Громадська рада при виконкомi Червоноградської мiської ради
На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.1 >>Вниз >>На кiнець
Червоноградська мiська централiзована бiблiотечна система
Поштова адреса : м. Червоноград , вул. С. Бандери,11
Ел. адреса: library_chervonograd@ukr.net
Тел. (03249) 2-43-57, 2- 26-96
Директор - Покотило Надiя Павлiвна
Заст. директора по роботi з дiтьми - Дуда Надiя Степанiвна
Заст. директора з господарських питань - Сойко Галина Григорiвна
Провiдний методист Пилипчук Надiя Iванiвна

Бiблiотеки Червонограда
1.Червоноградська мiська центральна бiблiотека, вул. С. Бандери,11;тел.2-42-18 (вiддiл обслуговування).
2.Бiблiотека-фiлiя №1, вул. Св. Володимира,4; тел. 3-99-83.
3. Бiблiотека-фiлiя №3, вул.Грушевського, тел.2-61-28.
4. Бiблiотека-фiлiя №4, вул.Миру, тел. 2-41-59.
5. Бiблiотека-фiлiя №5, м.Соснiвка, вул.Галицька,7а; тел. 3-42-39.
6. Бiблiотека-фiлiя №6,сел.Гiрник, вул.Грушевського,17а; тел.3-51-38.
7. Бiблiотека-фiлiя № 7, м.Соснiвка, вул.Галицька,3а; тел.3-43-31.
8. Бiблiотека-фiлiя № 8, вул.Соборна,2; тел.3-99-34.
9. Бiблiотека-фiлiя №9, вул.Шевченка,15; тел.2-11-77.
10 .Мiська бiблiотека для дiтей,Шептицького,1; тел.2-10-90.
 Лiто з книгою
    Лiто пора вiдпусток, розваг, купання в рiчцi, гри в шахмати i iншiiгри. :Але чибуваєлiто без цiкавої i захопливої книги? Звичайно ж нi: "Лiто з книгою" - саме таке книжкове розмаїття можна було побачити у Червоноградському парку розваг та вiдпочинку у недiлю - 18 червня. Пiдготували виставку працiвники Червоноградської централiзованої системи завiдувачi: бiблiотеки - фiлiї №4 юнацтва - ПараскевiяГорбачук та бiблiотеки - фiлiї №3 - Людмила Полько. Запрошуємо у бiблiотеки мiст Червонограда, Соснiвки, с. Гiрник.
    Детальнiше...

 "Мiй татусь найкращий в свiтi"
    У багатьох країнах свiту третя недiля червня вважається Днем батька.
    18 червня у бiблiотецi-фiлiї № 9 зiбралася галаслива дiтворана рандеву "Мiй татусь найкращий в свiтi". Це свято - чудова можливiсть показати найрiднiшiй людинi всю свою нiжнiсть i турботу.Працiвники бiблiотеки ознайомили присутнiх з iсторiєю заснування Дня батька. Сестрички Захарко Оксана i Уляна, Бурда Наталя, Тимончак Анастасiя, Шалагiнова Вiра, сестри Шакула Веронiка та Оля зворушливо та емоцiйно читали вiршi присвяченi батьковi. А гра "Добери до лiтер вiдповiдне слово" показала, що тато для дiтей - це турботливий, авторитетний, товариський, охоронець. Користувачi бiблiотеки переглянули вiдеоролик, присвячений цьому дню. Атмосферу свята створив флешмоб, коли дiти з кульками з написом "18 червня - День батька" вийшли на вулицю.Всi цiкаво i змiстовно провели час, отримали позитивнi емоцiї.
    Детальнiше...

 Бiблiопiкнiк "На сонячнiй галявинi"
    Насичено i захоплююче пройшов бiблiопiкнiк "На сонячнiй галявинi" у бiблiотецi - фiлiї №4 для учнiв з пришкiльного табору ЗСШ №5. Школярi розгадували загадки: "З якої казки?", "Хто швидше", "Прояви кмiтливiсть", "Вiдгадування твору за уривком". За кожну правильну вiдповiдь отримали в нагороду налiпки. Ну i який же бiбiлопiкнiк без забав на галявинi бiля бiблiотеки. Тут i естафета "Хто швидше", гра "День i нiч" та "Гаряча картопля". А ще був екскурс в iсторiю присвячену 325 - рiчницi Кристинополю - Червонограду "Краю мiй рiдний, земля колискова моя". Учасники бiблiопiкнiка отримали в подарунок книжковi закладки та море емоцiй.
    Детальнiше...

 Вiдбулася поетична зустрiч iз молодим, неординарним, харизматичним поетом Богданом Кухтою
    Начхати на риму,
    Я мушу писати.
    Для вас це лиш букви.
    Для мене - стигмати.

    Так розпочав свiй виступ - львiвський поет Богдан Кухта. А потiм прозвучала поезiя у виконанi автора: "Опришки", "Крути", "Пам?ятi УПА", "Купiть Майдан" i iншi. В читальнiй залi бiблiотеки - фiлiї №4 для юнацтва (вул. Миру,5) вiдбулася поетична зустрiч iз молодим, неординарним, харизматичним поетом Богданом Кухтою. Богдан представив поезiю iз книги "СоцiоПат". На зустрiч запрошенi службовцi строкової служби в/ч Т0 - 200 разом iз капiтаном Пелехом Володимиром Iвановичем. А ще Богдан розповiв, що кошти вiд реалiзацiї книг передає в АТО. На завершення фото на згадку i автографи вiд автора.
    Детальнiше...

 Зустрiч з львiвською казкаркою
    До читачiв червоноградських бiблiотек (мiської бiблiотеки для дiтей та бiблiотек - фiлiй № 3, 8) завiтала казкарка, редактор львiвського театру iменi Марiї Заньковецької, журналiст та доцент Франкового унiверситетуЛеся Кiчура з презентацiєю книги "Добрi маминi казки". Дiти слухали казки п. Лесi, вiдповiдали на запитання та за правильнi вiдповiдi отримували налiпки, розмальовували iлюстрацiї до казок й отримували автограф казкарки, продовжували сюжет казки. Було цiкаво, весело та захоплююче.
    Детальнiше...

 А У КНИЖОК НЕМАЄ КАНIКУЛ!
    Розпочалися лiтнi канiкули, якi з нетерпiнням чекають дiти. Лiтнi канiкули у бiблiотецi - фiлiї № 9 цьогорiч будуть цiкавими. В книгозбiрню завiтали дiти з пришкiльного табору ЧЗШ №12 з вчителями Iгнатович Iриною та Мартинюк Людмилою. Бiблiотекарi познайомили дiтей з фондом книгозбiрнi, провели мандрiвку книжковими та тематичними виставками, ознайомили з куточком користувача Iнтернету та правилами безпечної роботи з комп'ютером. Дiтлахи виконували найрiзноманiтнiшi завдання : вiдповiдали на запитання вiкторини , вiдгадували загадки, грали в настiльнi iгри, переглянули улюбленi мультфiльми. Дiти цiкаво i змiстовно провели час , отримали позитивнi емоцiї.
    Детальнiше...

 "РIДНИЙ КРАЮ ТИ МIЙ, Я ЧАСТИНКА ТВОЯ"
    Цьогорiч Червоноград святкує своє 325-рiччя. Наше мiсто має надзвичайно багату i цiкаву iсторiю. Пiзнати її допомагають пам'ятники архiтектури та книги. Працiвники бiблiотеки - фiлiї № 3 разом з своїми читачами мандрували сторiнками книги "Кристинопiль" та знайомились з цiкавими фактами з iсторiї нашого мiста.
    Детальнiше...

 Веселковi барви дитинства
    Дитинство - це чудова пора сподiвань та здiйснення мрiй.
    У перший лiтнiй день в Українi, як i в усьому свiтi, вiдзначають добре i радiсне свято -Мiжнародний день захисту дiтей.
    З нагоди Мiжнародного дня захисту дiтей в мiськiй бiблiотецi для дiтей вiдбувся конкурс малюнка "Щасливi миттєвостi або великi радощi маленького принца" (по книзi С. Екзюперi "Маленький принц").
    Всi малюнки будуть переданi для оформлення iнтер'єру дитячого кафе "Маленький принц", а всi конкурсанти отримають солодкi призи.
    Детальнiше...

 Загальномiський поетичний конкурс "Мiй перший вiрш"
    ХХ загальномiський поетичний конкурс "Мiй перший вiрш", який щорiчно проводить мiська бiблiотека для дiтей, цього разу був приурочений Дню Європи у Червоноградi i 325-лiттю Кристинополя-Червонограда. Заявки на участь у ньому подали 12 юних поетiв вiком 10-17 рокiв, яких роздiлили на двi вiкових групи. Кожен з учасникiв заздалегiдь пiдготував три вiршi, один з яких неодмiнно присвячений Червонограду (такi умови!).
    У вступному словi заступник директора централiзованої бiблiотечної системи по роботi з дiтьми Надiя Дуда привiтала учасникiв конкурсу i наголосила, що багато з них не вперше бере участь у цьому поетичному святi, приємно спостерiгати за їхнiм творчим зростанням. Своїми талантами вони духовно збагачують нашу Україну.
    Детальнiше...

 Презентацiя, бiобiблiографiчного покажчика "Успiшнi та вiдомi"
    21 травня в Червоноградськiй центральнiй бiблiотецi вiдбулась презентацiя бiобiблiографiчного покажчика "Успiшнi та вiдомi". Автор-укладач Оксана Степанiвна Подольчак була благородною людиною,великим патрiотом України, активно сприяла розвитку краєзнавства в мiстi. Бiльше року працювала Оксана Степанiвна над збором та систематизацiєю матерiалу до видання, який створювала з метою довести до широкого загалу iнформацiю про наших землякiв, котрi досягли значних успiхiв у рiзних галузях суспiльного життя й вiдомi далеко за межами рiдного краю. Упорядковувала, шукала нових героїв, майже завершила, але хвороба обiрвала її життєву дорогу. Задум втiлили в життя друзi та колеги, довершивши i презентувавши унiкальне видання "Успiшнi та вiдомi".
    Детальнiше...

 День Європи у бiблiотецi "Єднiсть у рiзноманiттi"
    Враховуючи стратегiчний курс на європейську iнтеграцiю, уже вкотре в Українi вiдзначається День Європи. День Європи - це символ започаткування нової успiшної моделi мирної спiвпрацi мiж державами, що _рунтується на спiльних цiнностях та iнтересах.
    До бiблiотечного заходу в бiблiотецi - фiлiї №3 активно готувалися як читачi, так i бiблiотекарi - вивчали iсторiю та культуру країн Європи, їх символiку, переглядали вiдеофiльми "Подорож Країнами Євросоюзу", "Як влаштований Європейський союз?", якi знайомлять користувачiв з символiкою та основними принципами державного будiвництва країн Європейського Союзу. А виставка тематичної лiтератури "Європи спiльний дiм" ще раз довела юним читачам, що Україна на вiрному шляху, крокуючи в нове майбутнє. Молодь взяла участь у захопливiй iнтелектуальнiй грi "ЄВРОВIКТОРИНА", яка допомогла дiзнатися про ЄС ще бiльше - вiдповiдали на питання, розв'язували головоломки та кросворди та дiзнавалися про Європу факти, якi вражають.
    Детальнiше...

 "Вишиванка! Символ української нескореностi, свободи i єдностi!
    Третього четверга травня українцi у всьому свiтi вже традицiйно святкують Всесвiтнiй день вишиванки. Iнiцiаторами такого свята стали студенти Чернiвецького нацiонального унiверситету iменi Юрiя Федьковича ще у 2006 роцi.
    Чим є для українця "вишиванка"? I що у нiй за таємнича суть? Одягнути вишиванку - це значить пiдтвердити приналежнiсть до української нацiї, засвiдчити, що ми єдинi i незборимi. Традицiйно у цей день у бiблiотеках Червоноградської МЦБС пройшло ряд заходiв,що заслуговують на увагу:
    Детальнiше...

 Поетична зустрiч у бiблiотецi
    В понедiлок, 15 травня 2017 року, в читальному залi бiблiотеки - фiлiї №4 для юнацтва (вул. Миру,5) вiдбулася зустрiч iз львiвською письменницею, журналiстом Людмилою Пуляєвою - Чижович. ". А ще вона - член Нацiональної спiлки письменникiв України, член правлiння Української асоцiацiї письменникiв Захiдного регiону. На зустрiч завiтали студенти Червоноградського гiрничо - економiчного коледжу разом iз викладачем української мови та лiтератури Оленою Берекитою . Легко та невимушено п.Людмила представила п'ять поетичних збiрок - "Несвоєчаснiсть", "Друзi мої, занькiвчани:" - книга - систематизована збiрка iнтерв'ю акторiв театру iм. Марiї Заньковецької", "Тест на вiрнiсть", "Ми ще зустрiнемось у часi:", "На днi мого ковша".
    Детальнiше...

 "Слова любовi для тебе, МАМО!"
    Такими щирими словами у бiблiотецi - фiлiї №3 вiтали своїх матерiв їх дiти. Молодi мами мали нагоду не лише познайомитися з книгами про виховання дiтей у сiм'ї, а й послухати вiршi, присвяченi найрiднiшiй людинi, у виконаннi своїх дiтей.
    Детальнiше...

 "Подарунок для матусi"
    До Дня Матерi у бiблiотецi-фiлiї №8 проведено майстер-клас "Подарунок для матусi" Дiти разом з бiблiотекарями робили листiвки,вкладаючи у них свою любов i душу:А ще читайлики писали на найщирiшi привiтання для своїх дорогих,улюблених матусь i бабусь.
    Бiблiотекарi,також, розповiли дiтям про походження цього свята,а дiти,натомiсть,прочитали вiршики про маму i бабусю,а також спiвали гарну пiсеньку про маму...
    Детальнiше...

 Вiйна не робить виняткiв
    Україна вiдзначила День пам'ятi та примирення. Ми пам'ятаємо. Нiколи знову.
    Український iнститут нацiональної пам'ятi у рамках пам'ятних заходiв акцентував увагу на людських долях у роки II свiтової вiйни. Цього року у фокусi - жiнка.
    Бiблiотека - фiлiя №3 запрошує переглянути книги про подiї II свiтової вiйни.
    Ми ще можемо дiзнатися про жiнку у вiйськовiй формi на передовiй, про санiтарку, що виносила поранених пiд зливою куль. А от про жiнку, яка жила пiд нацистською окупацiєю i не чинила збройного опору, не була пiдпiльницею, а просто чекала своїх синiв або рятувала чужих дiтей, вижила або загинула пiд час Голокосту, та про багатьох iнших, навiть не згадувалося. Дозволялося лише про героїзм i жертовнiсть.
    Детальнiше...

 День матерi: свято наближається!
    Мамо, матусю, матiнко, ненечко! Уклiн тобi, рiдненька! I хоча це свято зародилось в далекiй Америцi, шана до матерi була в нашому народi з прадавнiх часiв. Та чи знайдеться доволi слiв, щоб оповiсти про мамину мудрiсть, сердечнiсть, самовiдданiсть, терплячiсть, нiжнiсть?..
    До цього чудового свята мiська бiблiотека для дiтей пiдготувала ряд заходiв. Це i книжкова викладка "Вклонiмось вдячно мамам, дiти, низесенько аж до землi!"; це i майстер - клас з нашими добрими приятелями ГО "НIКА" (проект "БiблiоНIКА")по виготовленню оригiнальних "листiвок" зi старих дискiв та кольорового паперу для привiтання своїх матусь; а також екскурсiя до бiблiотеки 2 - В кл. СЗШ №8 (вчитель Кузєва Галина Iгорiвна). З малятами провели художнє читання захоплюючого оповiдання Наталени Королеви "Наймогутнiше слово".
    Детальнiше...

 Пiзнай свiт, читаючи книги...
    А до нас в п`ятницю (бiблiотека Народного дому) знову завiтали вихованцi старшої групи дитячого садка №13 "Бiлочка"(вих. Чемерис Галина, пом. вих. Арен дач Галина). Бiблiотекар Сава Катерина провела екскурсiю по книгозбiрнi i розповiла скiльки знань та цiкавинок зберiгається на поличках, скiльки нових вражень можуть подарувати дiтям прочитання цих книг.
    Та окрiм розповiдей, бiблiотекар пiдготувала для малечi цiкавi iгри - "З якої я казки?", "Слово грай". Не дивлячись на те, що дiтки лише вiдвiдують садочок, вони досить впевнено вiдповiдали на всi запитання. Весела гра, захоплива екскурсiя не залишила нiкого байдужим. Бiблiотекарi були задоволенi активнiстю дiтлахiв, якi залюбки вiдповiдали на запитання, переглядали журнали i книжки. Ми впевненi, що похiд у бiблiотеку виявився вдалим, i нашi юнi вiдвiдувачi стануть постiйними читачами бiблiотеки.
    Детальнiше...

 "Я призначаю вам побачення..."
    До 60-рiччя м. Соснiвки в бiблiотецi-фiлiї №5 Червоноградської ЦБС на 2017 рiк заплановано цикл лiтературних зустрiчей "Я призначаю вам побачення...".
    Першою у цьому роцi на побачення з читачами бiблiотеки приїхала львiвська журналiстка, поетеса, волонтер, член НСПУ та Асоцiацiї українських письменникiв Людмила Пуляєва-Чижович. Ця надзвичайно талановита, щира у своїй любовi до Слова поетеса пiд час зустрiчi зачарувала усiх присутнiх своєю поезiєю.
    Детальнiше...

 "Книгоманiя-2017"Суперчитач областi"
    27 квiтня вiдбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання "Книгоманiя-2017"Суперчитач областi". У Львiвськiй обласнiй бiблiотецi для дiтей та Львiвськiй обласнiй бiблiотецi для юнацтва, учнi 6-х та 7-х класiв виборювали право називатися суперчитачами.Червоноград представляли учениця 7-А класу школи № 3 читачка бiблiотеки-фiлiї №9 Пелешко Ярина, та Горяча Софiя, яка навчається у 6-б класi школи №4 i є активною читачкою бiблiотеки-фiлiї №8. Дiвчата презентували себе та прочитанi книги. Оскiльки цей конкурс, насамперед, свято книголюбiв, то цього дня усе було для них: подарунки, доброзичливе i справедливе жюрi i виступ гурту "Bandit" на чолi з Давидом Меладзе. I хоча нашi читачки не здобули перемогу, але отримали масу вражень та позитивних емоцiй. А Софiя Горяча- ще й спецiальний приз вiд членiв жюрi за найкраще порекомендовану книгу Також, усi учасники конкурсу отримали в подарунок можливiсть вiдвiдати один день фестивалю"Книгоманiя" який вiдбудеться у Львовi 1-4 червня пiд час дитячого форуму видавцiв.
    Детальнiше...

 Книжкова виставка - реквiєм "Чорнобиль не має минулого"
    26 квiтня весь свiт схиляє голову в пам'ять жертвам Чорнобильської катастрофи. Аварiя на Чорнобильськiй АЕС, полум'я її бурхливої пожежi висвiтило кожного, хто там працював i хто там жив, хто був поруч з бiдою у ту трагiчну хвилину i хто нинi несе у серцi бiль за страшну трагедiю людства.
    Книги, що представленi на книжковiй виставцi - реквiєм "Чорнобиль не має минулого", яка органiзована в Червоноградськiй центральнiй мiськiй бiблiотецi розказують про тих, хто першим вступив у двобiй з полум'ям та радiацiйним монстром i цiною свого життя та здоров'я врятував свiт, про те, що i через 31 рiк - Чорнобиль - це невигойна рана, вiчний бiль нашої землi.
    Детальнiше...

 Великоднi читання
    Святкування Великодня - найбiльша i радiсна подiя для всiх християн. Вiн знаменує собою любов до життя, перемогу над смертю i надiю на вiчне iснування.
    Напередоднi Воскресiння Христового вже стало доброю традицiєю в бiблiотеках централiзованої бiблiотечної системи проводити Великоднi читання за участю вiдомих людей мiста.
    Цьогорiч нашими гостями були:
    - Дмитро Балко, перший заступник мiського голови (Центральна бiблiотека)
    - Андрiй Дiкальчук , депутат мiської ради та головний редактор телеканалу "Бужнет" (Мiська бiблiотека для дiтей)
    Детальнiше...

 "Зроби свiй вибiр: здоров'я чи примарна насолода"
    Здоров'я треба берегти змолоду. Сьогоднi особливо гостро стоїть проблема виховання здорової молодi. Здоров'я - найбiльша людська цiннiсть, яку, на жаль, багато людей починають цiнувати та берегти, вже втративши значну частину цього скарбу, вiдпущеного нам природою.7
    12 квiтня у бiблiотецi- фiлiї №9 вiдбувся урок тверезостi на тему "Етиловий спирт" з проекту "Молодь за здоровий спосiб життя". На зустрiч з учнями 9 класу ЧЗШ№2 ( вч. Зоряна Ткаченко, бiблiотекар Iрина Бобела) завiтали голова громадської органiзацiї "Рух Тверезих Галичан" м.Львова Роман Гарасим i координатор Червоноградського осередку учениця 9 класу Мар`яна Дубська. Гiсть звернув увагу на те, що молоде поколiння долучається до алкоголю небаченими темпами.
    Детальнiше...

 "Тарас Городецький: зорi повертаються на небеса"
    9 квiтня, у свiтлий день Вербної недiлi в бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбувся перегляд фiльму "Тарас Городецький: зорi повертаються на небеса".
    Тарас Городецький - унiкальний писанкар, усе життя якого пройшло у нашому мiстi. Майже 15 рокiв творив Майстер свої диво-писанки, котрi розiйшлися по всьому свiтi. Впевненi - червоноградцi мають пишатися такими свiточами, бо вони прославляють i примножують славу нашого мiста в Українi i за кордоном.
    Детальнiше...

 У мить святого Воскресiння
    Найсвiтлiше та найголовнiше свято всiх християн - СВIТЛЕ ХРИСТОСОВЕ ВОСКРЕСIННЯ, або ПАСХА.
    Свято Воскресiння зберегло своє значення як диво оновлення людини й природи, як традицiя, що несе у свiт радiсть та мир.
    На передоднi свята Великодня 7 квiтня о 16.00год. в примiщеннi школи катихизму при УГК церквi бiблiотека-фiлiя №7 та Благодiйний фонд Карiтас УГКЦ м.Соснiвки "Осередок милосердя" провели Великоднiй захiд мистецько-духовне причастя "У мить святого Воскресiння" для дiтей з особливими потребами та сирiт.
    Детальнiше...

 "I щира молитва..."
    Святкування Великодня - найбiльше i радiсна подiя для всiх людей, як католикiв, так i православних. Вiн знаменує собою любов до життя, перемогу над смертю i надiю на вiчне iснування.
    7квiтня у бiблiотецi - фiлiї №3 (вул. М. Грушевського,2) з учнями 9 класу ЧЗШ №2 (викладач Л. Кавецька) та читачами бiблiотеки пройшов вечiр духовного спiлкування "I щира молитва:"
    Лейтмотивом зустрiчi була розповiдь отця Михайла Левицького про Хресну дорогу, молитовнi роздуми про Страстi Христовi та досвiд Великого посту як дороги каяття, подiї сьогодення переосмислювалися у ключi заповiдей милосердя до ближнього. Доповненням до спiлкування став перегляд вiдеофiльму "Хресна дорога".
    Детальнiше...

 Курчатка вiд "НIКИ"
    Цього разу у нас на "БiблiоНIЦI" (Мiська бiблiотека для дiтей) панував передвеликоднiй настрiй. Адже вихованцi ГО "НIКА" своїми не зовсiм слухняними пальцями лiпили курчаток... А що з цього вийшло - подивiться самi!..
    Детальнiше...

 Урок - застереження "Безжальний ворог юностi - наркотик"
    "Безжальний ворог юностi - наркотик", саме пiд такою назвою 5 квiтня пройшов урок - застереження в центральнiй мiськiй бiблiотецi. Тема актуальна i наболiла серед молодi - наркоманiя, про що i мали дiзнатися старшокласники (учнi 9 - В кл.,ЗСШ№ 12) з якими спiлкувалася завiдуюча "Клiнiки, дружньої до молодi" Надiя Володимирiвна Гуменюк.
    Старшокласники дiзнались про шкiдливу дiю наркотичних речовин на органiзм людини, чому пiдлiтки бажають на собi випробувати дiю наркотикiв, як вберегти себе вiд них, про шляхи наркозалежностi та профiлактику захворювання наркоманiї, як дiють наркотики на майбутнє потомство тощо. Лiкар зумiла цiкаво, на прикладах взятих з життя, розповiсти про тi чи iншi ситуацiї. Учнi мали можливiсть переглянути iнформацiйну мультимедiйну презентацiю i фiльм - застереження про наркотики.
    Детальнiше...

 Майстер - клас з написання писанок вiд майстринi Оксани Смеречинської - Мартинович
    Традицiя писання писанок сягає в глибоку давнину та надiлялась сакральним значенням. За звичаєм розпочинали писати писанки з другої половини Великоднього посту, а найбiльше - у четвер i п'ятницю перед Пасхою. У символах та кольорi на писанцi зашифрованi елементи свiту i природи, традицiї минулого, магiя нацiонального свiтобачення. Майстернiсть писання писанок в українських родинах передавалась вiд поколiння до поколiння, тому недаремно їх вважаються символом нашого народу.
    Детальнiше...

 Лiтературнi акорди з Олександром Свєтогоровим
    Теплого, весняного, сонячного дня, 2 квiтня, в Червоноградськiй центральнiй бiблiотецi вiдбулась творча зустрiч з нашим земляком письменником - бардом Олександром Свєтогоровим.
    Олександр презентував читачам та гостям бiблiотеки двi свої книги - "Найромантичнiше кохання" та "Хлопцi, дiвчата: гарнi стосунки". Велася щира, дружня розмова, гiсть згадував своє дитинство, юнiсть, роки працi в Червоноградськiй СШ №8 та при львiвськiй ГО "Молодь на роздорiжжi". Мабуть, набутий досвiд, як педагога, органiзатора, психолога i спонукав до написання цих книг. Як казала менеджер книгарнi "Книжковий Дворик" Анастасiя Левкова, що на українському книжковому ринку немає подiбної лiтератури для пiдлiткового i юнацького вiку на теми кохання, шлюбу та статевих стосункiв.
    Детальнiше...

 Свiтло любовi
    Про християнськi цiнностi в життi йшла мова у мiськiй бiблiотецi для дiтей напередоднi Великоднiх свят. Адже на зустрiчi були присутнi не лише члени християнсько - волонтерського об'єднання "Оберiг", головою якого є Оксана Карнага - Легуцька, але й iншi не байдужi червоноградцi, якi долучаються до добродiйних внескiв для бiйцiв на передових позицiях АТО, а також регулярно вiдвiдують вiйськовий госпiталь, будинки пристарiлих, дiтей у психоневрологiчному диспансерi. Серед них завiдувачки шкiльних бiблiотек: Червоноградської гiмназiї - п. Iрина Кус та ЗСШ №12 - п. Людмила Зубрицька
    Детальнiше...

 О, писанко! Ти символ України! Любовi й миру оберiг
    Щоб пiзнати основи писанкарства - давнього українського мистецтва та навчитися самостiйно виготовляти писанки продовжив свою роботу клуб творчостi та дозвiлля "Чиста криниця". 2 квiтня бiблiотекарi фiлiї№7 та майстер Демедюк Назар завiтали в гостi до дiтей з багатодiтних родин, якими опiкується громадська органiзацiя багатодiтних сiмей "Майбутнє України".
    Майстер-клас "О, писанко! Ти символ України! Любовi й миру оберiг" розпочався з короткої повчальної лекцiї - розповiдi про iсторiю писанкарства вiд майстра Назара. Писанка - це пташине яйце, розписане певними знаками та символами за допомогою гарячого воску з використанням фарбникiв для надання йому рiзнокольорового забарвлення. Що ще за часiв писемностi нанесенi на шкарлупу яйця чарiвнi знаки несли в собi певну систему побажань добра, щастя, захисту вiд природних стихiй, розумiння Всесвiту i свого мiсця в ньому. Писанка з давнiх-давен була оберегом українцiв. Тiльки українському народу вдалося зберегти знакову символiку писанки.
    Детальнiше...

 Мiжнародний день дитячої книги
    2 квiтня, починаючи з 1967-го року, в день народження Ганса Крiстiана Андерсена вiдзначається Мiжнародний день дитячої книги.
    З цiєї нагоди у бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбулися лiтературнi читання "Читай сучасне українською" та флешмоб "Вiзьми у руки книгу", присвяченi цьому святу.
    Для користувачiв, якi в цей день завiтали до бiблiотеки уривки з книжок М. Ткачiвської "Обережно, дiти!" та Дж. Стронга "Розшукується ракета на чотирьох лапах!" прочитала завiдувач вiддiлу культурно-просвiтницької роботи Народного дому Лариса Степанець. Головна iдея акцiї - "Ти можеш не читати - ми читаємо тобi!"
    Детальнiше...

 "Книгоманiя - 2017"
    На базi Червоноградської мiської бiблiотеки для дiтей вiдбувся третiй етап конкурсу "Книгоманiя - 2017", який проходить пiд патронатом ГО "Форум видавцiв". До участi у ньому вийшло п'ятеро найкращих юних читачiв Червонограда - шестикласниця Софiя Горяча (ЗСШ № 4) та семикласницi Дарина Пупко (ЗСШ №9), Юлiя Чашнiкова ЗСШ №12), Ярина Пелешко (ЧНВК-колегiум №3), Вiкторiя Чех (ЗСШ№4). Вони успiшно подолали попереднi вiдбiрковi етапи, якi проходили у дитячих бiблiотеках-фiлiях мiста. Тепер журi у складi бiблiотечних працiвникiв Надiї Пилипчук, Параскевiї Горбачук та журналiста Тараса Лехмана доводилося обирати з них двох найкращих - тих, хто представлятиме Червоноград в наступному етапi конкурсу у Львiвськiй обласнiй дитячiй бiблiотецi.
    Детальнiше...

 Голоснi читання "I мене в сiм'ї великiй, в сiм'ї вольнiй новiй..."
    Кожного року українцi у березнi вшановують генiального поета, художника - Тараса Григоровича Шевченка. Цього року минає 203 рiчниця вiд дня народження великого сина України. Цiй датi приуроченi голоснi читання "I мене в сiм'ї великiй, в сiм'ї вольнiй новiй:" , якi провели для користувачiв молодшого вiку, працiвники бiблiотеки - фiлiї №4 для юнацтва. Юнi слухачi уважно прослухали вiршi поета написанi для дiтей, вiдповiдали на запитання вiкторини. А також iз цiкавiстю розглянули Дитячий Кобзар та iншi цiкавi книги.
    Детальнiше...

 День дитячого читання твору Євгена Гуцала "Сiм"я дикої качки"
    У бiблiотецi-фiлiї №8 пройшов День дитячого читання. На запрошення бiблiотекарiв, читання книги Євгена Гуцала "Сiм"я дикої качки"провела органiзатор лiтературних зустрiчей, керiвник ГI"Лiт/UA" Iрена Янiцька. Читайлики вiдповiдали на запитання по цiй темi,а також витинали з кольорового паперу качину сiм"ю.
    Детальнiше...

 Крокує книжка до малят
    Книги - це гарне насiння успiху. Весною всяке насiння потрiбно неодмiнно посiяти, щоб потiм зiбрати урожай успiшних i гарних знань.Тому у Тиждень дитячого читання бiблiотекарi фiлiї№7 здiйснили бiблiотечний десант "Крокує книжка до малят".
    Сьогоднi товаришувати з книгою вчилися гамiрнi непосиди, малятка дитячого навчального закладу №6 "Ромашка ".
    Бiблiотекар АстаповаЮ.В. залюбки знайомила дiток з таємницями книжкового свiту. А тема для спiлкування була - "Чи легко бути добрим?". Провелавiкторинку-цiкавинку, читала вiршi Марiйки Пiдгiрянки та чудовi повчальнi оповiдання В.Сухомлинського. Також розповiла про бiблiотеку та запросила дiтей у дивовижний дiм, де живуть книжки.
    Детальнiше...

 Поезiєю славимо рiдне мiсто
    З нагоди Всесвiтнього дня поезiї в бiблiотецi- фiлiї №3 (вул.М. Грушевського,2) вiдбувся бiблiотечний етюд "Поезiєю славимо рiдне мiсто", приурочений 325-рiччю Червонограда - Кристинополя.
    Юнi користувачi бiблiотеки читали вiршi мiсцевих авторiв,присвяченi Прибузькiй землi, рiдному мiсту, шахтарям.
    Також у бiблiотецi функцiонують книжковi виставки "ПОЕЗIЯ - то серця мова" та "Поезiєю славимо мiсто", на яких шанувальники поетичного слова знайдуть збiрки вiдомих українських поетiв, познайомляться з творчим доробком авторiв нашог мiста, а також побачать твори українських поетiв у перекладах мовами свiту.
    Детальнiше...

 "Вдивляючись в рядки пророчi"
    До 203-ї рiчницi вiд дня народження Тараса Шевченка у бiблiотец-фiлiї №8 вiдбулось поетичне читання "Вдивляючись в рядки пророчi". Свої улюбленi вiршi декламували учнi 6-А класу СЗШ №4, бiблiотекарi а також нашi гостi:завiдувач вiддiлом культури Тетяна Петрiвна Забава, та депутат мiської ради Вiталiй Риндик, який подарував нашiй бiблiотецi для читачiв чудовi книги Тараса Шевченка. Також, присутнi ознайомились з книжковою виставкою "Шляхами великої долi", та взяли участь у вiкторинi " Сторiнками Кобзаря".
    Детальнiше...

 "В СВОЇЙ ХАТI СВОЯ ПРАВДА,I СИЛА,I ВОЛЯ!"
    Як добре, що у нас є Тарас Шевченко! Як добре, що в нас є Україна - незалежна держава. Україна i Шевченко стали тотожними поняттями. Ким став вiн для кожного iз нас: Кобзарем, Пророком, поетом : чи українцем, який щиро любив свiй край i всiєю своєю творчiстю закликав: Свою Україну любiть...
    У 203-ю рiчницю вiд дня народження Тараса Шевченка до бiблiотеки - фiлiї №3 (вул. Грушевського, 2) з лiтературно - мистецьким святом "В СВОЇЙ ХАТI СВОЯ ПРАВДА,I СИЛА,I ВОЛЯ!" завiтали учнi Червоноградського гiрничо-економiчного коледжу (викладачi Iрина Остапик, Михайло Репецький). А з творчим надбанням та виданнями про життя поета, спогадами можна дiзнатись з книжкової виставки "Вiчний як народ".
    Детальнiше...

 А слава - заповiдь моя...
    Щедра українська земля i Бог подарували нам талановитого поета i письменника, митця, генiя i пророка української нацiї Т. Г. Шевченка. Вiн хоч i походив з простої селянської родини, але був високоосвiченою людиною i знав немало iноземних мов: польську, росiйську, французьку, читав книжки цими мовами i спiлкувався, але нiколи не забував своєї рiдної української мови.
    Вшановуючи 203-ю рiчницю вiд дня народження Великого Тараса, у мiськiй бiблiотецi для дiтей на Шевченкiвськi читання зiбралося чимало дiтей - це учнi 3 - Б кл. СШ №8 (вч. Ольга Михайлiвна Костюк) та учнi 4 - В кл. СШ №12 (вч. Лариса Василiвна Богуцька).
    Детальнiше...

На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.1 >>Вниз >>На кiнець

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради