Громадська рада при виконкомi Червоноградської мiської ради Платформа реалiзацiї iдей для покращення твого мiста
На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.1 >>Вниз >>На кiнець
Червоноградська мiська централiзована бiблiотечна система
Поштова адреса : м. Червоноград , вул. С. Бандери,11
Ел. адреса: library_chervonograd@ukr.net
Тел. (03249) 2-43-57, 2- 26-96
Директор - Покотило Надiя Павлiвна
Заст. директора по роботi з дiтьми - Дуда Надiя Степанiвна
Заст. директора з господарських питань - Сойко Галина Григорiвна
Провiдний методист Пилипчук Надiя Iванiвна

Бiблiотеки Червонограда
1.Червоноградська мiська центральна бiблiотека, вул. С. Бандери,11;тел.2-42-18 (вiддiл обслуговування).
2.Бiблiотека-фiлiя №1, вул. Св. Володимира,4; тел. 3-99-83.
3. Бiблiотека-фiлiя №3, вул.Грушевського, тел.2-61-28.
4. Бiблiотека-фiлiя №4, вул.Миру, тел. 2-41-59.
5. Бiблiотека-фiлiя №5, м.Соснiвка, вул.Галицька,7а; тел. 3-42-39.
6. Бiблiотека-фiлiя №6,сел.Гiрник, вул.Грушевського,17а; тел.3-51-38.
7. Бiблiотека-фiлiя № 7, м.Соснiвка, вул.Галицька,3а; тел.3-43-31.
8. Бiблiотека-фiлiя № 8, вул.Соборна,2; тел.3-99-34.
9. Бiблiотека-фiлiя №9, вул.Шевченка,15; тел.2-11-77.
10 .Мiська бiблiотека для дiтей,Шептицького,1; тел.2-10-90.
 Лiтературна вiтальня з Адель Станiславською та Вiталiєю Савченко
    10 грудня до центральної книгозбiрнi м. Червонограда читачi завiтали усiєю родиною: мами й дiти, бабусi та внуки, на зустрiч iз лiтераторками - сестрами iз Iвано-Франкiвська Адель Станiславською та Вiталiєю Савченко. Було тепло, затишно та щиро. Адель Станiславська (Леся Федорiв) презентувала свої поетичнi та прозовi твори, звучала чудова лiрична поезiя у виконаннi авторки, надзвичайно вражаючою є проза панi Лесi. Казки Вiкторiї Савченко - щирi, нiжнi i добрi, якi живуть серед нас, у дорослих викликали ностальгiю за дитинством, а дiтей спонукали до активної участi у грi "Слiпий художник", вiдгадуваннi загадок. Лiлечка Лаврiв спiвала пiснi, а Назар Петелька читав вiршi про Україну. Вже традицiйно зустрiч завершилась автограф - сесiєю вiд чарiвних авторок.
    Детальнiше...

 Всеукраїнський фестиваль анiмацiї "Равлик - фест"
    В недiлю - 10 грудня мiська бiблiотека для дiтей перетворилась на справжню Майстерню анiмацiї, адже до нас завiтали партнери з Першого Антикафе Бердянська "Час Є" (Всеукраїнський фестиваль анiмацiї "Равлик - фест") та нашi друзi з ГО "НIКА" з керiвником Хайсановою Наталiєю Петрiвною.
    Дiти малювали персонажi майбутнього мультфiльму, витинали їх i поступово монтували мультик. А перегляд створеного "шедевру" викликав у них шквал емоцiй.
    Гарним доповненням до цього дiйства стала книжкова викладка лiтератури "I оживає казка на екранi", де були представленi книжки, герої яких згодом були екранiзованi.
    Детальнiше...

 Завершився Всеукраїнський тиждень правових знань
    У рамках Всеукраїнського тижня правових знань у бiблiотецi-фiлiї№5 дiяла виставка-рекомендацiя "Правовий простiр молодi". На виставцi були широко представленi юридичнi довiдники, енциклопедiї та iншi видання правової тематики. Серед них Конституцiя України, Закон України про пенсiйне забезпечення, перiодичнi видання та iншi законодавчi акти України.
    З 4 по 10 грудня в бiблiотецi-фiлiї №3 експонувалась книжкова виставка "На паралельних дорогах прав та обов'язкiв", постiйно проводились тематичнi огляди "Знання законiв - знання прав".
    Детальнiше...

 Правовий орiєнтир "Є права у кожного iз нас"
    На календарi є чимало дат, присвячених утвердженню однiєї з найбiльших цiнностей людства - прав людини. 10 грудня мiжнародна спiльнота вiдзначає День прав людини. Та, незважаючи на таку значну увагу, ми щодня стикаємося з випадками порушення прав людини i прав дитини, зокрема.
    У цей день в бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбувся правовий орiєнтир "Є права у кожного iз нас". Пiд час зустрiчi дiти дiзналися про те, що Загальна декларацiя прав людини проголосила рiвнiсть всiх жителiв планети перед законом, що права та свободи людини є непорушними. Кожна дитина має невiд'ємне право на життя, освiту, iм'я i громадянство з моменту народження, захист своїх iнтересiв та власну думку. Дiти зрозумiли, що нiхто не має права розлучати їх з батьками, завдавати фiзичної, моральної i психологiчної шкоди, жорстоко поводитися з ними.
    Детальнiше...

 "Домашнi улюбленцi"
    В бiблiотецi-фiлiї №6 була проведена креативна година спiлкування "Домашнi улюбленцi". В позитивнiй невимушенiй атмосферi читачi бiблiотеки розповiли дiтям про братiв наших менших, своїх улюбленцiв.
    Збожна Вiкторiя розповiла про бiлоснiжну собаку Чарлi, породи болонка, про особливий догляд, рацiональне харчування, дотримання гiгiєни.
    Назарко Яна розказала про звички i характер собаки Кнопи, породи пекiнес. Також дiти дiзнались багато цiкавого про кошеня Пушка вiд Алiни Франчук.
    Детальнiше...

 Народний мудрець Григорiй Сковорода
    Коли твердо йдеш шляхом,
    яким почав йти,
    то на мою думку,
    ти щасливий...
    Г. Сковорода

    Видатному українському фiлософу i письменнику Григорiю Савичу Сковородi виповнилося 295 рокiв вiд дня народження.Вiн залишив по собi вiчну i добру пам'ять як навчитель життя; вiн i словом, i прикладом навчав людей любити передусiм Бога, вчитися, аби пiзнати iстину, приборкувати свої почуття, очищати душу вiд дурних бажань, задовольнятися найменшим i бачити своє щастя у виконаннi заповiдей любовi.
    Детальнiше...

 "Вiдкриваємо секрети молодостi i привабливостi"
    Вiдкрити для себе секрети молодостi i привабливостi шкiри обличчя мали нагоду 3 грудня читачки та гостi центральної книгозбiрнi мiста. Своїм досвiдом та хитрощами, як мати яскравий i бездоганний вигляд та як правильно обрати косметичнi засоби з чарiвними панi подiлились представники компанiї "Faberlic Україна" Лариса Головина та Марiя Гайда. А ще панi Марiя провела майстер - клас по базовому догляду за шкiрою обличчя. Завершилась зустрiч розiграшом подарункiв вiд компанiї "Faberlic Україна".
    Детальнiше...

 "ВИ ДУМАЄТЕ, ЩО МЕНI НЕ СТРАШНО..."
    Свiй творчий вечiр-бенефiс, який вiдбувся у Червоноградськiй мiськiй бiблiотецi для дiтей, поетеса, прозаїк Оксана Легуцька-Карнага приурочила Мiжнародному дню волонтера. I не дивно, бо сама багато займається волонтерськими справами, як i члени очолюваного нею лiтературно-мистецького об'єднання "Оберiг". Стати на цю стезю вирiшила ще в часи Майдану, Революцiї Гiдностi. А коли на сходi України розпочалася кровопролитна вiйна, вона ще активнiше стала займатися волонтерством. Не тiльки тому, що її сини Микола та Андрiй залишили мирну працю на шахтi "Вiдродження" i ледь не з перших днiв вiйни зi зброєю в руках пiшли захищати Україну. До речi, вони зi своїм побратимом Iваном Бiлецьким отримали короткотермiнову вiдпустку i якраз завiтали на творчий вечiр мами, дякували за допомогу, усiх присутнiх запевнили: "Донбас не вiддамо! Коли такий надiйний тил, то з ворогом легше воювати".
    Детальнiше...

 В Донбасi вiн творив Україну!
    В Донбасi вiн творив Україну! Це слова про унiкальну людину, поета , журналiста, справжньго патрiота, луганчанина Iвана Низового. Доля подарувала йому великий талант - любити людей i любити Україну. Пройшовши ще в дитинствi випробування сирiтством, голодомором, вiн назавжди полюбив рiдну землю i присвятив себе боротьбi за українську Україну. Вiн був не просто поетом - патрiотом, поетом-лiриком, а поетом- пророком. Ще на початку 90-х рокiв вiн передбачив подiї, якi вiдбуваються у нашi днi.
    Детальнiше...

 Макс Кiдрук у Соснiвцi
    29 листопада у бiблiотецi-фiлiї № 5 Червоноградської ЦБС, що у мiстi Соснiвка, вiдбулась цiкава лiтературна зустрiч. В рамках туру "100мiстНОIМ", до нас завiтав вiдомий український письменник, один з найперспективнiших авторiв сучасної лiтератури, мандрiвник, лектор, патрiот Макс Кiдрук.
    На зустрiчi були присутнi користувачi бiблiотеки, учнi шкiл, мешканцi Соснiвки.
    У цiкавому сучасному форматi, з допомогою бук трейлерiв, автор презентував свою творчiсть, зокрема романи "Не озирайся i мовчи", "Зазирни у мої сни", "Твердиня".
    Детальнiше...

 Ксенiя Заставська у Червоноградi
    Гостем лiтературної вiтальнi Червоноградської центральної бiблiотеки 25 листопада була Ксенiя Заставська - письменниця з Одеси. Панi Ксенiя є знаною авторкою не лише в Українi, її книги перекладаються литовською, польською, угорською i нiмецькою мовами. В Червоноградi вона презентувала свої три романи "Талiсман кохання", "STECK. Мережива життя" та "VETO на щастя". Це три близькi за духом книжки, якi розповiдають про трагiчнi сторiнки iсторiї XX столiття та про родиннi таємницi - зворушливi iсторiї кохання на тлi важливих, iсторичних подiй. Ксенiя Заставська розповiла про написання кожної з книг та що примусило її звернутися саме до цiєї теми. Гостi зустрiчi теж подiлилися спогадами про подiї з iсторiї українського народу, якi свого часу не оминули багатьох родин. Зворушливо прозвучав "Романс розлуки" у виконаннi Марiї Савчук (автор вiршiв Вiра Олеш, музика Iгоря Байора).
    Детальнiше...

 "Пам'ять не стерти роками"
    Голодомор 1932-1933 рокiв в Українi - не iсторична минувшина, а трагiчна сторiнка iсторiї, яка не має термiну давностi i забуття. Вона була i залишається незагоєною раною генетичної пам'ятi українського народу. Понад 7 мiльйонiв українцiв заморили штучним голодом для досягнення злочинної полiтичної мети - ослаблення та винищення волелюбного українського селянства - соцiальної основи нацiї.
    Вшановуючи пам'ять загиблих в роки Голодомору мiльйонiв українцiв центральна мiська бiблiотека органiзувала для молодi кiнопоказ документального фiльму "Голодомор: Голоси Свiдкiв". Фiльм канадiйки Арiядни Охримович був представлений в м. Чiкаго на фестивалi "Мир на планетi" i в категорiї документальних фiльмiв отримав перше мiсце. В Канадi був органiзований тур, за участю громадських органiзацiй, з метою висвiтлення теми голодомору серед молодi i не тiльки. У фiльмi немає жодного слова вимислу, адже вiн побудований на записаних свiдченнях тих, кому довелося це пережити.
    Детальнiше...

 "Ти теж маєш право"
    Щорiчно, 20 листопада свiтова спiльнота святкує Всесвiтнiй день дитини.
    Напередоднi у бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбулася година мiркування "Титежмаєш право". Бiблiотекарi ознайомили вiдвiдувачiв з iсторiєю виникнення та необхiднiстю вiдзначення цього дня, обговорювали з читачами їхнi права та обов'язки. Кожнiй дитинi було запропоновано заповнити анкету "Знай свої права, дитино". Присутнi такожмали можливiсть переглянути вiдео "Факти, над якимивартозамислитися..."А щобкращезасвоїтисвої права, кожнадитинаотрималапам'ятку "Дитячiпоради батькам".
    Детальнiше...

 Толерантнiсть - шлях до згоди
    Найбiльша небезпека, яка чатує на наше суспiльство сьогоднi, - в руйнуваннi особистостi. Нинi матерiальнi цiнностi домiнують над духовними, тому у молодих людей спотворенi уявлення про доброту, милосердя, великодушнiсть, справедливiсть.
    Останнiм часом слово "толерантнiсть" набуло значної популярностi i стало мiжнародним термiном i важливим поняттям у проблематицi миру. У виховному просторi тема "толерантнiсть" вiдiграє велике значення. У рамках вiдзначення Мiжнародного Дня толерантностi у бiблiотецi-фiлiї№5 був проведений День iнформацiї "Толерантнiсть - шлях до згоди".
    Детальнiше...

 День української писемностi та мови в бiблiотеках мiста
    Серед дат i подiй, що збагачують нас духовно, вирiзняється День української писемностi та мови, який щорiчно вiдзначають в Українi у день пам'ятi Преподобного Нестора-лiтописця - 9 листопада.
    Наша мова - одна з найдревнiших i найбагатших серед тисяч мов свiту. Чи всi ми усвiдомлюємо, яким великим скарбом володiємо? Саме цю iстину намагалися бiблiотекарi розкрити та донести користувачам.
    До дня української писемностi та мови бiблiотекою-фiлiєю№5 була органiзована книжково-iлюстративна виставка лiтератури "Стежками словянської писемностi".
    Детальнiше...

 "Бiблiотек@ - сучасна, креативна, твоя"
    Бiблiотек@ - сучасна, креативна, твоя" - пiд такою назвою вiдбулась зустрiч - бiблiотечний уїкенд молодi iз ВПУ №11 (ГРУПА 11.12.) на чолi iз майстрами виробничого навчання п. Ганна Пащин та п. Оксана Гавалко у Центральнiй мiськiй бiблiотецi.
    У День української писемностi та мови присутнi почули багато цiкавої iнформацiї про iсторiю бiблiотек, ознайомились iз ресурсами та фондами центральної книгозбiрнi нашого мiста, переглянули вiдео-презентацiю про сучаснi та креативнi бiблiотеки свiту, пiдготованi бiблiотекарем юнацького абонементу Надiєю Тiхтей та провiдним бiблiотекарем Ольгою Черненко. Глядачi дiзнались про новi iнновацiйнi методи та форми роботи бiблiотек. Особливо жвавими виявились вiкторини та перегляд буктрейлерiв, запропонованих юним читачам. Завершився бiблiотечний уїкенд оглядом книг сучасних авторiв та обговорення окремих з них.
    Детальнiше...

 "Треба всiм нам добре знати, як по мiсту крокувати"
    Cвiт, який оточує нас - безмежний, прекрасний i надзвичайно цiкавий.Але є у ньому безлiч небезпек, якi чатують на людину чи не на кожному кроцi її життя. Наша безпека на вулицi, передусiм, пов`язана з дорожнiм рухом. Сьогоднi ми ознайомили малих читайликiв з основними правилами дорожнього руху: вивчали дорожнi знаки, правила для пiшоходiв, а також для велосипедистiв.Для того,щоб дiти краще засвоїли iнформацiю, цей важливий урок ми провели в iгровiй формi. Вiдбулася мандрiвка вулицями мiста. I нiчого, що вулицi iграшковi та виготовленi з паперу, зате там є дороги, автомобiлi , свiтлофори i полiцейський, який пильнує за виконанням правил. Також дiти iз задоволенням вiдповiдали на питання вiкторини,"Треба всiм нам добре знати, як по мiсту крокувати",та грали в настiльну гру "Моя безпечна дорога". До уваги користувачiв було представлено книжкову виставку- iнсталяцiю "Школа свiтлофора Моргайка".
    Детальнiше...

 Вечiр пам'ятi "На Україну повернусь..."
    Трагiчнiй i героїчнiй сторiнцi iсторiї України - 70-рiччю наймасовiшої депортацiї українцiв (операцiя "Захiд") , був присвячений вечiр пам'ятi "На Україну повернусь...", який вiдбувся в Народному домi м. Червонограда. Це був день пам'ятi i день спогадiв. Сумнi, гiркi цi спогади, але вони вкрай потрiбнi, бо тiльки пам'ять врятує нас i навчить дiяти. Своїми спогадами дiлилися Романна Геряк, письменниця Оксана Карнага, яка за свiдченнями своєї мами написала книгу "Сповiдь вiчної мерзлоти", Iрина Шевадзуцька - сестра нашої колеги свiтлої пам'ятi Оксани Подольчак, голова товариства репресованих i полiтв'язнiв - Оксана Бiлозiр . Зворушливо розповiдала про свого дiдуся , отця Iвана Набережного - Дарiя Шульська. Спогади лилися i лилися:
    Детальнiше...

 Тиждень української книги
    До Тижня української книги у бiблiотецi-фiлiї №8 вiдбувся лiтературний компас "Українськi письменники - дiтям України". Бiблiотекарi ознайомили читачiв з розмаїттям української дитячої лiтератури, яка представлена в усiх можливих жанрах. Це детективи i фентезi, шкiльнi пригоди та пiзнавальнi книги, якi у захопливiй формi пояснюють дiтям важливi речi . Наприклад, книги Наталi Чуб "Азбука здоров"я", i "Азбука бiзнесу" та Iрини Порхун "27 причин читати книги". Також, дiти розповiдали про твори своїх улюблених авторiв.
    Детальнiше...

 Родинний тандем - Василь Кузан та Тетяна П'янкова
    Теплої, осiнньої днини - 15 жовтня лiтературна вiтальня Червоноградської центральної бiблiотеки приймала талановитих, цiкавих, творчих особистостей, родинний тандем - Василя Кузана та Тетяну П'янкову. В залi були тi, хто прагнув щирого спiлкування з поетичним словом, мудрими життєвими роздумами i, звичайно, справжнiм українським, закарпатським гумором! Розпочав творчу зустрiч голова родини Василь Кузан - письменник, журналiст, член Нацiональної спiлки письменникiв України, лауреат українських та мiжнародних премiй i просто унiкальний закарпатець з неперевершено-витонченим почуттям гумору та романтично-вразливою поетичною душею! Це був цiкавий виступ-екскурс i життєвим, i творчим шляхом Майстра слова! В авторському виконаннi прозвучали чудовi поезiї та уривки з нового роману "Експрес-наречений".
    Детальнiше...

 "Стежками незабутнього минулого"
    До Дня козацтва та Дня захисника України, що вiдзначаються 14 жовтня працiвники бiблiотеки-фiлiї № 9 провели iсторичну подорож "Стежками незабутнього минулого".
    На початку зустрiчi дiти прослухали iсторiю українського козацтва, пригадали гетьманiв України та головнi козацькi заповiдi. Школярi дiзналися про те, хто такi запорожцi, про героїчнi звитяги козакiв, їх походи, побут та звичаї. Здiйснили iсторичну подорож у часi пiд час мультимедiйної презентацiї "Мужнiсть i вiдвага крiзь вiки" . З цiкавiстю прослухали легенду "Як Сiрко перемiг татар".
    Детальнiше...

 "Оживає дух козацький"
    До Дня українського козацтва бiблiотека - фiлiя №6 провела iсторичну годину "Оживає дух козацький". Користувачам, якi у цей день вiдвiдали бiблiотеку були запропонованi iсторичнi книги про життєписи українських нацiональних героїв-гетьманiв України, з якими пов'язане становлення Української Держави, формування української нацiї. Багато цiкавих фактiв з життя Б. Хмельницького, П. Дорошенка, П.Сагайдачного, I.Мазепи вiдвiдувачi дiзнались iз науково-популярного видання "Iсторичнi постатi України".
    Детальнiше...

 "Бiблiотека - дiм твоїх друзiв"
    На зустрiч з книгою та бiблiотекою-фiлiєю №9 10 жовтня завiтали учнi 3-А класу ЧНВК №10 (класний керiвник Любов Корчук). Бiблiотекарi провели для дiтей бiблiотечний урок "Бiблiотека - дiм твоїх друзiв".
    Маленьких читачiв познайомили з поняттями "бiблiотека", "бiблiотекар", "читач", правилами поведiнки в бiблiотецi, дали слушнi поради як правильно читати i шанувати книгу. Школярi з цiкавiстю розглядали дитячi книжечки, гортали сторiнки, дивилися iлюстрацiї до творiв, брали участь у конкурсi "Чи правда, що:".Також бiблiотекарi пiдготували для третьокласникiв цiкавi мультимедiйнi загадки i вiкторини "А - ну вiдгадай" та "Чи добре ти знаєш казкових героїв".
    Детальнiше...

 Акцiя "Таємничi книги"
    Нещодавно у бiблiотецi-фiлiї №8 розпочалась акцiя " Таємничi книги" . Дiти з задоволенням розбирають книги, адже так цiкаво дiзнатись, що всерединi. Дехто розкриває книгу ще у бiблiотецi, i майже всi запитують : "А обгортку можна собi залишити?".Таємничi книги чекають i на читачiв -дiтей старшого i середнього шкiльного вiку ,i на маленьких читайликiв. Усiм така акцiя до вподоби.
    Детальнiше...

 Була проведена iсторична година "За рiдний край, за святу землю"
    На 14 жовтня припадає одразу чотири величних свята: Покрови Пресвятої Богородицi, День захисника Вiтчизни, створення УПА та День Козацтва. Цьогорiч цей день особливий, адже Українськiй Повстанськiй Армiї, яка зробила визначний внесок у здобуття та проголошення Незалежностi, мала вагомий вплив на формування української нацiональної свiдомостi та процеси державотоворення в Українi, виповнюється 75 рокiв.
    До цiєї знаменної дати у бiблiотецi-фiлiї №5 ЧМЦБС 9 жовтня 2017 з учнями ЧНВК №13 була проведена iсторична година " За рiдний край, за святу землю". Разом з бiблiотекарем Бекерською Н.Є. молодi люди пригадали подiї тих буремних рокiв, а також iз задоволенням ознайомились з експрес-виставкою "УПА - яка велика сила, який незламний дух!", де представленi найкращi видання, присвяченi Українськiй Повстанськiй Армiї.
    Детальнiше...

 Справжнiй патрiотизм починається з краєзнавства
    У мiськiй бiблiотецi для дiтей 4 жовтня в рамках фахового навчання бiблiотекарiв вiдбувся семiнар - практикум "Краєзнавча робота бiблiотек в контекстi нацiонально-патрiотичного виховання дiтей та молодi".
    Коли iснує пряма загроза денацiоналiзацiї, втрати незалежностi, виникає нагальна необхiднiсть посилення патрiотичного виховання дiтей та молодi. Робота з нацiонально-патрiотичного виховання дiтей i юнацтва суттєво пов'язана з краєзнавством. Саме краєзнавство має посiсти важливе мiсце в дiяльностi кожної бiблiотеки з тим,щоб за допомогою краєзнавчих матерiалiв сприяти вихованню у дiтей та молодi патрiотизму,нацiональної свiдомостi,високої моральностi.
    Детальнiше...

 Це незвичайне звичайне фото
    27 вересня бiблiотецi-фiлiї№8 вiдбулось надзвичайно цiкаве дiйство. Вiдомий професiйний фотограф Богдан Мiлевич провiв для читачiв майстер клас. Дiти мали нагоду поринути у творчий свiт мистецтва. Вони не лише ознайомились з основними правилами фотографування, а й навчались створювати цiкавi композицiї, шукати незвичне у буденних речах, помiчати цiкавi деталi та правильно їх використовувати. А найголовнiше те, що учнi отримали важливий життєвий урок. Наш гiсть, подiлився власним досвiдом як йти до своєї мети, здiйснювати мрiї, та досягати поставлених цiлей. Вiн пояснив дiтям, що найталановитiшi люди це тi, якi багато працюють над собою. Доказом того, що майстер клас пройшов на ура, було запитання дiтей до пана Богдана:"А ви ще прийдете до нас прийдете ?" Ми щиро вдячнi Богдану та Наталi Мiлевич, Василю Галамаю - активному учаснику Революцiї Гiдностi за чудовий день!
    Детальнiше...

 "Гортаючи книжковi сторiнки ми подорожуємо по краю"
    У справжню мандрiвку по книгах краєзнавчої тематики покликав юних читачiв бiблiотеки - фiлiї №6 бiблiографiчний огляд лiтератури "Гортаючи книжковi сторiнки ми подорожуємо по краю"(24.09) На огляд були представленi книги по iсторiї нашого краю зокрема мiста Червонограда та навколишнiх сiл, а також художнi твори письменникiв лiтературно-мистецького обєднання "Оберiг" i "Третiй горизонт". Особливе враження на читачiв справили збiрки поезiй мiсцевої поетеси О. Карнаги, та книги по iсторiї м. Червонограда"Кристинопiль 1692-1951".
    Детальнiше...

 Вiдбулась презентацiя мистецько-краєзнавчого альманаху "Солокiя"
    21 вересня 2017, напередоднi святкування 60-рiччя м.Соснiвки, убiблiотецi-фiлiї №5 ЧЦБС вiдбулась презентацiя мистецько-краєзнавчого альманаху "Солокiя". Презентацiя зiбрала чималу творчу аудиторiю.Почеснимигостями були видавцi "Солокiї": головний редактор Михайло Махник, голова громадської ради альманаху Михайло Чемерис, депутат Львiвської обласної ради Iгор Грабiнський, директор Червоноградської мiської друкарнi Олександра Червiнська, редактор Ольга Голузинець. Приємно вiдзначити,що до цього видання увiйшли твори i мистецькi роботи наших соснiвчан, а саме: Вiри Олеш, Ольги Карпюк, Iгоря Байора, Вiри Мiщук, Оксани Демчини, Надiї Заблоцької, Дмитра Меуша. Всi присутнi iз задоволенням розповiдали про свою творчiсть i дiлилися враженнями про журнал. Родзинкою зустрiчi стало виконання Iгорем Байором його нових авторських пiсень. Слова подяки видавцям та органiзаторам презентацiї висловила мер м.Соснiвки Iрина Харчук. Вона закликала i надалi спiвпрацювати для того, щоб таланти надбужанського краю не мали меж у своєму творчому доробку, щоб "Солокiя" мала велике майбуття.
    Детальнiше...

 Лiтературна композицiя "Мiй краю рiдний, що без тебе я..."
    Нащ край багатий на таланти. Для багатьох людей Iскрою Божою є талант до вiрщування. Нещодавно гостями бiблiотеки-фiлiї №4 були - Майстри Слова, поети нашого краю - члени лiтературно - мистецького об'єднання "Третiй горизонт" Марiя Магдзяк, Галина Процюк, Ольга Голузинець. Поезiя - це завжди неповторнiсть, якийсь безсмертний дотик для душi. Цими словами Лiни Костенко розпочала свiй виступ голова лiтературно - мистецького об?єднання "Третiй горизонт" чарiвна i неповторна Ольга Голузинець. Цiкаво та натхненно прозвучала поезiя iз першої збiрочки "Вишиванка для Iванка". А потiм учнi 6 - а класу ЧЗОШ №5 разом iз вчителем української мови та лiтератури Вiрою Богданiвною розгадували загадки iз книжечки "Прокладу кладочку - вiдгадаю загадочку". Презентували свою поезiю Марiя Магдзяк та Галина Процюк. Бiблiотекар Ситник Галина змiстовно та цiкаво представила бiблiографiчнi покажчики "Митцi Червонограда" та "Мистецький Червоноград". До уваги користувачiв представлена книжкова виставка "Краю мiй рiдний, земля колискова моя", на якiй зiбранi твори червоноградських поетiв.
    Детальнiше...

 "Книжковий листопад"
    Свiй вiльний час потрiбно проводити цiкаво i корисно. I це можна зробити у бiблiотецi-фiлiї №8 де 19 вересня було проведено квест "Книжковий листопад"пiд час якого малi читайлики виконували завдання для того,щоб знайти потрiбну книгу iз вiршем осiнньої тематики i прочитати його. Але найцiкавiшим завданням був пошук слiв загадки,схованих у рiзних мiсцях бiблiотеки,якi написанi на витятих з паперу плодах (яблуках,грушах,грибочках) Потрiбно було прочитати загадку i вiдгадати її. За виконане завдання дiти отримували солодкий приз-цукерочку. Було цiкаво i весело. Захiд бiблiотекарi проводитимуть протягом трьох днiв(19,20,21 вересня).
    Детальнiше...

 Вiдбулася презентацiя книги Мирона Слуки "По стернi до рiднi"
    "По стернi до рiднi" (Львiв: Лiга-Прес, 2017. - 400 с.) - назва книги вiдомого у Прибузькому краї журналiста, публiциста, багаторiчного власкора газет "Львовская правда" та "За вiльну Україну" Мирона Слуки, у якiй вмiщено поезiю, художньо-документальну прозу, публiцистику автора, написану за останнiх 25 рокiв. Навiть вийшовши на заслужений вiдпочинок, вiн на залишає свого пера.
    Нещодавно у Червоноградськiй центральнiй мiськiй бiблiотецi вiдбулася її презентацiя, яку вели бiблiотечний працiвник Руслана Федюк i член НСЖУ Вiра Олеш, читали поезiї автора.
    Детальнiше...

 "Олiмпiйський урок"
    Всеукраїнська акцiя "Олiмпiйський урок" проводиться щорiчно напередоднi Дня фiзичної культури i спорту (друга субота вересня) i має на метi виховання у школярiв та користувачiв бiблiотек принципiв олiмпiзму,формування в них навичок i культури здорового способу життя,залучення їх до активних занять фiзкультурою i спортом.
    До Всеукраїнської акцiї у бiблiотеках мiста проходили цiкавi i креативнi заходи,зокрема в актовому залi ЧНВК "СШ - колегiум №3" для учнiв 4 - их та 7 - го класiв вiдбулася:
    Детальнiше...

 ЛIТЕРАТУРНИЙ ВIКЕНД
    Традицiйний читальний зал у бiблiотечному скверi продовжився лiтературним вiкендом "Хороша книга до сезону". Працiвники бiблiотеки - фiлiї №3 (вул. М. Грушевського,2) знайомили жителiв мiста з сучасною українською та зарубiжною лiтературою. То ж лiто з ... книжковими дивами продовжується, адже бiблiотека - це, в першу чергу, територiя книжок та iнформацiї.
    Детальнiше...

 "Стежками української незалежностi"
    Україна - наша земля, рiдний край, країна з багатовiковою iсторiєю, мальовничою природою, чарiвною пiснею, мудрими i талановитими людьми. Незабаром вона вiдсвяткує 26 рiчницю проголошення незалежностi.
    Бiблiотека - фiлiя №3 не залишилась осторонь цього свята.
    Напередоднi Дня незалежностi України, 20 серпня, групи користувачiв бiблiотеки-фiлiї №3 мали можливiсть перевiрити свої знання в вiкторинi "Стежками української незалежностi", яка зацiкавила учасникiв динамiчним i яскравим перебiгом, викликала пiзнавальне заохочення. До уваги користувачiв була представлена книжкова виставка "I ти воскреснеш, Україно, моя ти страднице свята!", яка буде дiяти протягом 10-и днiв та слайд - перегляд з iсторiї незалежностi.
    Детальнiше...

 З Україною в серцi
    Напередоднi державних свят - Дня Державного Прапора та Дня незалежностi України в бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбуласяiнформацiйна експрес-година "З Україною в серцi". У грi-подорожi "Україна на планетi - Земля" нашi користувачi мали змогу перевiрити свої знання щодо iсторiї, звичаїв та традицiй рiдної землi, згадати iмена та постатi великих українцiв, котрi прославили Україну. Вiдповiдi можна було знайти у книжках, якi заздалегiдь пiдготували бiблiотекарi та на iнтернет-сайтах.
    Детальнiше...

 Україна це - ми !
    "Я - українець! Я - майбутнє України!" - пiд таким гаслом в мiськiй бiблiотецi для дiтей вiдбулось святкування Дня Прапора та Дня Незалежностi України. Дiти прикрашали зал жовтими та блакитними кульками, виготовляли оригiнальнi патрiотичнi прапорцi та наносили на руки та обличчя аква - грим в нацiональних кольорах.
    Слава Українi!
    Героям слава!

    Детальнiше...

 День здоров'я "Здорова дитина, здорова родина - здорова країна"
    Хай ваша їжа буде вам лiками,
    iнакше лiки стануть вашею їжею:

    Гiпократ
     В сонячний, серпневий день в бiблiотецi - фiлiї №4 (вул. Миру, 5) вiдбувся день здоров'я на тему "Здорова дитина, здорова родина - здорова країна". А гостем зустрiчi був лiкар - Олег Михайлович Скульський. Наша зустрiч була побудована на основi - книги iз книг БIБЛIЇ. Роздумували над першим посланням святого Павла до коринтян "Усе менi можна, та не все на пожиток. Усе менi можна, але нiщо мною володiти не повинно.
    Детальнiше...

 ЛIДIЯ БОЙЧИШИН У СОСНIВЦI
    Напередоднi Дня Незалежностi та святкування 100-рiччя Союзу Українок на запрошення благодiйного фонду "Еко-Милосердя", при сприяннi мiської ради, працiвники бiблiотеки-фiлiї № 5 провели зустрiч з заступником голови Львiвського обласного вiддiлу Союзу українок, доцентом Львiвського Нацiонального унiверситету iм. Франка, заступником голови Громадської ради при ЛОДА, головою Нацiонального екологiчного бюро, членкинею Центрального проводу Народного Руху України та членкинею Президiї Наукового товариства iм. Шевченка Лiдiєю Бойчишин.
    Детальнiше...

 Лiтературний круїз "Веселi канiкули"
    В бiблiотецi - фiлiї №6 проведено цiкавий i веселий лiтературний круїз "Веселi канiкули". Впродовж трьох днiв дiти вiдвiдали станцiї "Казковий вiночок", "В гостях у загадок i ребусiв" та "Мiсто Чомучок".
    Пiд час заходу дiти жваво та активно вiдгадували загадки, кросворди, ребуси. Результат дозвiллєвої роботи з дiтьми - це гарний настрiй та головне - зацiкавлення читачiв добiркою книг з "Бiблiотечного кошика".
    Детальнiше...

 Для внутрiшньо-перемiщених осiб!
    На Сходi країни у Донецькiй i Луганськiй областях триває вiйна з росiйським агресором,окуповано Крим. Мiльйони людей були змушенi покинути свої домiвки i переїхати до мирної України. Адаптуватися на новому мiсцi завжди нелегко. У цьому їм допомагають рiзнi громадськi органiзацiї . 3 серпня у бiблiотецi-фiлiї №8 вiдбулась зустрiч внутрiшньо перемiщених осiб з представниками захiдно-регiонального офiсу органiзацiї Крим SOS. Це виконавчi партнери УВКБ ООН. Основним напрямом їхньої роботи є юридично-правова допомога ВПО. Юридичну консультацiю проводив юрист Вячеслав Ломброзо, а представник цiєї органiзацiї Марiя Кiсiль розповiла присутнiм про гранти i проекти у яких можна взяти участь.
    Детальнiше...

На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.1 >>Вниз >>На кiнець

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради