Проект Статуту територiальної громади мiста Червоноград Громадська рада при виконкомi Червоноградської мiської ради Платформа реалiзацiї iдей для покращення твого мiста
На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.1 >>Вниз >>На кiнець
Червоноградська мiська централiзована бiблiотечна система
Поштова адреса : м. Червоноград , вул. С. Бандери,11
Ел. адреса: library_chervonograd@ukr.net
Тел. (03249) 2-43-57, 2- 26-96
Директор - Покотило Надiя Павлiвна
Заст. директора по роботi з дiтьми - Дуда Надiя Степанiвна
Заст. директора з господарських питань - Сойко Галина Григорiвна
Провiдний методист Пилипчук Надiя Iванiвна

Бiблiотеки Червонограда
1.Червоноградська мiська центральна бiблiотека, вул. С. Бандери,11;тел.2-42-18 (вiддiл обслуговування).
2.Бiблiотека-фiлiя №1, вул. Св. Володимира,4; тел. 3-99-83.
3. Бiблiотека-фiлiя №3, вул.Грушевського, тел.2-61-28.
4. Бiблiотека-фiлiя №4, вул.Миру, тел. 2-41-59.
5. Бiблiотека-фiлiя №5, м.Соснiвка, вул.Галицька,7а; тел. 3-42-39.
6. Бiблiотека-фiлiя №6,сел.Гiрник, вул.Грушевського,17а; тел.3-51-38.
7. Бiблiотека-фiлiя № 7, м.Соснiвка, вул.Галицька,3а; тел.3-43-31.
8. Бiблiотека-фiлiя № 8, вул.Соборна,2; тел.3-99-34.
9. Бiблiотека-фiлiя №9, вул.Шевченка,15; тел.2-11-77.
10 .Мiська бiблiотека для дiтей,Шептицького,1; тел.2-10-90.
 РЕСПЕКТ- ЗУСТРIЧ!!!
    "Душа моя лiтає по дощi! Я не стою- лечу ! Куди i звiдки?!..." - цi слова належать унiкальнiй людинi, талановитому письменнику з Житомира Петру Кухарчуку, лiтературна зустрiч з яким вiдбулась в бiблiотецi-фiлiї №5 ЧЦБС , в рамках фестивалю "Лютнева рапсодiя", 14 лютого . Присутнi, а це учнi 9-10 класiв ЧНВК №13, а також працiвники бiблiотеки та Соснiвського Народного Дому були зачарованi творчiстю автора. Вона проходить через серце, спонукає до роздумiв про сенс життя, чистоту людської душi, допомагає краще зрозумiти вiчнi цiнностi: надiю, любов, радiсть: I недаремно псевдо Петра Кухарчука - ЛАДО ОРIЙ, що символiзує свiтло, красу, мир, кохання: Особливо захоплює рiдкiсний лiтературний жанр письменника- поезiя в прозi.
    Детальнiше...

 Валентинка для друзiв i батькiв
    В бiблiотецi-фiлiї №9 11 лютого панувала незвичайна атмосфера - користувачi навчалися мистецтву виготовлення святкової листiвки. Волонтер бiблiотеки - художниця Гайдуш Ольга розповiла присутнiм про День Святого Валентина. А потiм всi поринули в творчий процес. Кольоровий картон, нитки, голка, умiлi руки малих користувачiв, трохи наполегливостi - i ексклюзивна листiвка готова. Вироби своїми руками - це завжди креативно i цiкаво, адже це розвиває почуття прекрасного i дозволяє зробити емоцiйну розрядку.
    Детальнiше...

 Рандеву з книгою: "Книжкове перехрестя"
    У свiтi написано багато цiкавих книг. Проте кожна книга неповторна i унiкальна, бо по-своєму вiдкриває незрiвнянний, дивовижний свiт.
    Нещодавно гостями головної книгозбiрнi мiста були студенти гiрничих спецiальностей Червоноградського гiрничо-економiчного коледжу (куратор групи 1-ЕРО-15 Бабiй Юрiй Валерiйович),котрi мали можливiсть не лише познайомились з сучасними напрямами роботи бiблiотеки, а й дiзналися чим сьогоднi живе вона .Пiд час бiблiотечного рандеву була представлена лiтература на будь-який смак. Для тих хто полюбляє жанр фентезi ознайомились з творами Макса Кiдрука, яскравого представника молодої хвилi сучасного українського письменства, мандрiвника та автора рiзножанрових книг. Макса уже нарекли вiтчизняним Стiвеном Кiнгом. Студенти мали змогу побачити буктрейлер на новий роман автора "Не озирайся i мовчи".
    Детальнiше...

 Вечiр поетичного настрою "Ще не осiнь..."
    Недiльний, зимовий день четвертого лютого був наповнений поезiєю, пiснями, усмiшками добрих людей, друзiв, рiдних Iвана Гентоша, який завiтав до Червоноградської центральної бiблiотеки на вечiр поетичного настрою "Ще не осiнь:". Творчiсть поета багатогранна. Це i пародiї, i лiрика, i патрiотика, i полiтична сатира.
    Захiд розпочався патрiотичною поезiєю. Звучали щирi, проникливi, вiршi справжнього українця. Не залишили байдужими нiкого в залi i лiричнi, фiлософськi вiршi, якi брали за живе...
    Детальнiше...

 Усмiхається здалека до дiтей бiблiотека
    Бiблiотека для дiтей - базовий, комфортний, вiльний простiр для неформального розвитку особистостi, читання, освiти, розвиваючої гри, творчостi,спiлкування i дозвiлля, навiгатор у цифровому свiтi.
    Нещодавно мiська бiблiотека для дiтей приймала гостей з села Поздимир Радехiвського району. Школярi початкових класiв разом зi своїми наставниками приїхали познайомитись з бiблiотекою. Матерiально-технiчна база i книжковий фонд сiльських книгозбiрень потерпає вiд недофiнансування тож для дiтей була органiзована пiзнавальна екскурсiя вiддiлами найбiльшої дитячої книгозбiрнi мiста та проведена надзвичайно цiкава вiкторина "Казки i цукерки", а також вiдеоперегляд мультфiльмiв "Вгадай казку".
    Детальнiше...

 22 сiчня наша держава вiдзначає День Соборностi та Свободи України
    З метою виховання нацiональної свiдомостi учнiв та людської гiдностi, поглиблення знань про iсторичний факт Злуки українського народу, його значення, пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу у бiблiотецi - фiлiї №5 ЧЦБС був проведений iсторичний альманах " Сила великої Злуки".
    iблiотекар Дупляк А.Л. розповiла присутнiм про iсторичнi подiї, що передували об'єднанню УНР i ЗУНР в єдину державу, про сподiвання та вiру народу, що єдина соборна українська держава стане гарантом загальнонацiональних iнтересiв усiх українцiв.
    Детальнiше...

 В недiлю 28 сiчня 2018 року в бiблiотецi-фiлiї № 5 ЧЦБС вiдбулось лiтературне рандеву
    ":Живеш i пишеш, пишеш i живеш -
    I вже одне без другого не варте:"

    з вiдомим сучасним Майстром пера - членом НСПУ, лауреатом лiтературних премiй, поетом, майстром патрiотичного слова, лiриком та неперевершеним пародистом IВАНОМ ГЕНТОШЕМ!
    Поет презентував свої збiрки: "Понад усе", "Страстi земнi", "Палiтра долi".
    Лiрика Iвана Гентоша - патрiотична, фiлософська, гумористична - то неймовiрна глибина мудростi, фiлософiї, здорового жарту...
    Детальнiше...

 Струни душi Вiктора Пашника
    Вiртуозного бандуриста та гiтариста, володаря потужного вокалу знаного в Українi та за її межами Вiктора Пашника, також вiдомого пiд творчим псевдонiмом Шкрум мали нагоду послухати 24 грудня читачi та гостi центральної книгозбiрнi Червонограда. Кобзар гастролює не лише Україною, а й Захiдною Європою, виконуючи авторськi та народнi твори українською, росiйською, бiлоруською та польською мовами. Впродовж двох годин Вiктор Пашник майстерно змiнював музичний супровiд: спiвав то пiд бандуру, то пiд гiтару, чим зачарував гостей книгозбiрнi. Самобутня та патрiотична творчiсть Вiктора Пашника, без сумнiву, зачепила струни душi кожного слухача, присутнього у залi.
    Детальнiше...

 "З чого варто починати справи"
    "З чого варто починати справи" дискутували 21 грудня у центральнiй книгозбiрнi мiста учнi 10 класу ЗСШ №12 (кл. керiвник Касьян Iрина) з Андрiєм Фендиком - головою СУМу, заступником керiвника вiддiлу рекрутингу та студентської кар'єри УКУ. Тож, що для цього необхiдно: визначитись з справою та поставити цiлi, окреслити для кого реалiзована iдея буде корисною, а для кого приноситиме задоволення, знайти партнерiв, однодумцiв та ресурси. Також Вiктор Жуковський, викладач кафедри богослов'я УКУ, розповiв старшокласникам про можливостi навчання в УКУ та перспективи, що перед своїми студентами вiдкриває унiверситет, адже це саме той перiод для школярiв, коли вони визначаються з майбутньою професiєю. Доповненням до семiнару дискусiї була розмова та перегляд вiдео про книги мотивацiйного характеру iз фондiв книгозбiрнi.
    Детальнiше...

 "Новорiчна фантазiя 3D"
    Працiвники бiблiотеки - фiлiї №9 протягом року працювали над тим, щоб книгозбiрня стала комфортною територiєю не тiльки для читання, але i для розвитку творчих здiбностей користувачiв, приємного спiлкування, iгор. Як подарунок до новорiчних свят користувачi отримали 3D ручку яка, сподiваємося, стане не просто захоплюючим дозвiллям, а й iнструментом для розвитку. Сучасний гаджет сподобався дiтлахам, адже цей iнструмент здатний малювати що завгодно за лiченi хвилини в повiтрi, створювати об'ємнi фiгури.
    Детальнiше...

 Квест "Розкажу Миколаю про що я читаю"
    Святий Миколай завiтав у бiблiотеку-фiлiю№8, де розпочався квест "Розкажу Миколаю про що я читаю". Квест тривав два днi. Дiти виконували рiзноманiтнi завдання. Найперше вони витягували iз корзинки снiжинку iз завданням, знаходили у певнiй книзi вiршик про зиму або про Миколая i вголос читали його. Потiм знаходили улюблену книгу на книжковiй полицi i коротенько розповiдали про неї. У наступному завданнi потрiбно було скласти пазли i прочитати зашифроване речення про Св. Миколая. Але найцiкавiшим було останнє завдання: це знаходження слiв ,якi були написанi на вирiзаних з кольорового паперу мандаринках i цукерочках , i прочитати i вiдгадати загадку. За правильно виконанi завдання малi читайлики отримували солоденьку цукерочку. Усiм було цiкаво i весело.
    Детальнiше...

 "ЗИМА ПРИЙШЛА - СВЯТА ПРИВЕЛА"
    В переддень свята Миколая в читальному залi бiблiотеки - фiлiї №3 проходила година народознавства "ЗИМА ПРИЙШЛА - СВЯТА ПРИВЕЛА". Звучали мелодiї колядок та щедрiвок, а на екранi змiнювались картинки святкування в Українi дня Святого Миколая, Святого Андрiя, Святвечора, Рiздва, Водохреща.
    Iсторiя та традицiї народних свят рiздвяно-новорiчного циклу, як привiтати своїх рiдних з днем Святого Миколая та провести Рiздво - на цi питання одержали змiстовну вiдповiдь користувачi бiблiотеки, а також взяли участь у вiкторинi "Всi свята грудневi в гостi до нас прийшли".
    Детальнiше...

 "Чи знаєш ти сучасних українських письменникiв?"
    У переддень свята святого Миколая у Червоноградськiй центральнiй мiськiй бiблiотецi вiдбулась презентацiя для студентiв ВПУ №11 (викладач лiтератури Марiя Саврас, класний керiвник групи 3-4 Мукосеєва Людмила) пiд назвою "Чи знаєш ти сучасних українських письменникiв?".
    Цiкава невимушена розмова про творчiсть та власнi враження вiд книг Юрiя Андруховича, Макса Кiдрука, Дари Корнiй, Кузьми Скрябiна, Свiтлани Талан була доповнена музичними та вiдео-композицiями на слова сучасних авторiв. Спецiально для гостей були створенi флаєри з афiшкою заходу та графiком роботи бiблiотеки.
    Детальнiше...

 "Праця, навчання, самовдосконалення - шлях до успiху"
    Необхiдною умовою самореалiзацiї є саморозвиток. Адже, щоб особистiсть успiшно реалiзувалась, їй потрiбно володiти системою морально-духовних цiнностей, якi є змiстовою основою цього духовно-практичного процесу.
    Особливо важливим це питання є для молодi. Тому сьогоднi в нашiй бiблiотецi вiдбувся урок саморозвитку "Праця, навчання, самовдосконалення - шлях до успiху." Його провiв Ярослав Лисак молодий, успiшний бiзнесмен. Наш гiсть подiлився досвiдом своїх досягнень,наголосив, що у жоднiй справi здобутки не даються просто так. Потрiбно працювати над собою i навчатися усе своє життя. А в цьому допоможуть такi простi речi як книги, самодисциплiна,спорт,комунiкабельнiсть та спiлкування з успiшними людьми. У ходi дiалогу учнi задавали запитання на якi отримали цiкавi i змiстовнi вiдповiдi та кориснi поради.
    Детальнiше...

 "Листи книголюбiв до Святого Миколая"
    Незабаром прийде гарне свято на яке очiкують усi,а найбiльше українськi дiточки- День Святого Миколая. Адже,щоб отримати подарунок вiд Святого дiти цiлий рiк намагаються бути дуже чемними,слухати батькiв,гарно вчитись,ходити до Святого Храму молитись. I тому в бiблiотецi-фiлiї проведено акцiю "Листи книголюбiв до Святого Миколая." Цього року малi читайлики писали у своїх посланнях про те,якi книги вони б хотiли,щоб Миколай принiс до бiблiотеки,або додому пiд подушку, а також писали з яким автором хотiли б зустрiтись i поспiлкуватись.
    Детальнiше...

 Як у хатi витинанки, то й добро стоїть на ганку
    Скоро Новийрiк та Рiздво. Хочеться прикрасити дiм, як церобили ще нашi бабусi. Створити святковий настрiй. Яке особливе вiдчуття охоплює, коли на вiкнах будинкiв, вiтринах магазинiв, з"являються снiжинки.
    Витинанка - один з найулюбленiших декоративних прикрас у народнiй оселi. Сучасна витинанка знайшла себе у новому призначеннi - декор у iнтер'єрi, листiвки у технiцi витинанки. I дорослi, i дiти з захопленням рiжуть папiр, чекаючи останньої митi - розгортання листа.
    Детальнiше...

 Гiсть бiблiотеки- Володимир Шовкошитний
    Вiдомий український поет, прозаїк, видавець, учасник всiх трьох українських революцiй, державотворець Володимир Шовкошитний12 грудня презентував книги видавництва "Український прiоритет", директором якого вiн є. Пан Володимир пiдкреслив, що книги цi є дiйсно важливими, прiоритетними для України та українцiв. З любов'ю, обiзнанiстю розповiв про них та їх авторiв, якi вiдкидаючи зло, вiдстоюють добро, гiднiсть людини, роблять творчiсть кожного письменника неповторною.
    Детальнiше...

 Презентацiя книги Юрiя Винничука "Галицька кухня"
    "Млинцi можна пекти в будь-який час доби:". Саме у цьому довелось переконатися користувачам, бiблiотекарям та гостям центральної бiблiотеки 13 грудня пiд час презентацiї книги Ю.Винничука "Галицька кухня". Адже розмову про книгу органiчно доповнив запрошений iз червоноградського кафе "Дрiм Парк" шеф-кухар Михайло Салдан. Гостями презентацiї стали майбутнi кухарi, студенти ЧПГБ.На кiлька годин читальна зала перетворилась на святково вбрану кав'ярню. Слухачi переглянули мультимедiйну презентацiю, з якої довiдались про львiвськi кав'ярнi, лiтературу присвячену Львову, творчiсть письменника Юрiя Винничука, його книгу "Галицька кухня", яку нещодавно придбала центральна бiблiотека. Супроводом слугували пiснi вiд "Скрябiна", Тараса Чубая, "Пiкардiйської Терцiї" ? безпосереднiх "героїв" "Галицької кухнi", чиї рецепти подаються у цьому унiкальному виданнi. Присутнi переглянули чудовi книги з кулiнарної тематики iз фондiв книгозбiрнi.
    Детальнiше...

 У Червоноградi стартувала "Школа права"
    Перший цикл занять має на метi ознайомити слухачiв з основами сiмейного законодавства. Власне тому пiд час першого заняття, що проходило у форматi тренiнгу, керiвник Центру запропонувала подiлитися спочатку знаннями, уже набутими, пiсля цього - визначити ключовi асоцiацiї, якими вони керуються при визначеннi понять "сiм'я", "шлюб" тощо...
    Дискутуючи над загальновiдомими iстинами, учасники дiйшли висновку, що власне цi iстини є стереотипними уявленнями про те, якою має бути сiм'я, якi обов'язки є у членiв родини, що таке взаємнi зобов'язання у шлюбi тощо.
    Детальнiше...

 Лiтературна вiтальня з Адель Станiславською та Вiталiєю Савченко
    10 грудня до центральної книгозбiрнi м. Червонограда читачi завiтали усiєю родиною: мами й дiти, бабусi та внуки, на зустрiч iз лiтераторками - сестрами iз Iвано-Франкiвська Адель Станiславською та Вiталiєю Савченко. Було тепло, затишно та щиро. Адель Станiславська (Леся Федорiв) презентувала свої поетичнi та прозовi твори, звучала чудова лiрична поезiя у виконаннi авторки, надзвичайно вражаючою є проза панi Лесi. Казки Вiкторiї Савченко - щирi, нiжнi i добрi, якi живуть серед нас, у дорослих викликали ностальгiю за дитинством, а дiтей спонукали до активної участi у грi "Слiпий художник", вiдгадуваннi загадок. Лiлечка Лаврiв спiвала пiснi, а Назар Петелька читав вiршi про Україну. Вже традицiйно зустрiч завершилась автограф - сесiєю вiд чарiвних авторок.
    Детальнiше...

 Всеукраїнський фестиваль анiмацiї "Равлик - фест"
    В недiлю - 10 грудня мiська бiблiотека для дiтей перетворилась на справжню Майстерню анiмацiї, адже до нас завiтали партнери з Першого Антикафе Бердянська "Час Є" (Всеукраїнський фестиваль анiмацiї "Равлик - фест") та нашi друзi з ГО "НIКА" з керiвником Хайсановою Наталiєю Петрiвною.
    Дiти малювали персонажi майбутнього мультфiльму, витинали їх i поступово монтували мультик. А перегляд створеного "шедевру" викликав у них шквал емоцiй.
    Гарним доповненням до цього дiйства стала книжкова викладка лiтератури "I оживає казка на екранi", де були представленi книжки, герої яких згодом були екранiзованi.
    Детальнiше...

 Завершився Всеукраїнський тиждень правових знань
    У рамках Всеукраїнського тижня правових знань у бiблiотецi-фiлiї№5 дiяла виставка-рекомендацiя "Правовий простiр молодi". На виставцi були широко представленi юридичнi довiдники, енциклопедiї та iншi видання правової тематики. Серед них Конституцiя України, Закон України про пенсiйне забезпечення, перiодичнi видання та iншi законодавчi акти України.
    З 4 по 10 грудня в бiблiотецi-фiлiї №3 експонувалась книжкова виставка "На паралельних дорогах прав та обов'язкiв", постiйно проводились тематичнi огляди "Знання законiв - знання прав".
    Детальнiше...

 Правовий орiєнтир "Є права у кожного iз нас"
    На календарi є чимало дат, присвячених утвердженню однiєї з найбiльших цiнностей людства - прав людини. 10 грудня мiжнародна спiльнота вiдзначає День прав людини. Та, незважаючи на таку значну увагу, ми щодня стикаємося з випадками порушення прав людини i прав дитини, зокрема.
    У цей день в бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбувся правовий орiєнтир "Є права у кожного iз нас". Пiд час зустрiчi дiти дiзналися про те, що Загальна декларацiя прав людини проголосила рiвнiсть всiх жителiв планети перед законом, що права та свободи людини є непорушними. Кожна дитина має невiд'ємне право на життя, освiту, iм'я i громадянство з моменту народження, захист своїх iнтересiв та власну думку. Дiти зрозумiли, що нiхто не має права розлучати їх з батьками, завдавати фiзичної, моральної i психологiчної шкоди, жорстоко поводитися з ними.
    Детальнiше...

 "Домашнi улюбленцi"
    В бiблiотецi-фiлiї №6 була проведена креативна година спiлкування "Домашнi улюбленцi". В позитивнiй невимушенiй атмосферi читачi бiблiотеки розповiли дiтям про братiв наших менших, своїх улюбленцiв.
    Збожна Вiкторiя розповiла про бiлоснiжну собаку Чарлi, породи болонка, про особливий догляд, рацiональне харчування, дотримання гiгiєни.
    Назарко Яна розказала про звички i характер собаки Кнопи, породи пекiнес. Також дiти дiзнались багато цiкавого про кошеня Пушка вiд Алiни Франчук.
    Детальнiше...

 Народний мудрець Григорiй Сковорода
    Коли твердо йдеш шляхом,
    яким почав йти,
    то на мою думку,
    ти щасливий...
    Г. Сковорода

    Видатному українському фiлософу i письменнику Григорiю Савичу Сковородi виповнилося 295 рокiв вiд дня народження.Вiн залишив по собi вiчну i добру пам'ять як навчитель життя; вiн i словом, i прикладом навчав людей любити передусiм Бога, вчитися, аби пiзнати iстину, приборкувати свої почуття, очищати душу вiд дурних бажань, задовольнятися найменшим i бачити своє щастя у виконаннi заповiдей любовi.
    Детальнiше...

 "Вiдкриваємо секрети молодостi i привабливостi"
    Вiдкрити для себе секрети молодостi i привабливостi шкiри обличчя мали нагоду 3 грудня читачки та гостi центральної книгозбiрнi мiста. Своїм досвiдом та хитрощами, як мати яскравий i бездоганний вигляд та як правильно обрати косметичнi засоби з чарiвними панi подiлились представники компанiї "Faberlic Україна" Лариса Головина та Марiя Гайда. А ще панi Марiя провела майстер - клас по базовому догляду за шкiрою обличчя. Завершилась зустрiч розiграшом подарункiв вiд компанiї "Faberlic Україна".
    Детальнiше...

 "ВИ ДУМАЄТЕ, ЩО МЕНI НЕ СТРАШНО..."
    Свiй творчий вечiр-бенефiс, який вiдбувся у Червоноградськiй мiськiй бiблiотецi для дiтей, поетеса, прозаїк Оксана Легуцька-Карнага приурочила Мiжнародному дню волонтера. I не дивно, бо сама багато займається волонтерськими справами, як i члени очолюваного нею лiтературно-мистецького об'єднання "Оберiг". Стати на цю стезю вирiшила ще в часи Майдану, Революцiї Гiдностi. А коли на сходi України розпочалася кровопролитна вiйна, вона ще активнiше стала займатися волонтерством. Не тiльки тому, що її сини Микола та Андрiй залишили мирну працю на шахтi "Вiдродження" i ледь не з перших днiв вiйни зi зброєю в руках пiшли захищати Україну. До речi, вони зi своїм побратимом Iваном Бiлецьким отримали короткотермiнову вiдпустку i якраз завiтали на творчий вечiр мами, дякували за допомогу, усiх присутнiх запевнили: "Донбас не вiддамо! Коли такий надiйний тил, то з ворогом легше воювати".
    Детальнiше...

 В Донбасi вiн творив Україну!
    В Донбасi вiн творив Україну! Це слова про унiкальну людину, поета , журналiста, справжньго патрiота, луганчанина Iвана Низового. Доля подарувала йому великий талант - любити людей i любити Україну. Пройшовши ще в дитинствi випробування сирiтством, голодомором, вiн назавжди полюбив рiдну землю i присвятив себе боротьбi за українську Україну. Вiн був не просто поетом - патрiотом, поетом-лiриком, а поетом- пророком. Ще на початку 90-х рокiв вiн передбачив подiї, якi вiдбуваються у нашi днi.
    Детальнiше...

 Макс Кiдрук у Соснiвцi
    29 листопада у бiблiотецi-фiлiї № 5 Червоноградської ЦБС, що у мiстi Соснiвка, вiдбулась цiкава лiтературна зустрiч. В рамках туру "100мiстНОIМ", до нас завiтав вiдомий український письменник, один з найперспективнiших авторiв сучасної лiтератури, мандрiвник, лектор, патрiот Макс Кiдрук.
    На зустрiчi були присутнi користувачi бiблiотеки, учнi шкiл, мешканцi Соснiвки.
    У цiкавому сучасному форматi, з допомогою бук трейлерiв, автор презентував свою творчiсть, зокрема романи "Не озирайся i мовчи", "Зазирни у мої сни", "Твердиня".
    Детальнiше...

 Ксенiя Заставська у Червоноградi
    Гостем лiтературної вiтальнi Червоноградської центральної бiблiотеки 25 листопада була Ксенiя Заставська - письменниця з Одеси. Панi Ксенiя є знаною авторкою не лише в Українi, її книги перекладаються литовською, польською, угорською i нiмецькою мовами. В Червоноградi вона презентувала свої три романи "Талiсман кохання", "STECK. Мережива життя" та "VETO на щастя". Це три близькi за духом книжки, якi розповiдають про трагiчнi сторiнки iсторiї XX столiття та про родиннi таємницi - зворушливi iсторiї кохання на тлi важливих, iсторичних подiй. Ксенiя Заставська розповiла про написання кожної з книг та що примусило її звернутися саме до цiєї теми. Гостi зустрiчi теж подiлилися спогадами про подiї з iсторiї українського народу, якi свого часу не оминули багатьох родин. Зворушливо прозвучав "Романс розлуки" у виконаннi Марiї Савчук (автор вiршiв Вiра Олеш, музика Iгоря Байора).
    Детальнiше...

 "Пам'ять не стерти роками"
    Голодомор 1932-1933 рокiв в Українi - не iсторична минувшина, а трагiчна сторiнка iсторiї, яка не має термiну давностi i забуття. Вона була i залишається незагоєною раною генетичної пам'ятi українського народу. Понад 7 мiльйонiв українцiв заморили штучним голодом для досягнення злочинної полiтичної мети - ослаблення та винищення волелюбного українського селянства - соцiальної основи нацiї.
    Вшановуючи пам'ять загиблих в роки Голодомору мiльйонiв українцiв центральна мiська бiблiотека органiзувала для молодi кiнопоказ документального фiльму "Голодомор: Голоси Свiдкiв". Фiльм канадiйки Арiядни Охримович був представлений в м. Чiкаго на фестивалi "Мир на планетi" i в категорiї документальних фiльмiв отримав перше мiсце. В Канадi був органiзований тур, за участю громадських органiзацiй, з метою висвiтлення теми голодомору серед молодi i не тiльки. У фiльмi немає жодного слова вимислу, адже вiн побудований на записаних свiдченнях тих, кому довелося це пережити.
    Детальнiше...

 "Ти теж маєш право"
    Щорiчно, 20 листопада свiтова спiльнота святкує Всесвiтнiй день дитини.
    Напередоднi у бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбулася година мiркування "Титежмаєш право". Бiблiотекарi ознайомили вiдвiдувачiв з iсторiєю виникнення та необхiднiстю вiдзначення цього дня, обговорювали з читачами їхнi права та обов'язки. Кожнiй дитинi було запропоновано заповнити анкету "Знай свої права, дитино". Присутнi такожмали можливiсть переглянути вiдео "Факти, над якимивартозамислитися..."А щобкращезасвоїтисвої права, кожнадитинаотрималапам'ятку "Дитячiпоради батькам".
    Детальнiше...

 Толерантнiсть - шлях до згоди
    Найбiльша небезпека, яка чатує на наше суспiльство сьогоднi, - в руйнуваннi особистостi. Нинi матерiальнi цiнностi домiнують над духовними, тому у молодих людей спотворенi уявлення про доброту, милосердя, великодушнiсть, справедливiсть.
    Останнiм часом слово "толерантнiсть" набуло значної популярностi i стало мiжнародним термiном i важливим поняттям у проблематицi миру. У виховному просторi тема "толерантнiсть" вiдiграє велике значення. У рамках вiдзначення Мiжнародного Дня толерантностi у бiблiотецi-фiлiї№5 був проведений День iнформацiї "Толерантнiсть - шлях до згоди".
    Детальнiше...

 День української писемностi та мови в бiблiотеках мiста
    Серед дат i подiй, що збагачують нас духовно, вирiзняється День української писемностi та мови, який щорiчно вiдзначають в Українi у день пам'ятi Преподобного Нестора-лiтописця - 9 листопада.
    Наша мова - одна з найдревнiших i найбагатших серед тисяч мов свiту. Чи всi ми усвiдомлюємо, яким великим скарбом володiємо? Саме цю iстину намагалися бiблiотекарi розкрити та донести користувачам.
    До дня української писемностi та мови бiблiотекою-фiлiєю№5 була органiзована книжково-iлюстративна виставка лiтератури "Стежками словянської писемностi".
    Детальнiше...

 "Бiблiотек@ - сучасна, креативна, твоя"
    Бiблiотек@ - сучасна, креативна, твоя" - пiд такою назвою вiдбулась зустрiч - бiблiотечний уїкенд молодi iз ВПУ №11 (ГРУПА 11.12.) на чолi iз майстрами виробничого навчання п. Ганна Пащин та п. Оксана Гавалко у Центральнiй мiськiй бiблiотецi.
    У День української писемностi та мови присутнi почули багато цiкавої iнформацiї про iсторiю бiблiотек, ознайомились iз ресурсами та фондами центральної книгозбiрнi нашого мiста, переглянули вiдео-презентацiю про сучаснi та креативнi бiблiотеки свiту, пiдготованi бiблiотекарем юнацького абонементу Надiєю Тiхтей та провiдним бiблiотекарем Ольгою Черненко. Глядачi дiзнались про новi iнновацiйнi методи та форми роботи бiблiотек. Особливо жвавими виявились вiкторини та перегляд буктрейлерiв, запропонованих юним читачам. Завершився бiблiотечний уїкенд оглядом книг сучасних авторiв та обговорення окремих з них.
    Детальнiше...

 "Треба всiм нам добре знати, як по мiсту крокувати"
    Cвiт, який оточує нас - безмежний, прекрасний i надзвичайно цiкавий.Але є у ньому безлiч небезпек, якi чатують на людину чи не на кожному кроцi її життя. Наша безпека на вулицi, передусiм, пов`язана з дорожнiм рухом. Сьогоднi ми ознайомили малих читайликiв з основними правилами дорожнього руху: вивчали дорожнi знаки, правила для пiшоходiв, а також для велосипедистiв.Для того,щоб дiти краще засвоїли iнформацiю, цей важливий урок ми провели в iгровiй формi. Вiдбулася мандрiвка вулицями мiста. I нiчого, що вулицi iграшковi та виготовленi з паперу, зате там є дороги, автомобiлi , свiтлофори i полiцейський, який пильнує за виконанням правил. Також дiти iз задоволенням вiдповiдали на питання вiкторини,"Треба всiм нам добре знати, як по мiсту крокувати",та грали в настiльну гру "Моя безпечна дорога". До уваги користувачiв було представлено книжкову виставку- iнсталяцiю "Школа свiтлофора Моргайка".
    Детальнiше...

 Вечiр пам'ятi "На Україну повернусь..."
    Трагiчнiй i героїчнiй сторiнцi iсторiї України - 70-рiччю наймасовiшої депортацiї українцiв (операцiя "Захiд") , був присвячений вечiр пам'ятi "На Україну повернусь...", який вiдбувся в Народному домi м. Червонограда. Це був день пам'ятi i день спогадiв. Сумнi, гiркi цi спогади, але вони вкрай потрiбнi, бо тiльки пам'ять врятує нас i навчить дiяти. Своїми спогадами дiлилися Романна Геряк, письменниця Оксана Карнага, яка за свiдченнями своєї мами написала книгу "Сповiдь вiчної мерзлоти", Iрина Шевадзуцька - сестра нашої колеги свiтлої пам'ятi Оксани Подольчак, голова товариства репресованих i полiтв'язнiв - Оксана Бiлозiр . Зворушливо розповiдала про свого дiдуся , отця Iвана Набережного - Дарiя Шульська. Спогади лилися i лилися:
    Детальнiше...

 Тиждень української книги
    До Тижня української книги у бiблiотецi-фiлiї №8 вiдбувся лiтературний компас "Українськi письменники - дiтям України". Бiблiотекарi ознайомили читачiв з розмаїттям української дитячої лiтератури, яка представлена в усiх можливих жанрах. Це детективи i фентезi, шкiльнi пригоди та пiзнавальнi книги, якi у захопливiй формi пояснюють дiтям важливi речi . Наприклад, книги Наталi Чуб "Азбука здоров"я", i "Азбука бiзнесу" та Iрини Порхун "27 причин читати книги". Також, дiти розповiдали про твори своїх улюблених авторiв.
    Детальнiше...

 Родинний тандем - Василь Кузан та Тетяна П'янкова
    Теплої, осiнньої днини - 15 жовтня лiтературна вiтальня Червоноградської центральної бiблiотеки приймала талановитих, цiкавих, творчих особистостей, родинний тандем - Василя Кузана та Тетяну П'янкову. В залi були тi, хто прагнув щирого спiлкування з поетичним словом, мудрими життєвими роздумами i, звичайно, справжнiм українським, закарпатським гумором! Розпочав творчу зустрiч голова родини Василь Кузан - письменник, журналiст, член Нацiональної спiлки письменникiв України, лауреат українських та мiжнародних премiй i просто унiкальний закарпатець з неперевершено-витонченим почуттям гумору та романтично-вразливою поетичною душею! Це був цiкавий виступ-екскурс i життєвим, i творчим шляхом Майстра слова! В авторському виконаннi прозвучали чудовi поезiї та уривки з нового роману "Експрес-наречений".
    Детальнiше...

 "Стежками незабутнього минулого"
    До Дня козацтва та Дня захисника України, що вiдзначаються 14 жовтня працiвники бiблiотеки-фiлiї № 9 провели iсторичну подорож "Стежками незабутнього минулого".
    На початку зустрiчi дiти прослухали iсторiю українського козацтва, пригадали гетьманiв України та головнi козацькi заповiдi. Школярi дiзналися про те, хто такi запорожцi, про героїчнi звитяги козакiв, їх походи, побут та звичаї. Здiйснили iсторичну подорож у часi пiд час мультимедiйної презентацiї "Мужнiсть i вiдвага крiзь вiки" . З цiкавiстю прослухали легенду "Як Сiрко перемiг татар".
    Детальнiше...

 "Оживає дух козацький"
    До Дня українського козацтва бiблiотека - фiлiя №6 провела iсторичну годину "Оживає дух козацький". Користувачам, якi у цей день вiдвiдали бiблiотеку були запропонованi iсторичнi книги про життєписи українських нацiональних героїв-гетьманiв України, з якими пов'язане становлення Української Держави, формування української нацiї. Багато цiкавих фактiв з життя Б. Хмельницького, П. Дорошенка, П.Сагайдачного, I.Мазепи вiдвiдувачi дiзнались iз науково-популярного видання "Iсторичнi постатi України".
    Детальнiше...

На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.1 >>Вниз >>На кiнець

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради