Громадська рада при виконкомi Червоноградської мiської ради Безоплатна правова допомога Центр надання адмiнiстративних послуг Проект РЕОП Оплата комунальних послуг Сайт Президента України Асоцiацiя мiст України Сайт Верховної Ради України Сайт Кабiнету Мiнiстрiв України Львiвська обласна державна адмiнiстрацiя Державна податкова адміністрація у Львівській області Офiцiйний веб-сайт Державного реєстру виборцiв Iнститут полiтичної освiти Львiвська мiська рада
МНС Червонограда
Locations of visitors to this page Погода в Червоноградi
На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.1 >>Вниз >>На кiнець
Червоноградська мiська централiзована бiблiотечна система
Поштова адреса : м. Червоноград , вул. С. Бандери,11
Ел. адреса: library_chervonograd@ukr.net
Тел. (03249) 2-43-57, 2- 26-96
Директор - Покотило Надiя Павлiвна
Заст. директора по роботi з дiтьми - Дуда Надiя Степанiвна
Заст. директора з господарських питань - Сойко Галина Григорiвна
Провiдний методист Пилипчук Надiя Iванiвна

Бiблiотеки Червонограда
1.Червоноградська мiська центральна бiблiотека, вул. С. Бандери,11;тел.2-42-18 (вiддiл обслуговування).
2.Бiблiотека-фiлiя №1, вул. Св. Володимира,4; тел. 3-99-83.
3. Бiблiотека-фiлiя №3, вул.Грушевського, тел.2-61-28.
4. Бiблiотека-фiлiя №4, вул.Миру, тел. 2-41-59.
5. Бiблiотека-фiлiя №5, м.Соснiвка, вул.Галицька,7а; тел. 3-42-39.
6. Бiблiотека-фiлiя №6,сел.Гiрник, вул.Грушевського,17а; тел.3-51-38.
7. Бiблiотека-фiлiя № 7, м.Соснiвка, вул.Галицька,3а; тел.3-43-31.
8. Бiблiотека-фiлiя № 8, вул.Соборна,2; тел.3-99-34.
9. Бiблiотека-фiлiя №9, вул.Шевченка,15; тел.2-11-77.
10 .Мiська бiблiотека для дiтей,Шептицького,1; тел.2-10-90.
 День Європи у бiблiотецi "Єднiсть у рiзноманiттi"
    Враховуючи стратегiчний курс на європейську iнтеграцiю, уже вкотре в Українi вiдзначається День Європи. День Європи - це символ започаткування нової успiшної моделi мирної спiвпрацi мiж державами, що _рунтується на спiльних цiнностях та iнтересах.
    До бiблiотечного заходу в бiблiотецi - фiлiї №3 активно готувалися як читачi, так i бiблiотекарi - вивчали iсторiю та культуру країн Європи, їх символiку, переглядали вiдеофiльми "Подорож Країнами Євросоюзу", "Як влаштований Європейський союз?", якi знайомлять користувачiв з символiкою та основними принципами державного будiвництва країн Європейського Союзу. А виставка тематичної лiтератури "Європи спiльний дiм" ще раз довела юним читачам, що Україна на вiрному шляху, крокуючи в нове майбутнє. Молодь взяла участь у захопливiй iнтелектуальнiй грi "ЄВРОВIКТОРИНА", яка допомогла дiзнатися про ЄС ще бiльше - вiдповiдали на питання, розв'язували головоломки та кросворди та дiзнавалися про Європу факти, якi вражають.
    Детальнiше...

 "Вишиванка! Символ української нескореностi, свободи i єдностi!
    Третього четверга травня українцi у всьому свiтi вже традицiйно святкують Всесвiтнiй день вишиванки. Iнiцiаторами такого свята стали студенти Чернiвецького нацiонального унiверситету iменi Юрiя Федьковича ще у 2006 роцi.
    Чим є для українця "вишиванка"? I що у нiй за таємнича суть? Одягнути вишиванку - це значить пiдтвердити приналежнiсть до української нацiї, засвiдчити, що ми єдинi i незборимi. Традицiйно у цей день у бiблiотеках Червоноградської МЦБС пройшло ряд заходiв,що заслуговують на увагу:
    Детальнiше...

 Поетична зустрiч у бiблiотецi
    В понедiлок, 15 травня 2017 року, в читальному залi бiблiотеки - фiлiї №4 для юнацтва (вул. Миру,5) вiдбулася зустрiч iз львiвською письменницею, журналiстом Людмилою Пуляєвою - Чижович. ". А ще вона - член Нацiональної спiлки письменникiв України, член правлiння Української асоцiацiї письменникiв Захiдного регiону. На зустрiч завiтали студенти Червоноградського гiрничо - економiчного коледжу разом iз викладачем української мови та лiтератури Оленою Берекитою . Легко та невимушено п.Людмила представила п'ять поетичних збiрок - "Несвоєчаснiсть", "Друзi мої, занькiвчани:" - книга - систематизована збiрка iнтерв'ю акторiв театру iм. Марiї Заньковецької", "Тест на вiрнiсть", "Ми ще зустрiнемось у часi:", "На днi мого ковша".
    Детальнiше...

 "Слова любовi для тебе, МАМО!"
    Такими щирими словами у бiблiотецi - фiлiї №3 вiтали своїх матерiв їх дiти. Молодi мами мали нагоду не лише познайомитися з книгами про виховання дiтей у сiм'ї, а й послухати вiршi, присвяченi найрiднiшiй людинi, у виконаннi своїх дiтей.
    Детальнiше...

 "Подарунок для матусi"
    До Дня Матерi у бiблiотецi-фiлiї №8 проведено майстер-клас "Подарунок для матусi" Дiти разом з бiблiотекарями робили листiвки,вкладаючи у них свою любов i душу:А ще читайлики писали на найщирiшi привiтання для своїх дорогих,улюблених матусь i бабусь.
    Бiблiотекарi,також, розповiли дiтям про походження цього свята,а дiти,натомiсть,прочитали вiршики про маму i бабусю,а також спiвали гарну пiсеньку про маму...
    Детальнiше...

 Вiйна не робить виняткiв
    Україна вiдзначила День пам'ятi та примирення. Ми пам'ятаємо. Нiколи знову.
    Український iнститут нацiональної пам'ятi у рамках пам'ятних заходiв акцентував увагу на людських долях у роки II свiтової вiйни. Цього року у фокусi - жiнка.
    Бiблiотека - фiлiя №3 запрошує переглянути книги про подiї II свiтової вiйни.
    Ми ще можемо дiзнатися про жiнку у вiйськовiй формi на передовiй, про санiтарку, що виносила поранених пiд зливою куль. А от про жiнку, яка жила пiд нацистською окупацiєю i не чинила збройного опору, не була пiдпiльницею, а просто чекала своїх синiв або рятувала чужих дiтей, вижила або загинула пiд час Голокосту, та про багатьох iнших, навiть не згадувалося. Дозволялося лише про героїзм i жертовнiсть.
    Детальнiше...

 День матерi: свято наближається!
    Мамо, матусю, матiнко, ненечко! Уклiн тобi, рiдненька! I хоча це свято зародилось в далекiй Америцi, шана до матерi була в нашому народi з прадавнiх часiв. Та чи знайдеться доволi слiв, щоб оповiсти про мамину мудрiсть, сердечнiсть, самовiдданiсть, терплячiсть, нiжнiсть?..
    До цього чудового свята мiська бiблiотека для дiтей пiдготувала ряд заходiв. Це i книжкова викладка "Вклонiмось вдячно мамам, дiти, низесенько аж до землi!"; це i майстер - клас з нашими добрими приятелями ГО "НIКА" (проект "БiблiоНIКА")по виготовленню оригiнальних "листiвок" зi старих дискiв та кольорового паперу для привiтання своїх матусь; а також екскурсiя до бiблiотеки 2 - В кл. СЗШ №8 (вчитель Кузєва Галина Iгорiвна). З малятами провели художнє читання захоплюючого оповiдання Наталени Королеви "Наймогутнiше слово".
    Детальнiше...

 Пiзнай свiт, читаючи книги...
    А до нас в п`ятницю (бiблiотека Народного дому) знову завiтали вихованцi старшої групи дитячого садка №13 "Бiлочка"(вих. Чемерис Галина, пом. вих. Арен дач Галина). Бiблiотекар Сава Катерина провела екскурсiю по книгозбiрнi i розповiла скiльки знань та цiкавинок зберiгається на поличках, скiльки нових вражень можуть подарувати дiтям прочитання цих книг.
    Та окрiм розповiдей, бiблiотекар пiдготувала для малечi цiкавi iгри - "З якої я казки?", "Слово грай". Не дивлячись на те, що дiтки лише вiдвiдують садочок, вони досить впевнено вiдповiдали на всi запитання. Весела гра, захоплива екскурсiя не залишила нiкого байдужим. Бiблiотекарi були задоволенi активнiстю дiтлахiв, якi залюбки вiдповiдали на запитання, переглядали журнали i книжки. Ми впевненi, що похiд у бiблiотеку виявився вдалим, i нашi юнi вiдвiдувачi стануть постiйними читачами бiблiотеки.
    Детальнiше...

 "Я призначаю вам побачення..."
    До 60-рiччя м. Соснiвки в бiблiотецi-фiлiї №5 Червоноградської ЦБС на 2017 рiк заплановано цикл лiтературних зустрiчей "Я призначаю вам побачення...".
    Першою у цьому роцi на побачення з читачами бiблiотеки приїхала львiвська журналiстка, поетеса, волонтер, член НСПУ та Асоцiацiї українських письменникiв Людмила Пуляєва-Чижович. Ця надзвичайно талановита, щира у своїй любовi до Слова поетеса пiд час зустрiчi зачарувала усiх присутнiх своєю поезiєю.
    Детальнiше...

 "Книгоманiя-2017"Суперчитач областi"
    27 квiтня вiдбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання "Книгоманiя-2017"Суперчитач областi". У Львiвськiй обласнiй бiблiотецi для дiтей та Львiвськiй обласнiй бiблiотецi для юнацтва, учнi 6-х та 7-х класiв виборювали право називатися суперчитачами.Червоноград представляли учениця 7-А класу школи № 3 читачка бiблiотеки-фiлiї №9 Пелешко Ярина, та Горяча Софiя, яка навчається у 6-б класi школи №4 i є активною читачкою бiблiотеки-фiлiї №8. Дiвчата презентували себе та прочитанi книги. Оскiльки цей конкурс, насамперед, свято книголюбiв, то цього дня усе було для них: подарунки, доброзичливе i справедливе жюрi i виступ гурту "Bandit" на чолi з Давидом Меладзе. I хоча нашi читачки не здобули перемогу, але отримали масу вражень та позитивних емоцiй. А Софiя Горяча- ще й спецiальний приз вiд членiв жюрi за найкраще порекомендовану книгу Також, усi учасники конкурсу отримали в подарунок можливiсть вiдвiдати один день фестивалю"Книгоманiя" який вiдбудеться у Львовi 1-4 червня пiд час дитячого форуму видавцiв.
    Детальнiше...

 Книжкова виставка - реквiєм "Чорнобиль не має минулого"
    26 квiтня весь свiт схиляє голову в пам'ять жертвам Чорнобильської катастрофи. Аварiя на Чорнобильськiй АЕС, полум'я її бурхливої пожежi висвiтило кожного, хто там працював i хто там жив, хто був поруч з бiдою у ту трагiчну хвилину i хто нинi несе у серцi бiль за страшну трагедiю людства.
    Книги, що представленi на книжковiй виставцi - реквiєм "Чорнобиль не має минулого", яка органiзована в Червоноградськiй центральнiй мiськiй бiблiотецi розказують про тих, хто першим вступив у двобiй з полум'ям та радiацiйним монстром i цiною свого життя та здоров'я врятував свiт, про те, що i через 31 рiк - Чорнобиль - це невигойна рана, вiчний бiль нашої землi.
    Детальнiше...

 Великоднi читання
    Святкування Великодня - найбiльша i радiсна подiя для всiх християн. Вiн знаменує собою любов до життя, перемогу над смертю i надiю на вiчне iснування.
    Напередоднi Воскресiння Христового вже стало доброю традицiєю в бiблiотеках централiзованої бiблiотечної системи проводити Великоднi читання за участю вiдомих людей мiста.
    Цьогорiч нашими гостями були:
    - Дмитро Балко, перший заступник мiського голови (Центральна бiблiотека)
    - Андрiй Дiкальчук , депутат мiської ради та головний редактор телеканалу "Бужнет" (Мiська бiблiотека для дiтей)
    Детальнiше...

 "Зроби свiй вибiр: здоров'я чи примарна насолода"
    Здоров'я треба берегти змолоду. Сьогоднi особливо гостро стоїть проблема виховання здорової молодi. Здоров'я - найбiльша людська цiннiсть, яку, на жаль, багато людей починають цiнувати та берегти, вже втративши значну частину цього скарбу, вiдпущеного нам природою.7
    12 квiтня у бiблiотецi- фiлiї №9 вiдбувся урок тверезостi на тему "Етиловий спирт" з проекту "Молодь за здоровий спосiб життя". На зустрiч з учнями 9 класу ЧЗШ№2 ( вч. Зоряна Ткаченко, бiблiотекар Iрина Бобела) завiтали голова громадської органiзацiї "Рух Тверезих Галичан" м.Львова Роман Гарасим i координатор Червоноградського осередку учениця 9 класу Мар`яна Дубська. Гiсть звернув увагу на те, що молоде поколiння долучається до алкоголю небаченими темпами.
    Детальнiше...

 "Тарас Городецький: зорi повертаються на небеса"
    9 квiтня, у свiтлий день Вербної недiлi в бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбувся перегляд фiльму "Тарас Городецький: зорi повертаються на небеса".
    Тарас Городецький - унiкальний писанкар, усе життя якого пройшло у нашому мiстi. Майже 15 рокiв творив Майстер свої диво-писанки, котрi розiйшлися по всьому свiтi. Впевненi - червоноградцi мають пишатися такими свiточами, бо вони прославляють i примножують славу нашого мiста в Українi i за кордоном.
    Детальнiше...

 У мить святого Воскресiння
    Найсвiтлiше та найголовнiше свято всiх християн - СВIТЛЕ ХРИСТОСОВЕ ВОСКРЕСIННЯ, або ПАСХА.
    Свято Воскресiння зберегло своє значення як диво оновлення людини й природи, як традицiя, що несе у свiт радiсть та мир.
    На передоднi свята Великодня 7 квiтня о 16.00год. в примiщеннi школи катихизму при УГК церквi бiблiотека-фiлiя №7 та Благодiйний фонд Карiтас УГКЦ м.Соснiвки "Осередок милосердя" провели Великоднiй захiд мистецько-духовне причастя "У мить святого Воскресiння" для дiтей з особливими потребами та сирiт.
    Детальнiше...

 "I щира молитва..."
    Святкування Великодня - найбiльше i радiсна подiя для всiх людей, як католикiв, так i православних. Вiн знаменує собою любов до життя, перемогу над смертю i надiю на вiчне iснування.
    7квiтня у бiблiотецi - фiлiї №3 (вул. М. Грушевського,2) з учнями 9 класу ЧЗШ №2 (викладач Л. Кавецька) та читачами бiблiотеки пройшов вечiр духовного спiлкування "I щира молитва:"
    Лейтмотивом зустрiчi була розповiдь отця Михайла Левицького про Хресну дорогу, молитовнi роздуми про Страстi Христовi та досвiд Великого посту як дороги каяття, подiї сьогодення переосмислювалися у ключi заповiдей милосердя до ближнього. Доповненням до спiлкування став перегляд вiдеофiльму "Хресна дорога".
    Детальнiше...

 Курчатка вiд "НIКИ"
    Цього разу у нас на "БiблiоНIЦI" (Мiська бiблiотека для дiтей) панував передвеликоднiй настрiй. Адже вихованцi ГО "НIКА" своїми не зовсiм слухняними пальцями лiпили курчаток... А що з цього вийшло - подивiться самi!..
    Детальнiше...

 Урок - застереження "Безжальний ворог юностi - наркотик"
    "Безжальний ворог юностi - наркотик", саме пiд такою назвою 5 квiтня пройшов урок - застереження в центральнiй мiськiй бiблiотецi. Тема актуальна i наболiла серед молодi - наркоманiя, про що i мали дiзнатися старшокласники (учнi 9 - В кл.,ЗСШ№ 12) з якими спiлкувалася завiдуюча "Клiнiки, дружньої до молодi" Надiя Володимирiвна Гуменюк.
    Старшокласники дiзнались про шкiдливу дiю наркотичних речовин на органiзм людини, чому пiдлiтки бажають на собi випробувати дiю наркотикiв, як вберегти себе вiд них, про шляхи наркозалежностi та профiлактику захворювання наркоманiї, як дiють наркотики на майбутнє потомство тощо. Лiкар зумiла цiкаво, на прикладах взятих з життя, розповiсти про тi чи iншi ситуацiї. Учнi мали можливiсть переглянути iнформацiйну мультимедiйну презентацiю i фiльм - застереження про наркотики.
    Детальнiше...

 Майстер - клас з написання писанок вiд майстринi Оксани Смеречинської - Мартинович
    Традицiя писання писанок сягає в глибоку давнину та надiлялась сакральним значенням. За звичаєм розпочинали писати писанки з другої половини Великоднього посту, а найбiльше - у четвер i п'ятницю перед Пасхою. У символах та кольорi на писанцi зашифрованi елементи свiту i природи, традицiї минулого, магiя нацiонального свiтобачення. Майстернiсть писання писанок в українських родинах передавалась вiд поколiння до поколiння, тому недаремно їх вважаються символом нашого народу.
    Детальнiше...

 Лiтературнi акорди з Олександром Свєтогоровим
    Теплого, весняного, сонячного дня, 2 квiтня, в Червоноградськiй центральнiй бiблiотецi вiдбулась творча зустрiч з нашим земляком письменником - бардом Олександром Свєтогоровим.
    Олександр презентував читачам та гостям бiблiотеки двi свої книги - "Найромантичнiше кохання" та "Хлопцi, дiвчата: гарнi стосунки". Велася щира, дружня розмова, гiсть згадував своє дитинство, юнiсть, роки працi в Червоноградськiй СШ №8 та при львiвськiй ГО "Молодь на роздорiжжi". Мабуть, набутий досвiд, як педагога, органiзатора, психолога i спонукав до написання цих книг. Як казала менеджер книгарнi "Книжковий Дворик" Анастасiя Левкова, що на українському книжковому ринку немає подiбної лiтератури для пiдлiткового i юнацького вiку на теми кохання, шлюбу та статевих стосункiв.
    Детальнiше...

 Свiтло любовi
    Про християнськi цiнностi в життi йшла мова у мiськiй бiблiотецi для дiтей напередоднi Великоднiх свят. Адже на зустрiчi були присутнi не лише члени християнсько - волонтерського об'єднання "Оберiг", головою якого є Оксана Карнага - Легуцька, але й iншi не байдужi червоноградцi, якi долучаються до добродiйних внескiв для бiйцiв на передових позицiях АТО, а також регулярно вiдвiдують вiйськовий госпiталь, будинки пристарiлих, дiтей у психоневрологiчному диспансерi. Серед них завiдувачки шкiльних бiблiотек: Червоноградської гiмназiї - п. Iрина Кус та ЗСШ №12 - п. Людмила Зубрицька
    Детальнiше...

 О, писанко! Ти символ України! Любовi й миру оберiг
    Щоб пiзнати основи писанкарства - давнього українського мистецтва та навчитися самостiйно виготовляти писанки продовжив свою роботу клуб творчостi та дозвiлля "Чиста криниця". 2 квiтня бiблiотекарi фiлiї№7 та майстер Демедюк Назар завiтали в гостi до дiтей з багатодiтних родин, якими опiкується громадська органiзацiя багатодiтних сiмей "Майбутнє України".
    Майстер-клас "О, писанко! Ти символ України! Любовi й миру оберiг" розпочався з короткої повчальної лекцiї - розповiдi про iсторiю писанкарства вiд майстра Назара. Писанка - це пташине яйце, розписане певними знаками та символами за допомогою гарячого воску з використанням фарбникiв для надання йому рiзнокольорового забарвлення. Що ще за часiв писемностi нанесенi на шкарлупу яйця чарiвнi знаки несли в собi певну систему побажань добра, щастя, захисту вiд природних стихiй, розумiння Всесвiту i свого мiсця в ньому. Писанка з давнiх-давен була оберегом українцiв. Тiльки українському народу вдалося зберегти знакову символiку писанки.
    Детальнiше...

 Мiжнародний день дитячої книги
    2 квiтня, починаючи з 1967-го року, в день народження Ганса Крiстiана Андерсена вiдзначається Мiжнародний день дитячої книги.
    З цiєї нагоди у бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбулися лiтературнi читання "Читай сучасне українською" та флешмоб "Вiзьми у руки книгу", присвяченi цьому святу.
    Для користувачiв, якi в цей день завiтали до бiблiотеки уривки з книжок М. Ткачiвської "Обережно, дiти!" та Дж. Стронга "Розшукується ракета на чотирьох лапах!" прочитала завiдувач вiддiлу культурно-просвiтницької роботи Народного дому Лариса Степанець. Головна iдея акцiї - "Ти можеш не читати - ми читаємо тобi!"
    Детальнiше...

 "Книгоманiя - 2017"
    На базi Червоноградської мiської бiблiотеки для дiтей вiдбувся третiй етап конкурсу "Книгоманiя - 2017", який проходить пiд патронатом ГО "Форум видавцiв". До участi у ньому вийшло п'ятеро найкращих юних читачiв Червонограда - шестикласниця Софiя Горяча (ЗСШ № 4) та семикласницi Дарина Пупко (ЗСШ №9), Юлiя Чашнiкова ЗСШ №12), Ярина Пелешко (ЧНВК-колегiум №3), Вiкторiя Чех (ЗСШ№4). Вони успiшно подолали попереднi вiдбiрковi етапи, якi проходили у дитячих бiблiотеках-фiлiях мiста. Тепер журi у складi бiблiотечних працiвникiв Надiї Пилипчук, Параскевiї Горбачук та журналiста Тараса Лехмана доводилося обирати з них двох найкращих - тих, хто представлятиме Червоноград в наступному етапi конкурсу у Львiвськiй обласнiй дитячiй бiблiотецi.
    Детальнiше...

 Голоснi читання "I мене в сiм'ї великiй, в сiм'ї вольнiй новiй..."
    Кожного року українцi у березнi вшановують генiального поета, художника - Тараса Григоровича Шевченка. Цього року минає 203 рiчниця вiд дня народження великого сина України. Цiй датi приуроченi голоснi читання "I мене в сiм'ї великiй, в сiм'ї вольнiй новiй:" , якi провели для користувачiв молодшого вiку, працiвники бiблiотеки - фiлiї №4 для юнацтва. Юнi слухачi уважно прослухали вiршi поета написанi для дiтей, вiдповiдали на запитання вiкторини. А також iз цiкавiстю розглянули Дитячий Кобзар та iншi цiкавi книги.
    Детальнiше...

 День дитячого читання твору Євгена Гуцала "Сiм"я дикої качки"
    У бiблiотецi-фiлiї №8 пройшов День дитячого читання. На запрошення бiблiотекарiв, читання книги Євгена Гуцала "Сiм"я дикої качки"провела органiзатор лiтературних зустрiчей, керiвник ГI"Лiт/UA" Iрена Янiцька. Читайлики вiдповiдали на запитання по цiй темi,а також витинали з кольорового паперу качину сiм"ю.
    Детальнiше...

 Крокує книжка до малят
    Книги - це гарне насiння успiху. Весною всяке насiння потрiбно неодмiнно посiяти, щоб потiм зiбрати урожай успiшних i гарних знань.Тому у Тиждень дитячого читання бiблiотекарi фiлiї№7 здiйснили бiблiотечний десант "Крокує книжка до малят".
    Сьогоднi товаришувати з книгою вчилися гамiрнi непосиди, малятка дитячого навчального закладу №6 "Ромашка ".
    Бiблiотекар АстаповаЮ.В. залюбки знайомила дiток з таємницями книжкового свiту. А тема для спiлкування була - "Чи легко бути добрим?". Провелавiкторинку-цiкавинку, читала вiршi Марiйки Пiдгiрянки та чудовi повчальнi оповiдання В.Сухомлинського. Також розповiла про бiблiотеку та запросила дiтей у дивовижний дiм, де живуть книжки.
    Детальнiше...

 Поезiєю славимо рiдне мiсто
    З нагоди Всесвiтнього дня поезiї в бiблiотецi- фiлiї №3 (вул.М. Грушевського,2) вiдбувся бiблiотечний етюд "Поезiєю славимо рiдне мiсто", приурочений 325-рiччю Червонограда - Кристинополя.
    Юнi користувачi бiблiотеки читали вiршi мiсцевих авторiв,присвяченi Прибузькiй землi, рiдному мiсту, шахтарям.
    Також у бiблiотецi функцiонують книжковi виставки "ПОЕЗIЯ - то серця мова" та "Поезiєю славимо мiсто", на яких шанувальники поетичного слова знайдуть збiрки вiдомих українських поетiв, познайомляться з творчим доробком авторiв нашог мiста, а також побачать твори українських поетiв у перекладах мовами свiту.
    Детальнiше...

 "Вдивляючись в рядки пророчi"
    До 203-ї рiчницi вiд дня народження Тараса Шевченка у бiблiотец-фiлiї №8 вiдбулось поетичне читання "Вдивляючись в рядки пророчi". Свої улюбленi вiршi декламували учнi 6-А класу СЗШ №4, бiблiотекарi а також нашi гостi:завiдувач вiддiлом культури Тетяна Петрiвна Забава, та депутат мiської ради Вiталiй Риндик, який подарував нашiй бiблiотецi для читачiв чудовi книги Тараса Шевченка. Також, присутнi ознайомились з книжковою виставкою "Шляхами великої долi", та взяли участь у вiкторинi " Сторiнками Кобзаря".
    Детальнiше...

 "В СВОЇЙ ХАТI СВОЯ ПРАВДА,I СИЛА,I ВОЛЯ!"
    Як добре, що у нас є Тарас Шевченко! Як добре, що в нас є Україна - незалежна держава. Україна i Шевченко стали тотожними поняттями. Ким став вiн для кожного iз нас: Кобзарем, Пророком, поетом : чи українцем, який щиро любив свiй край i всiєю своєю творчiстю закликав: Свою Україну любiть...
    У 203-ю рiчницю вiд дня народження Тараса Шевченка до бiблiотеки - фiлiї №3 (вул. Грушевського, 2) з лiтературно - мистецьким святом "В СВОЇЙ ХАТI СВОЯ ПРАВДА,I СИЛА,I ВОЛЯ!" завiтали учнi Червоноградського гiрничо-економiчного коледжу (викладачi Iрина Остапик, Михайло Репецький). А з творчим надбанням та виданнями про життя поета, спогадами можна дiзнатись з книжкової виставки "Вiчний як народ".
    Детальнiше...

 А слава - заповiдь моя...
    Щедра українська земля i Бог подарували нам талановитого поета i письменника, митця, генiя i пророка української нацiї Т. Г. Шевченка. Вiн хоч i походив з простої селянської родини, але був високоосвiченою людиною i знав немало iноземних мов: польську, росiйську, французьку, читав книжки цими мовами i спiлкувався, але нiколи не забував своєї рiдної української мови.
    Вшановуючи 203-ю рiчницю вiд дня народження Великого Тараса, у мiськiй бiблiотецi для дiтей на Шевченкiвськi читання зiбралося чимало дiтей - це учнi 3 - Б кл. СШ №8 (вч. Ольга Михайлiвна Костюк) та учнi 4 - В кл. СШ №12 (вч. Лариса Василiвна Богуцька).
    Детальнiше...

 Лiтературна подорож у творчiсть Т.Г. Шевченка
    Тарас Григорович Шевченко... Його безсмертне iм'я i неповторнi твори ось уже скiльки рокiв живуть у серцях народу, в його мрiях i сподiваннях, пробуджуючи щирi й благороднi почуття.
    I цьогорiч,пiд час Шевченкiвських днiв, користувачi бiблiотеки-фiлiї №9 майстерно читали улюбленi вiршi про дитинство поета, красу природи, справжнє кохання та любов до рiдного краю. Дiти торкнулися серцем поезiй, пройнялися їхнiм духом, переносились думками у свiт давнини.
    Детальнiше...

 Вiдбулися шевченкiвськi читання "Улюблена поезiя"
    Щороку в березнi Україна вiдзначає днi, якi в народi називаються "шевченкiвськими". Роковини Тараса Шевченка - особливе свято для України. В бiблiотецi-фiлiї №6 вiдбулися шевченкiвськi читання "Улюблена поезiя". До читання поезiй поета патрiотичного змiсту активно долучилися дiти 4-го класу СШ №6, класний керiвник Лакус Г.Я.
    У кожного з дiтей був томик "Кобзаря" з багатющим свiтом його образiв. Пiд час заходу дiти вiдкривали для себе щось нове у мудрих рядках його творчостi. Кожен прочитаний вiрш, поема мали внутрiшнiй змiст своєї глибини.
    Детальнiше...

 Шевченковi твори сяють мов яснi зорi
    До дня народження генiя України, оповитого невмирущою любов'ю, повагою i славою, 9 березня для учнiв 6 та 7 класiвCШ№14, якi завiтали в бiблiотеку-фiлiї№7 були проведенi голоснi читання "Шевченковi твори сяють мов яснi зорi". Юнi любителi поетичного слова зворушливо декламували вiршi Тараса Шевченка. Бiблiотекар Астапова Ю.В. провела годину цiкавих повiдомлень "200 цiкавих фактiв про Шевченка".
    Також школярi мали змогу детально познайомитися з виставкою "Постать, що єднає Україну", яка функцiонує в читальному залi.
    Детальнiше...

 "Ви жiнку споконвiку прикрашали..."
    Нещодавно в Червоноградськiй центральнiй бiблiотецi вiдбувся - майстер-клас з зав'язування хустини i виготовлення етно-коралiв "Ви жiнку споконвiку прикрашали...". Зустрiч розпочала працiвник музею Галина Гораль цiкавою, пiзнавальною розповiддю про iсторiю, традицiї, використання, роль та значення української хустини та коралiв. А продовженням розповiдi був майстер-клас з зав'язування хустини. Виявилося дуже багато бажаючих пов'язати хустку, вiдчути на собi її магiчну силу i енергетику. До цього дiйства усiх поцiновувачiв українських традицiй любязно запрошували Вiра Олеш та членкинi Незалежного Жiночого товариства "Прозерок". Не менш цiкавим виявився майстер-клас по виготовленню коралiв, який майстерно провела Надiя Гнатюк. Кожен бажаючий мав змогу власноруч зробити собi таку неповторну прикрасу для свого гардеробу. Свято завершилося коломийкою, яку професiйно вела Iрина Дуванова . Ну, а якi ж запусти без млинцiв та налисникiв? I тут українськi жiнки виявили свiй кулiнарний талант! Було смачно i весело! Не вiдбулося б наше свято без талановитих, iнiцiативних, креативних соснiвських берегинь - Вiри Олеш, Надiї Гнат та Iрини Дуванової! Ми щиро вдячнi їм за пiдтримку та майстернiсть!
    Детальнiше...

 Бiблiотека - твоє вiкно у свiт
    27 лютого 2017 року в дитячiй бiблiотецi-фiлiї№7 пройшла екскурсiя для дошкiльнят пiд назвою "Бiблiотека - твоє вiкно у свiт". Маленькi читачi, а саме вихованцi дитячого навчального закладу №6 "Ромашка ", вперше завiтали в чарiвну оселю дитячої книги, яка не залишає жодну дитину байдужою. Тут їхзустрiлорозмаїттяцiкавих, яскравих книг, газет та журналiв. Новенькими палiтурками книги посмiхнулися до малечi та повели їх у чарiвнийсвiтпринцес та принцiв, фантастичнихпригод та мандрiв.
    Детальнiше...

 До книги всiм шляхи вiдкритi
    Понад 100 другокласникiв прилучились до чудового свiту книги. Цими днями в мiську бiблiотеку для дiтей завiтали всi другi класи СШ №9 :
    2 - А кл. - вчитель Бутинська О. С.
    2 - Б кл. - вчитель Лiшка Г. Р.
    2 - В кл. - вчитель Конопельська Н. М.
    2 - Г кл. - Голько Н. З.
    Мандрiвка по бiблiотецi викликала в дiтей захоплення. Адже крiм змiстовної екскурсiї вiддiлами головної дитячої книгозбiрнi, учням читали вголос, загадували загадки, проводили вiкторини. Дiти грались в iгри, розважались та пiзнавали можливостi сучасної бiблiотеки.
    Детальнiше...

 Класна година "Допоки є Шевченка мова, то доти Україна є..."
    У мiжнародний день рiдної мови, в стiнах центральної бiблiотеки з студентами Червоноградського гiрничо - економiчного коледжу була проведена класна година "Допоки є Шевченка мова, то доти Українає:" Працiвники бiблiотеки зробили екскурс з iсторiї рiдної мови, пригадали iсторiю лiтописання. На зустрiч вдруге завiтав "Нестор - лiтописець". До розмови залучились студенти коледжу, якi поетичним словом, цiкавими фактами про рiдну мову надали вагомостi цьому заходу. А народознавець Любов Ящун долучилася до заходу поетичним словом мiсцевої поетеси Анастасiї Хiмко про рiдну мову. Вiдбувся також показ вiдеороликiв, якi присвяченi українськiй мовi i прозвучало звернення воїнiв АТО до української молодi. Це свято вiдбулося завдяки iнiцiативнiй, творчiй людинi Беркитi Оленi - викладачу української лiтератури i керiвнику групи I - ПМ-16 ДВНЗ "ЧГЕК" i колективу працiвникiв центральної бiблiотеки. Зустрiч продовжувалася цiкавим, щирим спiлкуванням "Нестора - лiтописця" з студентами коледжу.
    Детальнiше...

 Мовна iгротека
    21 лютого у свiтi вiдзначають Мiжнародний день рiдної мови. Це свято було запроваджене в 1999 роцi, а починаючи з лютого 2000 року, цей день вiдзначаємо i ми , українцi. Усiм, хто того дня завiтав до бiблiотеки - фiлiї №9, було запропоновано перевiрити свої знання з української мови за допомогою iнтерактивних вправ. Впевнено впоралися з завданнями Бородiна Iрина, Драбик Андрiй, Мочульська Софiя. А дехто з користувачiв переконався, що необхiдно ретельнiше та стараннiше навчатися, щоб вдосконалити та поглибити свої знання.
    Детальнiше...

 Дар Божий - мова
    До Дня рiдної мови в мiськiй бiблiотецi для дiтей вiдбулись українознавчi читання "Буду я навчатись мови золотої" . Учнi 2 - Г класу СШ №9 (вчитель Голько Н. З.) прослухали оповiдання, вiршi, загадки, прислiв'я про багатство, красу та мелодiйнiсть української мови.
    Наша рiдна мова - це неоцiнений скарб. Тому, шануйте її, любiть i бережiть як зiницю ока.
    Детальнiше...

 Слiдами вiйни
    У цi днi Україна вшановує пам'ять Героїв Майдану та учасникiв АТО. Сьогоднi у бiблiотеку - фiлiю №3 завiтали учнi 9 класу ЗШ №2 (вчитель Свiтлана Семочко, бiблiотекар Iрина Бобела) на зустрiч з поетом та журналiстом, акредитованим прес - центром АТО Iгорем Дахом, який тривалий час перебував у зонi бойових дiй. Розповiдь автора супроводжувалась переглядом вiдеофiльмiв та фотографiй, вiдзнятих на передовiй. Автор презентував свої новi книги "Сивiють приспанi кургани" , яка розповiдає читачам про вiйну на Донбасi" та "Слiдами вiйни", у якiй розповiв про життя у визволених мiстахi селах та життя бiйцiв на передових рубежах оборони. У нiй лише маленька частинка побаченого i почутого у цiй вiйнi, а розповiдь нiкого не залищила байдужим.
    Детальнiше...

На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.1 >>Вниз >>На кiнець

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради