На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.1 >>Вниз >>На кiнець
Червоноградська мiська централiзована бiблiотечна система
Поштова адреса : м. Червоноград , вул. С. Бандери,11
Ел. адреса: library_chervonograd@ukr.net
Тел. (03249) 2-43-57, 2- 26-96
Директор - Покотило Надiя Павлiвна
Заст. директора по роботi з дiтьми - Дуда Надiя Степанiвна
Заст. директора з господарських питань - Сойко Галина Григорiвна
Провiдний методист Пилипчук Надiя Iванiвна

Бiблiотеки Червонограда
1.Червоноградська мiська центральна бiблiотека, вул. С. Бандери,11;тел.2-42-18 (вiддiл обслуговування).
2.Бiблiотека-фiлiя №1, вул. Св. Володимира,4; тел. 3-99-83.
3. Бiблiотека-фiлiя №3, вул.Грушевського, тел.2-61-28.
4. Бiблiотека-фiлiя №4, вул.Миру, тел. 2-41-59.
5. Бiблiотека-фiлiя №5, м.Соснiвка, вул.Галицька,7а; тел. 3-42-39.
6. Бiблiотека-фiлiя №6,сел.Гiрник, вул.Грушевського,17а; тел.3-51-38.
7. Бiблiотека-фiлiя № 7, м.Соснiвка, вул.Галицька,3а; тел.3-43-31.
8. Бiблiотека-фiлiя № 8, вул.Соборна,2; тел.3-99-34.
9. Бiблiотека-фiлiя №9, вул.Шевченка,15; тел.2-11-77.
10 .Мiська бiблiотека для дiтей,Шептицького,1; тел.2-10-90.
 Козацькi забави "Ми - роду козацького нащадки"
    Присвячений славетному Дню українського козацтва у центральнiй бiблiотецi був проведений цiкавий пiзнавально - розважальний захiд, козацькi забави "Ми - роду козацького нащадки". Нашими гостями були п'ятикласники ЗСШ №12 (кл.керiвник Мацях Н.Р.)
    Учнi слухали розповiдь про часи козаччини, активно вiдповiдали на запитання вiкторини, iз захопленням продовжували прислiв'я i приказки.
    В дiтей було велике бажання брати участь у багатьох рiзноманiтних конкурсах. Вони щиро радiли, вболiвали i змагалися у козацьких забавах, мiрялися у спритностi, кмiтливостi, швидкостi. Цiкаво було спостерiгати,як хлопцi показували свою фiзичну силу у конкурсi "Сильна рука". Не втримались i дiвчата, якi теж позмагалися у цьому конкурсi. А пiд гучну та дружню пiдтримку вболiвальникiв пройшли iншi конкурси: "Провiдай гетьмана", "Найспритнiший", "Сiрниковий", "Найуважнiший". З рубрики "Чи знаєте ви?" дiти дiзналися про цiкавi козацькi прiзвища, якi виникли у тi давнi часи.
    Детальнiше...

 Iсторико-пiзнавальний калейдоскоп "Козацькими стежками"
    14 жовтня - особливий день, коли переплiтаються релiгiйне та державне, народне та вiйськове свята. День українського козацтва, Покрова Пресвятої Богородицi, рiчниця створення Української Повстанської Армiї i День захисника України. Напередоднi у читальнiй залi бiблiотеки-фiлiї №9 вiдбувся iсторико-пiзнавальний калейдоскоп "Козацькими стежками". Дiти почули вiд бiблiотекарiв цiкаву розповiдь про iсторiю виникнення козацтва, побут, устрiй та традицiї козацького вiйська, про важливу роль українського козацтва в iсторiї України та її народу. Бiблiотекарi запропонували учасникам чимало iгор i конкурсiв: "Склади прислiв'я", "Козацька кмiтливiсть", вiкторину "Чи знаєш ти iсторiю українських козакiв". Всi присутнi переглянули вiдео "Дiтям про козакiв".
    Детальнiше...

 Екологiчний практикум "Сортуй, здавай, заробляй"
    На екологiчний практикум по сортуванню смiття завiтали сьогоднi доВ мiськiй бiблiотецi вiдбувся для дiтей вiдбувся учнi 4 - В класу ЧЗШ №1 (вчитель Лобай Марiанна Богданiвна та зав. бiблiотекою Олiйник Галина Мар'янiвна).
    Практикум складався з екологiчної розминки "Сортуй, здавай, заробляй!, тренiнгу "Як правильно сортувати смiття" та еко-гри "Сортуй вiдповiдально".
    Дiти iз задоволенням брали участь у практикумi та показали високий рiвень поiнформованостi у питаннi цiєї глобальної проблеми людства.
    Детальнiше...

 Всеукраїнський день бiблiотек
    Бiблiотеки - це не лише книги та iнформацiя. Бiблiотеки - це про все на свiтi. Кожна з них є особливою.
    До Всеукраїнського дня бiблiотек бiблiотеки Червоноградської МЦБС провели ряд цiкавих i креативних заходiв.
    У Червоноградськiй центральнiй бiблiотецi вiдбувся День вiдкритих дверей "Сучасна бiблiотека - рiзноманiтна та багатогранна".
    А розпочалось свято привiтанням Н.Пилипчук,провiдного методиста МЦБС. Також бiблiотеку прийшли привiтати найповажнiшi нашi користувачi С.Тирко,I.Ляшук, Л.Ящун, Л.Захарко,бiблiотечнi працiвники i молодь. Для школярiв 9-го класу ЧЗШ №12 ( фiлолог Лiлiя Буджерин) бiблiотекарями Н.Тiхтей та О.Черненко була проведена екскурсiя залами книгозбiрнi. Мешканцi Червонограда, якi проходили повз бiблiотеку, отримали флаєри-вiзитiвки.
    Детальнiше...

 "Квiтковi барви"
    Жива природа це неймовiрно складний i багатогранний свiт, який оточує нас дивовижним розмаїттям флори i фауни. Особливе мiсце в рослинному свiтi займаюить квiти. Красивi, ароматнi вони не лише милують око, а й приносять користь людям. Читайлики бiблiотеки-фiлiї №8 мали нагоду дiзнатись про найрiзноманiтнiшi квiти з усiх куточкiв свiту та України. Дiти довiдались про кориснi та цiлющi властивостi квiтiв, про зникаючi види занесенi до Червоної книги України i про те, що необхiдно оберiгати та захищати цей дарунок природи.Цiкаво i пiзнавально пройшла ековiкторина " Свiт квiткового розмаїття", а також читайлики створили художню галерею "Квiтковi барви".
    Детальнiше...

 Правовi сходинки "Ти закони добре знай, Конституцiю читай"
    Напередоднi Дня Конституцiї у бiблiотецi-фiлiї №8 вiдбувся захiд - правовi сходинки "Ти закони добре знай, Конституцiю читай".
    Фахiвець Червоноградського мiсцевого центру з надання безоплатної вторинної, правової допомоги Андрiй Дiкальчук розповiв читайликам про головний закон України - Конституцiю. Дiти дiзнались про шлях пройдений нашою державою вiд конституцiї Пилипа Орлика до прийняття нової конституцiї. Про те, як "народжуються" закони i , що вони призначенi для того щоб дбати про забезпеченя прав i свобод людини та гiдних умов її життя.
    Детальнiше...

 Проведений пiзнавальний бiблiофреш "Лiто.Спека.Бiблiотека"
    Соснiвська бiбiлiотека-фiлiя №5 ЧЦБС вже давно стала мiсцем, де цiкаво, корисно, а головне - весело проходять лiтнi канiкули. В нашiй бiблiотецi можна вiдправитись в захоплюючу подорож за сторiнками улюблених книг, прочитати яскравi дитячi журнали та газети, поспiлкуватися в мережi Iнтернет, пограти в пiзнавальнi iгри, малювати, виготовляти iграшки, а також прийняти участь в рiзноманiтних заходах в рамках проекту "Лiто в бiблiотецi". Днями для юних користувачiв був проведений пiзнавальний бiблiофреш "Лiто.Спека.Бiблiотека". Дiти iз задоволенням мандрували сторiнками нових книг, якi нещодавно надiйшли до нашої книгозбiрнi.
    Детальнiше...

 Круглий стiл "Євген Коновалець. Його роль в iсторiї України"
    До Свята Героїв, яке щорiчно вiдзначають в Українi 23 травня на честь українських воякiв- борцiв за волю україни, у Соснiвськiй бiблiотецi-фiлiї №5 ЧЦБС вiдбувся круглий стiл "Євген Коновалець. Його роль в iсторiї України" за участю старшокласникiв ЧНВК №13 та експертiв- президента Благодiйного фонду " Еко-милосердя", громадського дiяча, iсторика Павла Олексiйовича Савчука; члена обласного осередку Української Хельсiнської Спiлки у 80-х - 90-х роках минулого столiття, члена Всеукраїнського Товариства "Просвiта", ветерана- шахтаря Нестора Дмитровича Дрогобицького; волонтера, члена Спiлки журналiстiв України Вiри Олеш.
    Детальнiше...

 День вишиванки у бiблiотеках МЦБС
    ...
    Детальнiше...

 Зустрiч з письменницею Яриною Каторож
    Цiкавими та насиченими видалися зустрiчi , молодої, але вже вiдомої письменницi та художницi Ярини Каторож з учнями 4(8)Б класу Червоноградської гiмназiї, школярами СЗШ № 12 , №1, №4 що вiдбулися 8 травня у центральнiй бiблiотецi мiста, бiблiотецi-фiлiї №3 та бiблiотецi-фiлiї №8.
    У свiтi лiтератури Ярина Каторож дивує читачiв непередбачуваними романами-фентезi. Її книги це новий та неповторний свiт магiї, пригод, небезпек та таємниць. 2015 року "Алхiмiя свободи" на конкурсi "Коронаця слова" здобула спецiальну вiдзнаку "Українське сучасне фентезi" у номiнацiї "Романи". 2017 року Ярина вразила книгою "Стожар".
    Детальнiше...

 Вiдбулася цiкава лiтературно-поетична акварель"У травнi ласкавому мамине свято"
    День матерi, який вiдзначається в другу недiлю травня - це одне з самих зворушливих свят. Краса материнства в усi столiття оспiвувалася кращими письменниками i поетами. Напередоднi цього величного свята у Соснiвськiй бiблiотецi-фiлiї №5 ЧЦБС для учнiв 3-В класу ЧНВК №13 вiдбулася цiкава лiтературно-поетична акварель"У травнi ласкавому мамине свято". Нашi юнi користувачi ознайомилися з iсторiєю виникнення свята та традицiями його святкування в Українi. З допомогою працiвникiв бiблiотеки пригадали чудовi вiршi про маму українських поетiв М.Сингаївського, Д.Павличка, Лiни Костенко, а також переможцiв конкурсу "I слово, i пiсня, матусю, тобi".
    Детальнiше...

 Майстер-клас по виготовленню журавликiв-веселикiв
    Доброю традицiєю стало у центральнiй бiблiотецi мiста проводити майстер-класи для усiх бажаючих. Так, нашi користувачi вже вчились виготовляти стрiтенську свiчку, ляльку-мотанку, розмальовувати писанки, робити мило та яворiвську iграшку. А у час i Страсного тижня, до нас завiтав червоноградський майстер iз соломоплетiння, член Нацiональної спiлки майстрiв народного мистецтва України, Iван Кравчук. Цього дня плели журавликiв-веселикiв, що, несуть на своїх крилах весну. Цi чудовi пташки можуть стати окрасою великоднього кошичка, вербових гiлочок, або просто пурхати на лiтати у вашiй квартирi, пiдвiшенi на ниточцi. Усi присутнi мали можливiсть ознайомитись iз книжковою виставкою, де були представленi книги з рукодiлля та народних промислiв: декупаж, вишивка та вишивка стрiчкою, гончарство, народна iграшка, лялька-мотанка тощо.
    Детальнiше...

 Пройшли традицiйнi Великоднi читання "Великодня радiсть землю обiймає"
    Напередоднi величного свята Воскресiння Господнього у Соснiвськiй бiблiотецi-фiлiї №5 ЧЦБС пройшли традицiйнi Великоднi читання "Великодня радiсть землю обiймає". Їх провела депутат Соснiвської мiської ради Созонюк Оксана Євгенiвна з учнями 7 класу ЧЗШ №14. Дiти iз задоволенням ознайомились з iсторiєю виникнення свята, а також традицiями святкування Пасхи в Українi. Кожен мав можливiсть розповiсти присутнiм про святкування Великодня у своїй родинi.
    Детальнiше...

 Майстер - клас з написання писанки
    Писанка - одна зi стародавнiх форм українського нацiонального розпису, це символ весни, сонця, повернення природи до життя.
    Напередоднi Великодня, 16 квiтня, за сприяння ГО "Молодiжний iнiцiативний центр" в центральнiй книгозбiрнi м. Червонограда вiдбувся майстер - клас з писанкарства, адже писанка є невiд'ємним атрибутом Великоднього кошика. Своїми знаннями та вмiннями з учасниками майстер - класу дiлилася майстриня Оксана Смеречинська - Мартинович.
    Детальнiше...

 Всеукраїнський конкурс дитячого читання "Книгоманiя - 2019"
    Нещодавно у бiблiотецi-фiлiї №8 вiдбулось справжнє свято усiх книголюбiв - другий етап конкурсу "Книгоманiя - 2019".
    Конкурс проводиться з метою пiдвищення рiвня читацької та культурної компетентностi дiтей через заохочення їх до систематичного читання; розвитку комунiкативних навичок, критичного мислення, кращої соцiалiзацiї i самореалiзацiї завдяки читанню.
    Цього року, згiдно нових правил, участь у ньому брали лише семикласники. Це:
    - Ярослав Струк - Мiська бiблiотека для дiтей (книга - Касьянович Д. "Привiт вовки!")
    Детальнiше...

 Смачна естафета пройшла у Соснiвськiй бiблiотецi-фiлiї №5 ЧЦБС
    Смачна естафета "Чому вiтамiни друзi дитини" до Всесвiтнього дня здоров'я пройшла у Соснiвськiй бiблiотецi-фiлiї №5 ЧЦБС. Нашi юнi користувачi iз задоволенням ознайомилися з книгами, запропонованими бiблiотекарями, бiльше взнали про значення вiтамiнiв та їх кориснi властивостi для здоров'я, висловлювали свою думку. Спiльно дiйшли висновку, що здоров'я потрiбно берегти, стежити за своїм харчуванням, харчуватися корисними продуктами, адже в здоровiй їжi мiстяться вiтамiни- кориснi поживнi речовини, необхiднi нашому органiзму.
    Детальнiше...

 Посиденьки завзятих та начитаних
    Перший день весняних канiкул та Всеукраїнський тиждень дитячого читання розпочався у бiблiотецi-фiлiї №9 "Посиденьками завзятих та начитаних". Чому саме цi читачi прийшли на наш захiд? Тому, що вони багато читають, цiкавi спiврозмовники, мають багато уподобань: власноруч створюють цiкавi речi, малюють, танцюють, пишуть вiршi, грають на рiзних музичних iнструментах: Iз задоволенням вiдвiдують рiзнi гуртки, приймають участь в конкурсах та олiмпiадах, де не раз стають переможцями. I в цьому велика заслуга її величностi Книги.
    Детальнiше...

 Вiдбулась захоплююча мандрiвка "Поетичними стежками нашого краю"
    Щороку у березнi свiт вiдзначає чудову подiю - День поезiї. В Соснiвськiй бiблiотецi-фiлiї №5 ЧЦБС вiдбулась захоплююча мандрiвка "Поетичними стежками нашого краю". Працiвники та користувачi бiблiотеки поринули у чудовий зорепад поетичних рядкiв соснiвських та червоноградських поетiв Вiри Олеш, Вiри Мiщук, Оксани Демчини, Дмитра Сокола, Iгоря Даха, Людмили Ржегак, Ольги Голузинець та iнших. До уваги читачiв були запропонованi новi поетичнi збiрки наших землякiв.
    Детальнiше...

 Шевченкiвськi читання у бiблiотеках мiста
    Першi березневi днi на нашiй землi пов'язанi з iменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його мудрiстю, його любов'ю до України. Щороку Україна вшановує пам'ять генiального поета Тараса Шевченка, в особi якого поєдналися надзвичайний талант з особливо високою працездатнiстю, надпотужна сила духу з найчутливiшою душею.
    Найголовнiшою справою Шевченка було його слово, яке вiн поставив на сторожi свого поневоленого народу. Воно не принесло йому багатства, зате вкрило вiчною славою. Жоден поет свiту не зрiвняється з ним у величi своєї жертовної любовi до свого народу.
    Детальнiше...

 Презентацiя книги "Футбол Прибузького краю" Ярослава Пiдкiпняка
    24лютого у Центральнiй книгозбiрнi мiста вiдбулась презентацiя книги "Футбол Прибузького краю" Ярослава Пiдкiпняка. Автор унiкальної книги - вiдомий на Львiвщинi футболiст, свого часу виступав за ряд команд Сокальщини, грав у чемпiонатах району та областi, футбольний тренер, великий прихильник i дослiдник футболу Прибузького краю. Вiн доклав багато зусиль аби книга побачила свiт. Працюючи над книгою пан Ярослав багато часу проводив у центральнiй бiблiотецi, шукаючи потрiбну iнформацiю. Презентацiю книги музично-поетично обрамили вiртуозною грою та чудовим спiвом Соснiвськi митцi - футболiст,композитор,бард Iгор Байор, Вiра Олеш та Марiя Савчук.
    Детальнiше...

 Мiжнародний день рiдної мови
    Мiжнародний день рiдної мови, який щорiчно 21 лютого святкує вся свiтова спiльнота, не залишився поза увагою бiблiотек Червоноградської МЦБС.
    На мовнiй мовнiй акварелi "Велична, щедра i прекрасна наша мова" читачi бiблiотеки-фiлiї №9 розшифровували слова в акровiршах, розгадували метаграми "Чарiвнi перетворення", знаходили iмена у словах, вiдгадували загадки-жарти. У мовнiй грi "Словограй" проявили свої знання, виправляючи та редагуючи текст з суржикими, позмагалися у конкурсi "Вгадай слово з його жартiвливої характеристики".
    Детальнiше...

 В пам'ять про полеглих за майбутнє України в Соснiвськiй бiблiотецi-фiлiї №5 ЧЦБС вiдбулась панорама пам'ятi "Ти чуєш,брате, Україна плаче?"
    20 лютого в Українi є днем рiчницi одного iз найстрашнiших перiодiв в iсторiї нашої держави. Це день вшанування подвигу учасникiв Революцiї гiдностi та увiчнення пам'ятi Героїв Небесної Сотнi. Майдан-2014-го став символом утвердження українського народу до справжнiх демократичних цiнностей. I за право їх здобути, за нашу з вами свободу i оновлення країни заплачено страшну цiну: своє життя вiддали найкращi, бiльшiсть iз них - молодi, сильнi, тi, хто тiльки починав жити. В пам'ять про полеглих за майбутнє України в Соснiвськiй бiблiотецi-фiлiї №5 ЧЦБС вiдбулась панорама пам'ятi "Ти чуєш,брате, Україна плаче?"
    Детальнiше...

 I свiту не впiзнаєш, не знаючи свого краю
    Чи знаємо ми добре своє мiсто, iсторiю свого роду?! Без пiзнання й оцiнки минулого немає майбутнього. Нещодавно у бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбулась краєзнавча година "I свiту не впiзнаєш, не знаючи свого краю" за участю талановитого, iнiцiативного пошуковця-краєзнавця Олександра Коркiшка. Ось уже 15 рокiв Олександр Олексiйович разом з однодумцями наполегливо дослiджують iсторiю нашого краю. Для учнiв 7-А класу ЧЗШ №2, якi завiтали до бiблiотеки з класним керiвником Людмилою Шкiлюк та бiблiотекарем Iриною Бобелою стала справжнiм вiдкриттям розповiдь краєзнавця про Кристинопiль, про ДОТи, яких немало в навколишнiх лiсах, про будiвництво перших вулиць в Червоноградi:Тiшить те, що дiти таки цiкавились i iсторiєю шкiл, i будiвництвом перших шахт. Краєзнавча робота - один iз найважливiших напрямкiв дiяльностi як бiблiотеки, так i будь-якої установи культури i спонукає до вивчення рiдного краю.
    Детальнiше...

 Вiдбулась зустрiч з Лiдiєю Бойчишин: доцентом унiверситету iм.Iвана Франка
    У рамках вiдзначення 100-рiччя Української революцiї 1917-1920рр в Соснiвськiй бiблiотецi-фiлiї №5 вiдбулась зустрiч з дуже цiкавою людиною - Лiдiєю Бойчишин: доцентом унiверситету iм.Iвана Франка, вченим-хiмiком, громадською дiячкою, заступницею голови вiддiлу Союзу українок Львiвщини, донькою легендарних батькiв Михайла та Любомири Бойчишин. Лiдiя Михайлiвна, на запрошення союзянок Соснiвського осередку Союзу українок та працiвникiв бiблiотеки-фiлiї №5, за пiдтримки БФ "Еко-милосердя", зустрiлася зi старшокласниками i їх наставниками. Неймовiрна iсторiя життя її батькiв, їх участь у становленнi української незалежностi на межi другого i третього тисячолiть, її особистий шлях - як ученого-хiмiка, як громадської дiячки - все було цiкаве слухачам.
    Детальнiше...

 Функцiонує виставка-реквiєм "...цвiт, що осипавсь пiд Крутами"
    29 сiчня 1918 року пiд Крутами, в бою з бiльшовиками, поклали свої голови триста юнакiв, студентiв i гiмназистiв київських шкiл. Наснагу їм дала Велика Українська революцiя. . Подвиг юнакiв,що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбi за волю України, навiчно залишиться в iсторiї як символ нацiональної честi. До Дня пам'ятi цiєї трагедiї у читальнiй залi Соснiвської бiблiотеки-фiлiї №5 ЧЦБС функцiонує виставка-реквiєм ":цвiт, що осипавсь пiд Крутами", головною метою якої є вiдновлення iсторичної пам'ятi,пiдняття нацiонального духу нашого поколiння. На нiй представленi цiкавi матерiали та документи, що знайомлять з героїкою подвигу юнакiв України, розкривають iсторичний перебiг бою ,а також статтi про значення Крутiв в українськiй iсторiї.
    Детальнiше...

 Вiдбувся iсторичний екскурс "Злука в iм'я Соборностi"
    22 сiчня - особливий день в iсторiї України. 100 рокiв тому вiдбулася вагома подiя - об'єднання Української Народної Республiки (УНР) i Захiдно-Української Народної Республiки (ЗУНР) в одну державу, i саме цей день вiдзначається в Українi як свято - День Соборностi. З метою формування нацiональної свiдомостi школярiв, виховання у них почуття патрiотизму у Соснiвськiй бiблiотецi-фiлiї №5 ЧЦБС вiдбувся iсторичний екскурс "Злука в iм'я Соборностi". Разом з працiвниками бiблiотеки нашi юнi користувачi, учнi 8-9 класiв, поринули в iсторичнi подiї тих далеких рокiв, дiзналися про становлення i розвиток українського нацiонального державотворення, про Акт Злуки, який спирався на споконвiчну мрiю українського народу про незалежну, соборну, нацiональну державу, а також про всеукраїнську акцiю "живий ланцюг" мiж Києвом, Львовом та Iвано-Франкiвськом яка вiдбулася 20 сiчня 1990 року, як символ духовної єдностi людей схiдних i захiдних земель України.
    Детальнiше...

 "Манливий свiт ляльки - мотанки"
    Чудовий подарунок до Нового року та Рiздва створили цiєї недiлi, 23 грудня, користувачi центральної бiблiотеки. Майстер-клас iз виготовлення ляльки -мотанки провела знана червоноградська майстриня Iрина Пархоменко. Безперечний талант, фантазiя та терпiння уже впродовж кiлькох рокiв дозволяє панi Iринi дарувати цi чудовi витвори мистецтва нашим мiстянам i не тiльки їм. У бiблiотеках мiста це вже не перший майстер-клас, до того ж, маємо досвiд проведення навiть двох по скапу - для дiтей iз української дiаспори у Польщi. I от, пiсля кiлькох годин натхненної працi на свiт з'явились 12 чудових ляльок пiд назвою "Коляда". Особливiсть саме цiєї ляльки у її атрибутах - вiничку, яким вимiтається усi негаразди минаючого року та двох мiшечках: один - iз пшеницею, на щастя, багатство та добро, другий - сiллю, вiд хвороб та недобрих намiрiв. Виготовленi власноруч ляльки перевершили очiкування учасникiв! Отож, з нетерпiнням чекатимемо нових зустрiчей з майстринею та усiма бажаючими вiдкрити у собi новi мистецькi таланти.
    Детальнiше...

 Зустрiч зi Святим Миколаєм
    Читайлики бiблiотеки-фiлiї №8 готовi до зустрiчi зi Святим Миколаєм.Адже вони були чемнi, багато читали, а також приготували подарунки своїм рiдним, друзям, Святому Миколаю i звичайно улюбленiй бiблiотецi. Дiти малювали малюнки, робили листiвки та саморобки.
    Детальнiше...

 Театралiзоване читання "Перша зiронька горить, Миколай до нас спiшить"
    З особливою любов'ю та нетерпiнням чекають дiти та дорослi перше передноворiчне диво - День Святого Миколая. Iсторiя цього свята має дуже давню, цiкаву iсторiю: Усе життя мiрлiкiйського чудотворця було позначено любов'ю до ближнього. Так вiн ходить i донинi, дарує добрим людям подарунки, злим - рiзочки, як нагадування про помилки. Таку святкову iсторiю почули дiти, котрi зiбралися у бiблiотецi-фiлiї №9 на театралiзоване читання "Перша зiронька горить, Миколай до нас спiшить". Дiти старанно готувалися до свята: вивчили вiршi, читали легенди, оповiдання про великого Чудотворця. На пелюстках аплiкацiї, котру створювали всi учасники свята, дiти писали про свої добрi справи. Надзвичайно всiм сподобались янголята, якi прийшли разом з кiзонькою i чортиком Антипком . Це юнi актори Червоноградського Зразкового дитячого театру "Казка" (режисер Свiтлана Романова) створили особливо святкову атмосферу. Впродовж свята дiтлахи приймали участь у рiзноманiтних iграх, переглянули вiдеофiльм "Святий Миколай - iсторiя та магiя свята".
    Детальнiше...

 Марiя Чумарна у Червоноградi
    11 грудня гостею Лiтературної вiтальнi була Марiя Чумарна - поетеса, прозаїк, педагог, журналiст, дослiдниця феномену української культури, автор дослiджень про символiку українських народних казок, календарно-обрядових пiсень, дум. Також, панi Марiя засновниця школи "Тривiта", яка працює за її авторською програмою "Свiт малого українця". У доробку Марiї Чумарної понад 70 книг.
    Цього разу формат Лiтературної вiтальнi був незвичним, адже налiчував п'ять локацiй. Казковою локацiєю стала зустрiч у бiблiотецi - фiлiї №3 з учнями 6-Б та 7-А класiв ЧЗШ №2 (вчителi Новiкова Т., Качур О., Костюк I., бiблiотекар Бобела I.), саме тут присутнi поринули у свiт казок "Казки для друга", оповiдок, притч "Хлiб та золото" та дiзнались їх значення.
    Детальнiше...

 "Поетично-тепла зустрiч:Херсон - Червоноград. Леся Гук та Олег Олексюк"
    Нещодавно в лiтературнiй вiтальнi Червоноградської центральної бiблiотеки вiдбулась "Поетично-тепла зустрiч:Херсон - Червоноград. Леся Гук та Олег Олексюк".
    Олег Олексюк - неординарна, обдарована особистiсть. Вiн поєднує в собi чимало талантiв: пише вiршi, романи, повiстi,пiснi, iнструментальну музику, але в першу чергу - допомагає розкривати творчiсть юних талантiв.
    З 2000 року пан Олег- голова Херсонського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвiта", член Нацiональної спiлки письменникiв України. Нагороджений медаллю "Будiвничий України". Йому було що розповiсти читачам, гостям центральної бiблiотеки, якi цього дня завiтали на творчу зустрiч.
    Детальнiше...

 ЗУНР - 100 РОКIВ: ВIДОМЕ I НЕВIДОМЕ...
    У листопадi 2018 виповнилось 100 рокiв вiд дня проголошення Захiдно-Української Народної Республiки. В iсторичнiй пам'ятi українського народу ЗУНР займає особливе мiсце, адже було закладено основи нашої державностi, коли були створенi свiй уряд, армiя, закони, прийнята Конституцiя. З цiєї нагоди у бiблiотецi-фiлiї №5 ЧЦБС вiдбувся круглий стiл "ЗУНР - 100 рокiв: вiдоме i невiдоме" за участю старшокласникiв ЧНВК №13 та експертiв - президента Благодiйного фонду " Еко-милосердя", громадського дiяча, iсторика Павла Олексiйовича Савчука; члена обласного осередку Української Хельсiнської Спiлки у 80-х - 90-х роках минулого столiття, члена Всеукраїнського Товариства "Просвiта", ветерана- шахтаря Нестора Дмитровича Дрогобицького; волонтера, члена Спiлки журналiстiв України Вiри Олеш.
    Детальнiше...

 85 - рiчницi Голодомору присвячується
    З кожним роком стає все менше людей, котрi можуть розповiсти про страшнi подiї Голодомору. Ще зберiгається шанс засвоїти урок iсторiї не за пiдручниками, а через безпосереднiй контакт iз живими свiдками. Але з кожним днем подiї Голодомору вiддаляються в часi, не втрачаючи при цьому свого скорботного i трагiчного значення.
    До Дня пам'ятi жертв Голодомору 1932 - 1933 рокiв у Червоноградськiй мiськiй бiблiотецi 20 i 22 листопада було проведено годину - скорботи "Голодомор: душа горить i тане, мов сльоза" за участю старшокласникiв червоноградської гiмназiї та ЧНВК №3.
    Детальнiше...

 Перегляд документального фiльму "Вихiдний"
    "Українську державу збудуємо тодi, коли викинемо з голови комунiстичне смiття"
    Пiд таким гаслом нещодавно вiдбувся перегляд документального фiльму "Вихiдний" режисера Жанни Максименко-Довгич у Центральнiй мiськiй бiблiотецi (7 листопада) та бiблiотецi-фiлiї №1 (20 листопада) за сприяння ГО Патронус та Червоноградського #МЦ з надання #БВПД у рамках Мандрiвного фестивалю Мiжнародний фестиваль документального кiно про права людини Docudays UA.
    Детальнiше...

 "Стежками української дитячої книги"
    На протязi двох днiв у бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбувалися своєрiднi уроки-мандрiвки "Стежками української дитячої книги". До книгозбiрнi завiтали учнi 5-А i 5-Б класiв з вчителем української мови i лiтератури Галиною Мачинською. Уроки починалися з голосного читання уривку з повiстi А. Дiмарова "Блакитна дитина". Добра, мудра, iсторiя зачарувала дiтей. Школярi мали змогу подiлитися особистими враженнями вiд прослуханого.
    Детальнiше...

 Сонячна поезiя Любовi Вiдути
    Нещодавно у бiблiотеках нашого мiста вiдбулась низка цiкавих зустрiчей iз талановитою, веселою, активною, енергiйною львiвською письменницею Любою Вiдутою. Кожна зустрiч,а їх було аж шiсть - була неповторною i пiзнавальною. У мiськiй бiблiотецi для дiтей зустрiч вiдбулась за участю учнiв Червоноградської спецiалiзованої школи № 8; у бiблiотецi - фiлiї № 3 за участю учнiв Червоноградської загальноосвiтньої школи № 2; в бiблiотецi - фiлiї №,9 за участю школярiв Червоноградського навчально-виховного комплексу № 10,а з найменшими читайликаим зустрiч вiдбулась у Червоноградськiй загальноосвiтнiй школi №1.
    Детальнiше...

 "Ми українцi. Я i ти!"
    Червоноградська мiська центральна бiблiотека долучилась до Мiжнародного проекту "Ми українцi. Я i ти!", i провела зустрiч з майстринею Iриною Пархоменко. Учнi пункту вивчення української мови початкової школи iм. Я. Домбровського м. Ольштин, на чолi з вчителькою п. Мирославою Четирба, взяли участь у майстер-класi з виготовлення ляльки- мотанки.
    Провiдний бiблiотекар - Ольга Черненко, привiтала нових друзiв, коротко представила мiсто Червоноград, та надала слово майстринi.
    Детальнiше...

 Мистецький експрес у Соснiвцi
    До Дня української писемностi та мови 11 листопада 2018р. в Соснiвцi вiдбулось свято: традицiйний мистецький експрес привiз чудових митцiв, Майстрiв Слова. Естетичну насолоду отримали соснiвчани вiд слухання поезiй, пiсень, прозових замальовок у виконаннi гостей. Ними були: Оксана Маїк, Леся Гук та Зиновiй Суходуб.
    Оксана Маїк з Добротвора - педагог, поетеса, громадська дiячка, авторка двох поетичних збiрок. Панi Оксана i читала свої твори, i спiвала акапельно пiд власнi мелодiї.
    Детальнiше...

 Бровко + Мурчик - презентують!
    В День української мови i писемностi учнi 2 - Б i 2 - В класiв ЧЗШ I ступеня №11 разом з класоводом Козловською Т. I., завiдувачкою шкiльної бiблiотеки Барнасюк С. Г. i батьками мали чудову нагоду прилучитися до свята. Вiдчути усi барви української мови, слова та святковий настрiй створював автор вiдомих дитячих казкових героїв Бровка та Мурчика - Олександр Зiмба. Вiн вiдразу ж заволодiв увагою дiтей, адже спiлкувався з ними щиро, безпосередньо, зрозумiлою для них мовою. Дiтям доносив думку, що нiколи не слiд занепадати духом, завжди бути наполегливим у навчаннi, займатися спортом, щоб знайти гiдний шлях у життi.
    Детальнiше...

 Витоки української писемностi
    День української писемностi та мови, свято, яке щороку вiдзначається в Українi, припадає на день вшанування пам'ятi преподобного Нестора-лiтописця, з праць якого, як вважають дослiдники, починається писемна українська мова.
    Справжнiми шанувальниками i знавцями української мови виявилися читачi бiблiотеки-фiлiї №9, якi разом з бiблiотекарями провели мовознавчий марафон "Слово рiдне, мудре i прадавнє". Учасники перевiряли свої знання з мови та лiтератури. Виявили кмiтливiсть пiд час мовних iнтелект- забавок "Магiчнi слова", "Iз двох слiв одне", а також в конкурсах "Спробуй казку вiдгадати", "Вiдшукай родичiв" та "Утвори прислiв'я", грали в он-лайн мовнi iгри. Маленькi мовознавцi довели, що вони знають, люблять i шанують свою спiвучу i дзвiнку мову.
    Детальнiше...

 З Днем української писемностi та мови! (09.11.2018)
    В переддень свята української писемностi, мiська бiблiотека для дiтей зустрiчала своїх нових читачiв - учнiв 2-Г класу ЧЗСШ № 9 ( вчитель Баранюк I. I.) аби вшановувати рiдну мову.
    Українська мова - одна з найрозвинутiших мов свiту. Серед тисяч i тисяч мов, вона займає 25-те мiсце! А за милозвучнiстю - одна з перших!
    Другокласникiв ознайомили з iсторiєю виникнення свята, а ще дiти мудрували над "Завданнями вiд пана Мудрагеля", вiдгадували мовнi загадки, бавились та знайомились з бiблiотекою.
    Детальнiше...

На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.1 >>Вниз >>На кiнець

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради