Мiська газета "Новини Прибужжя"
 27 жовтня 2016р. Архiв 2014р.

БРИФIНГ У МIСЬКIЙ РАДI
      23 БУДИНКИ ЩЕ БЕЗ ТЕПЛА
      Пiд час брифiнгу, який вiдбувся у вiвторок, перший заступник мiського голови Дмитро БАЛКО поiнформував про початок у мiстi опалювального сезону, проблеми, їх вирiшення, також вiдповiв на запитання журналiстiв.
      Пiдготовка до опалювального сезону у Червоноградi була вкрай напружена, основне питання стосувалося подачi газу. Попри величезнi борги КП "Червоноградтеплокомуненерго" перед постачальними пiдприємствами, опалювальний сезон у мiстi розпочався. З 13 жовтня тепло запустили у Червоноградську i Соснiвську лiкарнi. З 17 жовтня подавали в дошкiльнi навчальнi заклади, iншi установи i населенню.
      Щодо недолiкiв запуску тепла у кооперативних будинках i в яких створенi ОСББ, - їх мають усувати самi господарi, але наразi КП "Червонограджитлокомунсервiс" на них реагує, - наголосив Дмитро Балко.
      Станом на сьогоднi вiд центрального теплопостачання вiд`єдналися 71 вiдсоток мешканцiв Червонограда, Соснiвки та Гiрника. Ще одна проблема - зношенi майже на 90% тепловi мережi, їх треба повнiстю замiнювати...

      Пiд час пiдготовки до опалювального сезону тепловики кiлька разiв проводили гiдравлiчнi випробування, пiд час яких виявляли новi пориви. На їх лiквiдацiю з мiсцевого бюджету було видiлено майже 1 мiльйон гривень. Щоб пiдприємство функцiонувало i проводили поточнi роботи, кошти видiляють з резервного фонду. Впродовж 2016 року вже видiлили 415 тисяч гривень, майже 300 тисяч гривень - наприкiнцi 2015-го. Якщо КП "Червоноградтеплокомуненерго" не пiдтримувати фiнансово, воно може зупинити роботу.
      Впродовж вихiдних при запуску тепла в будинки працiвники КП "Червоноградтеплокомуненерго" спiльно з працiвниками "Червонограджитлокомунсервiс" працюють зранку до пiзнього вечора, лiквiдовуючи аварiйнi ситуацiї. На сьогоднi є кiлька дiлянок, де є пориви, тому теплоносiй не подається. Це по вул. Сокальська, 32, Бандери, 33, Стуса, 9.
      Наталiя МАЇК.
      Продовження на сторiнках газети.

ГАРНА НОВИНА
      НЕЗАБАРОМ У ЧЕРВОНОГРАДI ВIДКРИЄТЬСЯ МАГАЗИН АТБ
СТВОРЕНО 30 НОВИХ РОБОЧИХ МIСЦЬ
      АТБ - найбiльша торговельна мережа в Українi, яка нараховує понад 800 магазинiв i представлена у бiльш, нiж 220 населених пунктах 19 областей України, - приходить i в Червоноград: споруда колишнього кiнотеатру "Україна" у центрi на очах перетворюється у сучасний комплекс.

      На початку листопада планується вiдкриття сучасного супермаркету. Як повiдомила фахiвець прес-служби АТБ Ганна Бєлова, площа магазину становитиме понад 400 квадратних метрiв.
      Примiщення буде оснащене новiтнiм торговельним обладнанням, тут розмiститься сiм розрахунково-касових вузлiв, разом з тим - подбають про зручностi для покупцiв.
      У торговому центрi АТБ, наголосила Ганна Бєлова, буде представлено понад три з половиною тисячi найменувань товарiв - i не лише продукти, а й товари повсякденного вжитку. I, як обiцяють, за демократичними цiнами.
      У новому торговельному закладi Червонограда передбачено 30 робочих мiсць.
      Штат укомплектують iз мiсцевого населення. Для навчання персоналу запровадженим у мережi АТБ технологiчним стандартам прибудуть на короткий термiн фахiвцi з iнших магазинiв. Тож є пiдстави сподiватися, що обслуговування покупцiв тут буде на належному рiвнi.
      Надалi тривають ремонтнi роботи i в iншiй частинi колишнього кiнотеатру - тут планують розмiстити торговельно-розважальний центр.
      Свiтлана ТВЕРIТНЄВА.

ПАМ`ЯТАЄМО...
      ВШАНУЄМО ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЇВ ЛИСТОПАДОВОГО ЧИНУ
      У вiвторок, 1 листопада ц.р.
вiдзначатимемо 98-у рiчницю проголошення Захiдно-Української Народної Республiки.
      З цiєї нагоди у нашому мiстi бiля могили Сiчовим Стрiльцям (вул. Б.Хмельницького) вiдбудеться урочисте вiче. Початок - о 13.45.
      Похiд колони учасникiв нацiонально-визвольних змагань, представникiв громадськостi розпочнеться о 13.30 з Вiчевої площi за маршрутом: Вiчева площа - вул. Грушевського - вул. Героїв Майдану - вул. Б.Хмельницького (старе Кристинопiльське кладовище).
      А в понедiлок, 31 жовтня, о 15.00 у Народному домi Червонограда вiдбудеться концерт. Його учасники - учнi загальноосвiтнiх та позашкiльних навчальних закладiв - переможцi I (мiського) туру XVII дитячо-юнацького фестивалю мистецтв "Сурми звитяги", вихованцi творчих колективiв Червоноградської школи мистецтв i Червоноградського Народного дому.
      Вiдкриватимуть святкову програму учасники чотi "Нескоренi".

Запрошуємо на зустрiч iз легендарною
      зв'язковою Шухевича Ольгою IЛЬКIВ

      30 жовтня о 16.00 в Червоноградi в актовiй залi храму св. Йосафата вiдбудеться зустрiч iз багаторiчним полiтв'язнем совєцьких тюрем, зв'язковою головнокомандувача УПА Романа Шухевича Ольгою Iлькiв.
      У межах заходу запланована презентацiя книг Ольги Iлькiв та концертна духовно-патрiотична програма за участi вiдомих виконавцiв.
      Також вiдбудеться благодiйний продаж патрiотичної лiтератури, виробiв майстринь на пiдтримку родин героїв українсько-росiйської вiйни.
      Органiзатори: Об'єднання українок "Яворина" та ВО "Свобода".

КОНКУРС
      Вiталiй Гаманюк - претендент на вакантну посаду заступника мiського голови
Сьогоднi, 27 жовтня, на сесiї Червоноградської мiської ради мають затвердити кандидатуру на вакантну посаду заступника мiського голови з питань дiяльностi виконавчих органiв ради (економiка та фiнанси). Повiдомлення про прийом документiв для участi у спiвбесiдi було опублiковано в "НП" 22 вересня, прийом документiв тривав до 6 жовтня, а сама спiвбесiда вiдбулася 19 жовтня. Четверо осiб подали документи, на спiвбесiду прийшли двоє - Вiталiй Гаманюк та Вiталiй Комбель.
      Спiвбесiду проводив мiський голова Андрiй Залiвський за участю журналiстiв мiсцевих ЗМI.
      Краще представив конкурсну пропозицiю Вiталiй Гаманюк. Було видно розумiння претендентом роботи на посадi, яку планує обiйняти. Його мiнус - брак досвiду. Вiталiй Гаманюк володiє iнформацiєю про стан справ у господарцi мiста, проблемнi питання, пропонував шляхи їх розв'язання. I, як сам сказав: "Готовий себе цiй справi вiддати".
      Йдеться насамперед про наповнення бюджету - для цього треба бiльше працювати з платниками податкiв, тими, хто зареєстрований як пiдприємець в iнших населених пунктах, там платить податки, а свою господарську дiяльнiсть провадить у Червоноградi. Важливою складовою зростання економiки Червонограда Вiталiй Гаманюк вважає прихiд в наш край iнвестицiй. Для цього, зокрема, має ефективно працювати промоцiя мiста, зокрема, через iнформацiйнi сайти. Має цей претендент на керiвну посаду в мiстi своє бачення, як полiпшити пасажирськi перевезення. Альтернативою теперiшнiм перевiзникам, якi не виконують умов угод, укладених з мiською владою, бачить створення комунального автотранспортного пiдприємства; компенсацiя за пiльговi перевезення має вираховуватися, виходячи iз фактичних витрат на пальне i т. п.
      Щодо стихiйної торгiвлi, яка допiкає Червонограду, то тут Вiталiй Гаманюк вихiд бачить у тому, що "не треба боротись iз стихiйниками, а запропонувати їм належнi умови торгiвлi - наприклад, створити пункти прийому сiльськогосподарської продукцiї".
      Вiталiю Гаманюку 25 рокiв, проживає у Червоноградi, цього року закiнчив ЛНУ iм. I.Франка, депутат Червоноградської мiської ради, фракцiя ВО "Батькiвщина".
      Марiя КРЕЧКIВСЬКА.

СХIД I ЗАХIД - РАЗОМ
      Червоноградський педагог Ольга Криштопа навчатиме дiтей в Мiловому
      ГО "Суспiльна перспектива", керiвник Володимир Предко, вiдрядила свого представника Ольгу Криштопу, вчительку ЧНВК №10, iз просвiтницькою мiсiєю на Луганщину в мiстечко Мiлове. Вона бере участь в проектi "Змiнимо країну разом" в рамках Угоди про спiвробiтництво мiж Львiвщиною та Луганщиною. Iдея обмiну педагогами виникла влiтку, пiд час вiзиту на Схiд делегацiї Львiвської обласної ради.

      21 жовтня луганських педагогiв, якi навчатимуть школярiв Галичини, зустрiчали у Львовi, а 23 жовтня пiвсотнi вчителiв iз Львiвщини та Тернопiльщини вирушили вчити дiтей Сходу.
      У вiвторок делегацiя педагогiв Львiвщини та Тернопiльщини вже була на Луганщинi. Ольга Криштопа охоче дiлиться думками, враженнями вiд перших годин на Сходi на Фейсбук. "Отже, пiдсумок дня: + 1150 км за 20 годин:Я в Мiловому! Вражена безмежжям степу i кiлькiстю блок-постiв: Переїжджаю через Айдар. Самого Айдара не видно, але є мiст - синьо-жовтий".
      Марiя КРЕЧКIВСЬКА.

НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ РАЗОМ АКОРДЕОН В ЗОНУ АТО:
      Автомайданiвцi здiйснили 37-й рейс на Схiд
Автомайданiвцi вiдвезли у зону АТО тепловiзор, амунiцiю, теплi речi, продукти, а ще небайдужi червоноградцi передали бiйцям... акордеон, учнi ЧНВК №3 - листiвки-побажання.
      Визначились i з наступним маршрутом на АТО - за 2-3 тижнi - Марiуполь.
      Чергова, 37-ма поїздка червоноградського Автомайдану пролягла цього разу на Авдiївку, Костянтинiвку. Там несуть службу багато червоноградцiв. Зокрема, Сергiй Зеленюк, вiн iз вiдпустки повертався до бойових побратимiв.

      Для депутата Львiвської обласної ради, волонтера Iгоря Грабiнського це 27-ма автомайданiвська поїздка.
      - Дякуємо небайдужим мешканцям, що надали продукти, на зiбранi кошти придбали форму, берцi, бо тi, що бiйцi мали, вже зносилось, та й "пiдмiнку" треба мати на умови, в яких перебувають, - каже Iгор Грабiнський.
      Пенсiонер пан Степан цього разу, як i усi попереднi поїздки, долучився.
      - Вiн не шкодує анi часу, анi власних коштiв.
      Iгор Миронович пiдкреслив, що цього разу дуже вiдчутно посприяли зi сiл Гута, Варяж, Савчин, Поздимир, селища Гiрник. Отець Володимир Ващук, вiйськовий капелан, настоятель Церкви Пресвятої Богородицi Владичицi України, передав тепловiзор (у зону АТО вiн вiдбув на кiлька днiв пiзнiше). Прилад доставили за призначенням - 90-iй аеромобiльнiй бригадi (потужний пiдроздiл Збройних Сил дислокується в Костянтинiвцi, тут спокiйно, а поряд - в Авдiївцi - гаряча ситуацiя на бойових позицiях). Кошти на тепловiзор збирали українська громада Канади. Як завше, у зонi АТО i цього разу побував прапор, котрий поповнився автографами-побажаннями, подяками, додались новi дати цiєї поїздки i "географiя" бойових позицiй, мiст. Цей прапор - пам'ятка особисто Грабiнського. Є спiльний вiд Автомайдану, а ще привозили i вручали у церквах, у школах як бойовi релiквiї. Мрiє Iгор Миронович, аби та пам'ятка не знадобилася, а лишилася, власне, релiквiєю.
      Свiтлана РАТУШНЯК.
      Продовження на сторiнках газети.

КОРОТКО
      Мер Червонограда їде до Нiмеччини, Де узгодить новi проекти спiвпрацi з благодiйним "Фондом Ренати Мерклє".
      Мiський голова Червонограда Андрiй Залiвський разом з мiським головою Соснiвки Iриною Харчук та представником "Фонду Мерклє" в Українi Галиною Томкiв на запрошення нiмецьких благодiйникiв 1 листопада їде до Нiмеччини.

      На зустрiчi представники нашої мiсцевої влади представлять кiлька соцiальних проектiв. Вибiр буде за нiмецькими благодiйниками - який з проектiв "Фонд Мерклє" пiдтримає i погодиться фiнансувати. А про те, що спiвпраця буде продовжуватися, запевнив син панi Ренати Крiстен пiд час зустрiчi у Червоноградськiй мiськiй радi 8 липня ц.р. Про це повiдомив мiський голова Андрiй Залiвський.
      Нагадаємо: нiмецький благодiйний "Фонд Ренати Мерклє" спiвпрацює з нашою громадою вже 14 рокiв, опiкуючись одинокими iнвалiдами i ветеранами, а також дiтьми-сиротами i дiтьми iз малозабезпечених сiмей.
      Свiтлана ТВЕРIТНЄВА.

У ПАРТIЙНИХ ОРГАНIЗАЦIЯХ
      Михайло ЦИМБАЛЮК, голова Львiвської обласної органiзацiї ВО "Батькiвщина": "ХОЧУ ПОЧУТИ ДУМКУ ШАХТАРIВ, якi говорять мовою професiонала, якi знають проблеми гiрницького колективу зсередини"
Михайло ЦИМБАЛЮК, який з грудня минулого року очолює обласну органiзацiю ВО "Батькiвщина", у понедiлок вiдвiдав наше мiсто. Червоноград знає його як виваженого та ефективного керiвника Головного управлiння МВС України у Львiвськiй областi (2007 р.) та голову Львiвської облдержадмiнiстрацiї (2010 - 2011р.р.). Михайло Цимбалюк, зокрема, сприяв реконструкцiї пологового вiддiлення ЧЦМЛ, був присутнiй на вiдкриттi цього медзакладу, постiйно тримав в полi зору гасiння тривалої пожежi, яка сталася на "Межирiчанськiй"у груднi 2010-го, на шахтi "Надiя" вперше спустився у шахту.
      Розмову iз журналiстами розпочав iз повiдомлення про зустрiч iз мiським головою Червонограда Андрiєм Залiвським, депутатським корпусом вiд ВО "Батькiвщина" у Червоноградськiй мiськiй радi.
      - Разом обговорили проблеми, якi сьогоднi турбують жителiв Червонограда, Львiвщини, всiєї України, - деталiзував Михайло ЦИМБАЛЮК. - Це теми житлово-комунальних тарифiв, пiдняття цiн на деякi види продукцiї. Також обговорили надання допомоги учасникам АТО. Дякую партiйцям ВО "Батькiвщина" саме червоноградського краю за те, що передали воїнам АТО на Луганщину подарунки. На Схiд ми їх доставили минулого тижня. Це продукти харчування та вироби панчiшного пiдприємства "Дюна". Там спiлкувалися з бiйцями, якi несуть службу на передовiй - як з Львiвщини, так i з iнших областей України.
      З мiським головою Червонограда обговорили ситуацiю, яка склалася в Червоноградi на початку опалювального сезону. Є тривожнi сигнали, що не всi житловi будинки пiдключенi до тепла. Знаємо також про гострi моменти, пов'язанi з дiяльностi комунального пiдприємства "Червоноградтеплокомуненерго", що є iнвестор, готовий його модернiзувати. Але з об'єктивних i суб'єктивних причин вiн повноцiнно ще не прийшов. Є проблеми з видiленням лiмiтiв газу вашому теплопостачальному пiдприємству через велику заборгованiсть перед надавачами енергоносiїв.
      Сьогоднi з керiвництвом мiста детально говорили про проблеми шахтарiв. Червоноград та шахтарська праця - двi невiд'ємнi речi, - акцентував увагу очiльник обласної органiзацiї ВО "Батькiвщина". - Нашого лiдера Юлiю Тимошенко турбує ситуацiя в мiнiстерствi палива та енергетики, в галузi загалом.
      Болить, що нинi влада в особi Кабiнету Мiнiстрiв недооцiнює шахтарську працю. Це ганебно, що сьогоднi вiдбувається iз тарифами, замовленнями, iз тримiсячною заборгованiстю з оплати працi гiрникiв. Про це теж говорить Юлiя Тимошенко, вона добре знає ситуацiю у вугiльнiй галузi, завжди її пiдтримувала. Шахтарi вимагають не щось надзвичайне, а вiддати ними зароблене.
      Михайло Цимбалюк наголосив, що у Червоноградi з керiвництвом мiста, депутатами обговорили роботу збагачувальної фабрики.
      - Були рiзнi власники, спiввласники фабрики, рiзнi влади - всi вони залишалися при прибутках, а жителi краю - з проблемами. Це пiдтоплення територiй, проблеми, якi виникли через непрозорiсть дiяльностi цiєї фабрики. Це завдання, яке не розв'яже мiсцева влада, це завдання для центральних органiв виконавчої влади, мiнiстерства i, звичайно, Кабмiну.
      Продовження на сторiнках газети.

НАБЛИЖАЮЧИ НАШУ ПЕРЕМОГУ
      КОЖЕН ДЖГУТ для зупинки кровотечi - це одне врятоване ЖИТТЯ НАШОГО БIЙЦЯ
Так каже 38-рiчний винахiдник, голова громадської органiзацiї "Укроспас" Олександр Кобиляков.
      Вiд початку вiйни вже виготовлено та вiдправлено на схiдний фронт понад 4 тисячi таких джгутiв.
      Олександр Кобиляков був серед почесних гостей соснiвського фестивалю духовної творчостi "Краса душi". Його запросили волонтери з БФ "Еко-милосердя", i Сашко, не вагаючись, приїхав.
      - Я вперше у Львовi, i в Соснiвцi - теж. Дуже менi подобається у вас, - признається гiсть.
      Як i на фестивалi, так i в редакцiї "Новин Прибужжя", Олександр Кобиляков продемонстрував свiй винахiд, на який має три патенти, - кровоспинний турнiкет (джгут). Цей джгут, каже, за своїми функцiями не має аналогiв у свiтi, його попросили навiть американськi медики. Вiдгукувалися дуже схвально, сказали навiть, що цi джгути кращi за їхнi.
      - Турнiкет компактний i легкий, а головне - багатофункцiйний. Закрутка-стержень фiксується автоматично, амери-канцi навiть не зрозумiли принципу, як це робиться. Ми маємо свої секрети, розкривати їх не буду. Джгут-турнiкет повнiстю зупиняє артерiальну кровотечу, його можна використовувати навiть однiєю рукою, що дуже важливо для пораненого, - розповiдає Олександр. Вiн за фахом пожежник, у Києвi має невеличке пiдприємство, яке займається виготовленням та постачанням пожежного обладнання. Коли з початком вiйни побачив, що поранених виносять на одiялах, серце кров`ю облилося. Одразу почав проектувати i виготовляти ношi. Їхня громадська органiзацiя "Укроспас" збирала кошти, аби покрити вартiсть витрат, i вiдвозила вже зробленi ношi на Схiд в зону АТО.
      - Згодом я розробив волокушi, - продовжує розповiдь Сашко. - Всерединi волокушi - м`який килимок, щоб не травмувати людину, яку тягнеш. Довгий ремiнь, який проходить через 6 кiлець, затягується на грудях, на ногах, фiксується, тому пораненого легко тягнути. Можна також його переносити на плечах i нести як рюкзак. Що важливо - в того, хто несе, залишаються вiльнi руки, в спину не тисне, бо є килимок, а поранений, якщо вiн при свiдомостi, може навiть вiдстрiлюватися. На фронтi i ношi, i волокушi затребуванi, виготовляємо їх на зiбранi кошти i вiдвозимо хлопцям в АТО. На жаль, зараз люди допомагають набагато менше, нiж ранiше. А джгут - це мiй третiй винахiд. Допомагає менi їх шити мама, Алла Iванiвна, вона родом з Хмельниччини. Коли почалася вiйна, ми працювали практично без вiдпочинку по 3-4 доби, ночували в офiсi на пiдлозi. Бо добре розумiли: кожен такий турнiкет - це одне врятоване життя бiйця. А кожен боєць, що воює за Україну, це, можна сказати, мiй брат. Ми вiдправили їх на фронт вже чотири тисячi штук. Для виготовлення джгута-турнiкета використовуємо лише якiснi матерiали. Ношi, волокушi та пiдсумок турнiкету виготовляємо з американської тканини Cordura, з якої шиють бронежилети. Нитки теж - дорогi, бо мiцнi i високоякiснi, їх використовують при пошиттi парашутiв. На цей джгут у мене є три патенти, я був змушений їх зробити, бо вiдразу з`явилися дiлки, якi хотiли заробляти на цьому, - признався вiн.
      Продовження на сторiнках газети.

СЛУЖБА ЗДОРОВ'Я
      25 ОСIБ МОЖЕ ЗАРАЗИТИ кожний ХВОРИЙ НА СУХОТИ за один рiк
      За 9 мiсяцiв цього року у Червоноградському протитуберкульозному диспансерi зареєстровано 29 випадкiв вперше дiагностованого туберкульозу, з них 1 випадок виявлено у пiдлiтка, - поiнформувала головний лiкар медичної установи Iрина Зелiнська. З них 16 - з вiдкритою формою туберкульозу, коли хворий видiляє туберкульозний збудник у навколишнє середовище. За цей перiод також виявлено 7 рецидивiв, тобто повторного захворювання на сухоти.

      За словами лiкаря, на диспансерному облiку у протитуберкульозному диспансерi перебуває 61 особа з активними туберкульозом, в тому числi - 2 дiтей та один пiдлiток.
      У Червоноградському протитуберкульозному диспансерi дiє проект щодо виявлення ВIЛ-iнфекцiї за допомогою швидких тестiв. З початку року проведено 263 тести, з них 26 - позитивнi. ВIЛ-iнфiкованi особи мають великi шанси захворiти на туберкульоз через рiзке ослаблення iмунiтету. 90 вiдсоткiв смертей серед ВIЛ-позитивних саме вiд туберкульозу.
      За один рiк кожний хворий може заразити близько 25 осiб. Тому вкрай важливо дбати про своє здоров`я. Щороку робити флюорографiчне обстеження органiв грудної клiтки. Не нехтувати правилами профiлактики, якщо у родинi є хворий на туберкульоз, не займатися самолiкуванням, - наголосила медик.
      Туберкулiнодiагностика (реакцiя Манту) у мiстi виконана лише на 25 вiдсоткiв вiд плану.
      Наталiя МАЇК.

ГАРНА НОВИНА
      ФУТБОЛIСТИ СОСНIВКИ МАЮТЬ СУЧАСНЕ ПОЛЕ
На Покрову в Соснiвцi вiдкрили спортивний майданчик, де є поле зi штучним покриттям.
      Подiя набула позитивного резонансу i серед футболiстiв ФК "Гiрник"(Соснiвка), I серед їх вболiвальникiв. Довподоби I соснiвським дiтлахам бiгати по зручному покриттю, доречi, iталiйського виробництва.

      Питання, як вдосконалити футбольне поле, пiднiмалося ще 2007 року. Коли ж у 2015 роцi ФК "Гiрник" (Соснiвка) здобув перемогу в розiграшi Кубка України з футболу серед аматорських команд, це стало дiєвим поштовхом до вдосконалення iнфра-структури клубу. Опираючись на розвиток - в першу чергу дитячого футболу, який потребує iнвестицiй, вдалося закласти кошти у Програму розвитку регiону.
      I ось - день вiдкриття! Щоб по-справжньому випробувати нове поле, перед урочистим моментом вiдбувся Всеукраїнський турнiр з футболу серед дитячих команд, в якому взяли участь юнi футболiсти Нововолинська, Жовкви, Червоноградi i Соснiвки. Заслужена перемога - у соснiвчан. Переможцi нагородженi призами та кубками, наданi Червоноградською мiською радою. Солодкi подарунки дiти отримали вiд ветерана соснiвського футболу Тараса Дороша.
      Продовження на сторiнках газети.

ДЕЦЕНТРАЛIЗАЦIЯ: ТОЧКА ЗОРУ
      ОБ'ЄДНАТИСЯ НАВКОЛО ЧЕРВОНОГРАДА?

      Минулого вiвторка на сесiї Львiвської обласної ради схвалено змiни до проекту Перспективного плану спроможних територiальних громад Яворiвського i Жовкiвського районiв. 11 жовтня облрада схвалила змiни до Перспективного плану громад Мостиського, Старосамбiрського та Жидачiвського районiв. Загалом на Львiвщинi сформовано 16 об`єднаних територiальних громад, ще у 6 вибори вiдбудуться у груднi, тож станом на 1 сiчня 2017 року їх має бути 22 (а передбачено понад 90).
      Очiкувалося, що на сесiї облради 25 жовтня буде прийнято рiшення i щодо об`єднання громад на Сокальщинi, однак розгляд питання перенесли на 8 листопада. Згiдно iз Перспективним планом формування територiй, який розробила Львiвська облдержадмiнiстрацiя, передбачено об`єднання чотирьох громад навколишнiх населених пунктiв з центром у Червоноградi. Потужну громаду планують сформувати iз населених пунктiв, пов`язаних мiж собою не лише територiєю та iнфраструктурою, а й "зав`язаних", так би мовити, на шахтах: Червоноград, Соснiвка, Гiрник (фактично одна громада) , а також села, якi входять до Острiвської, Сiлецької, Межирiчанської та Волсвинської сiльських рад. Однак не всi сiльськi громади з цим погоджуються. Зокрема, намiри створити окрему Сiлецьку громаду пiдтримує депутат Львiвської облради вiд Сокальщини Сергiй Касян. Обласнi депутати вiд Червонограда Михайло Нискогуз та Iгор Грабiнський висловлюються однозначно за доцiльнiсть створення Червоноградської громади. Мешканцi навколишнiх сiл, чию думку вдалося почути, висловлюють побоювання, що мiсто не розумiтиме проблем села. Сьогоднi свою точку зору висловлюють...
Iван ДИДАК, сiльський голова Острiвської сiльської ради:
      - У нашу сiльську раду територiальна входить 5 сiл - Острiв, Борятин, Добрячин, Бережне, Рудка. Населення - 2806 осiб. Наша громада самодостатня. Станом на 1 жовтня ми мали виконання бюджету на 178%, а до кiнця року будемо мати 200%. Бюджет наповнюється з платежiв єдиного податку, плати за землю, плати за майно - платять нашi пiдприємцi, фермери. Нам тих коштiв вистачає.
      На нашiй територiї є три ФАПи, два Народних доми, три бiблiотеки, двi школи i установа сiльської ради.
      Острiв має свою школу I-III ступенiв, це вже НВК, бо там є i садочок. Школа наша розрахована на 624 мiсця, а на цей час є 188 учнiв, тобто заповненiсть приблизно на 30%. У Борятинi є школа I-II ступенiв, там 78 учнiв i одна група садочка. Добрячин на даний час школи не має. До 80-х рокiв там мали початкову школу, але наповненiсть класiв була дуже низькою, примiщення - в аварiйному станi. Тому частина наших дiтей пiшла до Червоноградської школи №9, а друга частина - до Жвиркiвської школи. Тепер майже всi дiти з Добрячина вчаться у Червоноградi. Кiлька рокiв тому наша сiльська рада ставила питання перед Сокальською райдержадмiнiстрацiєю i Червоноградською мiською радою про органiзацiю довезення дiтей з Добрячина до школи. Червоноградська мiська рада прислухалася до нашого прохання i видiлила автобус "Школярик". На даний час вiн робить два рейси вранцi - везе дiтей у школу i в садочки, i два рейси вдень - коли вiдвозить дiтей додому.
      Продовження на сторiнках газети.
Андрiй КЛИМЧУК, селищний голова Гiрника:
      - Нам тiльки разом бути з Червоноградом. Зовнiшнє освiтлення селища забезпечує комунальне пiдприємство Червоноградської мiської ради "Комунальник". Пiв-Гiрника будинкiв, це приблизно 460 квартир, - на балансi КП "Червонограджитлокомунсервiс". А ще є приблизно 460 будинкiв приватного сектора. Народний дiм, музична школа, фiлiя бiблiотеки фiнансуються Червоноградською мiською радою. Школа №6 - червоноградська. У цьому роцi за кошти Червоноградської мiської ради КП "ЧЖКС" встановило у селищi дитячий майданчик. На ремонт дорiг нам видiлили субвенцiю 50 тисяч гривень. I зараз є видiлених 199 тисяч на ремонт внутрiквартальних дорiг.
      Продовження на сторiнках газети.
Михайло НИСКОГУЗ, депутат Львiвської обласної ради:
      - Насправдi на Сокальщинi не найгiрша ситуацiя з об`єднанням територiальних громад. Але чомусь спротив ми маємо з боку Сокальської районної ради i з боку Сiлецької сiльської ради, вони не бачать великої Червоноградської шахтарської громади, а бачать окремо Червоноградську, окремо - Сiлецьку. Це питання неодноразово виносилося на депутатськi комiсiї, обговорювалося в кабiнетах. В кулуарах ходять чутки, що громади передiляються так, щоб зробити якiсь виборчi округи пiд певного депутата. Це неправильно. Не можна вiдстоювати iнтереси тiльки кiлькох сiл, але не цiкавитися, що буде навколо тих сiл. Якщо вже вiдстоювати iнтереси людей, то - усiєї околицi, а не одного села.
      Громади Сiльця, Межирiччя i Волсвина наразi самодостатнi. Червонограду без них буде гiрше, але i їм без Червонограда буде не надто комфортно. Вiд входження у велику Червоноградську громаду вони будуть мати ряд переваг - це нормальний бюджет, потужна iнфраструктура, всi комунальнi, освiтнi, медичнi заклади, i правоохороннi структури, бо в Червоноградi є вiддiл Нацiональної полiцiї. Все пов`язане з Червоноградом. А коли людина, на-приклад, буде їхати iз Соснiвки в Червоноград за якимись документами чи в iншiй потребi - i їй доведеться проїжджати через iншу громаду, бо геграфiчно так склалося, що ми не маємо спiльних меж з Соснiвкою i з Гiрником - це нерозумно i неправильно. Мешканцям сiл варто правильно пояснити, чому доцiльнiше входити в Червоноградську громаду, а не мати окремо своєї. Зрештою, на державному рiвнi поки нема механiзму виходу з громади. З часом, i це всi розумiють, шахти закриють. Сiлецька громада, яка, на вiдмiну вiд iнших громад, не є сiльськогосподарська, її бюджет наповнюється завдяки роботi шахт, може мати великi проблеми, оскiльки не буде з чого наповнювати бюджет, люди не матимуть де працювати... Зрозумiло, що разом з Червоноградом їм буде легше. Вже зараз i мiський голова Червонограда, i депутати мiської ради, i громадськi активiсти активно шукають iнвесторiв, намагаються залучити в мiсто новi виробництва, бiльше пiдприємцiв для того, щоб вже в недалекому майбутньому створити новi робочi мiсця.
      Продовження на сторiнках газети.
Андрiй ЗАЛIВСЬКИЙ, мiський голова Червонограда:
      - Яка логiчнiсть i доцiльнiсть створення територiальної громади, власне, з центром у Червоноградi?
      Червоноградська громада складається з трьох населених пунктiв: Червоноград, Гiрник, Соснiвка, якi не мають спi-льних кордонiв, але становлять одну громаду. Утворення громад самих лише тiльки сiл роз`єднує нашу дiючу громаду. Тому ми змушенi об`єднуватися, бо згiдно iз Законом мають бути спiльнi межi. Тому логiчно, що маємо об`єднатися з навколишнiми селами. Чому саме тi, а не iншi? Наприклад, Сiлець i Межирiччя є мiж Червоноградом, Гiрником i Соснiвкою. Щодо Острiвської сiльської ради, то дуже велика близькiсть мiж Червоноградом i Добрячином, де в нас є очиснi i є цвинтар. I дiти iз села Добрячин навчаються в червоноградських школах, вiдвiдують у мiстi басейн, музичну школу, ходять у садочок. Крiм того, навколишнi територiї обслуговує КП "Червоноградводоканал", а також ШРЕМ, який розташований у Червоноградi i обслуговує населення, РЕМ, який обслуговує шахти. Тобто є одна велика система iнфраструктури.
      Чому центр у Червоноградi? Тому що Червоноград має найбiльшу кiлькiсть населення - 72 тисячi осiб i найбiльш розгалужену структуру.
      Децентралiзацiя не означає лише подiл i створення маленьких територiальних об`єднань. Насамперед це створення фiнансово мiцних, платоспроможних громад , якi будуть мати можливостi для розвитку на десятилiття. Це також важливий момент.
      Продовження на сторiнках газети.
      

ГАРНА НОВИНА
      З "КОСМОДРОМУ" СТАРТУЄМО У ВЕЛИКЕ МАЙБУТНЄ
У недiлю, 23 жовтня, у Червоноградi вiдкрили перший "Космодром". Саме пiд такою назвою вiдтепер у мiстi функцiонує молодiжний ХАБ. Розташований вiн на базi молодiжного клубу "Дружба" за адресою: вул. Шептицького, 22.
      Червоноград потребував платформу, публiчний простiр нового типу, де молодь могла б в рамках однiєї локацiї консолiдувати зусилля для розвитку культурних та соцiальних проектiв для мiста.
      Робота тривала понад два мiсяцi. Львiвська освiтня Фундацiя в рамках проекту "Будуємо Україну разом" спiльно з волонтерами органiзували ремонт в однiй iз кiмнат. Сьогоднi - це сучасний центр для втiлення iдеї та проектiв юних червоноградцiв.
Примiщення освятив о. Роман iз церкви св. Йосафата, iгумен монастиря о. Iгнатiй дав молодим настанови. Тим часом, молодiжнi iнiцiативи та органiзацiї презентували свою дiяльнiсть - Молодiжна рада при мiському головi, Учнiвське самоврядування мiста, "Пласт", "Сокiл", "За обрiй", "Фундацiя розвитку Червонограда". Далi - дiалог iз мiським головою Червонограда Андрiєм Залiвським. Молодь мала можливiсть поставити йому запитання, якi цiкавили. Завершальна релакс-програма складалась iз концерту-квартирника мiсцевого гурту "Моє MORE".
      
      Надiя ЗЕМНИЦЬКА. Фото автора.
      

АКТУАЛЬНО
      ПОВАЖАТИ ГIДНIСТЬ ЛЮДЕЙ IЗ ПСИХIЧНИМИ РОЗЛАДАМИ
У Києвi з нагоди Дня захисту психiчного здоров`я, який вiдзначають 10 жовтня з 1992 року, вiдбулася триденна всеукраїнська нарада "Виконання Конвенцiї ООН про права осiб з iнвалiднiстю в сучасних умовах". Органiзатори заходу - Всеукраїнська громадська органiзацiя "Коалiцiя захисту прав осiб з iнвалiднiстю внаслiдок iнтелектуальних порушень", Мiнiстерство соцполiтики України, Фонд соцiального захисту iнвалiдiв.
      У конференцiї взяли участь представники 84 органiзацiй-членiв, Секретарiату уповноваженого Президента з прав людей з iнвалiднiстю, Офiсу Омбудсмена, Мiнiстерства соцiальної полiтики, експерти у сферi захисту прав людей з iнтелектуальними порушеннями, провiднi спецiалiсти недержавних органiзацiй осiб з iнвалiднiстю, ЗМI. Всього майже 170 осiб з усiх областей України.
      Червоноград на конференцiї представляли керiвник ЧМ ГОНМ "Нiка", депутат Червоноградської мiської ради Наталiя Хайсанова (на фото - виступає), заступник мiського голови Наталiя Турко та автор цiєї публiкацiї.
      В Українi 1,2 мiльйона громадян страждають психiчними розладами i цей показник щороку зростає.
      Як поiнформувала виконавчий директор ВГО "Коалiцiя" Раїса Кравченко, в Українi на облiку перебувають близько 230 тисяч громадян з розумовою вiдсталiстю, з них - 96 127 осiб визнано iнвалiдами. За даними Мiнiстерства соцполiтики, понад 32 тисячi дорослих визнано недiєздатними, їм призначено опiку, понад 34 тисячi помiщено до iнтернатiв - мiсць позбавлення волi через психiатричнi дiагнози. При тому наголосила, що ратифiкована Конвенцiя ООН про права осiб з iнвалiднiстю зобов`язує державу визнавати усiх осiб з iнвалiднстю рiвними перед законом i суб`єктами права.
      Пiд час конференцiї бiльшiсть матерiв, якi страждають спiльно з дiтьми-iнвалiдами, пiднiмали актуальнi питання щодо забезпечення прав осiб з iнтелектуальними порушеннями, в дискусiях обговорювали шляхи їх вирiшення. Громадськi лiдери, в основному матерi, якi доглядають власну дорослу дитину з психiатричним дiагнозом, знають, яка це складна особистiсть i яку шкоду завдає її самооцiнцi, стосункам з навколишнiм свiтом усвiдомлення себе недiєздатною. Про ситуацiю в державi, проблеми навколо цiєї теми доповiдали представник Секретарiату Уповноваженого з прав людини Iрина Сергiєнко та представники департаментiв Мiнсоцполiтики - Оксана Сулiмата Оксана Полякова.
      Наталiя МАЇК.
      Продовження на сторiнках газети.

СЛУЖБА 102 ПОВIДОМЛЯЄ
      Ранiше судимий грабував хворих

      21 жовтня у Червоноградський вiддiл полiцiї з заявами про крадiжки звернулись три жiнки, двi пацiєнтки та медсестра лiкарнi. За словами заявниць, у них викрадено мобiльнi телефони та двi жiночих сумки, у яких були грошi, банкiвськi картки та iншi речi на загальну суму бiльше чотирьох тисяч гривень.
      На мiсцi подiї працювала слiдчо-оперативна група. Як встановили правоохоронцi, до скоєння злочину причетний 32-рiчний ранiше судимий житель Червонограда. Зловмисник, видаючи себе за пацiєнта, проникав у кабiнети та крав речi, якi лежали без нагляду.
      За цим фактом вiдкрито кримiнальне провадження за ч.2 ст.185 (крадiжка) КК України. Найсуворiше покарання, передбачене санкцiєю статтi, - до п'яти рокiв позбавлення волi. Проводиться досудове розслiдування.
      Наш кор.
      
      НА ДОРОГАХ
      Пiд колесами загинув мотоциклiст 24 жовтня
перед шостою ранку у сусiдньому з Червоноградом Сiльцi сталася трагiчна дорожньо-транспортна пригода. Автомобiль наїхав на мотоцикл, водiй мотоцикла загинув на мiсцi.
      За кермом "ЛендРовер" був 25-рiчний водiй, чоловiку, який загинув - 70.
      Незадовiльнi дорожнi умови, що могли стати безпосередньою або супутньою причиною скоєння дорожньо-транспортної пригоди, не виявленi.
      Причини випадку встановлюють правоохоронцi. Проводиться дослiдча перевiрка.
      Наш кор.

ДО 70-РIЧЧЯ ВИСЕЛЕННЯ ЗАХIДНОУКРАЇНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ
      ВИЖИТИ ДОПОМОГЛИ ВIРА I МОЛИТВА
Розповiдь священика церкви св.Йосафата о.Дмитра Дмитраша
      Продовження. Початок - у попередньому номерi.
      
      СИБIРСЬКI ЗЕМЛЯНКИ

      Потяг з галичанами прибув вночi у мiсто Прокоп'євськ Кемеровської областi Росiї. Нас пересадили на бортовi автомашини i доставили на якусь виробничу територiю. Гнiтючi сiрi споруди, люди чорнi, немов примари, снують по снiгу. Нiхто з нас, селян, й уяви не мав, що таке шахта. Нiхто нам не сказав, куди i навiщо нас сюди привезли. З'ясувалося, привезли спочатку "для знайомства" з майбутнiм мiсцем роботи-каторги. Вiдтак знову в темнотi i холодi доставили до мiсця проживання.
      Довкола Прокоп'євська було чимало селищ, "посьолкiв" по-їхньому. Один з них - Ясна Поляна - став для нас сталим помешканням. 17 землянок барачного типу, виритих, мабуть, одразу пiсля вiйни якимись в'язнями. Довгий вузький коридор, налiво i направо низенькi кiмнатки-клiтки з двоярусними дерев'яними нарами. Вiконечка нарiвнi з землею. Землянки були вiдносно теплi у землi, i ця маленька зручнiсть стала великою втiхою, бо усi перемерзли до костей.
      Три сiм'ї з рiдного села вирiшили триматися купи i вселилися в одну з таких кiмнаток. Втомлений, я полiз на верхню полицю. Рiднi повитягували з мiшкiв постiль, дещо з краму. Дiстали схований образ Божої Матерi з Iсусиком Усi помолилися. Нарештi ми могли хоч трохи вiдпочити. Було надто тiсно. Попiдкладали пiд ноги мiшки, аби не кульчитися, як тривалий час у вагонi.
      Напевно, це не обiйшлося без ласки Божої: нiхто з нашої сiм'ї пiд час тої тернистої дороги - з України до Сибiру - тяжко не захворiв. Мати i батько, братова Ганна не пiддалися побутовим тортурам, не впали у вiдчай. Така рiдня були справжнiм щастям, порятунком для мене, хоч тодi, пiдлiтком, я цього ще не усвiдомлював.
      Продовження на сторiнках газети.
      

КОРОТКО
      СЛУЖИТИВАРМIЇ - ПОЧЕСНО.
      Втiм, понад 700 призовникiв ухилилися вiд прибуття у вiйськкомат
      З 1 жовтня розпочато осiннiй призов на строкову вiйськову службу громадян вiком 20-27 рокiв, який триватиме до 30 листопада.

      Як поiнформував вiйськовий комiсар Червоноградського вiйськкоммату Руслан Олещенко, на призовнi дiльницi спостерiгається низька явка призовникiв, якi будь-якими шляхами намагаються уникнути призову. На територiї Червоноградської мiської ради пiдлягають призову 1102 осiб призовного вiку, з них понад 700 ухилилися вiд прибуття у вiйськкомат. Громадяни, якi не з`являються за повiсткою до вiйськового комiсарiату, несуть вiдповiдальнiсть згiдно з законодавством, - обмеження волi до трьох рокiв.
      Вiйськовий комiсар наголосив, що керiвники пiдприємств, установ, органiзацiй та навчально-виховних закладiв зобов`язанi вiдкликати призовникiв з вiдряджень для забезпечення своєчасного їх прибуття на дiльницi, не повиннi сприяти їх переховуванню, адже вони несуть вiдповiдальнiсть.
      В Українi зараз особливо важкий перiод. Але не треба боятися служити в армiї - солдати строкової служби не направляються в зону проведення АТО, акцентував очiльник вiйськкоммату. Пiсля служби в армiї молодi люди матимуть бiльше можливостi працевлаштуватися. Служити в армiї i бути вiйськовим - це почесно, вiдповiдально i престижно.
      Наталiя МАЇК.

ГРЕКО-РИМСЬКА БОРОТЬБА
      ТУРНIР - СТИМУЛ ДО НОВИХ ПЕРЕМОГ
22-23 жовтня в Червоноградi вiдбувся другий Всеукраїнський турнiр з греко-римської боротьби серед юнакiв, присвячений пам'ятi тренера ДЮСШ "Шахтар" Анатолiя КОРОВЧЕНКА.
      В змаганнях взяло участь близько сотнi юнакiв iз десяти команд. На килимi було дуже гаряче вiд енергiї бiйцiв. Всi хотiли бути першими, але удача була на боцi тих, хто краще пiдготовлений фiзично i психологiчно.
      З побажанням чесної боротьби та перемог до учасникiв турнiру iз вiтальним словом звернулися заступник мiського голови Наталiя Турко, начальник вiддiлу фiзичної культури i спорту Валерiй Гаврилюк, директор ДЮСШ №2 Олександр Воєвода, депутат Червоноградської мiської ради Олег Дещакiвський та настоятель храму Пресвятої Бо-городицi Владичицi України отець Володимир Ващук.
      Хочеться вiдмiтити успiшний виступ червоноградських борцiв, якi здобули п'ять перших мiсць iз одинадцяти у своїх вагових категорiях: Олег Корчак (до 29 кг); Iлля Крикун (до 32 кг); Олег Громада (до 32 кг); Анатолiй Гаврик (до 35 кг); Едуард Тимоць (до 35 кг). В iнших категорiях перемоги здобули гостi: Юрiй Голубовський (Стрий, до 27 кг), Владислав Кулiков (Київ, 42 кг), Едуард Стрiльчук (Долина, до 53 кг), Володимир Тишкiвський (Долина, до 59 кг), Владислав Кравченко (Рiвне, до 66 кг), Артур Волковой (Київ, до 70 кг). Червоноградського борця Едуарда Тимоця вiдзначено у номiнацiї "За волю до перемоги".
      Закiнчився турнiр урочистим закриттям змагань. Суддi Дмитро Кашуба (Стрий), Остап Козак (Львiв), Алiна Пащук (Червоноград), Володимир Худолей (Червоноград), Степан Чернецький (Долина), а також учень Анатолiя Коровченка - Олег Полєтаєв нагородили переможцiв медалями, грамотами та грошовими подарунками.
      Алiна ПАЩУК, суддя змагань, призерка Чемпiонатiв свiту та Європи:
      - Приємно, що в нашому мiстi було органiзовано масштабний турнiр. До таких видiв спорту, як греко-римська бо-ротьба, самбо, дзюдо, потрiбно заохочувати дiтей. До мене як до спортсменки пiдходили юнi борцi, ми з ними багато розмовляли, дiлилися враженнями про змагання, про спорт. Я їм давала поради. Дуже всiм сподобалася органiзацiя турнiру. Хочеться, щоб бiльше було таких змагань для дiтей, це дає їм стимул до тренувань i нових перемог.
      Iгор ЙОСИПIВ.

БАСКЕТБОЛ
      У баскетболiстiв "Шахтаря" - "срiбло" обласних спортивних iгор
У Самборi вiдбулись фiнальнi змагання чемпiонату Львiвщини з баскетболу серед команд мiст та районiв за програмою ХХV обласних спортивних iгор.
      Перемiгши по черзi команди Стрийського, Бродiвського, Старосамбiрського та Дрогобицького районiв, баскетболiсти Червонограда зустрiлись у фiнальному турнiрi з сильними командами Самбора та дебютантами фiнальних змагань - спортсменами Золочiвського району.
      У вкрай напруженому фiнальному поєдинку (пiсля впевненої перемоги над баскетболiстами iз Золочева) наша команда, по-ступившись лише самбiрчанам, стала "срiбним" призером ХХV спортивних iгор Львiвщини 2016 року!
      Основу команди склали молодi, але вже досвiдченi баскетболiсти - граючий тренер Роман Федаш, Максим Чорнобай, Тарас Харлампович, Павло Денисюк та iншi вихованцi мiського баскетбольного клубу "Шахтар".
      Останнiй вид програми ХХV спортивних Iгор - армспорт - всерединi листопада прийматиме Червоноград. Але вже зараз по кiлькостi набраних очок в загальному залiку Червоноград впевнено очолює турнiрну таблицю серед 30 ко-манд районiв та мiст Львiвщини за програмою ХХV обласних спортивних iгор.
      Валерiй ГАВРИЛЮК, начальник вiддiлу фiзичної культури та спорту.

ФУТЗАЛ
      ЧЕРВОНОГРАДЦI ВИСТУПИЛИ ЧУДОВО
      З 14 по 16 жовтня у Львовi вiдбувся кубок Львiвської областi серед юнакiв 2003, 2005, 2007 i 2009 р.н. Червоноград на цих змаганнях представляли вихованцi ДЮСШ №1.

      У трьох вiкових групах нашi юнiори стали переможцями: 2005 р.н. ЧДЮСШ №1 - "Прайд" (Львiв) 7:2; 2007 р.н. ЧДЮСШ №1 - "Енергiя" (Львiв) 8:2; 2009 р.н. ЧДЮСШ №1 - "Iнтер-Футзал" (Львiв) 3:0. Лише у старшiй групi 2003 р.н. ЧДЮСШ №1 поступилася львiвськiй футзальнiй командi "Iнтер-Футзал" 1:3.
      Також на турнiрi було вiдзначено кращих гравцiв. Серед червоноградської ДЮСШ №1 ними стали: Максим Ванько (2003 р.н.); Владислав Воронов (2005 р.н.); Вiталiй Пелех (2007 р.н.); Дмитро Слободян (2009 р.н.).
      Готували команду до змагань тренера Микола Степований та Руслан Тимофiєв.
      Допомiг в органiзацiї поїздки приватний пiдприємець Назарiй Бiлобран.
      Iгор ЙОСИПIВ.

КУБОК КОЛЛ-ЦЕНТРУ "ГРАФ" - у команди iз Рiвного, у наших - "бронза"
      21-22 жовтня в Палацi спорту вiдбувся турнiр на вiдкритий Кубок колл-центру "Граф" з футзалу. Змагання проводяться сьомий рiк поспiль за сприяння голови правлiння колл-центру Назарiя Бiлобрана.
Якщо у першi роки в кубку брали участь лише мiсцевi футзалiсти, то згодом їх кiлькiсть збiльшувалася, а географiя розширювалася. Цього разу за право поборотися за кубок приїхали команди зi Львова, Рiвного, Мукачева та юнаки iз мiста Красногорiвка Донецької областi та три мiсцевих команди ЧДЮСШ №1 (тренер Микола Степований), ДФК "Кристинопiль-БДЮТ" (тренер Руслан Тимофiєв) i ФК "Гiрник" (Соснiвка) (тренер Василь Гавалко).
      Пiд час урочистого вiдкриття до команд-учасниць iз побажаннями успiшних матчiв та перемог звернулися голова правлiння колл-центру "Граф" Назарiй Бiлобран, перший заступник мiського голови Дмитро Балко i священник храму св. Йосафата о. Василь Палчинський.
      За результатами iгор у групi "А" не було рiвних командi iз Мукачева, яка посiла перше мiсце, друге мiсце в ДЮСШ №1, третє i четверте - у команд ФК "Вiкторiя" (Львiв) та ФК "Огнєупорщик" (мiсто Красногорiвка, Донецької областi). Вiд групи "Б" до пiвфiналу пробилися ДЮСШ-4 (Рiвне) та ФК "Гiрник" (Соснiвка). "Iнтер-Енергiя" (Львiв) та ДФК "Кристинопiль-БДЮТ" (Червоноград) задовiльнилися третiм та четвертим мiсцями.
      У пiвфiналi ФК "Гiрник" (Соснiвка) перемогла команда ДЮХФШ "Синай" (Мукачеве) 6:0, а господарi майданчика ЧДЮСШ №1 поступилася майбутнiм переможцям ДЮСШ-4 (Рiвне) - 1:3. У фiнальному протистояннi юнаки iз Рiвного розкаталисоснiвчан 6:0 i здобули кубок. Червоноградська ДЮСШ №1 стала бронзовим призером.
      Не тiльки переможцi, а й усi учасники змагань нагородженi кубками, медалями та грамотами. Крiм цього, командi iз Донеччини на пам'ять про турнiр вручено футбольнi м'ячi.
      - Органiзатори - молодцi, - подiлився враженнями тренер футзальної команди iз Красногорiвки Олександр Гаврiшев. - Такi турнiри дуже потрiбнi, адже дiти мають можливiсть позмагатися, набратися досвiду i поспiлкуватися з однолiтками. Я i мої пiдопiчнi знайшли нових друзiв. Трохи помилувалися красою вашого мiста, воно трiшки бiльше за наше. Дякую Миколi Степованому за теплий прийом, органiзатору турнiру Назарiю Бiлобрану, а також нашим волонтерам, що допомогли iз поїздкою. Якщо надiйде запрошення щоб знову вiдвiдати Червоноград, то обов'язково приїдемо.
      Головнi суддi турнiру - Володимир Чугай та Микола Булик.
      Iгор ЙОСИПIВ.
      Продовження на сторiнках газети.

ПЛАВАННЯ
      Плавцi ДЮСШ №2 пiдтверджують високий рiвень пiдготовки
21-22 жовтня у Трускавцi вiдбувся чeмпiонат областi сeрeд учнiв ДЮСШ (хлопцi 2003 р.н., дiвчата 2004 р.н.).
      Вихованцi ДЮСШ №2 вдало виступили на цих змаганнях.
      Юлiя Пятночко стала пeрeможцем на дистанцiях 50, 100 м на спинi та 50 м вiльним стилем. Юлiя Фeдун посiла другeмiсцe на дистанцii 100 м вiльним стилeм, а Влад Пятночкопeрeмiг на дистанцiї 100 м на спинi та посiв другeмiсцe на дистанцiї 50 м на спинi.
      
      Сергiй АБДУЛАЄВ, тренер-викладач ЧДЮСШ №2.
      

ГОРОДКОВИЙ СПОРТ
      "Бронза" чемпiонату України - у Богдана Подоляка
      Нещодавно у Кременчуцi Полтавської областi завершився чемпiонат України з городкового спорту серед ветеранiв.

      У загальнокомандному залiку ветерани городкового спорту Львiвщини посiли 2 мiсце серед 9 команд, здобувши кiлька iндивiдуальних нагород.
      Двi "бронзовi" медалi здобув Богдан Подоляк (м. Червоноград) у вiковiй групi 65+.
      Наш кор.

У ШКОЛАХ МIСТА
      ВЧИМОСЯ ПАТРIОТИЗМУ НА ПРИКЛАДI ВЛАСНИХ БАТЬКIВ
Перед Днем захисника України в ЧНВК №10 вiдбувся шкiльний турнiр "Козацькi забави" за участю чотирьох куренiв: "Солокiя", "Спас", "Козаки України", "Патрiоти держави". Перемiг останнiй, це хлопцi 6-а класу, класний керiвник Наталiя Равлик.
      А учнi 11-а класу та колективи "Просвiта", "Кришталевi нотки" вшанували подвиг та героїзм захисникiв української державностi, пiдготували лiтературно-музичну композицiю "України-неньки доньки i сини" (класний керiвник Марiя Шевчук, педагог-органiзатор Ольга Момотюк, вчитель Iрина Сторощук). На свято запросили батькiв наших учнiв, якi брали учась в АТО. Батькiв-героїв у нашiй школi 16. Були присутнi члени Братства воїнiв ОУН-УПА Андрiй Пирiг та Михайло Мельник, вiйськовослужбовцi: командир роти охорони в/ч ТО410, капiтан В. Цюрик та заступник командира в/ч ТО200 В. Шульц.
      Члени гуртка "Умiлi руки" власноруч виготовили листiвки для наших гостей та привiтали їх зi святом, частину лис-тiвок передали вiйськовослужбовцям, а частину вiдправили на Схiд (вчителi Любов Бусько, Надiя Колеснiк).
      Також експонувалася виставка дитячих малюнкiв "Захисник України - наш герой" (вчитель Леонiд Лахтюк).
      Голова учнiвського самоврядування Анастасiя Химко органiзувала благодiйну акцiю "Учнiвська молодь - вете-ранам АТО", у рамках цiєї акцiї лiдери учнiвського самоврядування планують вiдвiдати реабiлiтацiйний центр у Соснiвцi.
      Руслана ВЕРЕСКУН, заступник директора ЧНВК №10.

СЛУЖБА 101 ПОВIДОМЛЯЄ
      Минулого тижня - ТРИ ПОЖЕЖI
      18 жовтня
перед шостою годиною ранку на Службу порятунку 101 надiйшло повiдомлення про пожежу по вул.Будiвельнiй, 5 у Червоноградi. Горiла одноповерхова цегляна господарська будiвля. Вогнем знищено перекрит-тя на площi 45 м2, пошкоджено сусiдню будiвлю та речi домашнього вжитку.
      На лiквiдацiю пожежi виїжджали 2 автоцистерни ДПРЧ-33 м.Червонограда (7 осiб) та автоцистерна ДПРЧ-22 м.Сокаля. Пожежу лiквiдували через годину 20 хвилин. Господарську будiвлю вдалося врятувати.
      Ще двi нiчнi пожежi сталися на вулицi Промисловiй 23 i 24 жовтня, в обох випадках горiли дерев`янi дачнi будинки. Пожежникам, якi виїжджали на мiсце надзвичайної подiї, в обох випадках вдалося врятувати вiд знищення вогнем сусiднi будиночки.
      В усiх трьох випадках причиною пожежi стало необережне поводження з вогнем невстановленої особи.
      За повiдомленням Служби порятунку 101.
      
      КРИМIНАЛ
      ПОСПЕРЕЧАЛИСЬ... ДО СМЕРТI

      Минулого тижня у Червоноградський вiддiл полiцiї надiйшло повiдомлення з приймального вiддiлення ЧЦМЛ про те, що до них доставлено 35-рiчного мiсцевого мешканця, якому лiкарi дiагностували проникаюче поранення грудної клiтки.
      - Випивши пiд час застiлля у квартирi трохи спиртного (вiдомо, що ступiнь алкогольного сп`янiння зовсiм неве-ликий) мiж двома знайомими виник конфлiкт на грунтi того, чи вистачило б комусь з них смiливостi вбити людину, - поiнформував начальник вiддiлу полiцiї Андрiй Дикий. - Господар, довго не роздумуючи, спробував провести експеримент на приятелевi. Схопив кухонний нiж та нанiс гостю удар в область грудної клiтки. Медикам не вдалося врятувати потерпiлого, який внаслiдок отриманого поранення помер в реанiмацiйному вiддiленнi. Винуватця трагедiї затримано за статтею 208 КК України.
      За цим фактом вiдкрито кримiнальне провадження. Проводиться досудове розслiдування.
      Наталiя МАЇК.

2014 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради