Проект Статуту територiальної громади мiста Червоноград Громадська рада при виконкомi Червоноградської мiської ради Платформа реалiзацiї iдей для покращення твого мiста
На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.1 >>Вниз >>На кiнець
Червоноградська мiська централiзована бiблiотечна система
Поштова адреса : м. Червоноград , вул. С. Бандери,11
Ел. адреса: library_chervonograd@ukr.net
Тел. (03249) 2-43-57, 2- 26-96
Директор - Покотило Надiя Павлiвна
Заст. директора по роботi з дiтьми - Дуда Надiя Степанiвна
Заст. директора з господарських питань - Сойко Галина Григорiвна
Провiдний методист Пилипчук Надiя Iванiвна

Бiблiотеки Червонограда
1.Червоноградська мiська центральна бiблiотека, вул. С. Бандери,11;тел.2-42-18 (вiддiл обслуговування).
2.Бiблiотека-фiлiя №1, вул. Св. Володимира,4; тел. 3-99-83.
3. Бiблiотека-фiлiя №3, вул.Грушевського, тел.2-61-28.
4. Бiблiотека-фiлiя №4, вул.Миру, тел. 2-41-59.
5. Бiблiотека-фiлiя №5, м.Соснiвка, вул.Галицька,7а; тел. 3-42-39.
6. Бiблiотека-фiлiя №6,сел.Гiрник, вул.Грушевського,17а; тел.3-51-38.
7. Бiблiотека-фiлiя № 7, м.Соснiвка, вул.Галицька,3а; тел.3-43-31.
8. Бiблiотека-фiлiя № 8, вул.Соборна,2; тел.3-99-34.
9. Бiблiотека-фiлiя №9, вул.Шевченка,15; тел.2-11-77.
10 .Мiська бiблiотека для дiтей,Шептицького,1; тел.2-10-90.
 "Екскурсiя Червоноградом за QR-кодами"
    "Екскурсiя Червоноградом за QR-кодами" успiшно вiдбулась! За iнiцiативи Свiтлани Бордун, 15 обєктiв нашого мiста отримали qr-коди. У невiданнi про цю новiтню можливiсть вивчати мiсто були i учнi ВПУ№11, якi, разом iз викладачами Марiєю Саврас та Оленою Бурбан (гр.13-14) взяли участь у мiнi-мандрiвцi, органiзованiй для всiх бажаючих Центральною мiською бiблiотекою (вул. С.Бандери,11), Ольгою Черненко i Свiтланою Бордун.
    Детальнiше...

 "Найкращий читач України 2018 року"
    Переможцями II туру Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач України 2018 року" в м. Червоноградi стали:
    Серед шестикласникiв -Терлецький Олег, учень Червоноградської гiмназiї (бiблiотека-фiлiя №8);
    серед семикласникiвх - Цвид Вiктор, учень ЗСШ №8 (МБД). А взагалi участь в конкурсi взяли 10 дiтей - переможцi I туру, якi представляли бiблiотеки-фiлiї №№5, 6, 8, 9, МБД. До складу журi входили: Покотило Н. П. - директор ЦБС, Пилипчук Н. I. -провiдний методист ЦБС та Василишин Н. Н. - завiдувачка бiблiотеки ЧЗШ №8.
    Детальнiше...

 Великоднi читання "Христос воскрес! Усе радiє!"
    Напередоднi величного свята Воскресiння Господнього у бiблiотецi-фiлiї №5 ЧЦБС пройшли традицiйнi Великоднi читання "Христос воскрес! Усе радiє!". Їх провела секретар Соснiвської мiської ради Н.Курiнна з учнями VI гiмназiйного класу ЧНВК №13. Дiти iз задоволенням ознайомились з iсторiєю виникнення свята, а також традицiями святкування Пасхи в Українi. Кожен мав можливiсть розповiсти присутнiм про святкування Великодня у своїй родинi. В рамках заходу була презентована виставка- iнсталяцiя "Йде Великдень до нас писанками".
    Детальнiше...

 Магiя Великодня
    Напередоднi Великодня працiвники бiблiотеки-фiлiї №6 провели цiкавий бiблiококтейль "Сяйво Великодньої писанки",пiд час якого дiти познайомилися з традицiями святкування свята,розповiдали легенди про писанку, вiдгадували загадки,декламували вiршi. Особливою родзинкою заходу був майстер-клас "Писанковий квiлiнг",який провела вчитель школи "6 Цюприк Г.М.Перед Великоднем днi наповненi магiєю творчостi, тому кожен з присутнiх на заходi старанно створив свої писанковi композицiї. З захопленням дiти переглянули добiрку лiтератури книжкової виставки "Вiд землi аж до небес,Свiтлий день - Христос Воскрес!".
    Детальнiше...

 Лiтературна вiтальня з Тетяною Пахомовою
    Усi шанувальники української книги мали нагоду поспiлкуватися та познайомитися з творчiстю Тетяни Пахомової - лауреатом першої премiї лiтературного конкурсу "Коронацiя слова" та Мiжнародноюї лiтературною премiї iменi Iрини Вiльде.
    Романи "Я, ти i наш мальований i немальований Бог" та "Таємницi галицького Версалю" стали справжньою подiєю у сучасному лiтературному процесi. Вони написанi на основi реальних iсторичних фактiв. В iсторiї, що лягли в основу творiв, авторка вмiло вплела в iсторичнi подiї, що вiдбувались на теренах нашого краю.
    Детальнiше...

 Всеукраїнський тиждень дитячого читання-2018
    Завершується Всеукраїнський тиждень дитячого читання-2018. Це справжнє свято для юних користувачiв, пiд час якого проводяться численнi заходи з метою популяризацiї серед дiтей читання, книги i бiблiотеки, як скарбницi знань.
    26 березня учнi ЗСШ №14 в дитячому секторi бiблiотеки-фiлiї №5 ЧЦБС вiдвiдали лiтературне панно "Жив на свiтi Учитель" за творами В.Сухомлинського. Дiти iз задоволенням ознайомились з оповiданнями Великого педагога i були здивованi, що в цьому роцi йому виповнюється 100 рокiв, настiльки актуальнi вони сьогоднi. Також кожен мав можливiсть вибрати твiр, який найбiльше сподобався i прочитати його присутнiм.
    Детальнiше...

 Микола Зубков у Червоноградi
    Микола Зубков - вiдомий український мовознавець, науковець, заслужений працiвник освiти України, донедавна - викладач Харкiвського унiверситету, а нинi - "Львiвської Полiтехнiки", презентував в Червоноградськiй центральнiй бiблiотецi свою гордiсть - унiкальне, ювiлейне видання Шевченкового "Кобзаря". Видання унiкальне тим, що в ньому - найбiльш повне зiбрання поезiй великого поета, з фрагментами, якi в рiзнi роки були вилученi. Пан Микола працював над цим в рiзних архiвах 10 рокiв, вичитував рукописи Шевченка i дiаспорнi видання i зiбрав 20% тексту, якого нiколи не друкували. Вiн показав усiм нам Тараса Шевченка без цензури.
    Детальнiше...

 Ми читаємо завзято, а читання нам - це свято
    Пiд таким гаслом пройшов цьогорiчний Всеукраїнський тиждень дитячого читання. У цей перiод в бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбулися рiзноманiтнi заходи, спрямованi на залучення нових користувачiв, виховання любовi i поваги до книги, аналiзувати, робити висновки з прочитаного.
    20 березня пiд час голосних читань присутнiознайомилися з життєвим та творчим шляхом видатного українського педагога Василя Сухомлинського. Дiти iз зацiкавленням слухали оповiдання "Соромно перед соловейком", "Аби швидше почути дзвоник", "Бо я людина". Пронизанi любов'ю до всього живого твори Майстра вчать у кожнiй ситуацiїзалишатися Людиною з великої лiтери та прислухатися до голосу людського серця.
    Детальнiше...

 Леся Кiчура з презентацiєю книг "Добрi маминi казки" i" Магiя Рiздва"
    Всеукраїнський Тиждень дитячого читання у бiблiотеках Червоноградської МЦБС продовжується. До бiблiотеки-фiлiї №8 уже вдруге завiтала львiвська казкарка Леся Кiчура з презентацiєю книг "Добрi маминi казки" i" Магiя Рiздва". Вона ознайомила малих читайликiв 4-х класiв ЗСШ №4 зi своїми чудовими казками. Також вiдбувся вiдеоперегляд казок,озвучений акторкою iз радiо "Львiвська хвиля". Уасники заходу уважно дивилися , слухали твори i вiдповiдали на запитання авторки. За правильнi вiдповiдi отримували кольоровi налiпки на руки. За кiлькiстю налiпок визначали переможцiв. Також дiти брали автографи i фотографувались з письменницею. Бiблiотекарi i дiти вдячнi за цiкаву зустрiч Лесi Кiчурi i Iренi Янiцькiй.
    Детальнiше...

 Обласний День голосного читання
    Всеукраїнський Тиждень дитячого читання у бiблiотеках Червоноградської МЦБС розпочався обласним Днем голосного читання. Цьогорiч вiн присвячений 100-рiччю вiд дня народження видатного педагога, письменника, Учителя з великої букви, доброї, мудрої людини - Василя Сухомлинського.
    До участi в Днi читання працiвники мiської бiблiотеки для дiтей запросили священика собору св. Володимира iєрея Iвана Бiловуса.
    I не випадково для голосного читання отець обрав оповiдання "Перед справедливим суддею", в якому мудрий педагог Василь Сухомлинський, обiйшовши радянську цензуру, практично переповiв бiблiйну притчу. Отець Iван вмiло поєднав змiст оповiдання з сьогоденням i дав дiтям чудову науку про добро i справедливiсть.
    Детальнiше...

 На гостини до книжкової свiтлицi
    В мiськiй бiблiотецi для дiтей успiшно запрацював екскурсiйний проект "На гостини до книжкової свiтлицi". Дiти молодшого шкiльного вiку Сокальського та Радехiвського районiв залюбки вiдвiдують нашу бiблiотеку. Так, 30 сiчня у нас в гостях були 36 школярiв з с. Поздимир, а 13 березня нас вiдвiдали учнi молодших класiв с. Розжалiв.
    Дiтям розповiдали усiлякi цiкавинки, наприклад, ознайомили з кулiнарними уподобаннями українцiв, зокрема - козакiв. А по книзi Зiрки Мензатюк "Зварю тобi борщику" була здiйснена вiдеомандрiвка. Крiм того, дiти отримали багато iнформацiї про книги та про саму книгозбiрню. На згадку про вiдвiдини бiблiотеки дiтлахи отримали солодкi подарунки
    Детальнiше...

 Лiтературний вечiр пам'ятi "Його життя - вогонь i боротьба"
    На вiдзначення 120-ї рiчницi вiд дня народження та 80-ї рiчницi вiд дня смертi нашого видатного земляка - поета, публiциста,перекладача, лiтературного критика Василя Петровича Бобинського в бiблiотецi-фiлiї №5 ЧЦБС органiзували та провели лiтературний вечiр пам'ятi "Його життя - вогонь i боротьба", присвячений його життю i багатограннiй творчостi.
    Гостями були активнi читачi бiблiотеки, представники Соснiвської молодiжної органiзацiї "NaSOS", мiський голова I. Харчук та її заступник Н. Тимошик.
    Детальнiше...

 Всi шляхи ведуть до бiблiотеки
    Нещодавно до бiблiотеки-фiлiї на екскурсiю завiтали учнi 1-Б класу ЗСШ № 4 (кер.Б. Полiвода). Бiблiотекарi ознайомили дiтей з вiддiлами бiблiотеки ,з правила користування бiблiотекою i книгою. Також, юним читачам бiблiотекар С.Балема прочитала цiкавi епiзоди iз книги Ю.Винничука "Перекладенець". А ще дiти проявляли свою ерудицiю i знання пiд час проведення ерудит-вiкторини. На завершення екскурсiї дiти взяли книги для читання додому. Сподiваємось,що вони стануть хорошими читачами i друзями бiблiотеки.
    Детальнiше...

 "Я жив думами i болями свого народу..."
    11 березня минуло 120 рокiв вiд Дня народження Василя Бобинського - нашого земляка, поета, прозаїка, публiциста, лiтературного критика, перекладача, знавця восьми мов: За цими визначеннями стоїть велика праця, освiченiсть, ерудицiя. Але, що ми знаємо про Бобинського - людину? Що ховається за його долею? На цi питання, i не тiльки, читачi, друзi бiблiотеки знайшли вiдповiдь на лiтературному вечорi "Я жив думами i болями свого народу..", який вiдбувся 11 березня в Червоноградськiй центральнiй бiблiотецi.
    Детальнiше...

 204-та рiчниця вiд дня народження Тараса Шевченка Шевченкiвськi читання
    Кожне поколiння українцiв намагається пiзнати магiю Кобзаревого слова, осягнути змiст його послань, зрозумiти себе i свiт через призму творчостi поета. I попри час, Шевченко не вiддаляється вiд нас. Навпаки: вiн залишається сучасним i зрозумiлим для кожного вiку.
    Вшановуючи пам'ять великого Кобзаря у публiчних бiблiотеках мiста пройшли Шевченкiвськi читання за участi представникiв влади, мiсцевих депутатiв.
    Гостем центральної мiської книгозбiрнi був Олександр Грасулов - секретар Червоноградської мiської ради. Пан Олександр не лише продекламував, а й прокоментував кожен iз прочитаних вiршiв Кобзаря. Школярi 7 класу ЗСШ №12 ( кл. керiвник Н.Камiнецька, бiблiотекар Л.Зубрицька) були активними учасниками заходу.
    Детальнiше...

 "Кристинопiль у обличчях"
    У четвер, 2 березня, у центральнiй мiськiй бiблiотецi вiдбулась презентацiя "Кристинопiль у обличчях". Слухачi - учнi ВПУ №11, разом з викладачем лiтератури Марiєю Саврас та користувачi i гостi бiблiотеки.
    Присутнi прослухали iнтригуючу, сповнену цiкавих фактiв та подiй, розповiдь львiвської журналiстки, письменницi та перекладачки Олени Замойської про життя знаменитих мешканцiв Кристинополя - родини Потоцьких. Оповiдь, побудовану на iсторичних документах, доповнила лiрично-романтична вiдео-презентацiя вiд п. Iрини Сухiнської (викладач iсторiї ВПУ 11, керiвник театру "Кристинополянє" при TKPZL), у проникливому озвученнi актора-аматора Едуарда Яблонського.
    Детальнiше...

 "Кошача академiя"
    Читайлики i бiблiотекарi фiлiї №8 нещодавно святкували день кота. Коти -вiчнi супутники людей. Це свято є у всiх народiв,а все тому, що цi милi тваринки є важливими членами багатьох сiмей. Читайлики бiблiотеки ознайомились iз книгами,представленими на книжковiй виставцi-iнсталяцiї "Коти в бiблiотецi", а також, дiтей запросили до "Кошачої академiї",яка була органiзована у читальному залi бiблiотеки. Там вони ознайомились iз цiкавинками про кiшок, брали участь у котовiкторинi, а також самi розповiдали про своїх домашнiх мурчикiв.
    Детальнiше...

 Година здоров'я "Що вартує для здоров'я склянка молока?"
    Корисне чи шкiдливе молоко? Iстина ж, як завжди, знаходиться десь посерединi. Можливо, вона навiть не iснує зовсiм, так теж буває. Значить, пити чи не пити молоко, кожен вибирає сам. Цiкаво та iз знанням справи про шкiдливiсть та користь молока розповiв лiкар Олег Скульський пiд час недавньої зустрiчi у фiлiї №4. Олег Михайлович надав вичерпнi вiдповiдi на запитання користувачiв бiблiотеки.
    Детальнiше...

 "Жорж Сiменон - майстер детективного жанру"
    Нещодавно у бiблiотецi - фiлiї №1 було проведено лiтературну годину "Жорж Сiменон - майстер детективного жанру", присвячену 115 рiччю вiд дня його народження. Бiблiотекар Ольга Балема ознайомила присутнiх з життєвим та творчим шляхом цього видатного французького письменника. Учениця школи №4 , Анастасiя Калин розповiла про його знаменитого героя - комiсара Мегре, який став одним з найвiдомiших лiтературних персонажiв,а читачка бiблiотеки, Уляна Душна прочитала уривок з роману "Справа Сен- Фякрiв". Також присутнi ознайомились з книгами представленими на книжковiй виставцi "Жорж Сiменон - майстер зарубiжного детективу".
    Детальнiше...

 На часi
    Талановитi люди, якi збагачують своїм творчим доробком безмежну скарбницю сучасної української лiтератури, живуть серед нас.
    В бiблiотецi - фiлiї №3 вiдбулась творча зустрiч читачiв, учнiв Червоноградського гiрничо - економiчного коледжу (викладач Iрина Остапик) з поетом, прозаїком i журналiстом Iгорем Дахом, для якого поезiя - це стан душi.
    Його працелюбству на творчiй нивi можна позаздрити - видав близько 50 збiрок поезiй i прози; один з засновникiв лiтературно - мистецького об'єднання "Третiй горизонт", засновник газети "Лiтературний Червоноград" та лiтературного конкурсу iм. В. Дроцика. Про творчiсть автора можна говорити багато - в його творах - любов до рiдного краю, краса природи, шахтарська праця, любов до матерi та iнтимна лiрика: Iгор Дах - журналiст, акредитований прес - центром АТО, тривалий час перебував у зонi бойових дiй. Розповiдь автора супроводжувалась переглядом вiдеофiльмiв та фотографiй, вiдзнятих на передовiй. Автор презентував свої новi книги "Коли помирає любов" та третю книгу "Слiдами вiйни", яка висвiтлює вiйськовi подiї на Сходi України. У нiй лише маленька частинка побаченого i почутого у цiй вiйнi, а розповiдь про воєннi буднi нiкого не залишила байдужим.
    Детальнiше...

 Вечiр-посвята "Спiвавши гiмн холодними ночами"
    У днi вшанування пам'ятi Героїв Небесної Сотнi м.Соснiвку вiдвiдала Леся Низова - донька талановитого поета, палкого борця за волю України,який ще в далекi 90-тi розгледiв проблеми, якi обернулись трагедiєю для нашої країни.
    21 лютого працiвниками Народного Дому м. Соснiвки, колективом бiблiотеки-фiлiї №5 ЧЦБС та фiлiї № 67 Сокальської ЦБС с.Сiлець було органiзовано вечiр-посвяту "Спiвавши гiмн холодними ночами". Панi Леся розповiдала про свого героїчного батька та декламувала його вiршi. Особливо радiла з того, що вийшов перший том запланованого п'ятитомного видання Iвана Низового.
    Детальнiше...

 Соснiвський марафон Бровка та Мурчика
    "Маючи поважний вiк,
    Жив звичайний чоловiк.
    Як на нас цiкаво жив:
    Чоловiк казки творив!
    Дiдуся на творчi муки
    Спонукали його внуки..."

    Казковi герої Бровко та Мурчик, об'їздивши багато країн i навiть побувавши на Марсi, завiтали до нашої Соснiвки. А створив їх у своїх книгах чудовий дитячий письменник зi Львова Олекасндр Зiмба.
    Детальнiше...

 Пам'ятi Героїв Небесної Сотнi
    До Дня вшанування подвигу учасникiв Революцiї гiдностi та увiчнення пам'ятi Героїв Небесної Сотнi на абонементi центральної книгозбiрнi органiзована книжкова виставка-реквiєм "I дзвонить пам'ять в нашi буднi" . До уваги користувачiв представленi книги з фондiв бiблiотеки, якi допоможуть розкрити феномен Євромайдану.
    На спомин про трагiчнi подiї у фiлiї №8 оформлено книжкову виставку-реквiєм "Янголи на бiлих крилах".
    Детальнiше...

 Мiжнародний день рiдної мови
    Рiдна мова -це один iз найбiльших скарбiв кожного народу. Коли iснує мова, то iснує народ. Українська мова наймилозвучнiша i найкрасивiша мова у свiтi, яку потрiбно знати, любити i берегти.
    Уже традицiйно, у Мiжнародний день рiдної мови, 21 лютого у бiблiотеках мiста вiдбулись заходи присвяченi українськiй мовi. Пiд час проведення мовознавчого лабiринту "В країнi мовних цiкавинок"(фiлiя №8) читайлики дiзнались багато цiкавої iнформацiї про українську мову,її виникнення i мiсце серед iнших мов свiту. А також, В бiблiотецi фiлiї №6 вiдбулась музично-поетична акварель "До мови рiдної ти розумом та серцем доторкнись" за участю десятикласникiв загальноосвiтньої школи №6. Про рiдну мову учасники заходу декларували вiршi та спiвали пiсень "Українська мова - мова барвiнкова", "Мова колискова". Огляд лiтератури бiля книжкової виставки "У рiднiй мовi цiлий свiт" провела бiблiотекар Л.Лемеха.
    Детальнiше...

 Не бiйтесь мрiяти!
    Поцiновувачi фентезiйної лiтератури, читачi Червоноградської мiської бiблiотеки для дiтей та бiблiотеки - фiлiї № 3 мали змогу побувати на презентацiї українського роману - фентезi "Айхо, або Подорож до початку" авторки Орести Осiйчук.
    Роман отримав першу премiю у номiнацiї "Прозовi твори для дiтей" на Мiжнародному конкурсi "Коронацiя слова" у 2013 роцi, у 2014 роцi увiйшов у 20-ку кращих дитячих книжок у "Рейтинг критика", а на ХХХVI Загальноєвропейському фестивалi наукової фантастики "Єврокон" у номiнацiї "Найкращий дебют 2016 року".
    Детальнiше...

 Слiдами вiйни
    20 лютого, коли вiдзначається День пам'ятi Героїв Небесної Сотнi, в бiблiотецi-фiлiї №9 вiдбулася презентацiя третьої книги Iгоря Даха з циклу "Слiдами вiйни". Учнi 10-го класу ЧЗШ №2, якi завiтали до книгозбiрнi з бiблiотекарем школи Iриною Бобелою та практичним психологом Оксаною Качур, уважно слухали автора багатьох книг поезiї, прози, публiцистики. Як вiйськовий журналiст, Iгор Тимофiйович неодноразово був в зонi АТО. Його книги - це правда життя,правда вiйни,яку важко придумати.А поезiя, прочитана автором, зворушила кожне серце i нiкого не залишила байдужим. Старшокласники також подивилися вiдео, вiдзняте в зонi бойових дiй,а шкiльнiй бiблiотецi Iгор Дах подарував свою книгу.
    Детальнiше...

 Творчий вечiр "Живу, як усi..."
    Мабуть, не випадково в останню недiлю перед Великим постом - Недiлю прощення поет, прозаїк видавець з Червонограда Iгор Дах органiзував свiй творчий вечiр "Живу, як усi...", який вiдбувся у Червоноградськiй мiськiй бiблiотецi для дiтей.
    Вiн є автором пiвсотнi книг поезiї, прози, публiцистики, редактором i видавцем газети "Лiтературний Червоноград" i журналу "Мiсцевий часопис", засновником лiтоб'єднання "Третiй горизонт", Червоноградського вiддiлення Мiжнародної (Малої) академiї лiтератури i журналiстики для школярiв, 12 разiв побував у зонi АТО у якостi вiйськового журналiста, що вiдобразилося у його публiкацiях в перiодицi та трьох книгах"Слiдами вiйни", готує до друку четверту... Своєрiдним доповненням до сказаного стали вiдзнятi ним кадри з передової на Сходi України, якi демонструвалися на екранi.
    Детальнiше...

 Прес-день "Сторiнками газети "Новини Прибужжя"
    Напередоднi Мiжнародного дня рiдної мови, в Червоноградськiй центральнiй бiблiотецi вiдбувся Прес-день "Сторiнками газети "Новини Прибужжя". Це була зустрiч з журналiстами газети й дописувачами, з Героями публiкацiй, про яких в рiзнi часи подавалась iнформацiя на шпальтах газети. Вони своєю працею, своєю творчiстю роблять наше мiсто кращим, мальовничим, вiдомим.
    Прес-клiпiнг "Акценти часу. Подiї. Iмена:" дав можливiсть присутнiм на зустрiчi пригадати i про цi подiї, i про цi iмена:Журналiсти газети, позаштатнi кореспонденти - Марiя Кречкiвська, Елла Гладчук, Мирон Слука, Вiра Олеш розповiдали про свою журналiстську роботу, про буднi своєї професiї. Запрошенi на зустрiч - Iгор Ляшук, Володимир В"язiвський, Юлiя Бурко, Зоя Овчиннiкова згадували важливi, незабутнi моменти свого життєвого шляху i саме завдяки мiсцевiй газетi про них почули, саме там вони дiлилися iсторiєю свого успiху, своїх досягнень.
    Детальнiше...

 РЕСПЕКТ- ЗУСТРIЧ!!!
    "Душа моя лiтає по дощi! Я не стою- лечу ! Куди i звiдки?!..." - цi слова належать унiкальнiй людинi, талановитому письменнику з Житомира Петру Кухарчуку, лiтературна зустрiч з яким вiдбулась в бiблiотецi-фiлiї №5 ЧЦБС , в рамках фестивалю "Лютнева рапсодiя", 14 лютого . Присутнi, а це учнi 9-10 класiв ЧНВК №13, а також працiвники бiблiотеки та Соснiвського Народного Дому були зачарованi творчiстю автора. Вона проходить через серце, спонукає до роздумiв про сенс життя, чистоту людської душi, допомагає краще зрозумiти вiчнi цiнностi: надiю, любов, радiсть: I недаремно псевдо Петра Кухарчука - ЛАДО ОРIЙ, що символiзує свiтло, красу, мир, кохання: Особливо захоплює рiдкiсний лiтературний жанр письменника- поезiя в прозi.
    Детальнiше...

 Валентинка для друзiв i батькiв
    В бiблiотецi-фiлiї №9 11 лютого панувала незвичайна атмосфера - користувачi навчалися мистецтву виготовлення святкової листiвки. Волонтер бiблiотеки - художниця Гайдуш Ольга розповiла присутнiм про День Святого Валентина. А потiм всi поринули в творчий процес. Кольоровий картон, нитки, голка, умiлi руки малих користувачiв, трохи наполегливостi - i ексклюзивна листiвка готова. Вироби своїми руками - це завжди креативно i цiкаво, адже це розвиває почуття прекрасного i дозволяє зробити емоцiйну розрядку.
    Детальнiше...

 Рандеву з книгою: "Книжкове перехрестя"
    У свiтi написано багато цiкавих книг. Проте кожна книга неповторна i унiкальна, бо по-своєму вiдкриває незрiвнянний, дивовижний свiт.
    Нещодавно гостями головної книгозбiрнi мiста були студенти гiрничих спецiальностей Червоноградського гiрничо-економiчного коледжу (куратор групи 1-ЕРО-15 Бабiй Юрiй Валерiйович),котрi мали можливiсть не лише познайомились з сучасними напрямами роботи бiблiотеки, а й дiзналися чим сьогоднi живе вона .Пiд час бiблiотечного рандеву була представлена лiтература на будь-який смак. Для тих хто полюбляє жанр фентезi ознайомились з творами Макса Кiдрука, яскравого представника молодої хвилi сучасного українського письменства, мандрiвника та автора рiзножанрових книг. Макса уже нарекли вiтчизняним Стiвеном Кiнгом. Студенти мали змогу побачити буктрейлер на новий роман автора "Не озирайся i мовчи".
    Детальнiше...

 Вечiр поетичного настрою "Ще не осiнь..."
    Недiльний, зимовий день четвертого лютого був наповнений поезiєю, пiснями, усмiшками добрих людей, друзiв, рiдних Iвана Гентоша, який завiтав до Червоноградської центральної бiблiотеки на вечiр поетичного настрою "Ще не осiнь:". Творчiсть поета багатогранна. Це i пародiї, i лiрика, i патрiотика, i полiтична сатира.
    Захiд розпочався патрiотичною поезiєю. Звучали щирi, проникливi, вiршi справжнього українця. Не залишили байдужими нiкого в залi i лiричнi, фiлософськi вiршi, якi брали за живе...
    Детальнiше...

 Усмiхається здалека до дiтей бiблiотека
    Бiблiотека для дiтей - базовий, комфортний, вiльний простiр для неформального розвитку особистостi, читання, освiти, розвиваючої гри, творчостi,спiлкування i дозвiлля, навiгатор у цифровому свiтi.
    Нещодавно мiська бiблiотека для дiтей приймала гостей з села Поздимир Радехiвського району. Школярi початкових класiв разом зi своїми наставниками приїхали познайомитись з бiблiотекою. Матерiально-технiчна база i книжковий фонд сiльських книгозбiрень потерпає вiд недофiнансування тож для дiтей була органiзована пiзнавальна екскурсiя вiддiлами найбiльшої дитячої книгозбiрнi мiста та проведена надзвичайно цiкава вiкторина "Казки i цукерки", а також вiдеоперегляд мультфiльмiв "Вгадай казку".
    Детальнiше...

 22 сiчня наша держава вiдзначає День Соборностi та Свободи України
    З метою виховання нацiональної свiдомостi учнiв та людської гiдностi, поглиблення знань про iсторичний факт Злуки українського народу, його значення, пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу у бiблiотецi - фiлiї №5 ЧЦБС був проведений iсторичний альманах " Сила великої Злуки".
    iблiотекар Дупляк А.Л. розповiла присутнiм про iсторичнi подiї, що передували об'єднанню УНР i ЗУНР в єдину державу, про сподiвання та вiру народу, що єдина соборна українська держава стане гарантом загальнонацiональних iнтересiв усiх українцiв.
    Детальнiше...

 В недiлю 28 сiчня 2018 року в бiблiотецi-фiлiї № 5 ЧЦБС вiдбулось лiтературне рандеву
    ":Живеш i пишеш, пишеш i живеш -
    I вже одне без другого не варте:"

    з вiдомим сучасним Майстром пера - членом НСПУ, лауреатом лiтературних премiй, поетом, майстром патрiотичного слова, лiриком та неперевершеним пародистом IВАНОМ ГЕНТОШЕМ!
    Поет презентував свої збiрки: "Понад усе", "Страстi земнi", "Палiтра долi".
    Лiрика Iвана Гентоша - патрiотична, фiлософська, гумористична - то неймовiрна глибина мудростi, фiлософiї, здорового жарту...
    Детальнiше...

 Струни душi Вiктора Пашника
    Вiртуозного бандуриста та гiтариста, володаря потужного вокалу знаного в Українi та за її межами Вiктора Пашника, також вiдомого пiд творчим псевдонiмом Шкрум мали нагоду послухати 24 грудня читачi та гостi центральної книгозбiрнi Червонограда. Кобзар гастролює не лише Україною, а й Захiдною Європою, виконуючи авторськi та народнi твори українською, росiйською, бiлоруською та польською мовами. Впродовж двох годин Вiктор Пашник майстерно змiнював музичний супровiд: спiвав то пiд бандуру, то пiд гiтару, чим зачарував гостей книгозбiрнi. Самобутня та патрiотична творчiсть Вiктора Пашника, без сумнiву, зачепила струни душi кожного слухача, присутнього у залi.
    Детальнiше...

 "З чого варто починати справи"
    "З чого варто починати справи" дискутували 21 грудня у центральнiй книгозбiрнi мiста учнi 10 класу ЗСШ №12 (кл. керiвник Касьян Iрина) з Андрiєм Фендиком - головою СУМу, заступником керiвника вiддiлу рекрутингу та студентської кар'єри УКУ. Тож, що для цього необхiдно: визначитись з справою та поставити цiлi, окреслити для кого реалiзована iдея буде корисною, а для кого приноситиме задоволення, знайти партнерiв, однодумцiв та ресурси. Також Вiктор Жуковський, викладач кафедри богослов'я УКУ, розповiв старшокласникам про можливостi навчання в УКУ та перспективи, що перед своїми студентами вiдкриває унiверситет, адже це саме той перiод для школярiв, коли вони визначаються з майбутньою професiєю. Доповненням до семiнару дискусiї була розмова та перегляд вiдео про книги мотивацiйного характеру iз фондiв книгозбiрнi.
    Детальнiше...

 "Новорiчна фантазiя 3D"
    Працiвники бiблiотеки - фiлiї №9 протягом року працювали над тим, щоб книгозбiрня стала комфортною територiєю не тiльки для читання, але i для розвитку творчих здiбностей користувачiв, приємного спiлкування, iгор. Як подарунок до новорiчних свят користувачi отримали 3D ручку яка, сподiваємося, стане не просто захоплюючим дозвiллям, а й iнструментом для розвитку. Сучасний гаджет сподобався дiтлахам, адже цей iнструмент здатний малювати що завгодно за лiченi хвилини в повiтрi, створювати об'ємнi фiгури.
    Детальнiше...

 Квест "Розкажу Миколаю про що я читаю"
    Святий Миколай завiтав у бiблiотеку-фiлiю№8, де розпочався квест "Розкажу Миколаю про що я читаю". Квест тривав два днi. Дiти виконували рiзноманiтнi завдання. Найперше вони витягували iз корзинки снiжинку iз завданням, знаходили у певнiй книзi вiршик про зиму або про Миколая i вголос читали його. Потiм знаходили улюблену книгу на книжковiй полицi i коротенько розповiдали про неї. У наступному завданнi потрiбно було скласти пазли i прочитати зашифроване речення про Св. Миколая. Але найцiкавiшим було останнє завдання: це знаходження слiв ,якi були написанi на вирiзаних з кольорового паперу мандаринках i цукерочках , i прочитати i вiдгадати загадку. За правильно виконанi завдання малi читайлики отримували солоденьку цукерочку. Усiм було цiкаво i весело.
    Детальнiше...

 "ЗИМА ПРИЙШЛА - СВЯТА ПРИВЕЛА"
    В переддень свята Миколая в читальному залi бiблiотеки - фiлiї №3 проходила година народознавства "ЗИМА ПРИЙШЛА - СВЯТА ПРИВЕЛА". Звучали мелодiї колядок та щедрiвок, а на екранi змiнювались картинки святкування в Українi дня Святого Миколая, Святого Андрiя, Святвечора, Рiздва, Водохреща.
    Iсторiя та традицiї народних свят рiздвяно-новорiчного циклу, як привiтати своїх рiдних з днем Святого Миколая та провести Рiздво - на цi питання одержали змiстовну вiдповiдь користувачi бiблiотеки, а також взяли участь у вiкторинi "Всi свята грудневi в гостi до нас прийшли".
    Детальнiше...

 "Чи знаєш ти сучасних українських письменникiв?"
    У переддень свята святого Миколая у Червоноградськiй центральнiй мiськiй бiблiотецi вiдбулась презентацiя для студентiв ВПУ №11 (викладач лiтератури Марiя Саврас, класний керiвник групи 3-4 Мукосеєва Людмила) пiд назвою "Чи знаєш ти сучасних українських письменникiв?".
    Цiкава невимушена розмова про творчiсть та власнi враження вiд книг Юрiя Андруховича, Макса Кiдрука, Дари Корнiй, Кузьми Скрябiна, Свiтлани Талан була доповнена музичними та вiдео-композицiями на слова сучасних авторiв. Спецiально для гостей були створенi флаєри з афiшкою заходу та графiком роботи бiблiотеки.
    Детальнiше...

На початок<< Вверх<< Культура - бiблiотеки мiста с.1 >>Вниз >>На кiнець

2017 Виконавчий комiтет Червоноградської мiської ради