченiй пам'ятi художника "Адам Бача - митець шахтарського краю" в Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї (Палац Потоцьких).
      Старший науковий працiвник Шевченко Л.С.

Проведена музейна вiтальня
      1 жовтня 2013 року до Дня ветеранiв Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) для школярiв м. Червонограда провела музейну вiтальню.
      Музейнi працiвники органiзували зустрiч молодi iз ветеранами шахтарської працi Дмитром Гайдаєнком (голова Ради ветеранiв м. Червонограда), Анатолiєм Побiгайлом та Володимиром Лисим. На музейнiй вiтальнi був представлений короткометражний фiльм про шахтарську працю. А також для своїх гостей музей пiдготував мiнi-виставку "Моя професiя - моя гордiсть", на якiй представив шахтарський одяг, нагороди, грамоти, вiдзнаки, книги, в яких згадуються iмена видатних шахтарiв нашого краю, та iн.

Вiдбулося урочисте вiдкриття виставки "Точка опори"
      Виставка "Точка опори" дiятиме до кiнця вересня 2013 року.
      Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких)
      80102, м. Червоноград Львiвської обл., вул. Пушкiна, 10
      Тел. (03249) 3 90 35, 3 97 43
      e-mail: palac_potockyh@bigmir.net
      До Дня Незалежностi України та Дня Шахтаря 18 серпня 2013 року в Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) вiдбулося урочисте вiдкриття виставки "Точка опори".
      Червоноград є четвертим мiстом, в якому 13 митцiв з рiзних мiст України та з-за кордону - учасники київської творчої групи "Амальгама" - представили 58 своїх полотен. Цi художники є близькими за духом люди, якi розвивають не лише свою творчу майстернiсть, а насамперед працюють над внутрiшнiм становленням своєї душi. Усi роботи рiзнi, як i технiка їх виконання. Це i олiйний живопис, i акварелi, i графiка. Також представленi роботи, виконанi в оригiнальнiй технiцi - енкаустицi (технiка малювання, в якiй сполучною речовиною для фарб є вiск).
      Попри всю свою рiзноманiтнiсть полотна об'єднує спiльна тема: сакральнi мотиви. Члени творчої групи "Амальгама" доносять свої творчi iдеї, вiдображаючи буття через призму молитви, особистої любовi. Вони вважають, що "внутрiшнє Свiтло з'являється, коли людина прагне i всiм серцем звертається до Бога, бо без Нього "неможливо нiчого", як написано в Євангелiї".
      "Усе розпочалося з точки i повернеться до точки… Вона стане тим каменем, на якому споруджується будинок. Суть її одна, але кожен бачить її по-рiзному…" - так вважають члени творчої групи "Амальгама".
      Вiдкривали виставку її куратор - Олександр Вутянов (м. Київ) та старший науковий спiвробiтник музею Людмила Шевченко.
      Начальник управлiння культури м. Червонограда Володимир Гуменюк привiтав присутнiх iз наступаючими святами - Днем Незалежностi України та Днем Шахтаря. На вiдкриттi прозвучали українськi пiснi у виконаннi мiсцевої спiвачки Свiтлани Притулко.
      Вдячнi глядачi вiдзначили внесок музейних працiвникiв у розвиток культурного життя мiста та подiлилися своїми враженнями вiд виставки.

Презентовано виставку "Велике i Величне"
      26 липня 2013 року у Мистецькому Арсеналi в м. Києвi презентовано виставку "Велике i Величне", яка стала центральною мистецькою подiєю офiцiйної програми вiдзначення 1025-рiччя Хрещення Київської Русi. На виставцi представлено 1000 найвизначнiших мистецьких творiв iз колекцiй 35 музеїв України. Серед них приймав участь i Червоноградський музей iсторiї релiгiї, який на виставцi представляв своїх два експонати: дияконськi врата "Архистратиг Михаїл" та "Святий Мелхиседек" поч. ХVIII ст. вiдомого iконописця Iвана Рутковича. Учасником презентацiї була завiдувач Червоноградської фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї п. Галина Гриник.

Вiдбулося урочисте вiдкриття виставки "Свiтлий ювiлей"
      21 липня 2013 року о 14 годинi у Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї вiдбулося урочисте вiдкриття виставки "Свiтлий ювiлей" (з колекцiї Червоноградської фiлiї ЛМIР), присвяченої 1025-рiччю Хрещення Руси- України.
      На виставцi представлено понад 60 церковних речей, пов'язаних iз урочистим вiдзначенням хрещення Руси-України в минулих роках та сьогоднi: iкони, скульптури, хоругви, ювiлейнi значки та медалi, хрещальниця, кропило, мирницi, свiчники, рушники…
      На презентацiї iз вступним словом виступила завiдувач Червоноградської фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї Гриник Галина Євгенiвна. Ознайомила гостей з концепцiєю виставки та найбiльш цiкавими експонатами старший науковий працiвник Шевченко Людмила Сергiєвна. Вiтали з ювiлеєм виконуючий обов'язки настоятеля монастиря оо. Василiан о. Йосиф Холод та настоятель римо-католицької церкви "Благовiщення Господнього" ("Зiсланння Святого Духа") о. Микола Леськiв. Музичним доповненням вiдкриття виставки став виступ хору "Прокiмен" з церкви Св. Йосафата, керiвником якого є Ольга Бабська (м. Червоноград).

Вiдбулася зустрiч з нащадками колишнiх жителiв Кристинополя
      13 липня у палацi Потоцьких вiдбулася зустрiч завiдувача Червоноградської фiлiї ЛМIР Гриник Галини Євгенiвни та нащадкiв колишнiх жителiв Кристинополя - Арiели Лам Мамон i її чоловiка Еялема.
      Вперше Арiела приїхала на батькiвщину своїх предкiв рiк тому. Тодi у палацi Потоцьких її найбiльше зацiкавила стара єврейська книжка "Iсторiя фiлософiї в Iзраїлi", видана в Нью-Йорку 1921 року. Сфотографувавши видання на пам'ять, вже вдома Арiела розглядаючи фото, побачила печатку свого дiда - Лейб Ар'є Лам (у 1939 роцi з Iзраїля переїхав до Кристинополя). Саме це i спонукало її приїхати ще раз на терени колишнього Кристинополя. Цього разу Арiела мала змогу не лише розглянути книжку дiда, а й потримати її в руках.
      Несподiваним сюрпризом у палацi Потоцьких для гостi стала фотографiя 1936 року. На нiй серед членiв ревiзiонiстської молодiжної органiзацiї Бейтар вона впiзнала свого батька.
      Арiела попросила показати мiсце, де колись стояла хата її родини. Побувала iзраїльська гостя i на мiсцi, де колись був єврейський цвинтар. Скорiш за все, там i знайшли вiчний спочинок її родичi.

Чарiвна флейта
  Точнiше чотири флейти озвучуватимуть зал палацу Потоцьких 16 червня о 16.00 годинi.
  З програмою "Флейта: вiд класики до сучасностi" на "Мистецькi вечори" завiтає квартет флейтистiв зi Львова.
  Флейта - один з найдавнiших духових iнструментiв. I в Давньому Єгиптi, i в Грецiї грали на цьому iнструментi.   Правда, виглядала вона тодi як проста деревяна трубка з отворами i тримали її вертикально. Горизонтального i сучасного вигляду набула флейта 1832 року, завдяки майстру з Нiмеччини Т. Бьому. Це iнструмент з "вiртуозними" можливостями. Знову ж таки переконатись в цьому Ви зможете самостiйно, якщо завiтаєте в недiлю, 16 червня, на концерт.
  Кожен з музикантiв квартету: Наталя Кожушко, Iрина Верхола, Iнна Воробець та Дмитро Гнатiв - лауреати численних всеукраїнських та мiжнародних конкурсiв. Як квартет вони є лауреатом другої премiї на цьогорiчному Мiжнародному конкурсi виконавцiв на духових iнструментах iм. В. Старченка у Рiвному.
  В програмi твори В,А,Моцарта. Ф, Мендельсона, К. Вебера, Е. Кьоллера, М. Бертом'є, Е. Бозза та А. Казаренка.
  Свiтлана Бордун

VI Всеукраїнський iсторико-культурологiчний фестиваль "Мамай-fest"

Формування виставки "Патрiарх Йосиф" ( з колекцiї Львiвського музею iсторiї релiгiї)

Клуб українських мистцiв (м. Львiв) вiдкрив виставку "Козак Мамай"

Виступ народного музичного колективу перед Музеєм iсторiї Днiпродзержинська

На Кодаку мiсцевий гурток козацького традицiйного бойового мистецтва "Спас" показав учасникам фестивалю бойовий гопак
      Науковий працiвник Червоноградської фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї Марiанна Чорнобрива була учасником VI Всеукраїнського iсторико-культурологiчного фестивалю "Мамай-fest", що проходив у Днiпродзержинську з 31 травня по 3 червня 2013 року.
      Органiзатором фестивалю є Музей iсторiї Днiпродзержинська. Цього року працiвники музею провели: наукову конференцiю, мистецькi виставки, музейнi презентацiї, поетичнi зустрiчi, кiнопокази, концерти бандуристiв, народних музичних колективiв, пiзнавальнi екскурсiї та подорожi, дитячi конкурси тощо.

Пройшов семiнар учителiв християнської етики

о. Михайло Микита iз церкви Пресвятої Богородицi Владичицi України
розповiв про значення iкони в духовному життi

Вчитель християнської етики ЧЗШ № 9 п. Оксана Павлiв
пiдготувала iнформацiю про iсторiю iконографiї

Вчителi християнської етики м. Червонограда дiзналися
про символiку в iконографiї вiд старшого наукового
спiвробiтника Червоноградської фiлiї п. Марiанни Чорнобривої
  9 квiтня у Червоноградськiй фiлiї ЛМIР (палац Потоцьких) пройшов семiнар учителiв християнської етики "Використання творiв сакрального живопису на уроках християнської етики та в позакласнiй роботi".

Вiдбулося святкування Мiжнародного Дня музеїв
  18 травня 2013 р.у Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї вiдбулося святкування Мiжнародного Дня музеїв пiд гаслом "Музеї - (пам'ять + креативнiсть) дорiвнює соцiальна змiна". Гостi музею ознайомилися iз його виставками та експозицiєю, взяли участь у майстер-класах по виготовленню чорнодимленої керамiки, який провiв червоноградський керамiст Сергiй Iвашкiв. На подвiрї палацу вiдбувся пленер мiсцевих художникiв.

Програма святкування Мiжнародного Дня музеїв у Червоноградськiй фiлiї ЛМIР
пiд гаслом "Музеї - (пам'ять + креативнiсть) дорiвнює соцiальна змiна"
(палац Потоцьких, м. Червоноград Львiвської обл., вул. Пушкiна, 10; тел. (03249) 3 90 35, 3 97 43)
18 травня 2013 р.
   10.00-18.00 - проведення пленеру мiсцевих митцiв на територiї ЧфЛМIР (подвiр'я палацу Потоцьких).
   10.00 - вiдкриття мiнi-виставки "Забави Iсуса Христа та Iвана Предтечi" (дереворит в позитивi Ярослава Гладкого, м. Червоноград), присвяченої Мiжнародному Дню музеїв.
   14.00 - проведення майстер-класу "Чорнодимлена керамiка" Сергiєм Iвашкiвим (м. Червоноград Львiвської обл.) на подвiр'ї палацу Потоцьких.
   10.00-18.00 - огляд дiючих виставок:
   - "Кристинопiль у XVII-XIX ст.";
   - "Українська iкона ХVII - ХIХ ст." (з фондiв Червоноградської фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї);
   - "Чудотворна iкона Кристинопольської Матерi Божої" (дереворит в позитивi Ярослава Гладкого, м. Червоноград);
   - "Незалежнiсть без монтажу…Вiдновленню не пiдлягає" (фотороботи Р. Данилюка; м. Червоноград), присвячена Дню Незалежностi України та Дню Шахтаря;
   - "Життя у фотографiї Романа Данилюка" (м. Червоноград), присвячена Дню Незалежностi України та Дню Шахтаря;
   - "Кристонопiль-Червоноград: наше мiсто у фотографiях";
   - "Мене забудеш, то себе погубиш" (колекцiя вишивки XIX-XX столiття колекцiонера народного строю, керамiста, писанкаря, ткача, художника, народного майстра, викладача Львiвської нацiональної академiї мистецтв п. Олександра Опарiя).

   Вхiд до музею вiльний

Романси в палацi Потоцьких
   В недiлю, 19 травня, у виставковiй залi Червоноградської фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї звучатимуть твори Сергiя Рахманiнова. З концертною програмою завiтають на "Мистецькi вечори в палацi Потоцьких" музиканти зi Львова - солiст Львiвської нацiональної опери Петро Радейко та пiанiст Сергiй Григоренко.
   Музиканти уже вiдомi червонограцям. Iз Сергiєм Григоренком (лауреатом численних вiтчизняних та мiжнародних конкурсiв) глядачi "Мистецьких вечорiв" познайомились ще в сiчнi - на Вечорi фортепiанної музики. Петра Радейка знають всi, хто вболiвав за учасникiв шоу телеканалу "1+1" "Зiрки в оперi". Разом з Надiєю Мейхер вiн став фiналiстом цього вокального дiйства. Баритональнi партiї Петро виконує в якостi солiста Львiвського нацiонального театру опери та балету iменi Соломiї Крушельницької.
   Окрiм романсiв звучатиме й музика Сергiя Рахманiнова у виконаннi Сергiя Григоренка.

Cемiнар учителiв християнської етики

о. Михайло Микита iз церкви Пресвятої Богородицi Владичицi України розповiв про значення iкони в духовному життi

Вчитель християнської етики ЧЗШ № 9 п. Оксана Павлiв пiдготувала iнформацiю про iсторiю iконографiї

Вчителi християнської етики м. Червонограда дiзналися про символiку в iконографiї вiд старшого наукового спiвробiтника Червоноградської фiлiї п. Марiанни Чорнобривої
   9 квiтня у Червоноградськiй фiлiї ЛМIР (палац Потоцьких) пройшов семiнар учителiв християнської етики "Використання творiв сакрального живопису на уроках християнської етики та в позакласнiй роботi".

Музика слiв в палацi Потоцьких
   В недiлю, 21 квiтня о 16.00 годинi в палацi Потоцьких - Вечiр поезiї Лiни Костенко. На "Мистецькi вечори в палацi Птоцьких" завiтають гостi зi Львова - майстер художнього слова Олег Батов та заслужена артистка України Оксана Рапiта (фортепiано) з лiтературно- музичною композицiєю "Крiзь роки i печалi".
Автор композицiї - заслужений артист України Олег Батов. Актор за освiтою, працював у театрах Харкова, Рiвного, Чернiвцiв, Львова з такими вiдомими режисерами як В. Грипич, В. Оглоблiн, К. Пивоваров, В.    Опанасенко.Упродовж останнiх тридцяти рокiв є читцем Львiвської фiлармонiї. Спiвпрацював з Р. Вiктюком i М. Нестантiнером. Серед найзначнiших програм: М. Зощенко - "Голуба книга", М. Еме, А. Камю, Ф. Саган, М. Турн'є - "Сучасна французька новела", I. Бабель - "И одесские рассказы тоже", Л. Костенко - "Скiфська одiссея", К. Чапек "Людина, яка вмiла лiтати", А. Пушкiн - "Не мысля гордый свет забавить".
   Музичний супровiд - заслужена артистка України Оксана Рапiта (фортепiано). Прозвучать твори В. Барвiнського, Б. Лятошинського, М. Скорика, Р. Шумана, Б. Бартока, С. Прокоф"єва та Ф. Лiста.

Колекцiя вишивки XIX-XX столiття на виставцi "Мене забудеш, то себе погубиш"

Завiдувач музею п. Галина Гриник та колекцiонер
народного строю п. Олександр Опарiй

Начальник управлiння культури м. Червонограда
Володимир Гуменюк

о. Iван Бiловус з церкви Св. Володимира

. Керiвник Студiї писанкарства iм. Тараса Городецького
(у Будинку дитячої i юнацької творчостi м. Червонограда)
п. Юлiя Бурк

Марія Василишин та Оксана Біланик
   7 квiтня у Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) керамiст, писанкар, ткач, художник, народний майстер, викладач Львiвської нацiональної академiї мистецтв та колекцiонер народного строю Олександр Опарiй представив свою колекцiю вишивки XIX-XX столiття на виставцi "Мене забудеш, то себе погубиш".
   На виставцi представленi рушники, сорочки, запаски, хустки, плахти, керсетки, фартухи, очiпки, пояси, пошивки на подушки тощо. Загалом, експонуються 120 вишивок, переважно з Полтавщини.
   Колецiя полтавських вишитих сорочок, представлених в палацi Потоцьких (м. Червоноград), вражає оригiнальними та самобутнiми екземплярами. Тут можна побачити i сорочки-обереги, i весiльнi, i буденнi. Вони не мають повторiв. Сорочки вишитi, в основному, бiлими нитками, дуже рiдко червоними або сiрими, вiзерунок обводять чорними або кольоровими смугами. Манiшки бiлих сорочок у старих зразках прикрашенi бiлим вiзерунком, виконаним гладдю. Вiзерунок обведений чорними або кольоровими смугами.
   Полтавськi вишивки виконанi хрестиком, плутаним хрестиком, подвiйним прутиком, зубчиками, мережкою, ланцюжком тощо, що добре прослiдковується на рушниках, представлених на виставцi. Для рушникiв Полтавщини ХIХ столiття характерний мотив "Дерева життя", який символiзує "зв'язок свiту потойбiчного з небесним" та є фiлософським осмисленням категорiї вiчностi - минулого, сучасного, майбутнього. На одному iз рушникiв є вишитий вiрш, слова якого i стали назвою даної виставки.
   Окрiм полтавської вишивки, представленi зразки вишивок i з iнших регiонiв України - Борщiвщини, Покуття та Гуцульщини.
   Серед почесних гостей на урочистостях були присутнi та виступили з вiтальним словом начальник управлiння культури м. Червонограда Володимир Гуменюк, о. Iван Бiловус з церкви Св. Володимира, керiвник Студiї писанкарства iм. Тараса Городецького (у Будинку дитячої i юнацької творчостi м. Червонограда) Юлiя Бурко та членкинi    Незалежного жiночого товариства "Прозерок" (м. Червоноград) Руслана Федюк та Вiра Олеш.
   Iз музичною програмою виступили вокалiстка, бандуристка, завiдувач струнно-щiпковим вiддiлом музичної школи м. Червонограда п. Оксана Бiляник, партiю гри на фортепiано виконала викладач музичної школи п. Марiя Василишин.

Вiдбувся Мистецький вечiр
   У недiлю, 24 березня, в палацi Потоцьких вiдбувся Мистецький вечiр - "Вечiр для вiолончелi". Звучали твори Й.С. Баха, Л. Боккерiнi, Ф. Мендельсона, Е. Грiга та М. Равеля у виконаннi Дениса Литвиненка (вiолончель, "Фенiкс", Львiв), Миколи Гав'юка (скрипка, "Фенiкс", Львiв) та Маркiяна Попiля (фортепiано, Львiв).

Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї спiльно iз Кiмнатою-музеєм iменi Тараса Шевченка Львiвського палацу мистецтв 6 березня 2013 р. вiдкрила виставку "Шевченко в фiлателiї та фiлокартiї"
   Щороку на початку березня український народ вiдзначає Шевченкiвськi днi. З цiєї нагоди Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї спiльно iз Кiмнатою-музеєм iменi Тараса Шевченка Львiвського палацу мистецтв 6 березня 2013 р. вiдкрила виставку "Шевченко в фiлателiї та фiлокартiї".
   На виставцi "Шевченко в фiлателiї та фiлокартiї" в Червоноградi представлена лише частина львiвської колекцiї шевченкiвської фiлателiї. Найбiльше її було випущено у 1961 роцi, коли вiдзначали 100-рiччя вiд дня смертi Кобзаря.
   В палацi Потоцьких (Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї) експонуються портрети художникiв України (Є. Безнiска, О. Некрасова, Є. Щерби, копiя Бохiнюка) та рiзноманiтнi зображення Тараса Шевченка на поштових конвертах, марках, листiвках, запрошеннях: автопортрети та iлюстрацiї до його творiв ("Катерина").
   На виставцi також представленi поштовi випуски iз зображенням навчальних закладiв, театрiв, вулиць, паркiв тощо, якi названо його iм'ям.
   Частина колекцiї конвертiв та запрошень присвячена вiдкриттю пам'ятникiв Т.Г.Шевченку та рiчницям вшанування пам'ятi Кобзаря не лише в Українi (Київ, Харкiв, Львiв), але й за кордоном (Вашингтон, Чикаго).
   На вiдкриттi виставки виступили начальник управлiння культури м. Червонограда Володимир Гуменюк, голова червоноградського осередку Товариства рiдної мови iм. Тараса Шевченка Микола Березовський та народний хор "Просвiта", керiвником якого є Ольга Бабська (м. Червоноград)
   Виставка дiятиме з 6.03 по 14.04.2013р.

Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї вiдкриває виставку "Шевченко в фiлателiї та фiлокартiї"
   Щороку на початку березня український народ вiдзначає Шевченкiвськi днi. З цiєї нагоди Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї спiльно iз Кiмнатою-музеєм iменi Тараса Шевченка Львiвського палацу мистецтв 6 березня 2013 р. о 15.00 годинi вiдкриває виставку "Шевченко в фiлателiї та фiлокартiї".
   На виставцi експонуються рiзноманiтнi зображення Тараса Шевченка на поштових конвертах, марках, листiвках, запрошеннях: автопортрети та iлюстрацiї до його творiв. Частина колекцiї конвертiв присвячена вiдкриттю пам'ятникiв Т.Г.Шевченку та рiчницям вшанування пам'ятi Кобзаря не лише в Українi (Київ, Харкiв, Львiв), але й за кордоном (Вашингтон, Чикаго).
   На вiдкриття виставки приїде директор Кiмнати-музею iменi Тараса Шевченка Роман Олексiйович Наконечний. Вiн ознайомить присутнiх з iсторiєю становлення українську фiлателiї загалом та розповiсть про Шевченкiвську фiлателiю зокрема.
   Вдало доповнить вiдкриття виступ народного хору "Просвiта", керiвником якого є Ольга Бабська (м. Червоноград).

Вiдбулася презентацiя виставки картин польського емiграцiйного живопису 40-80-их рр. ХХ ст.

   В недiлю, 3 лютого 2013 року, о 14.00 годинi в Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) вiдбулася презентацiя виставки картин польського емiграцiйного живопису 40-80-их рр. ХХ ст. "Життя моє…". Цi картини є колекцiєю о. Альфонса Жезнiчки (поляка, члена згромадження Мiсiонерiв Облатiв
Непорочної Марiї), якi в 1996 р. вiн подарував Музею-замку Гуркiв у м. Шамотули (Польща).
   Колекцiя картин уже експонувалася в Бельгiї (Брюссель), Польщi (Познань, Торунь, Ольштин). В Українi вона виставляється вдруге - вперше її представили у 2012 р. у    Львiвському музеї iсторiї релiгiї, який i органiзував виставку в рамках транскордонної спiвпрацi з шамотульським Музеєм-замком Гуркiв.
   На вiдкриттi виставки виступили священнослужителi мiста Червонограда : о. Iгнатiй Москалюк - настоятель монастиря УГКЦ Св. Юрiя оо. Василiан та о. Микола Леськiв iз римо-католицького костелу Зiслання Св. Духа. Вiд iменi мiста начальник управлiння культури Володимир Гуменюк привiтав музей з вiдкриттям нової виставки.
   Крiм цього, хор римо-католицької церкви Зiслання Св. Духа подарував усiм слухачам колядки i пiснi українською та польською мовами

26 та 27 сiчня 2013 р. в Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї
пройшли "Мистецькi вечори в палацi Потоцьких"

Сергій Григоренко
   26 сiчня вiдбулася моновистава "Український вертеп" - лялькова вистава театру-студiї Володимира Завальнюка (м. Київ). Вистава вiдтворена за текстами Сокиринського (Галаганiвського) вертепу 1770 року - перлини колекцiї Музею театрального, музичного та кiномистецтва України. Вона отримала гран-прi багатьох мiжнародних фестивалiв i з великим успiхом йшла на сценах багатьох країн Європи.
   Вистава складалася з двох частин: 1. Рiздвяне дiйство; 2. Сценки з мiського побуту.

   27 сiчня червоноградцi могли насолодитися вечором фортепiанної музики. В програмi звучали твори Моцарта, Бетховена, Шопена та Рахманiнова XVIII-XIX ст. у виконаннi Сергiя Григоренка - члена товариства Ф. Шопена у Львовi, Нацiональної Спiлки Театральних Дiячiв та солiста Львiвської фiлармонiї.

Моновистава

На моновиставі "Украънський вертеп"

На моновиставі

Сергій Григоренко та учні музичної школи

Концерт фортепіанної музики

Володимир-Завальнюк-(м.-Київ)

У ЧЕРВОНОГРАДI ПОБУВАВ ЛЮБОМИР ГУЗАР
    19 грудня у Музеї iсторiї релiгiї вiдбулась зустрiч червоноградської молодi iз єпископом Української Греко-Католицької Церкви, кардиналом Католицької Церкви ЛЮБОМИРОМ ГУЗАРОМ.
    Зустрiч тривала близько двох годин.Верховний архiєпископ вiдповiдав на запитання юнi, котрi стосувались сенсу життя, пошуку щастя та мудростi, а також ажiотажу навколо кiнця Свiту. По завершенню органiзатори дiйства вручили поважному гостевi квiти та книгу "Кристинопiль".
    Довiдка:
    Єпископ Любомир Гузар народився 26 лютого 1933 року в м.Львовi. Тут закiнчив народну школу та перший клас гiмназiї.
    У 1944 роцi сiм'я змушена була покинути Україну. Спочатку зупинилися в Австрiї. У м.Зальцбурзi юнак продовжив навчання в українськiй гiмназiї.
    У 1949 роцi родина Гузарiв переїхала до США. Середню освiту Любомир здобув у Малiй духовнiй семинарiї у Стемфордi (штат Коннектикут). Потiм студiював фiлософiю в Колегiї Св.Василя, де в 1954 роцi одержав ступiнь бакалавра.
    Богословськi студiї вiдбув у Вашингтонському Католицькому унiверситетi.
    1958 року як вихованець Великої духовної семинарiї Св.Йосафата Любомир Гузар одержав диплом богослова.
    30 березня того ж року владика Амврозiй Сенишин висвятив Любомира Гузара на священика для працi в Стемфордськiй єпархiї.
    У 1958-59 роках працює вчителем i префектом в Стемфордськiй Духовнiй семинарiї Св.Василя а також служить у Кергонксонi (штат Нью-Йорк) як душпастир оселi "Союзiвка" Українського Народного Союзу та виховної оселi Спiлки української молодi Америки в Елленвiлi (штат Нью-Йорк).
    З 1965 року є настоятелем парохiї пресвятої Трiйцi в Кергонксонi.
    У Фордгамському унiверситетi Нью-Йорка продовжував студiї, вивчаючи фiлософiю. У 1967 роцi здобув ступiнь магiстра.
    1969 року переїхав до Риму для продовження богословських студiй, якi завершив доктором богословiя в 1972 роцi. Вiдтак отець Гузар вступає до монастиря Св. Теодора монахiв студiйського уставу в Гроттаферратi (Iталiя).
    У1973-84 роках о.Любомир викладає в Папському Мiсiйному унiверситетi "Урбанiана" в Римi, виконує рiзнi доручення Патрiарха Йосипа (Слiпого).
    2 квiтня 1977 року в монастир студiйського чину в Кастель-Гандольфо поблизу Рима був висвячений Йосипом Слiпим на єпископа.
    У 1978 роцi Патрiарх Йосип призначає владику Гузара архимандритом монастиря Св.Теодора а також вiдповiдальним за монастир студiйського уставу за межами України.
    З 1984 до 1991 року є протосинкелом Львiвської Архиєпархiї в Римi.
    1993 року разом зi всiєю спiльнотою з Гроттаферрати повернувся на рiдну землю.
    1993-94 рр. служив духiвником у Львiвськiй духовнiй семинарiї святого Духа.
    У 1995 роцi громада осiла в своєму монастирi Св. Теодора Студита в с. Колодiївка на Тернопiльщинi.
    У листопадi 1996 року владика Любомир призначений єпископом-помiчником Глави УГКЦ.
    26 сiчня 2001 року на надзвичайному синодi єпископiв обраний Верховним Архиєпископом УГКЦ.
    21 серпня 2005 року проголошено перенесення осiдку Глави УГКЦ зi Львова до Києва

Вiдбувся концерт "Вiд менуету до танго"
    У палацi Потоцьких 9 грудня 2012 року вiдбувся концерт "Вiд менуету до танго", на якому прозвучали твори В.А. Моцарта, Ф. Шуберта, Ф. Крейслера, Б. Брiттена та плеяди аргентинських композиторiв у виконаннi львiвського струнного квартету "Фенiкс".

День Св. Катерини у палацi Потоцьких

Наталя Король подiлилася секретами по валянню iз вовни

Ольга Береза разом iз своєю вишивкою iз бiсеру

Арт-студiя "Мамату" провела майстер-клас по виготовленнi прикрас iз вовни для музейних працiвникiв

Спiворганiзатор заходу Анна Величка та гостя музею

Завiдувач музею Галина Гриник розповiдає про життя св. Катерини та ознайомлює iз народними звичаями святкування дня св. Катерини на Українi.
    7 жовтня 2012 р. у палацi Потоцьких дiвчата Червонограда вiдсвяткували день Св. Катерини. Працiвники музею разом iз Анною Величко органiзували вечорницi, на яких львiвськi митцi подiлилися своїм досвiдом: Наталя Король по виготовленню одягу iз вовни, Ольга Береза - по бiсероплетiннi, арт-студiя "Мамату" провела майстер-клас по виготовленнi прикрас iз вовни.

Нова виставка "Кристинопiль-Червоноград: наше мiсто у фотографiях"

Переносна виставка "Кристинопiль-Червоноград: наше мiсто у фотографiях" в наряднiй шахти "Вiдродження"

Спiлкування та обмiн думками пiсля презентацiї виставки: директор шахти "Вiдродження" Павло Овчiннiков та завiдувач музею Галина Гриник

Виставка викликала зацiкавлення серед шахтарiв

Працiвники шахти на презентацiї виставки
    В гiрникiв Прибужжя цього року свято - 55-рiчний ювiлей заснування Львiвсько-Волинського вугiльного басейну. Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї зробила подарунок шахтарям, пiдготувавши нову виставку "Кристинопiль-Червоноград: наше мiсто у фотографiях", на якiй представлено близько 50 фотографiй. Адже iсторiя нашого мiста - мiста Червонограда, безпосередньо пов'язана iз добуванням вугiлля, шахтарською працею, долею гiрникiв. Виставка показує визначнi мiсця Червонограда в iсторичному розрiзi.
    Ця фотовиставка допоможе по-iншому подивитися на мiсто, а точнiше сказати - придивитися до нього. Фотографiї дають можливiсть спинити час, а нашим думкам через спогади поринути у минуле…

Вiдбувся вечiр пам'ятi жертв голодоморiв на Українi "Голодомор. Рука катiв. 1932-1933"
    В Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї 23 листопада 2012 р. вiдбувся вечiр пам'ятi жертв голодоморiв на Українi "Голодомор. Рука катiв. 1932-1933". Вiн був присвячений "Їм - неоплаканим i невiдспiваним… Їм - похованим без труни й молитви… позбавлених могили й шани"


Завiдувач Червоноградською фiлiєю подiлилася iз вiдвiдувачами спогадами своєї бабусi про голод 1946-1947 рокiв


Представники Центру розвитку та захисту прав жителiв територiальних громад "Свiтанок" (м. Сокаль). Справа на лiво: голова Волсвинської сiльської ради та засновник Центру Вiктор Притулко, куратор соцiальних проектiв Наталя Притулко та член громади

Отець Дмитро Дмитраш розповiв про своє дитинство та тi страждання, що випали на долю його родини у часи великого голодомору

Щоб вшанувати пам'ять музей зiбрав повний зал людей

"Noche flamenka" ("Вечiр фламенко") у Палацi Потоцьких (м. Червоноград)
    Яскраво, гостро, гiрко i пристрасно… Саме так 21 жовтня 2012 р. пройшов мистецький вечiр - проект Центру театрального мистецтва iменi Леся Курбаса (м. Київ) - у Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї.
    Учасники проекту:
    Лiлiя Фернандес - спiвачка (cantaor)
    Євген Седько - гiтарист (tocaor)
    Ольга Островерх- танцiвниця (bailaor)
    Олена Пяткiна - танцiвниця (bailaor)

Республiканська наукова конференцiя "Музеї в ХХI столiттi - новi реалiї, новi пiдходи, новi можливостi"

Учасники республiканської наукової конференцiї "Музеї в ХХI столiттi - новi реалiї, новi пiдходи, новi можливостi"

У бiлому залi палацу-музею

Кримська республiканська установа "Лiвадiйський палац- музей"

Зустрiч на конференцiї iз колегами з Санкт-Петербургу: завiдувач ЧфЛМIР Галина Гриник та ст. наук. спiвробiтник Державного росiйського музею Iрина Єштокiна
    У Криму, в Лiвадiйському палацi - музеї, з 8 по 11 жовтня 2012 р. проходила республiканська наукова конференцiя "Музеї в ХХI столiттi - новi реалiї, новi пiдходи, новi можливостi". Її учасниками були представники музеїв України, Росiї та Великобританiї. Багаточисельною була i львiвська делегацiя, серед якої була i завiдувач Червоноградською фiлiєю Львiвського музею iсторiї релiгiї п. Галина Гриник.
    На конференцiї розглядалося багато питань, в тому числi обговорювали мiсце музею в свiтi, що змiнюється; музейнi iнновацiї та сучасний соцiум; музей як соцiокультурний iнститут; проблеми i досвiд музейної комунiкацiї; музейний менеджмент та маркетинг; стратегiчне планування в музеї та iн.

Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї вiдсвяткувала 320-рiччя рiдного мiста Червонограда
пiд гаслом "Кристинопiль-Червоноград: наша iсторiя та наше життя"

Свято вiдвiдав заступник мiського голови з гуманiтарних питань Андрiй Залiвський

З вiтальною промовою до червоноградцiв звернувся начальник управлiння культури м. Червонограда Володимир Гуменюк

Урочисте вiдкриття виставки "Активна творча молодь Галичини". Художники представляють свої роботи

Танцювальна студiя OLGA "Stule house" (керiвник - Ольга Iванiв)

У стiнах палацу пролунала народна пiсня у виконаннi Оксани Шелемех, Юрiя Бабiя та Свiтлани Притулко

Клуб схiдного танцю "Ельмiра" (керiвник - Алла Мельник)

Арт-студiя "Mamatu" (м. Львiв) провела майстер-клас по псевдовiтражного розпису

Кожен бажаючий мав можливiсть опанувати мистецтво стрiльби з лука

На завершення цього святкового дня лицарi львiвського клубу "Орден Паладинiв" вiдтворили справжнi бої 1385-1410 рокiв

На завершення цього святкового дня лицарi львiвського клубу "Орден Паладинiв" вiдтворили справжнi бої 1385-1410 рокiв
    У недiлю, 7 жовтня 2012 р., Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї вiдсвяткувала 320-рiччя рiдного мiста Червонограда пiд гаслом "Кристинопiль-Червоноград: наша iсторiя та наше життя"
     

Вiдбулася вистава "Я йду, Христе…"

Серед глядачiв було присутнє духовенство м. Червонограда. Дiлиться своїми враженнями о. Йосип з церкви Св. Юрiя

Iрина Волицька - режисер вистави

Актори творчої майстернi "Театр у кошику" (м. Львiв): Лiдiя Данильчук та Володимир Губанов

Своє захоплення та вдячнiсть творчому колективу вiд iменi глядачiв висловила завiдувач Червоноградської фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї Галина Гриник
    У Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї 23 вересня 2012 р. в рамках циклу "Мистецькi вечори в палацi Потоцьких" вiдбулася вистава "Я йду, Христе…" творчої майстернi Нацiонального центру театрального мистецтва iм. Леся Курбаса "Театр у кошику" (м. Львiв).
    Режисером вистави є Iрина Волицька (заслужений дiяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, лауреат театральної премiї iм. Леся Курбаса та львiвської обласної премiї iм. Бориса Романицького).
В ролi митрополита Андрея виступив актор Львiвського духовного театру "Воскресiння" Володимир Губанов, роль Софiї Шептицької виконала заслужена артистка України, лауреатка театральної премiї iм. Iвана Котляревського та львiвської обласної премiї iм. Бориса Романицького п. Лiдiя Данильчук.

Вiра Манько презентувала книгу "Летiть соловейки на рiднi земельки"
    22 вересня 2012 р. о 15.00 годинi у Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї Вiра Манько презентувала книгу "Летiть соловейки на рiднi земельки", у якiй зробила спробу виокремити такий найдавнiший i найпоширенiший зооморфний мотив, як пташки. При цьому увага в книзi закцентована на звичаї закликання весни i його матерiального вияву - випiкання "Жайворонкiв".
    За освiтою Вiра Василiвна - полiграфiст, уже багато рокiв працює у видавництвi "Свiчадо". Саме в цьому видавництвi побачили свiт кiлька її книг: "Українська народна писанка" (2001р.), "Взiрцi українських писанок" (2008 р.), "Свiт у писанках Тараса Городецького" (2009), разом iз Ольгою Вербенець видала "Обряди i страви Святого вечора" (2008 р.,) та "Великоднiй кошик" (2010 р.). Була також упорядником пiдбiрки рецептiв "Кулiнарнi секрети сестри Ольги" (2009 р.).

Виступ народного депутата України п. Володимира В'язiвського, за сприянням якого й вiдбувся захiд у м. Червоноградi

Оксана Подольчак - поцiновував творчостi Вiри Манько

Автор книги "Летiть соловейки на рiднi земельки" п. Вiра Маньког

Вiдкриває презентацiю завiдувач Червоноградською фiлiєю ЛМIР п. Галина Гриник

Володимир В'язiвський дарує книги Вiри Манько "Летiть соловейки на рiднi земельки" в бiблiотеки м. Червонограда

Керiвник Студiї писанкарства iм. Тараса Городецького (Будинок дитячої i юнацької творчостi м. Червонограда) п. Юлiя Бурко дарує Вiрi Манько вiтраж "Пташки" червоноградської майстринi Iрини Лакатош

Народна майстриня, писанкарка Iрина Вах (м. Львiв)

Активiстка незалежного жiночого товариства "Прозерок"та учасниця лiтературно-мистецького об'єднання "Третiй горизонт" Валентина Ткачук

Ведучi вечора Руслана Федюк та Вiра Олеш

Виступ молодiжного музичного колективу "Криниченька" (навчально-виховний колегiум № 3) пiд керiвництвом Любовi Фiалковської

Молодiжний колектив "Криниченька" активно залучав учасникiв презентацiї до музичної програми

Вiра Манько пригощає гостей власноруч виготовленою випiчкою у формi пташок
 
Автор пiдписує книги усiм бажаючим
 

ЗАВIТАЙ ДО НАЦIОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ
    Чим швидше нас захоплює вiртуальний свiт, потужнi надсучаснi технологiї, тим частiше ми вiдкриваємо бабусину скриню, щоб доторкнутися до чогось надзвичайного, справжнього, живого, вiчного, зiгрiтого душею i талановитими руками... Нашi прадавнi вишиванки, рушники, обруси, хустини, серветки - це вже не просто побутовi речi, а твори високого народного мистецтва, справжня духовна криниця українського народу, потужний оберiг нашої iдентичної унiкальностi в цьому глобалiзованому свiтi, це вартовi нашої генетичної пам'ятi... Нинi не просто бути українцем. А зберегти, не втратити свої традицiї, свою культуру, мову, пiсню, своє корiння - ще важче. Дуже втiшно, що вишиванка стає модним атрибутом: проходять паради вишиванок, гiнесовськi рекорди. Але сумно, що на сучасних вишитих сорочках такий композицiйний безлад, скупiсть фантазiї i стилiстичний хаос - справжнiсiнький "мистецький Вавiлон"...
    Адже ранiше вишивана сорочка була характерною ознакою кожної мiсцевостi, i порiвняно легко вiдрiзнити полтавську вiд подiльської, гуцульську вiд полiської. Народна художня вишивка України дуже рiзноманiтна, її орнаментальнi мотиви сягають своїм корiнням у мiсцеву флору i фауну, в iсторичну традицiю...
    Поспiлкуватися, помилуватися, насолодитися справжнiми перлинами української народної вишивки запрошує Червоноградська фiлiя Нацiонального музею у Львовi iм. А. Шептицького, музей "Сокальщина": тут дiє виставка вишивки ХIХ-ХХ ст. з фондiв Нацiонального музею у Львовi iм. А. Шептицького.
    Яворiвськi кольоровi хустини, яскравi гуцульськi кепторi, барвистi буковинськi сорочки, рельєфно-чорнi тернопiльськi вишиванки, занизанi червоними барвами волинськi сорочки - на експозицiйних стендах нагадують букети живих квiтiв. Розмаїття технiк, орнаментальних мотивiв, вишукана кольорова гама - найкращi зразки давнього мистецтва народної української вишивки...
    Своєрiдною вишивкою здавна вiдома Волинь. Вишивка червоною ниткою по бiло-сiрому фону лляного полотна графiчно чiтка, а технiка "занизування", "заволiкання" - це одна з давнiх технiк, що повнiстю iмiтує вiзерункове човникове ткацтво. Вражає тернопiльська вишивка вовняними чорними нитками iз згущеними стiбками, яка розмiщується вздовж усього рукава скiсними смугами. Милують око буковинськi та гуцульськi вишиванки...
Кожний експонат - унiкальний, єдиний в своєму родi, має свою iсторiю, свiй чар i "голос" i красу, яку ми зберiгаємо в музеї i радо даруємо вам, дорогi червоноградцi!
    Галина ГОРАЛЬ, науковий працiвник музею "Сокальщина

"НЕЗАЛЕЖНIСТЬ БЕЗ МОНТАЖУ..."
    19 серпня, у недiлю в Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї вiдбулось вiдкриття фотовиставок Романа Данилюка "Життя у фотографiї Романа Данилюка" та "Незалежнiсть без монтажу: Вiдновленю не пiдлягає", якi приуроченi до Дня Незалежностi України та Дня Шахтаря.
    На рубежi 80-х - 90-х рокiв ХХ столiття в Українi широкого розмаху набув нацiонально-демократичний рух, який завершився проголошенням незалежної, суверенної держави. Фотомитець - у вирiї тих подiй: фiксує страйки шахтарiв, "живий ланцюг", демонтаж пам'ятника В.Ленiну: З'являються сотнi кадрiв, частина яких iлюструє тему "Незалежнiсть без монтажу: Вiдновленю не пiдлягає".
    На вiдкриття фотовиставок завiтали учасники серпневих подiй 1990 року, керiвництво мiста, громадськi дiячi, бiзнесмени, священики та iншi. На початку гостям було продемонстровано фiльм про зняття пам'ятника Ленiну у Червоноградi у 1990 року.
    До присутнiх цього дня звернулись iз спогадами про цi подiї Мирослав Сеник (1990-1992 рр. - голова Червоноградської мiськради та виконавчого комiтету), мiський голова Червонограда Iгор Чудiйович та спонсор свята Сергiй Вишневський.
    По завершенню офiцiйної частини у залi Палацу Потоцьких залунали українськi пiснi, у виконаннi прекрасних голосiв України Нiни та Антонiни Матвiєнко.

В Палацi Потоцьких (Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї) продовжуються Мистецькi вечори

Органiзатор та ведуча мистецького вечора Свiтлана Бордун представляє аудиторiї ансамбль старовинної музики "Львiвськi менестрелi"
     В недiлю, 12 серпня, о 17.00 годинi вiдбувся концерт "Барокова органна мiнiатюра".
     Якщо окреслити епоху цифрами, то це перiод приблизно вiд кiнця XVI до другої половини XVIII столiття. Якщо наблизити її до наших теренiв, то це час заснування (1692), будiвництва та розквiту мiста Кристинополя. В 1755 роцi в костелi Святого Духа (м. Кристинопiль) був встановлений орган. Тобто громадяни мiста Кристинополя мали змогу слухати органну музику кожної Служби Божої…
     Твори Баха та Генделя, Бонпортi та Вiвальдi, Боккерiнi та Перголезi виконав вже знайомий нам з липневих Мистецьких вечорiв ансамбль старовинної музики "Львiвськi менестрелi".
     Старший науковий спiвробiтник Марiанна Чорнобрива

Завiдувач Червоноградською фiлiєю Львiвського музею iсторiї релiгiї Галина Гриник вiтає гостей у палацi Потоцьких

Ансамбль старовинної музики "Львiвськi менестрелi". Злiва направо: Iгор Мацелюх - блокфлейта, сопiлка, флейта Пана; Олег Жук - орган; Лєна Дадукевич - барокова скрипка

Вдячнi слухачi на концертi "Барокова органна мiнiатюра"

У Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) розпочався цикл Мистецьких вечорiв

Вiтальне слово завiдувача Червоноградською
фiлiєю ЛМIР Галини Гриник

     Головною iдеєю проведення Мистецьких вечорiв є мандрiвка в часi i просторi. Це будуть концерти, рiзноманiтнi театральнi вистави та майстер-класи. Планується їх проведення в палацi Потоцьких щомiсяця.
     Цикл Мистецьких вечорiв започаткував концерт старовинної музики "Львiвська лютнева табулатура" (з розшифровок Лєвi Шептовицького), що вiдбувся 8 липня 2012 р. Її виконав ансамбль старовинної музики "Львiвськi МЕНЕСТРЕЛI" колектив високопрофесiйних музикантiв, захоплених старовиною.
     На стародавнiх iнструментах (барокова скрипка - Лєна Дадукевич, блок-флейта сопрано - Iгор Мацелюх, дульчiан - Андрiй Пирiжок, вiолончель - Лариса Iшук, вiрджинел - Олег Жук) прозвучали твори iталiйських, польських, французьких, англiйських та нiмецьких композиторiв XVI столiття.

     Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких)
      80102, м. Червоноград Львiвської обл., вул. Пушкiна, 10
     Тел. (03249) 3-90-35, 3-97-43
     e-mail: palac_potockyh@bigmir.net


     Ст. наук. спiвробiтник ЧфЛМIР Марiанна Чорнобрива

Органiзатор та ведуча концерту Свiтлана Бордунт

Виступ ансамблю старовинної музики "Львiвськi менестрелi"

Ансамбль старовинної музики "Львiвськi менестрелi"

Концерт зiбрав велику аудиторiю людей

Спiлкування з музикантами пiсля концерту

Обмiн враженнями вiд концерту iз його слухачами

Палац Потоцьких
(Червоноградська фiлiя ЛМIР, вул. Пушкiна, 10, м. Червоноград Львiвської обл., тел.: (03249) 3-97-43, 3-90-35)
Запрошує на огляд виставок
     "Кристинопiль у XVII-XIX ст."
     Експозицiя присвячена iсторiї нашого мiста. Головна увага акцентується на перiодi XVII-XIX ст., проте частина експозицiї(як доповнення) представляє i докристинопiльський перiод - вона сформована iз археологiчних пам'яток, знайдених на територiї та околицях мiста (накладки, фрагменти фiбул, перснi, наконечники стрiл, частини енколпiонiв …). На виставцi можна побачити герб, фотографiї та портрети тих Потоцьких, якi заснували та володiли Кристинополем у XVII-ХVIII ст. Експонати розповiдають iсторiю чотирьох поколiнь цього славетного роду: їхнi радощi, печалi, сiмейнi трагедiї та таємницi… Експозицiя висвiтлює релiгiйне життя мiста: греко-католицької, римо-католицької та єврейської громад. Окрiм того, цiкаво пiдiбранi експонати вiдображають свiтське та побутове життя мiста цього перiоду.
    "Кристинопiльський палац - пам'ятка архiтектури середини XVIII ст."
     Екскурсiї проводяться на основi карти-схеми всього комплексу, фондових колекцiй цегли, черепицi та кахлю, а також фрагментiв лiпнини палацу, вилучених в ходi реставрацiйних робiт.
     "Українська iкона ХVII - ХIХ ст." (з фондiв Червоноградської фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї)
     На виставцi представленi iкони, якi були вiднайденi на територiї України. Українськi iконописцi, спираючись на традицiях Київської Русi, вiзантiйської та захiдноєвропейської культури, виробили свою систему iнтерпретацiї iконографiчних канонiв. Великий вплив на них мали гуманiстичнi iдеї європейського ренесансу, бароко. Тенденцiї, властивi Європi, набули в українськiй iконi нацiонального забарвлення. При цьому збереглася висока духовнiсть українського малярства попереднiх iсторичних епох. На iконах з'являються окремi зразки пейзажу, натюрморту, батальних сцен.
     "Лiтургiйне шитво ХVIII - ХХ ст.". ( з фондiв ЧфЛМIР)
     Лiтургiйне шитво - це гаптування золотом, срiблом та шовком рiзноманiтних предметiв релiгiйного культу, якi виконують образно-символiчну, культову функцiю в церковному богослужiннi, протягом якого згадується й вiдтворюється в певних символiчних дiях все життя Христа. На виставцi представлено понад 90 предметiв лiтургiйного шитва християнської церкви: облачення священнослужителiв (фелони, саккос, орнати, орар, єпiтрахiлi, пiдризники, пояс, набедреник, поручi), покрiвцi та воздухи на Святi Дари, фартух на дарохранильницю...
     "Вiднайденi шедеври" (з фондiв ЧфЛМIР)
     На виставцi представлено 26 iкон XVII-XIX ст. з фондової збiрки Червоноградської фiлiї ЛМIР. Музейна колекцiя щорiчно збагачується новими надходженнями i всi вони потребують реставрацiї. Саме з таких iкон частково й змонтована виставка, але музейнi працiвники представили лише тi iкони, якi надаються до експонування. Окрiм цього, на виставцi є i повнiстю вiдреставрованi iкони, поруч з якими розташованi планшети iз фотофiксацiєю ходу реставрацiйних робiт. Надзвичайно цiкавими є iкони "Богородиця Одигiтрiя" (ХVIII ст.) та "Архангел Михаїл" (ХIХ ст.). На цих iконах реставраторами зробленi пробнi розчистки зондажiв, пiд якими можна побачити бiльш раннi шари живопису ХVII, а можливо й ХVI столiття.

Вiдбулася презентацiя книги "Слугинi свiтла"

Музей зустрiчає своїх гостей зi Львова

Мiнi-виставка "Iсторiя Сестер Служебниць у Кристинополi" (з фондiв ЧфЛМIР)

Подiї у Червоноградi висвiтлювали червоноградськi та львiвськi ЗМI

Народний депутат України Володимир В'язiвський вручає книги представникам освiти та мiської централiзованої бiблiотечної системи

Вiд iменi видавництва "Мiсiонер" на презентацiї виступила керiвник проектiв зi зв'язкiв з громадськiстю Марiя Городечна

Настоятель монастиря св. Юрiя оо. Василiан о. Iгнатiй Москалюк

СС. Дарiя Градюк (Згромадження Сестер Служебниць у м. Червоноградi)

о. Дмитро Дмитраш iз церкви Св. Йосафата (м. Червоноград)

Автор книги "Слугинi свiтла" - Ольга Кiс

Слова вдячностi авторцi О. Кiс прозвучали вiд родини сестри Дарiї

Акомпанiатори молодiжного церковного хору - викладачi Червоноградської школи мистецтв М. Дею та О. Празднiкової

Автор Ольга Кiс пiдписує книги усiм бажаючим

Члени поетичного об'єднання "Третiй горизонт" разом iз завiдувачем музею Галиною Гриник (друга справа) та старшим науковим спiвробiтником Людмилою Шевченко (друга злiва)

СС. Дарiя Градюк ознайомлюється iз матерiалами мiнi-виставки

Молодiжний церковний хор пiд керiвництвом Наталiї Зiнькiв, що дiє при Українськiй греко-католицькiй церквi Пресвятої Богородицi Владичицi України (м. Червоноград)
     4 червня 2012 р. у Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) вiдбулася презентацiя книги "Слугинi свiтла". Її автор - Ольга Кiс - є членом Львiвської обласної органiзацiї Нацiональної спiлки письменникiв України та науковим працiвником музею "Золочiвський замок". У книзi п. Оля розповiла про життя та долю десяти монахинь, Сестер Служебниць Непорочної Дiви Марiї.
     Серед присутнiх на презентацiї були сестри служебницi м. Львова та Червонограда, представник видавництва "Мiсiонер" п. Марiя Городечна, мiсцеве духовенство, вчителi iсторiї та християнської етики, представники громадських органiзацiй.

Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї прийняла делегацiю

В експозицiї "Кристинопiль у XVII-XIX ст." п. Галина Гриник розповiла про цiкаву та складну iсторiю мiста

Старший науковий спiвробiтник, зберiгач фондiв Червоноградського музею п. Людмила Шевченко розповiдає про хiд реставрацiї музейної збiрки "Живопис"

На виставцi "Лiтургiйне шитво XVIII-XX ст." журналiсти ЗМI України почули вiд п. Людмили Шевченко про спiвпрацю музею та релiгiйних громад регiону по збереженню предметiв церковного начиння

Завiдувач фiлiєю Галина Гриник ознайомлює учасникiв семiнару iз колекцiями цегли, кахлю та фрагментiв архiтектурного декору палацу
     5 червня 2012 року Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї прийняла делегацiю учасникiв щорiчного семiнару галузевих ЗМI (вугiльної промисловостi), присвячений Дню журналiста. Органiзатором даного заходу було ДП "Львiввугiлля", яке вперше приймало такi поважнi делегацiї галузевих журналiстiв України.

Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї вiдсвяткувала 35-рiччя Мiжнародного Дня музеїв

Привiтати музей iз професiйним святом прийшли начальник управлiння культури м. Червонограда п. Володимир Гуменюк та керiвник Студiй писанкарства iм. Т. Городецького (м. Червоноград) п. Юлiя Бурко

Завiдувач Червоноградської фiлiї ЛМIР показує експозицiю музею начальнику управлiння культури п. В. Гуменюку

Юнi художники м. Червонограда на пленерi

. Iван Кравчук (м. Червоноград Львiвської обл.) поруч iз своїми роботами, виготовленими з соломи

Вiдвiдувачi музею на експозицiї "Кристинопiль у XVII-XIX ст."

На новiй виставцi "Вiднайденi шедеври"

Народний майстер дiлиться секретами виготовлення намиста iз соломки

Учасники майстер-класу

Старший науковий спiвробiтник п. Людмила Шевченко ознайомлює вiдвiдувачiв iз виставкою лiтургiйного шитва
     18 травня 2012 р. у Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї вiдсвяткувала 35-рiччя Мiжнародного Дня музеїв. До цiєї подiї був проведений ряд масових заходiв.
     Вiдвiдувачi побачили нову виставку, спецiально пiдготовлену працiвниками музею до цього свята, пiд назвою "Вiднайденi шедеври". На виставцi представлено 26 iкон XVII-XIX ст. з фондової збiрки Червоноградської фiлiї ЛМIР. Музейна колекцiя щорiчно збагачується новими надходженнями i всi вони потребують реставрацiї. Саме з таких iкон частково й змонтована виставка, але музейнi працiвники представили лише тi iкони, якi надаються до експонування. Окрiм цього, на виставцi є i повнiстю вiдреставрованi iкони, поруч з якими розташованi планшети iз фотофiксацiєю ходу реставрацiйних робiт. Надзвичайно цiкавими є iкони "Богородиця Одигiтрiя" (ХVIII ст.) та "Архангел Михаїл" (ХIХ ст.). На цих iконах реставраторами зробленi пробнi розчистки зондажiв, пiд якими можна побачити бiльш раннi шари живопису ХVII, а можливо й ХVI столiття.
     Прекрасна погода сприяла проведенню на подвiр'ї палацу пленеру та майстер-класу. Пленер мiсцевих митцiв проходив пiд гаслом "Використовуючи минуле - будуємо майбутнє". В ньому брали участь учнi шкiл, школи мистецтв, художньої студiї, Будинку юнацької та учнiвської творчостi. Учасники пленеру вiд музею отримали диплом, а вiд пiдприємця С. I. Вишневського - солодкий презент.
     Для тих, хто цiкавився народними ремеслами та хотiв власноруч доторкнутися до його секретiв та хоча б частково опанувати його, музей органiзував майстер-клас "Плетiння з соломки". Секретами народної майстерностi по виготовленню виробiв з соломи подiлився Iван Кравчук (м. Червоноград Львiвської обл.). Вiн показав учасникам майстер-класу як iз простої соломи можна виготовити намисто. Учасникiв було багато, перiодично їх кiлькiсть збiльшувалася, i працiвники музею двiчi доставляли столи та лавки. Майстер-клас замiсть двох годин тривав три...
     Працiвники музею отримали в цей день багато вiтань, а саме вiд начальника управлiння культури м. Червонограда п. Володимира Гуменюка, керiвника Студiй писанкарства iм. Т. Городецького (м. Червоноград) п. Юлiї Бурко та вiд усiх своїх друзiв.

Вiдбулася зустрiч iз українським культурологом, полiтологом, головним редактором i засновником Незалежного культурологiчного журналу "Ї" Тарасом Возняком

Т.Возняк серед червоноградцiв

депутат В. Вязiвський дарує журнали бiблiотекам мiста

виступ Т.Возняка гол. редактора незалежного культурологiчного часопису "Ї"
     11 березня 2012 року у Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї вiдбулася зустрiч iз українським культурологом, полiтологом, головним редактором i засновником Незалежного культурологiчного журналу "Ї" Тарасом Возняком.
     Незалежний культурологiчний журнал "Ї" є впливовою громадською органiзацiєю та так званим аналiтичним центром мiста Львова.
     Тарас Возняк є автором бiльш нiж 400 публiкацiй в українськiй та закордоннiй пресi, постiйним автором не лише журналу "Ї", але й iнших українських видань.      Вiн постiйно займається питаннями мiжнародних стосункiв, транскордонного спiвробiтництва.
     За свою активну громадську дiяльнiсть у 2001 р. нагороджений громадською вiдзнакою "Лицар
Галичини" в номiнацiї "Громадський дiяч", у 2010 р. - вiдзнакою "20 рокiв Львiвської обласної ради народних депутатiв першого демократичного скликання", у 2011 р. отримав вiдзнаку мiського голови Львова "Почесний знак Святого Юрiя" .
     Пан Тарас постiйно органiзовує та проводить численнi мiжнароднi, загальноукраїнськi та мiсцевi конференцiї, зустрiчi, круглi столи, дискусiї та iншi заходи.

гостi зустрiчi

У Червоноградi зустрiч iз Тарасом Возняком вiдбулася за сприяння народного депутата України Володимира В'язiвського, який i подарував у бiблiотеки мiста примiрники журналу "Ї".
Науковцi Червоноградської фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї вдячнi Тарасу Возняку за серiю журналiв "Ї" , у яких дослiджується iсторiя i культура галицького краю.

Працiвники Червоноградського музею iсторiї релiгiї взяли участь у сплавi на катамаранах по рiчцi Чорний Черемош
     29 квiтня-1 травня 2012 р. працiвники Червоноградського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) взяли участь у сплавi на катамаранах по рiчцi Чорний Черемош. Окрiм цього, здiйснили подорож по Карпатах, зокрема вiдвiдали Яремче (Довбушевi скелi), Ворохту, Верховину (Музей-будинок фiльму "Тiнi забутих предкiв"), Коломию (Нацiональний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття iм. Й.Кобринського, Музей писанкового розпису), водоспад в Шишорах та маєток Св. Миколая…

Науковцi Червоноградської фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї дослiджують пiдземнi примiщення
     Науковцi Червоноградської фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї у центрi Старого мiста дослiджують пiдземнi примiщення, на якi натрапили 28 квiтня 2012 р. робiтники КП "Червоноградводоканал" пiд час прокладання каналiзацiйної труби.

Вiдкрилась виставка "Писанковий розмай"

Виступ мера м. Червонограда Чудiйовича I.I.

Розiграш лотереї, призами якої були писанки студiйцiв та Юлiї Бурко

Виступ директора Червоноградського Будинку дитячої та юнацької творчостi Купецької О.Ф.

Учнi Студiї писанкарства iм. Тараса Городецького разом iз керiвником Юлiєю Бурко.

Пiсля урочистого вiдкриття виставки

Ознайомлення з виставкою

Завiдувач Червоноградською фiлiєю Львiвського музею iсторiї релiгiї Галина Гриник вiдкриває виставку "Писанковий розмай".

Дитячий музичний ансамбль "Веселi нотки" (м. Червоноград).

Театральне дiйство "Писання писанки"

Вручення грамот студiйцям
     До свята Воскресiння Господнього Червоноградська фiлiя Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) спiльно iз Студiєю писанкарства iм. Тараса Городецького (у Будинку дитячої i юнацької творчостi м. Червонограда) 7 квiтня 2012 року вiдкрили виставку "Писанковий розмай". На виставцi виставлено 580 робiт дiтей рiзного вiку, що навчаються мистецтву писанкарства у Студiї пiд керiвництвом її засновника Юлiї Бурко. Представленi писанки виконанi у народних традицiях восковою технiкою. Вони презентують характернi риси писанкарства рiзних регiонiв Захiдної України: Львiвщину (в тому числi i так звану "Сокальську писанку"), Волинську, Тернопiльську та Iвано-Франкiвську областi, а також Полтавщину.

Вiдбулося вiдкриття виставки "Лiтургiйне шитво ХУIII - ХХ ст.

Завiдувач Червоноградською фiлiєю Львiвського музею iсторiї релiгiї Галина Гриник

Начальник вiддiлу культури Червоноградської мiської ради Володимир Гуменюк

Настоятель монастиря св. Юрiя оо. Василiан о. Iгнатiй Москалюк

О. Василiй Михайлишин - священик церкви св. Рiвноапостольного Володимира Великого

Вокальна група молодiжного хору церкви Пресвятої Богородицi Владичицi України пiд керiвництвом Наталiї Зiнькiв

Урочиста презентацiя виставки
     18 березня цього року у Червоноградськiй фiлiї ЛМIР (Палац Потоцьких) вiдбулося вiдкриття виставки "Лiтургiйне шитво ХУIII - ХХ ст. (з фондiв Червоноградської фiлiї ЛМIР). Вiдкривала захiд завiдувач фiлiї Галина Євгенiвна Гриник, яка дала загальну характеристику експозицiї.
     Доповнив її виступ настоятель монастиря св. Юрiя оо. Василiан о. Iгнатiй Москалюк, роз'яснивши особливостi крою фелонiв та їх оздоблення в рiзних регiонах країни та в рiзних церковних органiзацiях.
Про християнську символiку та святiсть старого лiтургiйного шитва розповiв гостям музею о. Василiй Михайлишин священик церкви св. Рiвноапостольного Володимира Великого.
     З подякою працiвникам музею за пророблену роботу по збереженню, реставрацiї та роз'ясненню символiки лiтургiйного шитва виступив начальник вiддiлу культури Червоноградської мiської ради В. М. Гуменюк.
Все дiйство супроводжував надзвичайний спiв вокальної групи молодiжного хору церкви Пресвятої Богородицi Владичицi України пiд керiвництвом Наталiї Зiнькiв. Прозвучали твори вiдомих композиторiв та авторськi пiснi регента церковного хору п. Наталiї Зiнькiв. Цей спiв додав урочистостi всьому, що вiдбувалося на виставцi. Чистi голоси, чарiвна мелодiя, що звучали акапельно у високiй залi справили неабияке враження на присутнiх.
     З чим же хотiли музейники познайомити гостей на цiй виставцi?
     Лiтургiйне шитво - це те шитво, яке безпосередньо використовується у богослужiннi. Це покрiвцi, воздухи для Святих Дарiв, напрестольнi завiси та рiзноманiтний одяг священнослужителiв. Вони виконували символiчну культову функцiю i мали чiтке мiсце в Лiтургiї. Але в церквi також знаходяться фартушки на дарохранильницi, банти на корогви i свiчники, завiси на аналої та iнше. Тому, сьогоднi, термiн "лiтургiйне шитво" використовується у бiльш широкому значеннi i включає в себе i церковну вишивку. У пiдтвердження цiєї думки, на виставцi був виставлений повний комплект одягу священика вишитий сучасною технiкою з використанням бiсеру i лелiток (дарунок отця Симiона, колишнього настоятеля монастиря св. Юрiя оо. Василiан).
     Родзинкою виставки став орнат, подарований Папi Римському Iвану-Павлу II корейською християнською общиною пiд час його перебування в країнi. На яскраво-червоному тлi зображений хрест, навколо якого звивається Дракон - символ добра, небесної сили i благодатi для цього народу. По периметру орнат прикрашений характерним схiдним геометричним орнаментом срiблястого кольору. Цей предмет є особистим дарунком Папи Римського Iвана Павла II Червоноградськiй римо-католицькiй церквi. А музею передав орнат на тимчасове зберiгання о. Микола Леськiв настоятель парафiї Благовiщеня Господнього у Червоноградi.
     Привертають увагу гостей опрiччя виставлених фелонiв. У блакитному фелонi ХУIII ст. у вишуканiй рамцi золотистого кольору знаходиться iкона "Iсус Христос Благословляючий". В образi поєднано двi рiзнi технiки: обличчя та руки Iсуса Христа - виконано олiйним живописом, а постать - вишита гладдю. На урочистому свiтлому фелонi ХIХ ст. оплiччя - це образ Iсуса Христа вишитий гладдю. Майстернiсть виконання зробили дуже виразним лик Iсуса Христа.
     Бiльш традицiйним є оплiччя фелонiв з галуна та лелiток. Галуном викладали хрест, а з лелiток створювали сяючi променi, що вiдходили вiд хреста.
     Про символiчне значення кожної деталi одягу священнослужителiв та церковного начиння можна дiзнатися завiтавши до Червоноградської фiлiї ЛМIР пiд час екскурсiї або консультацiї наукових працiвникiв.
     Старший науковий спiвробiтник - зберiгач фондiв Червоноградської фiлiї ЛМIР Людмила Шевченко

Роботи юної майстринi iз Червонограда у Нацiональному музеї
     Цьогорiчна осiнь подарувала червоноградцям в Нацiональному музеї виставку живопису Марiї Гораль "З листа буднiв".
     Марiя Гораль народилась у 1991 роцi в мiстi Червоноградi. Навчалась в СЗШ №8, закiнчила ВПУ №11. Зараз навчається у Львiвськiй Нацiональнiй академiї мистецтв на факультетi сакрального мистецтва. Приймала участь у багатьох виставках:
     - "Осiннiй салон" Високий замок" (2010). Палац мистецтв, Львiв;
     - "Мальовнича Україна" (2011). Будинок художникiв, Київ;
     - "Львiв очима молодi", Укрсоцбанк, Львiв;
     - "Божий свiт, як Великдень" (2011) Полтава;
     - Осiннiй вернiсаж "Високий замок" (2011) Палац Мистецтв, Львiв.
     На виставцi у Червоноградi експонується 50 творiв художницi, натюрморти, портрети.

Вiдбулася зустрiч з Олегом Романчуком
Олег К. Романчук у палацi Потоцьких Виступ народного депутата України Володимира В'язiвського, за сприянням якого й вiдбувся захiд у м. Червоноградi Завiдувач фiлiї Галина Гриник вiдкриває зустрiч
     У недiлю, 23 жовтня 2011 р., у Червоноградськiй фiлiї Львiвського музею iсторiї релiгiї (палац Потоцьких) вiдбулася зустрiч з Олегом Романчуком (кандидат фiлологiчних наук, доцент кафедри української преси ЛНУ iм. I.Франка, член Нацiональної спiлки письменникiв, член Нацiональної спiлки журналiстики, член Мiжнародного iнституту преси, шеф-редактор журналу полiтологiї, футурологiї, економiки, науки та культури "Унiверсум").
Це була своєрiдна презентацiя його книги "У пошуках унiверсуму", до якої увiйшли публiцистичнi та науковi видання, роздуми, прогнози та спостереження, написанi автором за останнi двадцять рокiв.
Народний депутат України Володимир В'язiвський дарує книги Олега К. Романчука "У пошуках унiверсуму" в бiблiотеки м. Червонограда Автор пiдписує книги усiм бажаючим

Визначнi подiї у дiяльностi Червоноградської фiлiї ЛМIР у 2011 р.
Соломiя Ковтун презентує свою виставку "Мiсто" у палацi Потоцьких. Виступ завiдувача фiлiєю п. Галини Гриник, одного iз авторiв книги "Кристинопiль.1692-1951", у Центральнiй мiськiй бiблiотецi пiд час лiтературно-краєзнавчого вечора "Червоноград - корiнням стародавнiй, серцем - молодий" Презентацiя ст. наук. спiвробiтником Шевченко Л.С. мiнi-виставки "Врятованi шедеври" у музеї "Шахтарська Слава" при ДП "Львiвугiлля" пiд час святкування 50-рiччя дiяльностi газети "Гiрник"
Музейна вiтальня "Я любила вiк лицарства" за участю незалежного жiночого товариства "Прозерок", присвячена 140-рiччю вiд дня народження Лесi Українки Пiд час урочистого вiдкриття виставки "Хресту Твоєму поклоняємось, Владико…" Урочисте вiдкриття виставки "Мiй рiдний край - Прибужжя". Виступ автора робiт Алiцiї Качур (м. Сокаль).
Майстер-клас у ЧфЛМIР "Лялька-травомотанка" з майстринею Вiрою Чепурно (с. Спасiв Сокальського р-ну) Пiд час пленеру мiсцевих митцiв "Краса При бузького краю: погляд художника" на подвiр'ї палацу Потоцьких Урочисте вiдкриття виставки "Фантастична реальнiсть I. Терещенко-Шевченко". Виступ начальника управлiння культури п. Володимира Гуменюка

Програма святкування Мiжнародного Дня музеїв у Червоноградськiй фiлiї ЛМIР
(палац Потоцьких, м. Червоноград Львiвської обл., вул. Пушкiна, 10; тел. (03249) 3-90-35, 3-97-43)
      15 травня 2011 р.
      14.00 - вiдкриття авторської виставки мiсцевої художницi-аматорки Алiцiї Качур (м. Сокаль) "Мiй рiдний край - Прибужжя".
      15.00 - музейна вiтальня "Iсторiя Прибужжя", зустрiч iз творчим тандемом авторiв книги "Кристинопiль. 1692-1951": Галиною Гриник та Оленою Ярош-Замойською.
      13.00-17.00 - проведення майстер-класу "Ляльки-травомотанки" майстринею Вiрою Чепурко (с. Спасiв Сокальського р-ну Львiвської обл.) на подвiр'ї палацу Потоцьких.
      9.00-17.00 - огляд дiючих виставок:
            - "Кристинопiль у XVII-XIX ст.";
            - "Українська iкона ХVII - ХIХ ст." (з фондiв Червоноградського фiлiалу Львiвського музею iсторiї релiгiї);
            - "Хресту Твоєму поклоняємось, Владико…" (розп'яття, iкони, хрести з фондiв ЧфЛМIР).
      Вхiд до музею вiльний


Львiвський музей українського мистецтва
    З листопада 1981 року в день святкування 30-рiччя Червонограда гостинно вiдчинив свої дверi для гостей i мешканцiв мiста сектор Львiвського музею українського мистецтва.
    Постiйна експозицiя музею, що розгорнулася в монастирi о.о.Василiан, представляла близько 200 творiв малярства, скульптури i графiки корифеїв захiдно-українського мистецтва з фондiв Львiвського музею.
     Десять рокiв поспiль вiдвiдувачi милувалися полотнами I.Труша, М.Устияновича, Т.Копистинського, О.Новакiвського, А.Минастирського, М.Божiк, М.Глущенка, I.Севери, Й.Садовського, Е.Миська та iнших.
     В 1991 роцi вiдбулися реекспозицiя музею. Перед музейними працiвниками постало завдання - якнайповнiше вiдтворити iсторiю народу крiзь призму його традицiй, звичаїв та народного мистецтва.
     За останнi 20 рокiв працiвники об'їздили майже всi села Сокальщини, зiбрали велику унiкальну колекцiю творiв народного мистецтва, предметiв побуту, давнiх меблiв.
     Сьогоднi експозицiя музею "Сокальщина" "Народне мистецтво" Сокальщини кiнця ХIХ поч. ХХ столiть" представляє насамперед при бузький край. Тим i цiкавий, тим i цiнний музей. - Несподiване i приємне вiдкриття - вiддiл Нацiонального музею в Червоноградi ! Цiннiсть його - в старовинних вишивках, строях, в декоративних розписах сокальської майстринi Ольги Жулинської, в чорнiй керамiцi, в традицiйних Сокальських писанках, так дбайливо зiбраних i збережених, в оригiнальних творах талановитих сучасних художникiв, - ось який висновок зробили пiсля ознайомлення з експозицiєю гостi з Києва - делегацiя Спiлки народних мистецтв України .
     Народне мистецтво Сокальщини дуже оригiнальне i своєрiдне, свiдчить про вишуканiсть i обдарованiсть сокальчан. Це видно i в тканинах, i в одязi, i вишиванцi.
     Полотна виробляли ллянi, коноплянi i деколи мiшанi. На святковi сорочки полотно повинно було бути тоненьке, з льону, а на буденнi - грубе, з конопель. Як згадує Бронiслав Сокальський, автор книжки "Повiт Сокальський" вишивка у сокальчан геометрична, дрiбного рисунка, чорного, або червоного кольорiв, або й обох разом, iнколи з додаванням жовтого У ХIХ столiттi вишивали переважно рукави, манжети ( дуди) i комiри, якi було видно з -пiд верхнього одягу.
     На переломi ХIХ початку ХХ ст.ст. з'являється рослинний орнамент . Спершу у формi "вiночкiв" - гiрлянд, великих букетiв рiзнорiдних квiтiв. Як вiдзначають вiдомi етнографи-дослiдники взори цi не мають подiбних. Тут є все те, що живе, яскраве, барвисте, чим славляться донинi давнi родини надбужанського краю. Знавець українського народного мистецтва Лiдiя Бур ачинська характеризує квiтчастий орнамент сокольської вишивки як "далекий вiдгук козацького барокко". На що Iрина Кашубинська зазначає, що "цей вiдгук не прийшов на Сокальщину, а був сталою частингою душi народу, як мистецьке почування, що виявилося у слушний час".
     По першiй свiтовiй вiйнi у Сокальський взiр приходять рiзнi барви. Поряд з чорним, темно-червоним, зеленим, фiолетовим, звичайно i нацiональнi кольори. Цими кольорами вишивали i краватки, пояси, робили гердани. За цi нацiональнi взори, коли їх було знайдено в когось пiд час вивозу українцiв у 1946-1948 роках, суворо карали. Тому багато жiнок, щоб не нищити всього, в поспiху впорювали частину вишиття.
     Поясним убором була спiдниця, широка, довга з конопляного полотна (так звана "мальованка" або "димка"). Взори на них були дрiбнi, рiзної величини, крапки, квадратики, ромбики. Поверх спiдницi оперiзувалися запасками дуже широкими (переважно перкалевими i вовняними яскравих кольорiв). У пiст усi, а старшi жiнки постiйно носили запаски темних кольорiв. Запаски i спiдницi прикрашали жовто-синiми стрiчками i тасьмами.
     Штани в ХIХ столiттi носили з грубого бiлого конопляного полотна.
     Кабати полотнянi, переважно до стану, короткi, зi стоячим комiром, найчастiше прикрашенi гранатовими шнурками, комiр теж обшивали.
     Волошка була для села найкращим вбранням зi сукна. Носили її жiнки i чоловiки . Виробляли з сивого сукна, довгу i до стану. Ззаду, нижче пояса було вiсiм фалдiв, комiр-вузький, стоячий.
     Серм'яга - найстарiший найповажнiший одяг з домотканого темного сукна: на свято - чорне, на будень - бiле.
     Кожух - дуже цiнна зимова одежа чоловiкiв i жiнок.
     На голови вдягали хустки полотнянi, перкалевi, кашемiровi, шаляновi, поплiновi, взимку - вовнянi. Взувалися переважно в чобiтки чорного i коричневого кольорiв з доброї шкiри . Стан опоясували крайками, якi виробляли на простих верстатах вдома. Загально ношенi прикраси - коралi, на них навiшували срiбнi дукати, або медалики, золотi - носили мiщанки. У 30-х роках почали одягати гердани - вузенькi пасочки з насиленими на кiнський волос дрiбненьких кораликiв.
     У такi строї вдягалися нашi прабабусi i виглядали вони неповторно.
     В музеї "Сокальщина" близько 1000 експонатiв, зiбраних самотужки музейними працiвниками, а також подарованi шанувальниками музею.
     В експозицiї милують око добрячинськi чорно-бiлi вишиванки, оживають веселковi букети весняних квiтiв на завишенських сорочках, зачаровують шлюбнi строї з Глухова, дивують красою i мiцнiстю чобiтки з Поздимира, приваблює своєю простотою iнтер'єр колишньої сокальської свiтлицi.
     Музей "Сокальщина" - науково-просвiтницька установа, яка активно проводить виставкову, лекцiйну, культурно-масову роботу, пропагує iсторичну спадщину нашого народу.
     Скiльки прекрасних високопрофесiйних виставок мали щастя оглянути червоноградцi в залах музею, зокрема : "Скарби українського малярства кiнця ХIХ поч. ХХ столiть", фотовиставки лауреата Шевченкiвської премiї, головного редактора журналу "Свiтло i тiнь"В.Пилип'юка, гобелени Уляни Слюсар "Ангели Львова" Роксолани Прийми-Тамiоли, розписи Ольги Жулинської, вироби з чорної керамiки Лiдiї i Андрiя Уляницьких, мамерство Фотiя Красицького, "Моя сестра Ольга"Олени Кульчицької, писанки сестер-студенток з Онтарiо (Канада), фотовиставку "Вiкно в Швейцарiю. "Голгофа України", стародруки I.Федорова, "Україна в серцi" В.Липового, петрикiвськi розписи, живопис Омеляна Лiщинського та нашийнi прикраси Любарта Лiщинського, писанки Тараса Городецького, виставку японської та китайської мiнiатюри i т.д.
     Вернiсаж, державне чи релiгiйне свято, пам'ятна дата в життi народу або ювiлей генiального поета - усе це є приводом для нової зустрiчi, нової розмови людей, залюблених у краєвид. Це спонукало до створення прпи музеї Клубу творчої iнтелiгенцiї "Вулик" в 1994 роцi.
     До Клубу їх усiх - майже 50 осiб - привело бажання зреалiзувати насамперед свої творчi та iнтелектуальнi задатки, прагнення до спiлкування з iншими людьми. КТI став генератором проведення цiкавих вечорiв, зустрiчей з такими особистостями, як письменниця Раїса Iванченко, вчений i полiтик Степан Павлюк, культуролог, головний редактор журналу "I" Тарас Возняк, Дмитром Стусом (сином Василя Стуса), В Пилип'юком . Такi зустрiчi перетворюються в лiтературно-мистецькi свята, пiд час яких панує теплота i щирiсть.
     Сотнi лекцiй, прочитанi в школах, училищах, громадських органiзацiях Червонограда, Белза, Соколя, Соснiвки на теми : "Мистецтво Сокальщини", "Українська писанка", "Iсторiя мiст i сiл Сокальщини", "Дiти твої, Україно": - Маруся Чурай - дiвчина з легенди; Роксолана - українка -полонянка, "український рушник та його iсторiя".
     В рiк пам'ятi Андрея Шептицького в 2001 роцi в монастирi о.о.Василiан з iнiцiативи працiвникiв музею були проведенi науковi читання на тему: "Андрей Шептицький - великий подвижник й меценат мистецтв", "З його Духа печаттю..."
     Справжнiм святом для Червоноградської малечi стали традицiйнi передвеликоднi курси писанкарства, якi проводить щороку Тарас городець кий спiльно з музейними працiвниками.
     З iнiцiативи музейчикiв вже вiсiм рокiв поспiль проводиться в мiстi фестиваль-конкурс "Великоднi вiзерунки" в якому приймають участь навчальнi та дошкiльнi установи пiдприємства.
     До 100-рiччя Згромадження сестер-служебниць Непорочної Дiви Марiї було вiдкрито унiкальну виставку, присвячену беатифiкацiї спiв засновницi жiночого монастиря Йосафатi Гордашевськiй i а.Тарсикiї Мацькiв. Виставка експонувалася в перiод перебування у Львовi Папи Iоана Павла II в червнi 2001 року. Її вiдвiдали близько 350 чоловiк зi всього свiту.
     За 25 рокiв iснування музею "Сокальщина" малочисленний колектив зумiв об'єднати навколо науково-мистецької установи майже, всю нацiонально-свiдому громадськiсть мiста .
     Взимку i влiтку, восени i весною дарують свої скарби музейнi зали червоноградцям, щоб не просто милуватися-дивуватися красою, але й навчати цiнувати свiй народ, любити свою землю, свою iсторiю.
Червоноградський фiлiал Львiвського музею iсторiї релiгiї
    Червоноградський фiлiал Львiвського музею iсторiї релiгiї є центром культурного життя м. Червонограда. Музей розпочав свою дiяльнiсть у квiтнi 1980р. З 1989р. вiн розмiщений в примiщеннi унiкальної пам'ятки архiтектури середини XVIII ст. - Палацу Потоцьких. Палац збудований за проектом вiдомого архiтектора П'єра Рiко де Тiрреджелi i є єдиною пам'яткою такого рiвня на пiвночi Львiвської областi.
    Працiвники музею активно займаються виставковою, просвiтницькою, науковою, а також дослiдницькою роботою, пов'язаною з iсторiєю релiгiї та краю.
    У виставкових залах щомiсяця експонуються виставки з власних фондiв та з фондiв iнших музеїв, творчих спiлок, приватних колекцiй, персональнi виставки художникiв України i мiжнароднi виставки. Виставковi зали, з огляду на чудову акустику, використовуються для проведення концертiв, на якi запрошуються як знанi артисти, так i мiсцевi музичнi колективи.
    Однiєю з форм роботи музею є проведення "Днiв музею" у навчальних закладах, на пiдприємствах м. Червонограда i на теренах пiвнiчного регiону Львiвщини, пiд час яких науковi працiвники читають лекцiї, проводять експонування пересувних виставок та надають методичну допомогу. Тематика лекцiй надзвичайно рiзноманiтна: релiгiєзнавчi, краєзнавчi, мистецькi, iсторичнi науково-пiзнавальнi, тощо.
    Значна частка музейної роботи припадає на пошук, придбання i зберiгання предметiв культу, стародрукiв, творiв сакрального та декоративно-ужиткового мистецтва, предметiв побуту, архiвних матерiалiв, творiв сучасного мистецтва, бiльшiсть з яких потрапила до музею, завдяки добре налагодженiй спiвпрацi з церквами та священнослужителями, якi передають музею пам'ятки мистецтва, що вже вийшли з культового вжитку. Саме таким чином музей поповнився унiкальними iконами XV-XVIII ст. За роки iснування музею зiбрано бiля 5 тисяч експонатiв основного та 4 тисяч науково-допомiжного фондiв. Основу колекцiї музею складають твори українського сакрального мистецтва XVII-XIX ст. Гордiстю колекцiї є iкони XV-XVI ст.
    При музеї з 1992 року працює реставрацiйна майстерня, основними завданнями якої є: консервацiя та реставрацiя пам'яток музейної збiрки (iкони, скульптура, стародруки, рiзьблення, тканина, предмети давнього побуту), а також надання допомоги церквам у пiдтриманнi у належному станi творiв сакрального мистецтва, якi знаходяться в них. налагодження
    Червоноградський фiлiал Львiвського музею iсторiї релiгiї - це мiсце зустрiчi цiкавих людей: священнослужителiв, людей мистецтва, полiтичних та державних дiячiв, мешканцiв та гостей мiста.

Червоноградська філія Львівського музею історії релігії (палац Потоцьких)
80102, м. Червоноград Львівської обл., вул. Пушкіна, 10
Тел. (03249) 3-90-35, 3-97-43
Завідувач філією Гриник Галина Євгенівна
www.musej-krs.org

e-mail: palac_potockyh@bigmir.net

    Музей працює з 9 до 17 години
Вихідний день - понеділок
Вартість вхідного квитка: для дорослих -5 грн; для учнів та студентів - 2 грн.
Вартість екскурсії: для дорослих -30 грн; для дітей - 20 грн.

2012 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради